Karbonhidratsız kas gelişimi olur mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Moriarty tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Moriarty

Moriarty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bir yerde okumuştum yalnış hatırlamıyorsam, proteinlerin kana taşınması için karbonhidrat lazımdı yani karbonhidrat olmazsa protein yemek neredeyse hiçbir işe yaramıyordu 1 yıl falan oldu okuyalı, geçen google birde forumda konuyu araştırdım konuyla ilgili hiçbir şey bulamadım bu konuda bilgisi olan var mı yoksa karbonhidrat alımı sadece enerji için mi yada günde 375 gr karbonhidrat alıyorum sizce fazlamı yoksa proteinleri kana taşıyorda aldığım karbonhidrat mı fazla?

2. Moriarty

Moriarty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
  3. Moriarty

Moriarty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Önemli beyler :)

4. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Sindirim sistemi oyle kolay gorunen bi sistem degil.karb. Ile aminoasidin barsaklardan emilmesi ile bi iliski yok.anca incebarsak hucreleri icin gerekli karb. Hic olmassa enerji uretemese yani ztn ölurler o zmn karaciger onlari besler her durumda. Ama karb ve aminoasit gecisleri sodyum ile oluyo yani sodyum yoksa glikoz gecemiyo. Glikoz yoksa sodyum gecemiyo vucuda anca 0 sodyumla beslenmen lzmki vucut glikozu alamasim barsaklardan oda imkansiz gibi bisi. Herseyde sodyum var cunku azda olsa

Nasil beslendiginizi ogrenmek icin besin tuketim kaydi alinir bilgi:[email protected]

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Karb olmadan kas gelişebilir ama asla hacim almaz.

6. Moriarty

Moriarty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yani şimdi hiç karbonhidratı sadece enerji için alacak olsam mesela 50-100 gram yani kas gelişimine bir zararı olmaz mı? hacim alma amacım yok zaten bayya iri ver kiloluyum hacim azalsın kas artsın 100 gram 50 gram karb alıp 300 gram protein alsam kas gelişimi olurmu yani? Yada sağlıklı olurmu ?

7. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kilonu soylersen yardimci olabilirm. Ama sporda yaparsan 150 g karb. Alsan bile ketozise girebilirsin. Protein olarak 2 g al kilo basina ama eger cok yag varsa 1.8 1.7 de olabilir kilo basina

Nasil beslendiginizi ogrenmek icin besin tuketim kaydi alinir bilgi:[email protected]

8. Moriarty

Moriarty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    108 kiloyum ketozis ne oluyor yağ miktarıda fazla kas kütleside fazla emin olabilirsiniz

9. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    200 g protein yeter gunluk sana 200 g karb al ilk bas agirlik ant. Yap ve sonrasinda 20 30 dk kardio

10. Moriarty

Moriarty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tamamdır başkan sağolasın :)

11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kas gelişimi tabiiki olmaz karbonhidratsız. Karb almazsan belli bir süre sonra kaslardaki glikojen ( karbonhidrat) depolari boşalirsa (yaklasik 10 gun suruyo bu ) bu sefer yaptigin her idmanda kas kaybi yaşamaya başlarsin gelişmeyi birak gerilersin. 1. Kaslarda acil enerji kaynagidir karbonhidratlar. Karb Yoklugunda kas kaybi olur tabiiki vucud enerjiyi kaslardaki aminolardan alir. 2. Ve en onemlisi karbonhidratlar insülini tetikleyen tek besindir. Insulind3 en anabolik hormondur zaten. Kas gelisimi icin en onemli hormondur daha 10 larca fayda sayabilirim gerekliligi icin ama bu 2 si en onemlisi
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mart 2015 ---
    Herhalde ketosis dicektin ketozis ne :D ayrica 150 gr karb alarak nasil ketosise giriyosn :D

12. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Dilim surcmus olabilir ama normal birey 50 g karb. Altinda alirsa girer. Spor yapan 100 150 g altinda alirsa girer

13. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Nerden buluyosun böyle sallama haberleri ? 150 gramla ketosis olmaz

14. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Sallama degil okulunu okuyorum

15. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Ketozis ile ketosis aynı ;)
    Sekonder aktif transporttan bahsetmişsiniz ancak "0 sodyumla beslenmelisin ki vücut glikoz alamasın" diye bir cümle mantıksal olarak yanlış.Beyin sadece glikoz ile beslenir.
    Ve beynin işlevlerini, fonksiyonlarını yerine getirmesi için günlük alınması gereken karbonhidrat miktarı 130 gram, bazı kaynaklarda 144 gram.Bunun altında karbonhidrat tüketiminde kas gelişimi bir kenarda dursun, vücut işlevlerini tam olarak yapamaz.
    Ketozis konusunda ise normal bireylerde 50 g, sporcularda 100-150 g nedir?Sporcularda ne değişir de ketozis 50 yerine 150 gramda gerçekleşir?
    Okulunu böyle yanlış bilgilerle okumanız tuhaf.Hangi bölümde okuyorsunuz?

uzk bunu beğendi.
  16. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben sana soyle bi hesap yapayim bak dostum. 140 karb. Beyin de 40 g eritrosit harciyo gunluk. 130 g ise glukoz uretim kapesitesi koy. Noldu 50 g acik olustu. Bu ekstra aktivitede bulunmayan insan icin. Bunu bide spor yapanin eritrosit sayisi fazla Diye dusunBu hesabi zorunlu almasi gereken hucreler icin yaptim. Ama beyin uzun suren aclikta enerjisinin %75 ini ketonlardan saglayabilir.ama diyetisyen hocam bana spor yapanlarin ketozise girmesi ile normal insanin ketozise girmesi arasinda ort. 100 g var dedi. Sebebini biokimyaciya sorucam smdi benimde kafam karisti cnku kaslar glikoz kullanmak zorunda degil ve glukagon kaslarin glikoz cekmesini engeller. Diyetisyenlik okuyorum ayrica trakya uni.

17. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    okulunu değiştir napalım. 0 karbla beslenirsen vücut fonksiyonların 1 2 gün sendeler. Sonra yerine gelir. Çünkü vücut senden daha akıllı, bi süre sonra protein ve yağlardan (orasını hatırlamıyorum) birisinden glikoz oluşturmaya başlar vücut fonksiyonlarına yetecek kadar

18. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Suan vize icin biokimya calisiyorm bilgiler taze anlatiyim. Kanda yeterli glukoz olmadigi zmn karaciger yag ve aminoasitletden glikoz uretir. Ve bu eger uzun suren bir glikoz dusuklugu olursa karaciger keton olusturmaya baslar ve aclikla beraber bu devam eder. Kas kisa sureli aclikta bcaa yag ve keton kullanir. Aclik uzarsa sadece yag varsa bcaa kullanamaya devam eder. Ketonlari beyin kullansin diye. Egzersiz yapman kaslardaki glut 4 sayisini arttirir ve sedanter bireye gore kandan daha fazla glukoz ceker buda ketozise girmeni normal bir insandan daha hizli yapar(eger ayni miktar glikoz aliyosan vucuda). Umarim anlasilmistir bu arada uslubun sana yakismamis. Saygisizlik kucuk insanlarin isidir.

19. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Ben sahsen 0-30gr karb alarak gecirdigim haftalar vardi ve ne performansta ne de dayaniklikta bir degisim oldu. Beyim fonksiyonumda da bir sikinti oldugunu dusunmuyorum onlarca sinavlara girdim. Belki benim yapim budur bilemem biyoloji de okumadim tamamen tecrubelerimdir.

20. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Acliga basladigin ilk gunler nasildi 1 2 hafta gectikten sonra ztn kas adapte oluyo duruma ve beyinde ketonlardan enerjisini sagliyo.ama vucutta fazla keton olusumu tehlikeli kanda igne seklinde dolasiyo ve sogukta ve asidik olan yerlerde cokuyo. Mesela eklem yerleri soguktur ve idrar asidiktir. Bobrek taslari ve eklemlerde sikinti olabilir ilerleyen seviyelerde

Sayfayı Paylaş