güreş mi kick boks mu boks mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

kick boks mu? boks mu ?güreş mi?

1. kick boks

47,4%
  2. güreş

25,9%
  3. boks

32,8%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 96 üye.
  1. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Arkadaslar ben yaş 16 1.85 boy 80 kilo 4 aydır body deyim. kick boks veya boksor olmak istiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz neler yapmam konusunda yaşım çokmu geç vucudum sıkı bi çalışmayla yatkın olcagını düşünüyorum omuzlarım fena sayılmaz ve geniş. konuda açtım buraya lütfen yardım edin.

2. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Şahsen alt yapıyı muay thai de olusturup mma yi tercih edenlerdenım.
    Jiujitsu ve muay thai bilirseniz güreşçileri silip süpürürsünüz.
    Amaç sadece gorunus ise body + muay thai.
    Ciddi anlamda dövüş ise mma düşünülebilir, yaşam tarzınıza göre.

3. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Boks çok iyi ve sıkı bir spor ;) Gerçekten sağlam yumruklar atabilirsin ve reflekslerin daha çok gelişir

4. namik_black

namik_black Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    muay thai yada judo güreşi boşver

5. trfitness

trfitness Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    "Sokak" açısından en etkilisi kickboxtur. Güreş ile birden fazla kişiye kafa tutmak belki daha zor olabilir. Boks yakın dövüştür, mesafe koruman gerekebilir. Kickboks bu açıdan en "avantaj"lısı. En iyisi değil elbette.

6. emretkd

emretkd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    ben beden eğitimi son sınıfım

sınıfmız milli güreşci ve milli boksör var

ve bende 10 yıllık taekwondocuyum ayrıeten profesyonel olarak kick bokstada döğüştüm 3 yıl önce...

ve şunu söylemeliyim
    GÜREŞ...diyince bi durun düşünün...bunlar nasıl insanlar...heryerleri güçlü..çok hızlılar vede süratliler...

boksörde sadece biceps ve göğüs var ne sokakta ne de salonda hiç bir işe yaramıyo
    kickboks tam anlamıyla saçma bir spor
    taekwondo güç açısından güzel ama yanında estetik ve esneklik isteyen bir dal

ama güreş bambaşka bilseydim küçükken güreşe başlardım ve çocuğum olursa onuda güreşci yapacağım....

en basit örnek çocuk 51 kg hafif siklet avrupa şampiyonu bench presde 120 kg basıyo

7. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Eğer kişinin kick boksa yatkınlığı varsa ve kick boksu tam anlamıyla kavrarsa sağlam bir dövüşçü olur.Herkes için aynı şey söylenemez belki vurduğunu indiren güreşçilerde vardır ama ben hiç sokak kavgasında 3-4 kişinin arasından hasar almadan çıkan güreşçi görmedim en basitinden olayı anlatayım Türkiye'deki şampiyonalara katılmış bi güreşçi arkadaş kendinden hiç bi fiziksel üstünlüğü olmayan birinden sokak ortasında çok feci bi şekilde dayak yedi.Üstüne beni boksa başlatan arkadaşım 5 kişinin arasına dalıp gözle görülür bi hasar almadan çıktı şimdi diceksiniz herkes bir değil evet söylediğim gibi değil zaten ama bana kick boks daha verimli geliyo.

8. emretkd

emretkd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    benim kick boks antrenörlüğüm var ama ne öğretiyoruz..2 yumruk 1 tekme..
    ama tam anlamıyla güreş yapan bir kişinin tüm vücudu çalışıyor ve aşırı güçlü oluyor..dayak yemesi atması kendine kalmış

9. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53

arkadaşa katılıyorum. musabık olmayan bi boksör veya kickboks cu sokakta haraketleri tam uygulayamaz...

10. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Kendini korumak için musabık olmana gerek yok tekniği kaptıysan ve soğuk kanlılığını korursan her türlü kendini korursun.

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    güreşin "self dafans "konusunda ön plana çıkarılması hem "teorik, hem de pratik "açıdan yetersizlik içerir...

self dfans konusnda ,rakibe sarılarak yapılan hareketlerin son derece olumsuz etkileri olabilir ve hele bu özellikle sokak ortamı vb ise...

self defans konsusnun ana noktası "en kısa,risksiz şekilde, en etkin sonucu almak " olmalıdır...)

12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    *güç kazanma açısından
    *kalıcı olma açısından
    *body nin yanında ideal olma açısından
    *sokakta etkili olma açısından
    *zayıf olanlara yatkın olma açısından..

güç kazanma için güreş
    kalıcı olma açısından şıklarda yok ama aikido
    bodynin yanında ideal olan güreş
    sokakta etkili olmadan kasıt eğer kendini savunma ise ve saldırı içermez ise yine aikido
    zayıf olanlar için de aikido

bunlara rağmen boks'u işaretledim çünkü boks maalesef hafife alınan bir spor. boksör yumrukların uzmanıdır ve biraz eğitimle profesyonel bir kick boksçu kadar olmasa da kendini koruyacak kadar tekme kombinasyonunu pekala öğrenebilir (sokak bazında olduğuna dikkat çekerim)

bu arada judo yine güreşi andıran bir spordur ve güreş yerine tercih edilebilir.

13. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar bu konuyu ben de çok merak ediyorum
    merhaba arkadaşlar;

sizce vücut geliştirme ile tüm kasları çalıştıran kick box sporu bir arada yapılır mı? yoksa bir arada yapan birinin kas kaybı mı olur ya da gelişemez mi şişemez mi?
    1 senedir vücut geliştirme yapıyorum
    22 yaşındayım
    boyum 178 kilom 76
    yağ oranım %12
    mesela ben 22 yaşındayım gökhan saki ya da badr hari gibi k1 ci olmak istiyorum
    burada bir kick box salonu buldum ama adam kick box un kuşak sistemi ile olduğunu söyledi
    benim bildiğim kick boxda kuşak sistemi yoktu
    amacım müsabık olup 5 6 ay içinde müsabakalara çıkmaz
    zaten kas kütlem iyi 1 yıldır vücut geliştirme yapıyorum...

-Kick Box MU
    -Capoeira mı
    Bana uygundur
    kick box hakkında bilgili olanlar
    ve kick box yapanlar bizi bu durumda bilgilendirirse sevinirim

14. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aaaaa cevap yazsaniz keşke

15. ReD_DeviLs

ReD_DeviLs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sokakta derken kavga anlamında diyorsan bunların hiç birine gerek yok çünkü bunlar cesaret kazandırmıyor..

16. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Kavga anında soğukkanlılığı korumak zor bişey. Müsabık falan olmak gerek heralde. O an bitane direk ardından kroşe vuriyim diyemiyosun şansa yumruk sallıyosun. Ben oyumu boxa verdim en etkilisi yumruk.

Son düzenleme: 19 Ekim 2011
  17. candasm

candasm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    en hızlı hangisine adepte olabiliceksen onu öğren hepsi iyi bence dövüş sporlarında o iyidir bu kötüdür diye birşey yok hepsi hangi sporu daha iyi kullanabildiğine bakar birini öğrendikten sonra diğerlerine daha rahat öğrenirsin en hızlı hangisini öğrenip ayak uydurabildiğin önemli genellikle her birini bir iiki antreman ücretsiz gidersin dene hepsini hangisi iyi geliyorsa ama milli sporcularda güreşçi fena döver pataklarsında yenilen tarafta olursun :)

18. egebahadir

egebahadir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    ben her acıdan j.claude.er a katılıyorum. bırde sunu eklemek ısterımkı profesyonel bır kıckbox cuyla orta sevıye saglam yumruk bır boksör kapıştığında her turlu boksor alıyor. Cunku boksorler kıckboxculara gore daha dayanıklı oluyorlar. Bırde bence bu tarz sporların yapılma amacı sokakta kullanılması olmamalıdır. Ben 1 yıldır boks yapıyorum. Bu sporla ılgı tek amacımda ılerıde ıyı bıyerlere varmaktır.

j.claude.er bunu beğendi.
  19. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    ben sporların bütün olarak ele alındıgında birbirlerinden üstün olup olmadıgını tartışmam. ancak bazı konularda tartışmaya girilebilir.
    konu yumruk ise bokstan ötesi yoktur bunu savunuyorum.

kickboksta alınan darbeler vucudun bütününe yayıldıgı için boksörler kadar yüze darbe almazlar bu durumda da yüze alınan darbelere boksörler daha
    antrenmanlıdır.
    ama boksörün kickbokscudan darbeye daha dayanıklı bacakları oldugunu söylesem saçmalamış olurum :)

boksun nasıl artıları varsa kickboksun da kendine göre artıları vardır.

20. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar belkı konun yerı burası degıl ama bu sporları ogrenırken hıc rısk yokmudur yanı ne bılım hoca vurmucaksınız der ama esım dengesızdır vurur sırf bu yuzden boks yapmayı cok ıstememe ragmen gıtmıyorum. kardesım sıyah kusak karetecıdır mesela gecen ant arkadasının dısını kırmıslar. demek ıstedıgımı anlatabıldım mı bılmıyorum ama daha once bu sporu yapanların goruslerı benım ıcın onemlı ..

Sayfayı Paylaş