Glutamine Nedir?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Despo tarafından 1 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 87 üye.
  1. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenmandan öncemi sonramı kullanılmalı.kaç dakika önce sonra kullanılmalı.yatarken kullanılmalımı.aydınlatırsanız sevinirim

2. Roger that!

Roger that! Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    bu konu ölü, yenisini açmak lazım soru için kimse cevap vermiyor

3. ulrich

ulrich Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    antremandan hemen sonra whey proteinle birlikte almak en doğrusudur. anabolik etkisinden yararlanmak için ekstra olarak gece yatmadan bir servis içebilirsiniz.

wearyfeat bunu beğendi.
  4. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Bu konuda şanslıyım sanırım.
    Ben resource L-glutamine kullanıyorum içeriği 5gr protein + 5gr L-glutamine
    5gr poşetlerde 20 torba olarak satılıyor.

Güzel bir ürün bakmanızı tavsiye ederim.

5. Candela

Candela Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Twinlab whey ile karışıtırıyor olmayasın?? optimum da glutamic acid değil glutamin mevcut thums:

6. enerdo

enerdo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Antremandan sonra on whey ile glutamine i karıştırıp aynı anda içsek olur mu?

7. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    ben de abartmamak koşuluyla glutamine kullanımını bıraktığımdan beri aynı etkileri yaşadım diyebilirim. meğerse ne koruyormuş bizi ağır antrenman sonrası. bırakınca anladım. 3 gün biceps ağrır mı. glutamine kullanırken böyle uzun süreli ağrı yaşamadım. bugün aldım yine. devam.

enerdo, cevap veriyorum olur. güzel de olur hatta.

Son düzenleme: 16 Mart 2011
  8. musa541

musa541 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    düzeni nasıl ayarlıcaz ben proteyin ozu anımal pak caseyin proteyini kulanıyorum glutaminde anımal bitince kulanmayı düşünüorum normal aminomu kulanıyım yoksa glutamin mi? cvp weren arkadaşlara tskr

9. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili musa541,

sorun biraz karışık olmuş. anladığım kadarıyla şöyle cevap veriyim. glutaminin ideal kullanım şekli antrenman sonrası pro. tozunun içine atıp pro. tozuyla beraber içmektir. ikinci ideal kullanım vakti gece yatarken whey pro., casein pro., süt vb. bir içecekle karıştırıp içmektir. sabah ilk kalkıldığında da yine pro. tozuyla birlikte alınabilir tercihe göre.

animal pak tarzı multivitamin veya amino asit türünde bir ürün kullanman glutamine alımına mani değildir. antrenman sonu aminoyla birlikte de glutamine kullanılabilir.

kısacası glutamine kullanırken yanında amino asit veya pro. tozu kullanmak glutaminenin faydasını olumlu yönde etkileyecektir.

CaglarYildiz ve sultanmehmed bunu beğendi.
  10. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    genelde protein tozlarının içinde 4 gram civarı var...bu yeterli olmaz mı ?

11. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    genel kanı yeterli olmadığı yönündedir. ortalama 5 gr. ile 10 gr. arası yeterli görülür.

12. PraNgA4

PraNgA4 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    17 yaşında 64 kiloyum spor geçmişim 5 ay düzensiz şekilde fakat son 1,5 aydır düzenli şekilde antreman yapıyorum ama gelişme var önceden yüzmeyle uğraştığım için altyapıda var.

Hardline glutamin (100 tablet) ve %100 whey pro aldım (1 kg).

Ne zaman ve kaç ölçek kullanıcağım konusunda yardımcı olurmusun.

13. acemiazimli

acemiazimli Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    montreal
    iyi gunler ben nerdeyse 5. ayima geldim ilk ay haric protein+creatine+bcaa+vitamin kullanmaktayim 1 hafta kadar ara verdim yine devam ediyorum kullanmaya yag oranim fazla biraz gobegim var body e baslamadan once 87 kiloydum simdi 94 kiloyum boyum 1.86 , body e basladigimdan beri kilo verme amacli birsey yapmadim sadece kas buyutme yonundeydi ama malum yaz geldi haftada 3 gun gidiyordm simdi 6 ya cikarttim:) bende supplement kuru yapmak istiyorum , ve ektradan aminoasit carnitine glutamin arjinin ornitin tribulus almak istiyorum sizce de uygunmu ve glutamin gunde ne kadar almaliyim ve 6 hafta sureyle bu kuru devam ettirmem uygunmudur ve mazemelerim de bir fazlalik veya eksiklik varmidir ,tesekkur ederim

14. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    konu glutamine olduğu için ondan başlayalım. glutamin alımı esnasında (bildiğim kadarıyla) glutamin karaciğerdeki toksinleri atmaya yarayan bir maddedir. yani karacciğerde bulunan fazla nitrojenin amonyağa donusmesini engeller. yani bu nitro glutamik asitle birleşerek glutamine donusur ve kas sistemine taşınır. cok enteresan bir ozelliğide nitrojeni derhal gerekli olan kaslara yonlendirmesidir. bu açıdan kullanımında iki kritik zaman var. 1 antrenmen sonrası 2 sabah kalkar kalkmaz. bunlar dışında fazla kullanılması karaciğer enzimlerini aşırı yukseltip vucutta toksik etki yapabilir. zaten yediğimiz yiyecekler onemli glutamin kaynakları bir de dısarıdan yuksek doz alımıyla riske etmeye gerek yok derim. en onemli kullanımı antrenan sonrası olur. mumkunse uclemeli urunlere yonelin piyasada post workout olarak uretilen kreatin bcaa glutamin karısımları mevcut. ortalama hepsinden 5 er gram bulunuyor per servingte. bunlar fazlasıyla işinizi gorur. ancak ayrı ayrı almak isterseniz ve beslenmeniz yeterli duzeydeyse benim onerim soyle bir kombine olur :
    ultimate yada optimum bcaa powder , dymatize yada weider kreatin monohidrat , mhp glutamine , herhangi bir taurin kapsul.arjinin kişinin isteğine kalmış olsada olur olmasada. taurini yazdım cunku yağların sindirilip elenmesinde onemli fonksiyonları var. ayrıca toksinlere bağlanabildiği için karaciğer uzerinde anti oksidan ozellik gosteriyor. bundan başka enerji uretiminede(yağları yakmak suretiyle) pozitif etkide bulunuyor.

kullanımları : sabah kalkar kalkmaz 5gr kreatin 1 gr taurin
    antrenmandan once 3-5 gr bcaa + kafein(sade bir kahve yeterli oluacaktır) + varsa arjinin
    anrenmandan sonra 3-5 gr bcaa + 5gr kreatin mono + 5gr glutamin + 1 gr taurin

yatmadan once herhangi bişey almayın. glutamine almaktansa zma yada sadece çinko tabletde alabilirsiniz.

WhyNot66 bunu beğendi.
  15. desperados

desperados Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pc operatör
    Yer:
    istanbul
    MHP Glutamine gibi 12 saat kas dokularını besleyen özel glutaminler hakkında düşünceleriniz neler ? ON Glutamine 1000 gr var 115 YTL veya MHP Glutamine var 12 saat emilimli % 300 eki diyorlar oda 300 gr mi 83 YTL ye satılıyor. Kasları Korumak için Amino asit mi almak lazım yoksa Glutamine mi şaşırdım varmı bir yardım edecek Hocam ? Ürün almam lazım.

16. hkay12

hkay12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar glutamine hangi marka önerirsiniz? Ben yeni başlıcam kullanmaya fakat karar veremedim.teşekkürler.

17. cumpas

cumpas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben eas 250 gr alım glutamin 75 tl ye yenı kullanmaya başladım durumu burdan yakında bildirmeye çalışacağım

18. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    Weider'ın glutamine'sini kullanıyorum ve çok etkili.Gluatamine şart şart şart.

19. mijatovic

mijatovic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    antreman gunlerinde glutamini 10 gr almak yeterlidir. 5 gramlık kullanım bunyeye baglı olmakla beraber pek etki etmemektedir. etkin kullanım sekli 5 gr antremandan hemen sonra ve 5 gr da yatmadan oncedir.. kullanan arkadaslar antreman sonrası kullanımını atlamamalıdırlar. sportif aktivitenin olmadıgı gunlerde alınmasına gerek yoktur

20. hasan_akkus

hasan_akkus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar, bugün (1 kutu 400 gr) Weider L-Glutamine satin aldim.fiyat: 24 Euro Protein tozuyla birlikte almayi düsünüyorum. spor yaptigim günlerde 10 gr (spordan sonra ve yatmadan önce) yapmadigim günlerde 5 gr almami tavsiye etti satis görevlisi. gelismeleri aktaricam hayirlisiyla.

bu arada spordan sonra protein tozuyla birlikte es zamanli alabilir miyim??? normalde 100ml su'yu 5 gr glutamin'le karistirip aliyoruz,protenin tozuyla da mümkün mü acaba??

Sayfayı Paylaş