ilaçsız protein

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AkrepHan tarafından 26 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ilaçsız vücut yapmak için beslenme programı hazırlayacağım bu programdada haftada en az 4 gün öğle öğünlerinde ton balığı ve tavuk göğsü sandviç yiyeceğim ama ton balığı işi biraz pahalı acaba bimden ucuza ton balığı alırsam protein oranına da bakarak bu iş sağlık açısından nasıl olur deryaydı sanırım markası yada iyi bir şey al herşeyden bolca al mı diyorsunuz?

2. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
  3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    biliyorum ama dardanelde felan balık yağı mı ? eğer öyleyse parsını önemsemeden onu alırım yoksa yağını süzüp yiyiroum

4. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    ilaç dediğin protein tozu falan mı? ek besinler yani?

5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu aminoasit işte yapay ne varsa sadece normal yiyecek ve içeceklerden almak sitiyorum günlük proteinimi

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Nedense her bahar supplementleri kötüleme sezonu açılıyor. :) Bir bildiğin var da mı konuşuyosun yoksa mahalleden kahveden duyduğun şeylerle mi bu kanıya vardın. Zararları bakımından bir bilgin varsa bizleri de bilgilendir.

jankad, Danny Boy ve Kara Kalem bunu beğendi.
  7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ben zararlı mı dedim ? yad kötüledim mi ?
    ben sadece kişisel olarak ilaçla yapılan kas a karşıyım bilimsel bir şey olup olmadığı önemli değil çünkü zararlı demedim sadece prensip asla ilaç kullanmam vücuduma kimyasal organik hiçbir ilacı sokmam hasta olsamda sokmam.5 yıldır vücuduma düzgün ilaç sokmadım kolay hastada olmam prensip meselesi

8. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    ilaç değil bunlar onu demek istedi beachboy.. problem senin ilaç demen de..

9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    suplement,protein tozu ve aminoasit diyim o zaman bunları kullanmadan kas yapamazmıyım illa kullanıcakmıyım ? bence bol proteinle beslenerek mümkün

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Tercih meselesi saygı duyarım yalnız besin destekleri bunlar ilaç değil hiç değilse bunu öğrenmiş ol. Bilmiyorum hiç çikolata , bisküvi , salam , sosis vs. yiyormusun ( illaki yemişsindir ) onların içi bu "ilaç" dediğin süt tozları , peyniraltı suyu tozları ve soya katkılarıyla dolu. Vücuduma 5 yıldır sokmadım diyorsun ama çaktırmadan senin vücuduna neler sokuyorlar haberin yok.

jankad, Danny Boy ve AkrepHan bunu beğendi.
  11. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    normal yiyeceklerde ki protein oranlarıyla kendine bir liste cıkarabilirsin.. günlük ne kadar gerektigini hangi ürünlerden ne kadar alabilecegini düzenlersen olur tabiki niye olmasın.. çok iyi beslenmek şartıyla.. zaten toz dediğin şeyler ekbesinlerdir, besinlerden alamadıgın miktarı alırsın..

jankad ve AkrepHan bunu beğendi.
  12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler yorumlar için yaş 17 167.5 boy ve 67 kiloyum kemik plaklarım açık bodyi fazla zorlamıyoreum kapanmasın diye boy uzatıcı hareketlerde yapıyorum kaç gram almam gerekir günlük protein?

13. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

evet günlük kaç gram protein almam lazım arkadşalar yardımcı olacka arkadaş yokmu ?

14. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Nasıl beslenmen gerektiği forumda 1000 kadar topicte ayrı ayrı yazıyor zaten araştırsan?

Danny Boy bunu beğendi.
  15. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    gunde 180-220 gram protein alman gerekir baslangic olarak.
    hesaplayalim bakalim dogal yoldan kac kutu konserve ton baligi edecek gunde?

Ek besin destek urunlerinin zarari mi daha fazla yoksa konserve ton baliklarinin vucutta biriktirdigi civa mi?

Hangisi daha ucuza geliyor?

Forum cok genis, icerigi cok zengin. Bence kitap okur gibi keyifli keyifli biraz arastirmani yap once. On yargilardan kurtul, her denileni de dinleme ama zaten 1-2 gun forumu okudugun zaman guzel bir bilgi ortalamasi cikarir, bilen ile bilmeyeni ayirt edersin.

Bol sans.

16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    günlerdir forumdayım okumadığım başlık kalmadı ayrıca normal besinlerden alınan proteinle peyniraltı tozundan elde edilen protein tozunun vücutta işleniş biçimi bile farklı sizde biraz araştırırsanız göreceksiniz ve kas kaybına daha geç uğrarsınız protein tozu yerine çeşitli sadece besin kaynaklarından protein alarak ayrıca 70 kilo biri için 220 gram protein çok çok fazla kilo başına 1.2 gram protein gerekiyor 84 gram protein almam gerekir ve 160 gram balıktan 30 grama yakın protein alıyorum günlük yediğim yoğurdun ve sütün haddi hesabı yok yumurta ve kaşar peyniride yerim antreman günleri ve istediğim proteinden fazla protein bile yerim

17. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    160 gr lık ton balığı konservesinin süzme ağırlığı 100 gr dır. Buda ortalama 22-25 gr proteine tekabül eder. Protein alımını süt ve yoğurttan ziyade eğer tüketmende bir sorun yoksa tavuk , sığır eti , balık , lor , peynir , yumurta gibi besinlerden alman daha iyi olur.

AkrepHan ve jankad bunu beğendi.
  18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler tavsiyen için yumurtayı haşlama 1 yiyordum ikiye çıkarıtırm ve kaşarda çok protein var ondan tüketirim kararınca tavuk desen çok pişer evde tekrar teşekkürler

Sayfayı Paylaş