Karın bölgesindeki Yağ En iyi hangi şekilde yanar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Karın bölgesindeki yağlar en iyi ve en kısa hangisi ile yanar

1. ÜST BÖLGE-BACAK AĞIRLIK ÇALIŞMA İLE

7,6%
  2. MEKİK ÇEKMEK İLE

27,1%
  3. KOŞU YAPMA -BİSİKLET İLE

65,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 148 üye.
  1. nehir55

nehir55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Gebze
    Bir aksilik çıkmazsa 1.5 2 ay içersinde karın kas çıkarma programımı sizlerle paylaşcam 3 günde bir resim alıyorum 3 ncu hafta +bu haftadan sonra l-carnite kullanmaya başlıyacam sonuç iyi olursa sizlerle paylaşcam :D

2. danger35

danger35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bence diyet, cardio ( koşu ve çok tekrarlı mide hareketleri) yapılarak bel incelmesede mideyi gayet güzel şekillendirebilirsiniz.mide üzerindeki deri kalınlıgına gelince genetiksel bir durumdur diyorum incelmez ancak şekillenir ve sıkılaşır.ayrıca bunlara takviye olarakta yaz aylarında L-carnitine şart diyorum.
    selamlar...

3. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

en az 1,5 saat kardiyodan sonra ağırlık idmanı çalışıyorsun. bu çok yanlış sitede idman günleri neden kardiyo yapılmaz diye bir konu var flexor hocamızın çok iyi açıkladığı bir konu. onu okumanı tavsiye ederim böyle olan kasınıda eritirsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:12 ----------

bu şişkinlik konusu zayıf insanların çoğunda oluyor. göbeğinde yağ olmamasına rağmen ileri doğru şişkinlik oluyor göbeğinde yanlış anlamadıysam. buda senin mide yapından kaynaklanıyor ve yemek yeme tarzından. şöyle birşey dene. öğünlerini 1-2 öğün arttır fakat sofradan doymadan kalk kesinlikle. doyarak kalkarsan bu midende şişkinliğe yol açar ne kadar doğru bilmiyorum fakat erkek mankenlerin beslenme şeklinde okumuştum bunu. öğünleri arttırıp doymadan kalkarsan bu sorununu halledebilirsin diye düşünüyorum. ama bazılarındada o şişkinlik kaybolmuyor tabiki oda yapıdan kaynaklanıyor bence

sheldon123 ve syncmaster bunu beğendi.
  4. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    duhduhduhduhduhBen de her gün cardio yapıyordum (antreman günlerimde) keşke yapmasaydım, kaslarımın eriyebileceğini düşünmemiştim. O zaman artık programımı şöyle yapayım. Pazartesi fitness, salı fitness, çarşamba cardio yani,perşembe fitness,cuma fitness,cumartesi cardio,pazar cardio

5. nehir55

nehir55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Gebze
    arkadaşım ben idmandan sonra 20dk cardio yapıyorum :) kas mas erimedi . Beslenmene dikkat et su bol içersen kasdan kaybetmezsin

6. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Benim kafam karıştı. Flexor hocanın dediğini yapacağım sen de yap bence. Cardio zararlı diyorsa öyledir :)

7. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    aaaah ah herkes hoca olmuş :)

8. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    freax aaaah ah herkes hoca olmuş diye banamı dedin yoksa flexor içinmi söylüyosun anlamadım ama her iki durumdada çok saçma. eğer bana dediysen ben kendi düşüncemi değil flexor hocamızın bilimsel açıklamasını öne sürerek tavsiyede bulundum. flexor için söylüyosan adam kendini kanıtlıyor zaten yazdıklarıyla. umarım sende o konuyu okur biraz bilgilenirsin tabi bu konuda bilgin yoksa...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:49 ----------

nehir kardeşim ilkönce kasının eriyip erimediğini nasıl anlıyorsun? şöyle düşünürmüsün acaba idman günleri cardio yapmasaydım ne kadar gelişirdim?? flexor hocanın konusunu bir oku anlayacaksın :) sakın yanlış anlama ben sadece biraz daha geniş düşünmen için yazdım bunu:) bir de nasıl cardio yaptığınada bağlı biliyorsun. düşük yoğunluklu yapabilirsin 15dakika falan ama yüksek tempolu aralıklı cardio önerilmiyor idman günleri. ben arkadaşa vakti varsa off günlerinde cardio yapmasını tavsiye ettim flexor hocanın yazdıklarına dayanarak. teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:54 ----------

iki gün üst üste kas geliştirme idmanı pek önerilmiyor. ayrı ayrı kasları çalıştırsanda biraz dinlenmen gerek. bence bir gün kas idmanı bir gün cardio idmanı yapman daha iyi olur, önerilen bu:)

deniz68ruhu bunu beğendi.
  9. syncmaster

syncmaster Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Alıntı:
    syncmaster´isimli üyeden Alıntı
    Aynı problem bende de kilo 66 Boy 172 ama karın bölgesinde yağ var bir taraftan kilo almaya çalışıyorum bir taraftan karın kasları için agır egzersizler yapıyorum ama malumunuz buda zayıflamama yol açtı 1aydan kısa bir sürede 63 e kadar düştüm ki buda benim için kötü bir durum. Çok fazla bir yağım yok ama dümdüzde değil karnım hep bir şişkinlik edası var. karın çalıştığım zamanlarda kasların tümünün gerildiği ortaya azda olsa gözle görülür bir şekilde ortaya çıkıyor ne yapmalıyım bunun için karın çalışmaya devam evet ama ya kilo düşüşü? bir yardımcı olabilirmisiniz antremanlarımı hafifletip karın calısmaya agırlıkmı vermeliyim bir süreliğine acaba. Hocama bu konuyu soruyorum 1000 mekik çek düzelmezse gel ozaman konuşalım diyor . Ki ben böyle bir cevabı git başımdan dermiş gibi algılıyorum. bana bu konuda yardımcı olurmusunuz rica etsem.

Not. Diyetime özen gösteriyorum yağlı yiycekler yok yakında fotoraf koyarak bir konu açacağım zaten.

bu şişkinlik konusu zayıf insanların çoğunda oluyor. göbeğinde yağ olmamasına rağmen ileri doğru şişkinlik oluyor göbeğinde yanlış anlamadıysam. buda senin mide yapından kaynaklanıyor ve yemek yeme tarzından. şöyle birşey dene. öğünlerini 1-2 öğün arttır fakat sofradan doymadan kalk kesinlikle. doyarak kalkarsan bu midende şişkinliğe yol açar ne kadar doğru bilmiyorum fakat erkek mankenlerin beslenme şeklinde okumuştum bunu. öğünleri arttırıp doymadan kalkarsan bu sorununu halledebilirsin diye düşünüyorum. ama bazılarındada o şişkinlik kaybolmuyor tabiki oda yapıdan kaynaklanıyor bence

Öncelikle önerin için teşekkürler Bir bardak su bile içsem bu şişkinlik beliriyor ama antremandan sonra şişkinlik varken bile karın kasları bölgem komple şişkinlik oldupu halde beliriyor. Sanırım dediğiniz gibi beslenmeyle ilgili birşey veya mide büyümesi buna ol açarmı bilemiyorum ama bir hekime görünmek en iyisi.

10. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    büyük ihtimalle genetiktir o şişkinlik ama pek bilgim yok. sadece mankenlerin şişkinliği önlemek için yeme alışkanlıklarının böyle olduğunu biliyorum. kolay gelsin :)

sparsem bunu beğendi.
  11. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Barfiks,şınav ve mekik çekiyorum artık sadece dumbell'a 15 yaşımda başlayacağım. Bu hareketleri nasıl düzene koymalıyım? Bir gün ara ver dedin ya :)

12. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kol idmanı falan yapmıyomusun sadece barfiks şınav mekikmi çekiyosun?

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    barfıks te bıceps calsııyor
    sınav dada arka kol calısıyor dambıl yoksa ıdealdır hıcbırsey yapmamaktan ıyı :D

14. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hmm anladım ama bi salona yazılman daha mantıklı

15. Keops

Keops Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sureklı mekik cekiyorum 6x20 suanda sıktıgımda ust karın kaslarım gogus uclarımı gecıyor ama hala gobeklıyım cunku yemege dıkkat etmıyorum ve cardıyo yok anlıcan kas var ama yagda var en ıyısı kosu her gun 30dk kosu sart

16. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    düzenli beslenme programını unutun hele kas kütlesi kazanmak istiyorsanız iyi bir diyet i.in ayda 10 milyar kurtarmaz yok fıstık ezmesi yok zeytinyağı yok kırmızı et kardeşim kim bulmuş biz yiyelim helede öğrenciysen bence en ideal yol yedğinden fazlasını biseklet koşu yüzme vede karın kasını kuvvetlendirici mekik hareketleridir ben uyguluyorum düzenli karın kaslarım coştu diyebilirim normol perofosyonel vucütculardan farkı kalmadı

hkatar bunu beğendi.
  17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    konu yağ yakmak ise 2 yol mevcut...konu şekle girmek ise her 2 yol da uygulanır:

- diet
    -egzersiz

diet kısmını zaten belirtmeye gerek yok...bolca yediğinizin yarısını yiyin kar kapıdadır...

egzersize gelince şu noktaları bilmekte fayda var:

**karın bölgesi kasları "minimal büyüklükte kaslardır" ve "enerji sistemleri "içinde bu kaslarda harcanan enerji minimaldir...yani kısaca 2-3.000 tane mekik yapsanız bile harcanan enerji fazla değildir...

**yağ yakımı "aerobik enerji sistemi içinde " ,aşağı yukarı 30-35 dakika sonra başlar..bu nedenle antrenman süreniz "tempolu ve uzun sürmelidir...1-1.5 saatlik "periyod" iyidir...

**vücudun "yağı yakma "konusunda bir cimriliği söz konusudur...eğer ,vücuda yeterli oranda "enerjisistemine etki" edecek "karbonhidrat "girmediği durumda , otomatikman "yağ defansına "girer , yani bi anlamda "yağları "iyice saklar, belirli bir seviyeye gelene kadar proteinleri enerjiye konverte etmeye başlar...bu nedenle , diette yeterli oranda ,en azından vücudu kandıracak şekilde "karbonhidrat "alımı gereklidir...mümkünse ,glikemi indeksinden kompleks karbonhidrat olanlar seçilmeli...

---------------

bütün bunlardan sonra, ideal bir göbek programı :

* mekik, crunch, çakı hareketi vb den sonra "şınav " ,şınav karın kaslarında en fazla stresi oluşturan hareketlerden birisidr...
    * hemen akabinde koşu , tempolu yürüyüş şeklinde (en az 50 dakika,1 saat ideal ) + zıplama,sıçrama vb desteklenirse

hem "kasınoluşturulan gerginlikler neticesi tonusu" sağlanacak ,hem de yeterli enerji kaybı yağlara da hitap ederek gerçekleştirilmiş olur...)))

mekik ,crunch vb yi eğer ağırlık ile yaparsanız karın bölgesi kaslarında "hipertrofi oranını "da arttırabilirsiniz...ancak, başalngıç için tavsiye edilmez...bu moda ,en azından 1-1.5 ay sonrası girmek doğrudur...

antrenman en az haftada 3-4 gün yapılmalıdır...

jrcarter15, tortuga, yasalmermi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ercan bu çalışmayı ağırlık idmanı günü yapamaz adam bunuda belirtseydin keşke yanlış anlayıp ağırlık idmanından sonra yapabilir

19. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    karın çalşmak ve kardio faydalı özllikle dietle birlkte ama bacak programnzda deadlıft squat gibi hareketleri eksik etmezsenz karın çalşma ihtiyacınızın olucağını pek sanmıorum en azından bende işe yarıo

20. HessH

HessH Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    siler saten ?? saten boya ile mi

Sayfayı Paylaş