Karın bölgesindeki Yağ En iyi hangi şekilde yanar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Karın bölgesindeki yağlar en iyi ve en kısa hangisi ile yanar

1. ÜST BÖLGE-BACAK AĞIRLIK ÇALIŞMA İLE

7,6%
  2. MEKİK ÇEKMEK İLE

27,1%
  3. KOŞU YAPMA -BİSİKLET İLE

65,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 148 üye.
  1. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    adam iyiki bir konu açtı yapmadığınızı bırakmadınız yahu. bizim görevimiz burda adama birazda olsa bilgi verebilmek. istemeyen konuya yorum yapmasın zaten gereksiz bi konu olduğu anlaşılırsa arkadaşında dediği gibi konu silinir. 1. olarak karın çalışmak sadece karındaki yağları götürmez, ama sıkılaştırır. idman günleri haricinde yapılan HIIT kardio sistemide yağ yakmanıza fazlasıyla yardımcı olur. tabi bunların yanında biraz düzgün beslenme olmazsa hiç bi faydası olmaz hatta zararı bile olur. düzgün beslenmenin yanında bunları yaparsanız faydasını görüceğinize eminim. saygılar

2. - 15 santigrat

- 15 santigrat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 porsiyon diyet...
    1 porsiyon tempolu yürüyüş...
    1/2 porsiyon mekik yeterli... (bence)
    :)))

3. - 15 santigrat

- 15 santigrat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    msg birleştirme yapamıomyuz arkadaslar...
    nesee benm reçeteye eklemem gereken bazı şeyler var...
    oncelıkle ben genel olarak yag yakımı için reçete yazmıştım :)
    fakat "karın" bolgesıymiş,onun için ;
    tempolu yürüyüş iptal:)
    +1/2 tempolu yürüyüş yeterli...
    mekik iptal:)
    +3 harekete arttırıoruz örn: Reverse Crunch,Reverse Decline Crunches ve Knee Raises olabilir.
    +ve ve ve olmazsa olmaz squat...
    + ve tabiiki hydroxcut pro ;)
    -----------------

kendi çapımda birde ornek ;
    *öncelikle diyet...
    *hydroxycut pro...
    *10 dk %20 eğimli koşu bandında 7.O hızla tempolu yürüyüş...
    *
    Reverse Crunch,Reverse Decline Crunches ve Knee Raises + """squat"""
    *tekrar 10 dk %20 eğimle 7.0 hızda yürüyüş...;)

4. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşın dediği gibi mekik hareketinin yağ yakımına hiçbir yararı yoktur. Mekik yalnızca karın kaslarınız büyütür ve sertleştirir. Eğer olay yağ yakmak ise düzenli cardio ve diyet en önemli şeylerdir.

Karın kası sarkmaz çünkü karın kaslarımız aynı zamanda iç organlarımızı tutar. Bu nedenle karın çalışmasan bile karın kasları gözle görülür bir şekilde sarkmaz. Sarkan bir şey varsa o da yağ tabakasıdır!

Tabi ki bunları mekik hareketleriyle desteklemek doğru olan ancak olay yağ yakmak ise mekik hareketlerinin hiçbir etkisi yok.

Ayrıca Cabarov yaptığın antrenman çok yanlış gibime geldi. Ağırlık antrenmanından sonra cardio yaparsan olan kasından da kayba uğrarsın. Cardio ve ağırlık çalışmalarını ayrı günler yapmanı öneririm.

5. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    koşu-mekik-kardio-plank

6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlık çalışmasından sonra cardio yapılmaz.
    Karın kası çalışırken su içilmez.
    Koşu bantında koşmak sakıncalıdır, 7.0 ve 8.0 km ile tempolu olarak yürüyün ve kesinlikle koşmayın.

7. Carisma_Police

Carisma_Police Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    koşu bandında koşmak neden sakıncalıdır biraz açarmısın ?
    Benim yağ yakma programımise; 183 boy 185 kg idim 2 aydır haftanın 4 günü 30 dk kardiyo ardından 1 saat 15 dk vg yapıyorum şuan 80 kg düşmüş durumdayım karın bölgemdeki yağlar azaldı ve kollarım göüsüm ve omuzlarım eskiye göre gözle görülür şekilde gelişti,yağ yakarken kas yapmak mümkünmüş tabi diyette çok önemli un şeker tuz yağ hayatımdan çıkardım,yiyebildiğim kadar yumurta, tavuk ve lor peyniri yiyorum bol bol su içiyorum, tavsiye edebilirim bu programı kendim denediğim için.

8. tortuga

tortuga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Abicim gayet net açıklamış,ne eksik ne fazla....ek olarak bol su içemeyi ve diyette yağ yakımını kolaylaştırıcak kolay besinleri(limon gibi)unutmayalım..yağ yakmak zor iştir..

9. soldier52

soldier52 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eklem bölgelerine daha fazla yük bindiği için buda sakatlanmalara yol açıyor

ağırlık antremanı öncesi cok hafif 20-25 dakika cardio nasıl olur olumsuz bi etkisi olurmu

10. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    ısınmış olursun faydası olur

11. UfukArda

UfukArda Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    8 aydır mekik yapıyorum sertleşme var fakat yağlarda bir eksilme görmedim.20 dk lık bir cardio ve diyet ile hatlar belli olmaya başladı diyebilirim...

12. brk_izmir

brk_izmir Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kesinlikle bisiklet . bisiklet'e ara verip koşu bandına geçtim bir ara , anında göbeğim çıktı , hemen bisiklete geri döndüm : )

13. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    Yagları eritmek istiyorsan kosmak isini gorur.Ben mekik cok cektim ama faydasını gormedim.

14. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Beline bir tane poşet bağla. Sonra bisiklet yap. Bak bakalım nasıl terliyo karnın :)

15. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar ilk başta kosup bölgedekı yagları yumusatıyosun ustune nekadar fazla mekık vb yaparsan okadar fazla yag yakımı + kaslarını buyutursun ve ayrıca karın bölgendekı kaslar nekadar buyukse okadar az yag elıne gelır

16. chngr-91

chngr-91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede koşmak ve gayet sağlıklı:)ter atıyorsun oh hastalıklarada birebir yazanların çoğuda bu fikirde sanırım..bende boşuna mekik çekmeyim,anı sorun bendede var çünkü

17. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Flexor'un konusu '' neden aynı gün ağırlık ve kardiyo yapılmaz '' değil '' neden ağırlık antremanından sonra kardiyo yapılmaz '' yanlış bilgilendirmeyelim.

Sağolsun bilgisini paylaşmış ama kardiyo öncesi yada sonrasından birini seçmek gerekirse sonrayı seçmek daha mantıklı imiş. (kaynak m&f)

konuya dönünce bende bu konudan muzdaribim kelin ilacı meselesi var biraz.

boy 1.83 kilo 69 yağ oranı %16.1 dışardan baktıgınız zaman göbekten eser yok görüntü gayet güzel ama bildiğiniz yumuşak. özellikle oturunca dokundugumda sinir oluyorum kafa_ yine görünüş olarak yanlarda da belirgin yağ yok ama tuttugun zaman eline geliyor kafa_ bu durumu nasıl çözeceğimi kara kara düşünmekteyim yağ oranım çok yüksek değil göbek vs yok ama özellikle oturunca yumuşak olması beni delirtiyor.

bilmiyorum ne yapıcam :(

18. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    130kg den sigarayı bırakınca 170 kg civarına çıktım .. 4 haziran iti bariyle menümden ekmek vb. şeyleri kaldırdım. 4 temmuzdada 2 adet 8 kg lik dabmul aldım forumdan bulduğum tekniklerle özellikle göğüs, kol ve omuz çalışmaya başladım. yaklaşık haftada 2-3kere dambul çalışıyom.

2-3 kerede üst karın alt karın ve sopayla vücudu sağa sola çevirme çalışyom.. şınavı kilom artığı için fazla yapamıyorum günlük 6x4 set yapıyorum. internetten bzal metobilzma hızımı hesaplattım yaklaşık 3700 kcal ben de bu harcamaya kıyas protein ağırlık olmak şartı ile yaklaşık günlük 2500-2800 kcallik beslenme yapıyorum. 4 hazirandan bu yana kol genişliğim arttı bel genişliği düştü. hedefim yıl sonuna kadar 120 kg lere düşmek orda devamlı sabit kalmak. bu arada boy 188cm . kalıblı olmak her zaman iyidir...

ha bu denildiği gibi bölgesel zayıflama olmaz. ama bacak kaslarını çalıştırmak ve mekik şekillerinin kullanmak bölgesel yağdan kurtarmıyor ama belli bi incelme oldu bende..

yanıltıcı yorumlar yapıyorsam ustalardan ve forum okuyucularından özür dilerim

19. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bisiklet gibisi yok evde kondisyon bisikletide olabilir.O kadar spor yaptım ama kilo verme konusunda bisiklet gibisini görmedim.Özellikle baldır ve göbeğin erimesinde çok iyi

20. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    koşu ve bisiklet ile çok çok fzla yakıyorsun emin ol.

Sayfayı Paylaş