KETOJENİK DİYET / YARDIM !

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Gym Commander tarafından 26 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Gym Commander

Gym Commander Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle Herkese Merhaba arkadaşlar .( Moderator ve adminlerden konuyu yanlış yere açtıysam eğer özür dilerim )
    Arkadaşlar sormak istediğim soru ; Ketojenik diyette Lor peyniri ve yeşil çay ketoyu bozarmı ve ya girmeme engel olur mu ?
    Daha öncede uygulayıp 1.5 ay gibi kısa bir sürede çok iyi su atımı ve yağ yakımı yapmıştım . Fakat geçen seferki diyetimde bu ikisi yoktu . Fakat şimdi mağlum yeşil çayın vücuttan su atımına büyük katkısı var. Lor peyniride hem ucuz hem çok iyi protein değeri var . O yüzden diyetime eklemek istiyorum . O yüzden konuyla ilgili bilgili arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum . Varsa bilen lütfen belirtsin . Hepinize şimdiden teşekkür ederim .

Not : Lor peyniri peynir altı suyundan (whey) üretilen . Sütten kesilen değil .

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Hayır, lor peyniri ve yeşil çay ketozis oluşumunu engellemez.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2016 ---
    Ketojenik diyet uygulayacağın için merak ettim, yaşın kaç acaba?

3. Gym Commander

Gym Commander Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim fikirlerini paylaştığın için. bu arada yaşımda 20

4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Ketojenik diyet uygulayarak çok büyük bir yanlış yapıyorsun, muhtemelen bu uyarımı çok da önemsemeyip ketojenik diyete devam edeceksin, çünkü ben de bir dönem bunu yaptım, ama ilerde anlayacaksın.

İlaçlı profesyönel vücutçular bile anca yarışmaya çok kısa bir zaman kala bu diyeti uygularken, bizim gibi sıradan insanların böyle bir şey yapması kadar büyük bir yanlış olamaz.

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Rica ederim :)

https://www.bodyforumtr.com/threads/keto-diyeti-acil-yardım.127897/#post-1091409

Bu konuya yazdığım bir cevap vardı okumanı isterim. Buraya onlarca çalışma atabilirim ketojenik diyetin vücut ağırlığı, vücut yağı, LDL kolesterolü düşürdüğüne dair. Peki bunlar sağlıklı ya da iyi olduğunun göstergesi mi?
    2008 yılında yayınlanan bir çalışmada 11 ve 7 yaşlarında iki çocuğun ketojenik diyete bağlı ani kardiyak ölümü anlatılıyor. Çalışmanın sonuç kısmında ketojenik diyete başlamadan ve ketojenik diyet süresince elektrokardiyografi, ekokardiyografi ve serum selenyum düzeylerinin takip edilmesi gerektiği sonucuna varılıyor.
    Yani kısaca doktor kontrolü olmadan uygulanması kesinlikle önerilmiyor ki doktor kontrolünde de dirençli epilepsi, kanser ve bir kaç hastalıkta uygulanıyor. Karar senin ;)

6. Gym Commander

Gym Commander Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Önerilerin için teşekkürler dostum. Fakat dediğim gibi daha öncede uyguladım hiç bir mental ve ya fiziksel sorun yaşamamıştım ki bunaltıcı yaz sıcağının ortasında yapmıştım o işi. Ama dediğim gibi çok sağol fikirlerin için ama ben 1.5 ay kadar bu diyeti uygulamayı planlıyorum. :) Sağlıcakla Kal.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Eylül 2016 ---
    Öncelikle görüşlerin için sağ ol dostum . Attığın linkte yazdığın yazıyıda okudum . Genel olarak epilepsi hastaları için geliştirildiğini söylemişsin . evet dediğine aynen katılıyorum . fakat epilepsi hastalarında oaranlar %80 yağ %20 protein olmak kaydıyla tedavi sürdürülüyor diye okumuştum yanluşsam lütfen düzelt . ben oranları klasik %65 %30 %5 şeklinde ayarlamayı planlıyorum . Ayrıca hafta sonu karb. yükleme muhabbeti var bende. çünkü ağır antreman yaptığı için vucut uzun süre karbonhidratsız zaten belli bi yerden sonra pes edicektir . O yüzden hafta sonları karbonhidrat yükleme safhaları oluyor ve glikojen depolarını doldurup tekrar yeni bir haftaya başlıyorsun. Böyle devam ediyor . Fakat durum epilepsi hastalarında böyle değil okuduğum ve araştırdıgım kadarıyla. O insanlar da sürekli kan şekerinde dalgalanma olmaması için sürekli sabit yağ ve proteinden besleniyolar . Seninde yazında belirttiğin gibi 7-11 yaş arası çoçuklarda gelişim problemleri gözlenmiş. Ki zaten o insanlar süt yoğurt vb. ürünleri tüketemiyorlar laktozdan dolayı. ayrıca birçok faydalı baklagiller , tahıllardan, meyvelerden mahrum kalıyorlar hastalıklarından dolayı . o yaşta bir çocuk için bencede ketojenik diyet gelişimi büyük engelleyebilir. çünkü hayat sadece yağdan proteinden ibaret değil. Fakat konumuza dönecek olursak dediğim gibi ben daha farklı oranla ve hafta sonu carb. yükleme yöntemiyle 1.5 ay kadar yapıcam daha uzun süre zaten ne tavsiye ediyorlar ne de öneriyorlar. ayrıca yaşımdan dolayı vücudumda zaten oturdu gibi ( yani boyum yaklaşık 3 senedir hep aynı 1.79 kilomda spor yaptıgım için kalori alımına bağlı olarak değişiyor ). bu yaştan sonrada aşırı kemik gelişimi çocuklarda ki gibi bende zaten görülmez. yani demem o ki vücut fonksiyonlarım daha önce yaptığımda hiçbir şekilde ters tepki vermedi ne ağırlaklarda aşırı bir düşüş yaşadım ne psikolojik olarak bunaldım ama kısa sürede çok iyi bir yağ oranı ve su kütlesi attım. bu beni daha motive etti ve gerçekten eğer doğru uygulanırsa şayet iyi sonuçlar almak mümkün . Ama dediğim gibi şuan yağ oranım çok yüksek bi değer değil aslında %15 ve ya %14 hani normal low carb ile de %11 lere %10 lara gelebilecek bir rakam. yani yarışmacı felan hiç değilim hani öyle %10 lardan %6 lara düşmek için uygulayacağım bir diyet değil . Zaten 2 ay içinde tekrar bulka giricem o yüzden önce bu diyetle %10 ları hedefleyip daha sonra vücut su ve yağ bakımından istediğim seviyeye daha önceki gibi geldiğinde hafif hafif karb yükleyerek arttırıcam ve bulka giriş yapıcam . Valla umarım okursun düşüncelerin için sanada çok teşekkür ederim .kendinize iyi bakın Sağlıcakla Kalın . :)

Son düzenleme: 27 Eylül 2016
  7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    lor peynirinin karbonhidrat değeri epey düşük , bu yüzden sıkıntı yaratmaz ketojenik diyette. zaten 0 karbonhidratla beslenmek mümkün değil , çoğu besinde az ya da çok karb bulunduğundan alacaksın her türlü.

8. Gym Commander

Gym Commander Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumun için teşekkür ederim . Evet ister istemez zaten karbonhidrat alıyosun önemli olan çoğunluğunu lifli besinlerden alabilmek . Hem kabızlık için hemde net karbonhidrat miktarı için lifi çıkarabilelim :). Zaten diyetimde ağırlıklı olarak yağları ; kuruyemişler , tam yağlı peynirler ve zeytinyağından karşılamayı düşünüyorum . kuruyemişlerde de karbonhidrat var sayılır ama lifi düştük mü pek bişey kalmıyo ama peynirlerde aynı şey geçerli değil tabii kararlı tüketmekte fayda var :)

9. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;
    “Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş