Glikojen depoları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve scorpi tarafından 6 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Ama videodaki arkadaş o şekilde boşaltamazsınız diyorki sanki banada mantıklı geldi. Ama bu kişinin genetik ve fiziki durumuna göre değişir. Bazıları salondan sürünerek çıkıyorlar hatta bazen ben bile. Belki öyle zamanlarda basit karbonhidrat abartılmadan alınabilir.

2. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Amaç yağ yakmasa antrenmandan sonra kana hızlı karışan karbo(basit) almak inüsilini zıplattığı için yağ yakımını durduracaktır yağ yakmak ise amaç antrenmandan 1 -2 saat sonra besin tüketilmesi öneriliyor attığım videodada açıklaması var glikojen depoları o kadar basit tükenmiyormuş yani antrenmandan sonra şekerli şeylere sarılmaya hiç gerek yok.

3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    350-400 gr karboyu ben bulkta aliyorum kardeş nasil kilo verceksin 400 gr karboyla :D

4. hsnsylk

hsnsylk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet glikojen yağa dönmüşmez , glikojen kolay kolay bitirelemeyecek depoya sahipse biz yağları yakmayı nasıl başarıcaz? yani yağlar sadece vücut içinde ki olaylarda kullanarak mı onları tüketicez , o zaman spor yaparken aynı anda hem yağ hem glikojenleri tüketmemiz gerekli yani bu işin aslı nedir yağları yakmak için nereye odaklanmamız lazım ?

5. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yediklerine ve yediklerinin iceriklerine odaklanmak gerekiyor. Gunluk alman kalorinin 500 - 600 kalori altina inip gun icerisinde insulini zirt pirt ziplatmaz stabil tutarsan yag yakimi olur. Kilo vermek bu kadar ruhani sey degil, niye kendinize bu eziyeti yapiyorsunuz. Google'da bir suru gunluk kalori ihtiyaci hesaplayan sistemler var 100-200 yaklasik sonucu verir, atiyorum gunluk ihtiyacin 3000 ise 2500 kalorilik bir diyet listesi yapar, bu listeye pirinc yerine bulgur/soguk arpa sehriye/soguk haslanmis patates vb. karbonhidratlari ekler, mevye, meyve suyu vb. seylerden uzak durursan her turlu yag yakarsin. Guzelde bir kardio programin varsa agirlik antrenmanlarindan sonra bununla desteklersin. Glikojen depolarinin ne alemde oldugunu bilme ve kontrol etme sansin yok dolayisiyla bilmedigin ve asla bilemeyecegin seylerle kafani bulandirmanada gerek yok. Bence tabii.

hsnsylk bunu beğendi.
  6. mcnulty07

mcnulty07 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    sosyal hizmet uzmanı
    Yer:
    antalya
    Sen adamsın kardeşim bu konuda cok degerli yorumlar var ama en degerlisi seninki. Bu carb. Isi metabolizmaya göre cok degiskenlik gosteriyor ama senin dedigin sekilde yapilan bi beslenmede her metabolizma basarili olur kesin. O site bu site o makale derken kafalar allak bullak oluyor insan stres yapip zamaninin ve emeginin bosa gittigini dusunup basit sekerlere abaniyor. Sonuç hüsran. Benim gibi yavaş metabolizmaya sahip biriyseniz basit şekerlerden tamamen uzak durun vücut ve damak tadin onu unutsun. Ayrica sitede hesaplanan metabolizma hizlari bence yanlış. Herkes 1 kere gidip diyetisyendeki makineye olctursun. Ben hep 3000 caloriye gore ayarliyordum kilo veremiyordum cunku gerçek bazal metabolizma hızım 2200müş. Buna gore duzenledigimde cok guzel yağ yaktım. Aylarca yerimde saymısım.

Sayfayı Paylaş