güreş mi kick boks mu boks mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

kick boks mu? boks mu ?güreş mi?

1. kick boks

47,4%
  2. güreş

25,9%
  3. boks

32,8%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 96 üye.
  1. ilkayerguden

ilkayerguden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    En Dogrusu Muay thai neden derseniz icinde 3 sporunda teknigini barındırıor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:03 ----------

boks sacmalıkları eskidendi artık karısık oynamalısın :)

2. alp59

alp59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    muay thai

arkadaşım şöyle söyliyim , madem bu tür bi spor yapmaya niyetlisin , o zaman body çalışmayı bırakıcaksın bu bir. hangi sporu yapıyosan , ona yönelik çalışma yapmalısın , mesela biz muay thai de crossfit çalışması yapıyoruz hem güç hem hız kazanımı için. daha düşük kilolarla ve daha hızlı çalışıyoruz yani. mesela göğüs presste 80 kg kaldırabilmek önemli değildir bizim için ama 1 dakika içinde 20 mümkün olduğunca hızlı ve hiç durmadan kaldırmak önemlidir. düdük çaldığında elimize barı aldığımızda da yine hızlıca düşün kilo ile durmadan devam ederiz. dinlenme 3 alet değiştikten sonra 1 dakikadır. bu şekilde hocamızın belirlediği ağırlıkları ve makinaları sırasıyla çalışırız. çok sert bi antrenman metodudur. ilk kez yapanlar genellikle çalışmayı tamamlayamazlar, kusma, bayılma , tansiyon düşme durumları çok sıkça görülür bu antrenmanlar sırasında . sonra gelelim tekniğe, muay thai , 8 organ dövüşüdür, diz- dirsek,yumruk-tekme. çok sert bi spordur, kıck boks muay thani nin daha sade ve insancıl halidir. başka ne söliyim , muay thai de üst gövde güreşi (vicut eksenini bozmadan yani omurgayı eğmeden ) de vardır. bunun dışında jumping punch, flying knee gibi sert ve gösterişli hareketleride vardır, vicuda etkisi şöyle , başlarda kilo aynı kalır ama daha ince görünmeye başlarsın , etrafındakiler kilo mu verdin sen diye sormaya başlarlar. cross fit çalışmalarına da girebirsen kaba olmayan atletik bi vicut yapın oluşmaya başlar. bu arada aklıma gelmişken söliyim , kesinlikle türkiye muay thai federasyonun tanıdığı yetkili hocalarla çalış , doğru düzgün hoca bulamıyosan çalışma daha i derim , sokak taki durumuda sormuştun sanırım , sokak dövüşü farklıdır arkadaşım , hakem ve tarafların eşit olmadığı durumlarda süprizler her zaman olabilir(bıçak sopa zincir vb ) ama iş aletsiz dövüşe gelirse , iyi bi muay thai dövüşçüsünü kolay kolay indiremezler, boksör , kikboksör veya güreşçi olsun karşısında pek duramaz. yakın mesafede çok tehlikeli dirsek vuruşları rakibi direk dövüş dışı bırakır. sonra klinç dediğimiz rakibi boyundan tutup peşpeşe diz vuruşları yapma hareketi de yine çok etkili ve bitirici harketlerdendir, k1 şampiyonlarınında çoğu muay thai kökenlidir, yani muay thaiden kick boks a geçmedir, yada şöle söliyim mauy thai yapıyosan kick boks a veya boksa da geçebilirsin , muay thai hepsini kapsar. yardımcı olmaya çalıştım umarım faydam dokunmuştur . iyi akşamlar

3. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Boks genellikle hızlı yumruklar kombinasyonlar ve reflex kazandır. Body için gayet uygun bir spor.

Kick box süper biçimde ayağını kullanırsın high kick low kick ws. fakat body sporu ile fazla iyi gitmez çünkü bacak çalıştırman tehlikeli olur.

Ama güreş dersen herşey orda biter. Biraz önce bir konuda da yazmıştım. Body ile beraber güreşe giden 80 kiloluk arkadaşımı 4 kişi deviremiyoruz. Gerçekten aşırı kuvvetli. Bende bir iki low kick attım ama adama işlemiyor. Tek dez avantajı kulakların kırılması ve bu olaydan sonra estetiği kaybetmesidir.

Ben güreşe verdim oyumu. Çünkü her ne kadar yumruk atsanda tekme atsanda karşındaki bir güreşçi seni yere indirip bir suplex yaparsa tuş olursun :D :D

4. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    öncelikle güreş güç kazanımı ve kullanımı için body'nin yanında yapabileceğin en güzel spor,

ikinci olaraksa boks ve türevlerini ben spordan saymıyorum,
    karşı tarafa vurma/zarar verme amacı güden hiçbişey spor olamaz, spor kelimesinin doğasına aykırı...

oyum güreş'ten yana

5. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Uzak dövüş sporları örneğin Kung Fu tüm bu dövüş sporlarını alt eder. Jackie Chan çok mu kaslı Allah aşkına. Sen kickboksta 1 yumruk atana kadar 2 darbe yiyorsun Kung Fu cudan. Kung Fu'yu çok takdir ediyorum.

ttolga1111 bunu beğendi.
  6. tpcshkr

tpcshkr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,bende kick boks ve boks arasinda kalmistim.
    Kick boks benim icin pek uygun degil zira bacaklarimda esneklik sifir odun gibiyim onlari yavas yavas esnetmeye calisiyorum bu yuzden cok yeni bir tarihte boksa basladim.Daha onceden pek duzenli olmayan bir spor salonu kariyerim var ve boksun daha iyi gelecegini dusunuyorum.

7. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle güreş,ben lise yıllarında bir dönem güreş yaptım,kuvvet bakımından tüm vücudun dengesi anlamında güreş müthiş güç katar vücuda,ayırıca vücudu en çok zorlayanıda güreştir.

veaN bunu beğendi.
  8. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    ParZ'ye yüzde 100 katılıyorum güreş güç açısınından süper

9. dustoz

dustoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kick boks verimsiz bir spordur ki zaten kick boksun punch teknikleri tamamıyle boksa aittir. ayak hareketleri de taekwondo'dan çakmadır. kuvvet istiyorsan güreş, hem hızlı hem kuvvetli olmak istiyorsan da boks yapacaksın ben bunu bilir bunu söylerim. 8 yıldır bu tarz sporların içerisindeyim. 3 yıl boks yaptım, 4 ay shito-ryu karate yaptım, bir kaç ay taekwon-do çalıştım son olarak da ashihara karate ile uğraştım, türkiye 3.sü oldum 2005 yılında gençler 55-60 kiloda. güreş yapamadım, hep içimde kalmışti.

10. qwaxs

qwaxs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Zamanında bel fıtığından müzdariptim şuan çok şükür iyiyim tedavi gördüm sıkıntım yok. 4 ay kadar vücut geliştirmeyle uğraştım. Box veya Kick-Box'a başlamak niyetindeyim. Fıtık tekrarlaması olur mu veya bi zararı dokunur mu? Doktoruma sorucam ama tecrübeli abilerimden de fikir almak isterim. Yaş:17, Kilo:70, Boy:1.78 saygılar.

11. kork

kork Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Biri full bacak diyor boksta diğeri hiç bacak diyo_Olurmu öyle boksör sokakta tekme atamayacakmı diyosun.Atar kickbokscudan da iyi atar sert atar.Ama bacağını onun kadar açamaz.Ben kick boksa gidiorum 8.ayımı dolduracağım bu ay.Gerçekten kick boksada da her yer çalışılıyor.Antrenman sonrasından hocam bana kıyafetini ıslattınmı diye alay ediyor.Çok da yağ yaktıran bir spor kickboks.Güreş ise muazzam güç gerektiren bir spor .Sen bilirsin istediğine git.MMA muhabbeti olmuş tayay ne bişi arkadaş çok bilgiliye benziyor ve doğru söylüyor.Kayseri de MMA kursu olsa hiç düşünmezdim nokta

---------- Post added at 12:40 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

qwaxs kesinlikle bir uzmanla görüşmeden gitme.Ama bana öyle geliyor ki bak bana öyle geliyoır diyorum kickboks esneklik çalışması boksa göre daha fazla olduğu için bel fıtığı onda daha kolay olur gibime geliyor.

12. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Güreş gibisi yok.. Peygamber sporu Ata sporu..

13. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    güreşten yanayım. ben bır boksöru tek hareketle nefessız bırakıcak bır hareket görmustum güreş mantık teknik ve butun vucud kaslarının bırleştıgı bır spor. kendını geliştirirsen en ıyı sdavunma sporuı bence

14. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bazı arkadaşlar kb nin punch hareketlerinin boksdan tekmelerinin tkd den çalındığını söylemiş.güzel kardeşim fizik kuralları belli en güçlü vuruş nasıl yapılıyorsa bütün sporlarda öyle vurulur.boksör asla kb den iyi tekme atamaz bacakları güçlü olabilir ama hızda önemli bu işlerde ayrıca tekniğin yeri çok ayrı.ama ülkemizde güreşe ve tkd ye verilen destek hiçbir spora verilmiyor en mantıklısı bence güreş ama ufak yaşlarda başlarsan başarı elde edersin ben 15 yaşındayım ben gitmiyorum geç kaldım.

15. dustoz

dustoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bilmiyorum ne kadar aşinasın dövüş sporlarına fakat ben tkd, iki farklı karate stili, hapkido, ve real aiki-do yaptım boks haricinde. ve hepsinin gerek el gerek ayak hareketleri farklıdır teknik bakımından.

16. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    sizin kadar aşina değilimdir spor hayatınız gerçekten iyiymiş başarılar.benim bahsetmek istediğim aynı yumruğu atacaksak bunun bir kuralı vardır.mesela kroşeyi alttan yukarı doğru veya yukardan aşağı doğru vurmak mantıksızdır.benim bildiğim bütün sporlarda omuzdan parelel çıkar.aynı yumruk atılacaksa ve gardlar birbirinden çok farklı değilse vuruşda aynı olmak zorunda sonuçta fizik şaşmaz :)

17. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Bence kickbocks.Birkaç yorum önceki arkadaşın dediği gibi Yenilmez 3'deki Yuri Boyka adlı adam çok pis dövüşüyor.(Yenilmez 3 izlemeni tavsiye ederim.:D)

18. MrCruss

MrCruss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kick boksunda kaslıları var güreşinde , yani bunlardan hangisini yaparsan yap body çalıştığnda kaslarn iyi durur .

19. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Ben gecen sene lisansli bir gurescinin 2 boksoru tek indirdigini gordum zaten gurescinin eline gecerseniz bitmissinizdir tecrubeyle sabit :)

pedro bunu beğendi.
  20. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bunu neye dayanarak söylüyosun ? afedersin ama çok saçma bir şeyi savunuyorsun. MMA e başla bende hiçbişey bilmeden başladım ve bütün dövüş sanatlarını birlikte öğreniyorum ve sanada tavsiye ederim. 3 yıl muay thai yapmış boks yapmış adam 6 aylık MMA ciye kafa tutamıyor çünkü çok yabancı kalıyo diğer hareketlere.

kolay gelsin..

Sayfayı Paylaş