Kilo alamıyorum (17 Yaş - 1.70cm Boy - 38 Kg)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve squat1999 tarafından 17 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Şaka gibi adama kreatin başlattılar. Bak kardeş. Önce doğru hasteneye gidiyorsun hormonlarına bağırsaklarına baktırıyorsun sorun çıkabilir, çıkarsa tedaviye başlıyorsun. Ayrıca kan testi yaptır ne eksik ne değil bir gör. Tüm eksik vitamin ve mineralleri tamamlaman gerek ister takviyeyle ister yemekle. En önemli adım bu. Bundan sonra dediklerimi sağlıklı çıkarsan yap.

Sonra bir probiyotik takviyesi al bağırsakların için önemli.
    Daha sonra şu siteye girip kalori ihtiyacını hesapla http://iifym.com/iifym-calculator/ ve orada kilo alma seçeneğinde aggressive seç. Hatta sen agressiveninde 300-400 üstünü al ama bir anda arttırma insülin direnci çıkar yavaş yavaş arttır.
    Ben senin yerine hesapladım agressive ayarda 1980 kalori verdi. Tabi haftada 3 ağırlık çalışmasına göre hesapladım. Ağırlık çalışman hormonların acısından önemli.
    1980 + 300 yapalım 2280 yapar. Şimdi yapman gereken bu kaloriyi sağlıklı gıdalarla karşılamak. Öyle şeker meker boş ver şekerli her şeyden uzak dur. Kilo alacam diye şekere abanma şeker bir sürü sorun çıkartır aldığın kilonun anlamı olmaz.
    Bunun sana ayda 2 kilo sağlıklı kazandırması lazım. Kolay gelsin. 1 yılda 24 kilo alırsın ki bu seni 62 kilo yapar.

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ağustos 2015
  2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Yaptırmış zaten, doktor herhangi bir sorunun olmadığını söylemiş, hatta bir kaç yer dolaşmış.

Tengri biz menen.

squat1999 bunu beğendi.
  3. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    İnşallah öyledir bazı doktorlar saçmalıyor bana da doğdumğumda ya kör ya sağır demişlerdi.

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bana 8 yaşında, kan kanseri demişlerdi. (Ciddiyim)

Tengri biz menen.

squat1999 bunu beğendi.
  5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bu kadar insan salak, bi sen mi akıllısin? Agressive falan geç adam nerdeyse 3000 3500 kaloride kilo almıyorum diyo. 38 kg adamın o ufacık mideyle temiz beslenerek 4000 kalori alması mümkün değil

6. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    O kaloriye rağmen kilo alamıyorsa sağlık sorunu vardır. Veya kalorileri çok çok yanlış sayıyor. Şimdi anladın mı dediğimi? Bu işin metabolizması falan yok ben 76 kiloyum ben kilo alıyorum 3500 de o adam nasıl alamasın. O iifym doğru sitedir ve doğru hesaplar. Oradaki maintance kalorisinin üstünde alan her sağlıklı insan kilo alır. 38kilo adam da kasları su tutsa ne olacak 40 kilo olacak e ne değişti? Ağırlık çalışmıyor kuvvet kazancı da yok. Ee? Boşa giden para değilmidir bu?Doğru söyleyeni 9 köyden kovuyorlar işte adama tavsiye yazdım batmış arkadaşa :D
    Bende onu diyorum.

7. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Ya gençler ben kendim sağlıkçıyım kan testleri çok fazla değişiklik gösterebiliyor.Ben çok biliyorum yanlış teşhis koyulduğunu.Hastanın karaciğerinde küçük bir kist var diye açıp 5 kilo tümör çıkardıklarını biliyorum ya, bizzat kendim bulundum o ameliyatta.
    Kan tahlil sonuçlarınız o tetkikleri inceleyen makineye göre, psikolojik durumunuza göre, önceki gün yediğinize göre(hatta 2-3 gün etkileyebiliyor) çok rahatlıkla değişebiliyor.Doktor lenfositi fazla, eritrositi az görüyor hemen kan kanseri diye teşhis koyuyor.Ondan dolayı özellikle sporla ilgileniyorsanız ayda kesinlikle bir kere kan verip tahlillerinizi(hemogram, hormon profili) yaptırın.İçiniz dışınızdan çok daha önemlidir.Mesela kasların gelişimi hemoglobin miktarıyla doğru orantılıdır.Anemik bir vücut istediği kadar ağırlık kaldırsın yine de normal bir şekilde gelişemez.
    Özetle doktorlara çok güvenmeyin.Çok ama çok gerizekalı, bir b*ktan anlamayan doktorlar gördüm.Bir doktora sabit kalmayın böyle durumlarda birden fazla doktor dolaşın.

KaraFırtına bunu beğendi.
  8. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    İlaç gibi cevap oldu doktor bey. Ben de onu demeye çalıştım.

Ferhat_BB bunu beğendi.
  9. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Ben 3000 kalori aldigina pek inanmiyorum acikcasi.Ha 1 gun almistir 2 gun almistir ama duzenli olarak bu kalorileri aldigini zannetmiyorum ki alacak mide zaten yoktur

KaraFırtına bunu beğendi.
  10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ben dahil, diğer arkadaşların verdikleri cevaplar, 2-3 farklı doktor ve diyetisyene gittim demesiydi. Bizde olmadığını farz ederek Creatin ve gainer onerdik. konu bu.

Tengri biz menen.

squat1999 bunu beğendi.
  11. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Kendi istediği cevabı alamayıp doktor doktor gezeceğinize 1 doktor belirleyip aynı doktorun gözetiminde bulunun
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ağustos 2015 ---
    Bu kreatin sayesinde alinacak 2 kg bile moral motivasyon açısından çok önemlidir

2pacist bunu beğendi.
  12. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Konu doktor değil ki, konu adamın testlerinin normal çıkması. Burada anoreksiye akla geliyor. Kimse o doktor şu doktor diye tartışmıyor. Bazı doktorlar diploma için okul okumuş bazıları doktor olmak için, bana ters gelen tüm mesajları okuyup konuyu anlamadan, baam diye cevap kutusuna atlayan elemanlar.

Tengri biz menen.

13. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Bu duruma diyecek birşey yok hocam.Her halde en iyisini onlar biliyor :)
    Cocuk 2 3 kez tahlil yaptimdiyeb yazmis.Bunun sonucu tavsiyeler yapilmis arkadas hala tahlil yap diyorsa bir bildiği vardir!(insallah vardir)
    @squat1999 kardesim.benle ayni boydasın.ben de senin yasinda 50 kgydum.çok da bir bilgim yok ama sen herkese kulak asma.Sen gainerini kreatinini kullan.Onceden spor yapmayacam demissin fakat sana sunu soyleyeyim.12 kg alsan bile yine zayif olacaksin.fakat kilo alim surecinde kaslarini biraz calistirirsan belki zayif olursun ama celimsiz olmassin.Ayrica spor yaparak hem daha kolay hem daha saglikli kilo alirsin.Şu spor yapmama işini gözden geçirmen dileğiyle kolay gelsin başarılar

Son düzenleme: 24 Ağustos 2015
    squat1999 bunu beğendi.
  14. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Daha önce çok öyle doktor saçmalığı duydum. Soldaki ağrıya apandisit teşhisi koyan bile duydum. O yüzden diyorum. Eğer gittiği doktorların doğru olduğuna inanıyorsa lafım yok. Bu arada kan testiyle eksik minerallerin belirlenmeside önemlidir. Şimdiye kadar yaptırmadıysa yapması faydalı olur. Ve o kreatin gereksiz. Güzel bir video.

15. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Daha önceden de yazdıgım gibi motivasyon olmadan başarı zor.Ben ilk başta kreatin kullanıp 2 kg aldıgımda havalara uçmustum.Sonrasında yaptığım şey ise öncekinden daha fazla beslenmek oldu.Motivasyon şart!

squat1999 bunu beğendi.
  16. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    oradan burdan okuyup konuşan çok, uygulayan 0. Ben spora baslaman önce daha ilk zamanlardan, 1.80 boylarında, 63 kiloydum ve kifoz, lordozum vardı. Zaman içinde araştırarak ve deneyip yanılarak çok şeyi kendimde test ettim. Hala farklı şeyleri "Deniyorum" Fiziksel ve psikolojik sorunlar yaşadım, sorunlarımı kendim çözmeye çalıştım çalışıyorum. Dün veledin biri çıkmış bana laf ediyor :) Ne deyim artık, ben emin olmadığım şeyi başkasına tavsiye etmem, ve adam üstüne üstlük hala kendi yanlışını bana iteliyor. Sinirleniyorum çoğu konuyu es geçiyorum yazmıyorum.

Tengri biz menen.

KaraFırtına ve squat1999 bunu beğendi.
  17. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Alamıyorum dediğimi ve maddi imkanlarımın oldukça yeterli olduğunu da belirttim. Buradan anlamanız gereken gerek özel hastane gerek devlet hastanesine gittiğimi defalarca belirttim diyetisyenler ile konuştuğumu belirttim. Şunuda belirteyim boşa giden para bana eğer bir (1) kilo dahi aldırsa mutlu olurum çünkü ilk baştada belirttiği gibi maddi açıdan önemsiz benim için zaten bir diyetisyenin özel muaynesi 400-500TL oradan kurtarıyor. Dediğim gibi eğer bunlar aldırmayacak olursa da giden paraya değil bana verdiği enerjiye olur tabii size de saygı duyarım. Kalorileri yanlış saydığımı sanmıyorum şimdi bir de uygulama kullanarak hesaplıyorum bazı günler tabii biraz az olabiliyor 3000 olarak her gün olmasa da mesela dün 2500 olmuş. Ondan önceki gün 3217 olmuş.
    Merhabalar, zaten ben 1 yıldan beri almaya çalışıyorum kilo hatta bu yıl baya oldu. Ben günde zaten 2280 ve üzeri aldığım halde alamıyorum hocam bir de çok doktora gittim gerek ailemin ısrarları gerek kendi isteğimle ki özel nedenden dolayı sürekli tahliller yapılıyor bir hastalık vs değil ama genetik bir şey olmaması açısından yani en ufak sorun yok Allah'a çok şükür.
    Önerini dikkate aldım hocam bir spor hocasından yardım istedim bugün salondakinden, yapabildiğin kadar yap dedi kendini çok fazla zorlama her gün olmasa da 2 günde bir senin dediğin gibi kapıya bile asılarak kendini yukarıya doğru çekmen senin kaslarının çalışması için şimdi ilk aşamada yeterlidir, çok yapmanı da çok yapmamanı da önermem yeterince yapman uygun olur dedi sende önerdin şimdi 2 günde bir o dediğin hareketlere benzerlerini yapıyorum her gün de belli bir miktar ağırlık kaldırıyorum zaten.
    Hocam öneri ile beraber her ne kadar sizin kadar veya profesyonel kadar olmasa da spora başladım sayılır kaslarımın çalışması için gereken hareketleri öğrendim teşekkür ederim. Ya en azından 50 kilo bile olsam yeterli sonrasında daha profesyonel sporla ilerletirim tabii ki.

Son düzenleme: 24 Ağustos 2015
  18. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Bu gibi durumlarda doktor doktor gezmek daha fazla fikir toplamak demektir.Bu konularda en azından sizden bilgiliyimdir, öyle laf sallayıp durmayınız lütfen.

19. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam rica ediyorum uzatmayalım.

20. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları: