güreş mi kick boks mu boks mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

kick boks mu? boks mu ?güreş mi?

1. kick boks

47,4%
  2. güreş

25,9%
  3. boks

32,8%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 96 üye.
  1. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sizce boks mu güreş mi kick boks mu?

ne açıdan?
    *güç kazanma açısından
    *kalıcı olma açısından
    *body nin yanında ideal olma açısından
    *sokakta etkili olma açısından
    *zayıf olanlara yatkın olma açısından..

her açıdan değerlendiriseniz sevinirim..

fikirlerinizi bekliyorum...

saygılar..

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bu sporların hepsi güzel sporlar önemli olan senin hangisine daha yatkın oldugundur.
    bana kalırsa ben boks ve uzak doğu sporlarını yapmayı tercih ederim. ama benim tercihim seni yanlış yönlendirmesin bu sporları araştır izle hakkında ki yazıları oku maçları seyret elbet içlerinden biri sana daha heyecan verici gelicektir.

tezcatcatl ve darkhacker bunu beğendi.
  3. kadirak

kadirak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bence kickboks benim en yakın arkadaşlarından 2 si kickbokscu ,1 tanesi güreşe gidiyordu ama kickboksa gidenler ciddi anlamda çevik ve güçlüler birde sadece kickboks antremanı yaparlarken müthiş derece karın ve bicepleri gelişti

4. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    j.claude

yaş 17 boy 1.75 kilo 58-60 kg önce body de vücudu toparlıcam nasipse 2.ayım body de sonra bunlardan birine gidicem seçim yapamıyorm krıterleri yazdım yukarda onlara en uygunu gerekli bana kritelere uyucak body ile beraber de zaman olursa gidebilirim belki ama body den sonra düşünüyorum..

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bence kıck boks, boks da sadece yumruklar konuşur, güreşte afedersin ayı gibi olman lazım, kıck boks ise hem yumruk hem bacak hemde tum vucudun dayanıklı,güçlü olması demektir bana göre.

6. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    valla ben kick boks derim.Neden vücut daha atletik daha güzel oluyor.Profesyonel Kick boks yapanlara bir bak istersen.Benim için atletik olmak çok iyi.Kick boks yapsam Şu Yenilmez 3 filminde oynayan Uri Boyka varya onun dövüş tarzını isterdim =))))

darkhacker bunu beğendi.
  7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    kickboks yapanlar atletik oluyorda boks yapanlar olmuyor mu? :D bu sporlarda asıl amaç savunma tekniklerini öğrenmek dövüşmeyi ögrenmektir güreşi katmıyorum yalnız. boksta sadece yumruk atılır ve yumruk atma konusunda kickboksta dahil hiç bir spor boksla kıyaslanamaz.kickboks uzak doğu sporları ve bokstan faydalanmış bir spordur ama bokstaki kadar yumruk kombinasyonu içinde bulundurmaz ayrıca uzak doğu sporlarında ki tekme stillerinin hepsinide göremeyiz .

vücutcuu ve darkhacker bunu beğendi.
  8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Boks yap.Belden yukarısı gelişir kendini rahat koruyabilirsin....Güreş yaparsanda güçlenirsin hatta güreş yaparsan box ve kbox'a göre daha güçlü olursun ... ama bir boksör gibi yumruk atamazın :) kolay gelsin

dmr, murat2, tigerrr ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    kick boks hem bacak hem kol teknikleri olduğu için daha uygun olur.kick boksta boks ta var zaten.bende kickboks yaptım.antremandan sonra ağırlık antremanıda yapardık.

darkhacker bunu beğendi.
  10. elk1979

elk1979 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Benim iki kuzenim ilköğretim 6. sınıftan beri güreş yaptılar şu an da birisi 25 diğeri 23 yaşında ikisininde muazzam kuvveti var . Ayrıca üçgen v shape body formundalar. Kaslarındaki definasyonda yüksek ve en önemlisi 2-3 yıldır güreş tutmuyor, antreman yapmıyorlar , beslenmelerine dikkat etmiyorlar ama yine de vücutları bozulmuyor ( kafayı yiycem :p). Erken yaşta kesinlikle güreş diyorum erkek çocuğum olursa ilerde inşallah güreş tutturucam

turgut1212 ve darkhacker bunu beğendi.
  11. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım ben güreşe geç kaldım boks yada kick boks kaldı benim için;?

12. tyson-77

tyson-77 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    LOJİSTİK
    Yer:
    İstanbul
    Bir boksör olarak boks'u tavsiye ederim.Yaşın ve boyun güreşe uygun aslında.Güreş hepsinden iyidir,boyum uzun olmasaydı bu sporu seçerdim kesinlikle.Yalnız hem vücut geliştirme hem güreş çok yorucu olur,ikisi ayna anda çok zor.Ben 3 gün boks 2 gün de vg yapıyorum.Boks birinci sporum,formda kalmak ve güç kazanmak için vg yapıyorum...

darkhacker bunu beğendi.
  13. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Ben olsam bunların yerine MMA (karma dövüş) e giderim. Neden dersen kendini yerde de savunabiliyorsun ayaktada. Zaten içinde güreş de var boks da var bir nebze. Sokak da daha işe yarayacağını düşünüyorum. Dayanıklığını bence her spor artırır.

taylan55 ve KT bunu beğendi.
  14. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Kauss hangi illerde şu an MMA var bilgin var mı?

15. gkhn53

gkhn53 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    daha once boks gures kıck box gıbı sporlar yapmadn dogru mma a baslmak cok yetersız ve anlamsız kalır mma dovusculerının bı cogu guresden bokstan gelmedır hıc bırı karar verıp ben mma ogrencem demıyor yanı mma kurslarına gıtmenın sana para kaybından baska bır sey olarak dönmez.Sana tavsıyem box ogren eger dıorsankı ayaklarımı esnetebılırım kıck box yap

16. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    onlarin arasinda kiyaslama yapacaksak kick box derim ama muay tahai daha bi avantajli geliyo bana dirsekler isin icine girio bi de tutup atmalar da var

17. ugur6001

ugur6001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    önemli olan kondisyon !!! O yüzden kick box derim ;)

18. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Kavgada işi yumruk bitirir o yüzden boks :)

19. kemald

kemald Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle kickboks derim . Bir tanıdıgım vardı kücüklügünden beri kickboks yapardı salona ilk yazıldıgında 40-50 kg bench press in altına girebiliyordu . Kıskanmıstım dogrusu.. Ama ben olsam boks u seçerim küçüklügümden beri boks a olan ilgim var :)

20. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Bu verdiğin açılardan, verdiğin 3 seçenek arasından seçmek mecburi ise güreşi seçerim.

MMA yapan biri olarak da, kendi fikrimi sorarsan, MMA öneririm.
    MMA antremanını doğru yerde yapmanı da öneririm. Türkiye'de bu işi yapan sayılı insan var. Ben burada hiç biri hakkında yorum yada reklam yapmayacağım. Ama nerede MMA eğitimi aldığımı sorarsan UNI-MMA'da yaptığımı söyleyebilirim. Eğitmenim Taylan Keser.

Olağan bir MMA antremanımın içeriklerini sorarsan:
    1.5 - 2 saatlik bir antreman sürer.
    -Esneme
    -Isınma (Eklem + kas)
    -Yere almaya ve yere yönelik teknik eğitim (Judo, güreş, jui jitsu)
    -Ayakta dövüşmek için teknik eğitim (muay thai, judo, güreş, boks, karate vs.)
    -Ayakta uygulamalı sparring.
    -Yerde uygulamalı sparring. (güreş)
    -Eğitmen ile uygulamalı sparring.
    -Squat çeşitleri, şınav - mekik çeşitleri, barfix-koparma çeşitleri.
    -Balyozla traktör lastiği dövmek.
    -Halata tırmanmak.
    - 4-5 hareketten oluşan, interval tarzında full body ağırlık programı.

Tabi bu programın dışında sırf body çalıştığım günler de var kendi düzenlediğim programlarım ile.

Inanılmaz etkili bir antremandır MMA antremanları. Tabi doğru yerde yaparsan.
    Türkiye'de 3-4 yer var yapabileceğin. (hepsi istanbulda)
    Gidip 4'ünü de yerinde görüp, hangisinde çalışacağına kendin karar verebilirsin.
    Sadece tavsiyem, tek bir yer ile tanışıp orada çalışmaya başlama. Heryeri gez. Doğru olanı zaten kendin de göreceksin.

MMA hakkında yorum yapmamı istersen, bizzat eğitimini alan biri olarak..

Şuan Hollanda'da yaşıyorum. 6-7 ay kadar önce burada bir saldırıya uğradım. Evimin içinde, 150 kilo civarında akli dengesi bozuk bir Kamerun'lu tarafından. Öldürmeye yönelik bir saldırıydı.
    Ben 75 kiloyum. Adamın eli kafam kadar..
    Neyse, sonuç.. Kısa bir kapışmaydı. Yerde baygın yatıyordu mücadelenin sonunda. Polisi aradım gelip aldılar. Bende çizik bile yok. Çizik yok diyorum çünkü olayda söz konusu bir bıçak vardı. Kendisinin burnu, ağzı vs kan içerisindeydi.
    Anlattıkça tekrar yaşıyorum, hayatın için mücadele etmek farklı bir duygu.

Ama yaşamış biri olarak söylüyorum, MMA kendini savunmak için yapabileceğin en etkili spor.
    Kısa ve net:
    -Sadece boks yapıyor olsaydım, ölmüş olma ihtimalim çok yüksek.
    -Sadece kick boks yapıyor olsaydım, ölmüş olma ihtimalim çok yüksek.
    -Wing chun yapıyor olsaydım, ölmüştüm.
    -Aikido yapıyor olsaydım, ölmüştüm.

Silaha karşı savunma istiyorsan, olayı Krav Maga ile harmanlamalısın.
    Aikido, Wing Chun falan sakın bulaşayım deme, bunlar pazarlama ürünleridir. Hem de senin olası bir kavgada hayatını kaybedecek olmanı umursamayan pazarlamacılar tarafından üretilmişlerdir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 05:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:55 ----------

Kavgada işi sadece yumruk bitirmez hocam. Hatalı düşünüyorsun.
    Birisi sana sarıldıktan sonra, üzerine çullandıktan sonra, yumruk atamayacak bir pozisyona düştükten sonra, yumruk atmayı bilmek hiçbir işe yaramaz.

Yumruk atma fırsatın varsa, yumruk kavgayı bitirebilir.
    Yoksa dirsek atma fırsatın olabilir, atmayı biliyorsan kroşeden daha etkilidir.
    Yoksa diz atma fırsatın olabilir.
    Yoksa low kick, kalabalık rakibin varsa Dui chagi varyasyonları.
    Rakibin tek başınaysa, herhangi bir slam ile rakibini öldürebilirsin bile.

Dövüş dışarıdan göründüğü gibi birşey değildir. Çok fazla değişken var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 05:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 05:05 ----------

Önemli olan kondisyon da değil. Patlayıcı gücün olmazsa, kondisyonun dövüşte bir işe yaramaz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 05:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 05:11 ----------

Beniç çalıştığım salona gelen 15 yaşında genç de var, 35-40 yaşında insan da var. Önceden hiç bir spor dövüşü yapmamış öyle çok insan gelip, canavar gibi oldular ki.. Görsen şaşırırsın :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 05:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 05:55 ----------

Çok güzel bir yorum, tebrik ederim :)

Son düzenleme: 15 Aralık 2010
    Morte, PeNa, jkdo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş