Keto Diyeti Acil Yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ozan Kara tarafından 20 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ozan Kara

Ozan Kara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,

25 yaşında haftanın 5 günü insanity programını ( HİİT KARDİYO) uygulayan 66 kilo 1.66 boyu olan biriyim.

Yağ oranım şu an %18 ve amacım %10'lara düşürmek.

Ben bir bodybuilder değilim amacım karın bölgesini parçalamak.

Keto diyeti şu şekilde uyguluyorum ancak doğrular ve yanlışlar ne şekilde yardım eder misiniz? Kalori hesabı vs. hiç anlamıyorum

8.00 uyanınca optimum whey - 2 çorba kaşığı zeytinyağı ,grenade thermo detonator

10.00 - 4 yumurta, yağlı beyaz peynir
    Balık yağı
    Multivitamin

12.30 zeytinyağlı ton balıklı brokolili salata
    balık yağı

14.30 10 tane ceviz

19.30 Aynı şekilde salata
    Balık yağı

Antrenman

Antrenman sonrası optimum whey + 2 çorba kaşığı zeytin yağı

Gece yatmadan tam yağlı peynir
    balık yağı

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Sakin ol 3 konu açmışın bu diyetle kas eritirsin akşam yemeğine et balık pilav falan koy

3. Ozan Kara

Ozan Kara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Lütfen konu hakkında bilgisi olan yazsın, yine de teşekkür ederim. Akşam yemeğinde pilav diyorsan gerçekten keto konusunda uzmansın :D

4. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ben birşey demedim akşam yemeğinde proteini karbonhidratı yüksek birşey ye kas erimesini diye dedim

5. Ozan Kara

Ozan Kara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ketojenik diyette karbonhidratlar yok gibi bir şey, bu yüzden pilav yememem lazım. Ayrıca metinde belirttiğim gibi ben bir body builder değilim zira bu sebepten dolayı kas kaybetme gibi bir korkum yok. Zaten kas kaybı o kadar da kolay bir şey değil. Kilo verip yağlar gidince kollarınız inceldiği zaman hemen kas kaybettim moduna girmek yanlış.

6. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Salatayı et veya balıkla ye o zaman

7. Ozan Kara

Ozan Kara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum okumuyor musun?

8. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Neden bukadar balık yağı alıyorsunki

9. Ozan Kara

Ozan Kara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim yaptığım makroya göre oranlara gaye uyuyorum.. Eleştiri ve önerisi olan?

12 gram yağ 25 gram protein 106 kal

27 gram yağ 26 gram protein 377 kal

100 gram yağ 17 gram protein 349 kal

16 gram yağ 4 gram protein 163 kal

100 gram yağ 17 gram protein 349 kal

19 gram yağ 25 gram protein 106 kal

274 gram yağ 114 gram protein ancak enteresandır ki kalori 1450'de kaldı.

10. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    antreman sonrası proteini ve salatanı eksık etme ketodaysan en son ogunu peynırle yap araya kesınlıkle koy

11. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Bu haliyle uyguladığın diyetin bilimsel literatürde adı yok maalesef. Ketojenik diyet dediğin diyetin türleri var. Klasik ketojenik diyet, atkins diyeti, modifiye atkins, mct diyeti vs. Ve her bir diyette farklılıklar söz konusu öncelikle bunu belirteyim.
    Abdominal bölgemdeki yağlardan kurtulacağım düşüncesiyle ketojenik diyete başvurduysan bir yanlışın içine sürüklenmişsin demektir. Bu diyetin uygulanma amacı, bulunma nedeni farklı. Dirençli epilepsi hastalarında nöbet kontrolünü sağlamak için geliştirilmiş bir diyet. Hastanedeki prosedüründe ilaç tedavisiyle sonuç alınamamış epilepsi hastalarına kontrollü bir şekilde bir doktor-diyetisyenin ortak kararı ile uygulanan bir diyet. Evet dirençli epilepside faydaları var ancak ketojenik diyet uygulama prosedürünü kullanan büyük kuruluşlar bile diyetin yan etkilerinin çok ağır olduğunu eğer sonuç alınamıyorsa 3 ayda, sonuç alınırsa 2 yılda diyetin sonlandırılması gerektiğini söylüyor. Yapılan meta analizlerde çocuklarda %20 oranında büyüme gelişme geriliği, yine yakın oranlarda kemik kalsiyumunda azalma ve hiperürisemiden bahsedilmiş. 3 yıl ketojenik diyet uygulayan çocuğun diyete bağlı kardiak aritmiden öldüğünü anlatan olgu sunumu var.
    Maalesef ama maalesef şu an da bazı diyetisyenler dahi maddi kazanç için bunu sağlıklı kişilere uyguluyor. Ancak ne bunlara ne de "3 ay ketojenik diyet uygulayıp %25 yağ oranımı %10 a düşürdüm" diyen insanlara prim verme. Hele beslenme konusunda eğitimsiz bir kişinin bu kişi doktorda olsa böyle sözlerine kulak asma. Amacım vücutgeliştirme değil demişsin nihayetinde bir yarışma sporcusu değilsin 3 ayda vereceğin yağı sağlıklı şekilde 6 ayda ver.
    Söylediklerim belki sana tuhaf gelebilir ya da inandırıcı gelmemiş olabilir. Çünkü son zamanlarda popüler bir diyet. Neden popüler orası farklı bir tartışma konusu ama bu diyetin popülerliğini yitirdiği dönemdeki çalışmaları bir oku ve öyle karar ver. Karar senin.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Temmuz 2016 ---
    "Ketogenic diets for weight loss: A review of their principles, safety and efficacy" en basitinden bu çalışmanın sonuç bölümündeki şu ifadeye bak: "
    The long- term effect of KLC diets on renal and bone health is unknown."
    "Ketojenik düşük karbonhidratlı diyetlerin böbrek ve kemik sağlığı üzerindeki uzun dönem etkileri bilinmiyor"
    Buna benzer bir çok çalışma var. Sadece örnek olması için rastgele bunu yazdım. Aksini söyleyenler de olabilir elbette. Ama çalışmalarda daha çok vücut yağı ve lipid profili üzerindeki etkileri kullanılıyor. Bunlar üzerinde olumlu etkileri mevcut. Ama olumsuz etkilerinin olduğu, uzun dönem etkilerinin bilinmediği bir çok konu var. Yanlışlar neler yazdığın için sağlıklı birinin bu diyeti uygulaması bana doğru gelmediği için yazdım bunları :)

Son düzenleme: 21 Temmuz 2016
    etsote77 bunu beğendi.
  12. Ozan Kara

Ozan Kara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle çok teşekkür ederim ardından rica etsem bana özelden ulaşabilir misin? Bu konuda bilgili biri gibi gözüküyorsun sorularım var.

13. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Rica ederim. Elbette, özelden mesaj atarsan cevaplayabilirim :)

14. Ozan Kara

Ozan Kara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    mesaj attım hata verdi ama geldi mi bakabilir misiniz?

Sayfayı Paylaş