Gelişme = Kaslarda; (Agrı + Acı + Kasılma)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pump Forever tarafından 26 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 200 üye.
  1. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    benim antremandan sonra agıryan yerim tek omzumun arka kısmı ve yanları oluyor göğüsde sırtta az oluyor sıkınca iyibeslenemiyorum ondan heralde

2. underworld.

underworld. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Düzenli bu sporu yapanlarda pek ağrı olmaz.
    Agri = iyi antrenman , iyi gelişme gibi yanlış bir algı var.

3. cem sportx

cem sportx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende bu sporu aralıklarla uzundur yapıyorum ama evde dumbella ve sehpamla calısırım sadece agırlık degil vücut agırlıgımlada calısırım.bende yeri geliyor bench yapıyorum hissedek kol yapıyorum concentration curls en sevdigim harekettir omuz arnold press triceps french press vs... ama her zaman yanma agrı olusmuyor bazen yeri geliyor calıstıktan sonra 2-3 gün off yapıyorum yogunluktan 3. gün sisme zirveye ulasıyor.bencede agrı yanma her zaman kas gelisiyor anlamına gelmiyor.yanmadanda kas büyüyor gibime geliyor.genede yanlıs bilgi vermeyim kendimden gözlemledigim kadarıyla.

4. emrahbernstein

emrahbernstein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    hareketi doğru şekilde yedirerek cheat yapmadan negatiflerini yavaşça yapınca her kasta microtravma olur ve kas lifleri yırtılır.hatta sonraki setlerde ağırlık düşürülerek seti tamamlamak kas harabiyetini maksimuma çıkarır.yani yapamayacağınız kiloyu cheatle ivmeyle yapmaktansa bir kaç seviye altını ilk sette verdiğiniz heyecan ve eforla yapmak daha mantıklıdır.
    kasta ağrı gelişimin olmazsa olmazıdır arkadaşlar.fizyoloji ve anatomi gereği budur.
    ağrı olmama sebebi ise yukarda saydığım uygulamaların eksik olduğu gerçeğidir.

tabi ki her türlü gelişim olucaktır ancak body buildingte amaç bu gelişimi maksimize edebilmektir
    herkese kolay gelsin

Ftr_ve_fitness bunu beğendi.
  5. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bu ağrı acı kasılma olayı kendini iyi hissettiren bir şey :D
    sakatlık boyutunda olmadığı sürece tabi :D

Sayfayı Paylaş