Gelişme = Kaslarda; (Agrı + Acı + Kasılma)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pump Forever tarafından 26 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 200 üye.
  1. piramit

piramit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Kendi tespitime göre uyguladığım çalışma programımın 3 cü haftasını doldurunca ağrı, kasılma hatta antreman esnadaki yanmada azalma oluyor. Kaslar setlere, tekrarlara hatta bastığım kilolara alışıyor, adapte olup çıkartığım antreman daha hızlı ama rütin bir hal alıyor.
    Nezaman ki programım değişse işte ozaman o kaybolan acı, ağırı, kasılmalar geri geliyor. Kaslarım hafif bir şaşkınlık ve şok geçirip yeni düzene ayak uydurmaya çalışıyor.

2. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Benim kollarda hic agri olmuyor ya neden dir biiyorum onu harici diger bolgelerde oluyor. Omuzda azda olsa arada bir oluyor. Antremanin hakkini vererek yapiyorum fakat hic agri olmuyor kolda :/

3. derbeder1

derbeder1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben antreman sırasında , çalıstıgım bölge yanıyor. acıyor.

ama eve gelince 1 saat sonra falan agrı kesilior.

4. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    benimde kollarımda sık sık ağrı olmuyor. Omuz ağrısı çok nadir çekiyorum. Gögüsler yanıyor gerçekten hissediliyor birde kanat ve bacaklar.
    Fakat şöyle bir sıkıntım var. arka bacak calıstıgımın 2-3 günü bacak kasılmalarıyla uyanıyorum. arka bacak sadece. ayrıca bugun uyandıımda sağ bileğimde kasılma vardı. normalmidir aceb?

5. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE

aynı sorun bende vardı tablet olarak kalsiyum ve d3 suda eriyen tabletlerden almanı öneririm etkisini gösterir.Kramplara kas kasılmalarına iyi geliyor.Fiyatıda ucuz bişey zaten

6. Flove

Flove Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bende ağrı hissetmiyorum. Fakat gücüm kalmıyor antreman sonunda. Ağrı girmediğine göre bir sorun mu var demek?

7. husein

husein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tekrardan başldım fitnessa agrılarım 4 gün süryo kndmi igrenç hissedyrum bugünlerde :D

8. ginoturk

ginoturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    benim 3 ay bitti 4 e başladım ilk 2 ay tüm bölgeleri aynı gün çalıştırıyordum ağrı yok denecek kadar az oluyordu.3.ay günleri bölgelere ayırdım ve ağrılarım geri geldi.antremanın hemen sonrası ağrı hissetmiyorum çalışan bölgelerde ama ertesi sabah hafif ağrılar oluyor.
    ağrı hissinin oluşması o kası uyarmayı başardığımı anlatıyor buradaki yorumların geneliine göre.

9. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    spora yeni başladıysan ağrılar meydana gelebilir
    ancak profesyonelsen illa ağrıması gerekmez bence vücutun alışmıştır.artık tabii bazen ağrılar olabilir.

10. blueank

blueank Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Protein desteği almaya başladığımdan beri ağrılar daha az sürüyor, hatta kasa dokunmadıkça ağrıyı hissetmiyorum.

Benim için önemli olan, spordan sonra yüzümü yıkamak için bile zorlanıyorum olmam, bu bana yeterli.

11. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    no pain no gain

12. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Her antrenman sonrası mutlaka ağrı olması gerektiğine inanmıyorum ben iyi çalışmış sayılabilmek için.Aylardır hatta yıllardır düzenini kurmuş,haftada 5 gün spora giden bir kişi düşünelim (Beslenme ve dinlenmesini de oturtmuş),böyle bir kişide her antrenman sonrası ağrı olmasını nasıl bekleyebiliriz ? Vücut alışmıştır artık bana göre.Ara ara ağrılar tabiki olur ama her antrenman sonrası ağrı olmaz bana göre bir yerden sonra.

13. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    ağır gırıyorum ama vucudumda asırı agrı yok bastırdıgımdada cok acımıor cok şiddetli giriyorum ama bunun sonucundada aynı ya ben acıya alışmışım yada supplementler engellıor. unıversal amıno 2700 ile %100 whey protein multıpower .. ayrıca multıpower creatin kullanıorum.

14. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    bence kas gelişimini tamamladıysa ağrı olmaz.örneğin pro vücutcular sadece kaslarını formda tutmak için çalışırlar ağrı duyduklarını sanmıyorum.

azil_zinde bunu beğendi.
  15. sercanalk

sercanalk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    squat ı air alert yaparken yapıyordum o hareket baya tehlikeli ve ağrılı oluyor gerçekten

16. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Formunu çok iyi oturtmak gerek,yanlış yapıldığında sonu büyük ihtimalle sakatlık olur.

17. reacold

reacold Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,

bende vg'ye başlayalı 1bucuk ay falan oluyor. Fakat sorun şudurki biraz fazla yağ sahibi bir insanım (göbek ve göğüs bölgelerinde). İlk 1 2 hafta ağrılarım çok fazla iken şuan antrenman sonrasında pek fazla ağrım olmuyor. Kendimi fazla zorlamakta istemiyorum sonuçta yavaş yavaş gelişecek birşeydir kas. Sormak istediğim şu; hareketleri nizami yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince düzgün bir şekilde, beklediğim ağrının oluşmaması bendenmi kaynaklı yoksa normal birşeymi?

Şimdiden teşekkür ederim....

18. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Body=Acı+Dinlenme+Beslenme= Kas

19. pReciousmAnn

pReciousmAnn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öqrenci .
    Yer:
    Adapazarı
    Hareket değişikliklerindede ertesi gün bu olaya rastanabiliyor . Örn . Bench Press'den dumbell bench'e geçmek olayında gibi .

20. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada her bölgeyi bikere çalıştığımda ertesi hafta ağrı oluyor fakat her bölgeyi haftada iki kez çalıştığım zaman ertesi hafta ağrı falan olmuyor iyiye mi yormalıyım bunu kötüye mi çözemedim siz nedersiniz :)

Sayfayı Paylaş