güreş mi kick boks mu boks mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

kick boks mu? boks mu ?güreş mi?

1. kick boks

47,4%
  2. güreş

25,9%
  3. boks

32,8%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 96 üye.
  1. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Sana her açıdan değerliendirme yapayım

güç kazanma açısından: Güreş çünkü iki insan güreşirken tüm vücutlarıyla maximum efor sarfeder

kalıcı olma açısından:Açıkcası kalıcı olmaktan kastını anlayamadım eğer kastın sporda kalıcı olmaksa bu tamamen sana ve beklentilerine bağlı

body nin yanında ideal olma açısından:bu sporların hepsi mücadele sporu olduğu için zaten bunları yapanlar kas gücü için belli oranda body yapıyor ancak güreş bedensel anlamda zorlayıcı olduğu için body nin yanına önermem diğer ikisi ise güzel kardio çalışmaları olur body gözüyle bakarsak

sokakta etkili olma açısından:Bu üçünden sadece birini yapacaksan en etkilisi kick box dur çünkü hem kollarını hemde bacaklarını kısa ve uzun menzilde etkili kullanmayı öğretir eğer kick box un yanında basit temel güreş hareketlerinide biryerlerden öğrenirsen sokak kavgasında sıkıntı çekmezsin

Vede şunu asla unutma üstün dövüş sporu diye birşey yoktur önemli olan o sporun sana uygun olması ve gelişimindir

zayıf olanlara yatkın olma açısından.:zayıf olanlardan kastını anlayamadım

2. Rocker47

Rocker47 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş hepsini bırak muay thai dene

3. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Zikir sahibi olmadan fikir sahibi olmak gerçekten çok kötü sporda bir geçmişi olmayan arkadaşlar bu konuları pek kurcalamasa güzel olacak.
    Arkadaşlar boks Türkiyede federasyon bazında çok desteklenen bir spor değil kendi klübümüzde nice avrupa şampiyonu dünya şampiyonu boksörler tarih oldular şimdi caddede geziyorlar. En fazla maaş ı fenerbahçe verir orayada gitmek cidden zordur. Boks da basılan ağırlık antrenmanlarıda güreş in yanından bile geçemeyecek düzeydedir.
    Her güreş antrenmanından sonra halat yapılır halat korkunç biceps kanat ve üst göğüs yapar karına dahi faydası vardır 10 sefer in cık halat yapılır peşine squat bench basılır ağırlık güreşte çok çok önemlidir. ayrıca federasyon olarakda sporculara bir sahiplenme sözkonusudur ibb kasımpaşa şekerspor aski ve adını sayamıycağım birçok klüb gerek tesisleri olsun gerek verdikleri maaşlar olsun sporcularına gelecek vaat etmektedirler. Kültürel olarak yabancısı olduğumuz boks u 5 yaşımdan bu yaşıma kadar yaptım benim yapmış olduğum derecelerin %50 sini yapan güreşçiler şuanda altlarında arabayla geziyorlar durum vaziyet bu

4. SeniSeviyorum

SeniSeviyorum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zayıf isen kickbox,normal isen boks veya güreş,yapılıysan güreş.Ben 3 yıldır Taekwondo yapıyorum zayıfım ve zayıf olduğum için zorlanmıyorum.Kick box ve Taekwondo kardeş spordur.Fakat en iyisi bence MMA(Karma Dövüş Sanatları) çünkü tüm dövüş sanatları onun içinde var ama eğitileceğin hocanın iyi olması gerekir.

5. Amphissus

Amphissus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bir düşünce yanlış hocam.
    Kickboxing ve Taekwondo hiçbir zaman kardeş değildir.
    Bu bakış açısı ile ilerleyenler zaten hep yanılgıya düşüyorlar. Şuan uğraştığım salon dışında 4 salon daha gezdim. Sırf farklı yerler görmek için. Bunların 3'ü hem taekwondo ve kickbox eğitimi veriyor ve iki sporun tekniklerini karıştırarak eğitim vermeye çalışıyorlar.
    Her seferinde teknikler yanlış uygulanıyor, vuruşlar düzgün ve keskin olmuyor, gard sürekli düşük oluyor ve bu iki sporu bir arada yaptıran klüplerde hep şunu gördüm "Puan almak için" lafı geçiyor.
    Yani etkili bir darbe öğretilmiyor sadece puana endeksleniyorlar.

Şuana kadar bölge şampiyonalarında taekwondo ile karışık öğrenenler ringte hep donup kalıyorlar ve sonuç hüsran oluyor.

6. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    16 yıl güreş (grekoromen serbest ve yağlı güreş) ile profesyonel olarak uğraştım son 4 yıldır da vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum, iş-güç evlilik malesef spor hayatımı etkiledi, mecburen vg ye başladım. kücüklüğünden beri spor yapanlar bilirlerki bu bir aşktır ve bırakılamaz. velhasık demek istediğim güreş antrenmanlarından aldığım zevki vg den malesef alamıyorum. ve şunu farkettim ki hemen her güreşçi potansiyel birer powerlift ci.
    şunu da unutmayalım ki yumruk atmayı bilmekden daha önemlisi kafayı kullanmak.

pedro bunu beğendi.
  7. aeg

aeg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben arkadaşa katılmıyorum çünkü bi boksörün ayak ve bacaklarının çok sağlam olması gerekir. ayrıca boxs da refleksler çok onemlidir yani vücüt çalışırken reflekslerin azalır ancak boxs onları sana geri kazandırır. bnde hem boxs hemde bady yapıyorum boxs un vücüt geliştirmeye çok etkisini gordüm

8. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bu seçim sana kalmış bişey ama kb yi kücük görmemek lazım orda bitek tekme attırmıyorlar ben kb diyorum :)

9. AHOLOMAHO

AHOLOMAHO Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    MMA, kilona bakilirsa benim tahminimce spor secme istegin vucudunun daha iri ve guclu olmasini istemen. Bu yuzden MMA tavsiye ediyorum.

10. msariozkan

msariozkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kick boksçuydum salon değiştirince boksa geçtim. Deneyeceğim bakalım değerlendirmemi yazarım.

11. ayAr

ayAr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    ben muay thai derim.diz dirsek avantajı var ve (bana göre) iyi saldırı sanatı

12. eR2

eR2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Elektrik-Elektronik Müh.
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle iyi bir hocan olması lazım..

Ben 2 yıla yakındır boks yapıyorum, 6 sene önce üniversiteye başladığımda niyetlendim fakat amerikan futbolu görünce 3 sene onunla uğraştım..

Diyelim ki 3 sporda da iyi hoca buldun (hocanın spordaki başarısının yanında kendini geliştirmesi ve öğretebilme kabiliyetinin iyi olması şart)..

Güreş: Vücudun tüm kaslarını çalıştırır ve taşı sıksan suyunu çıkaracak seviyeye gelirsin, yakın dövüşte affetmez :).. Antremanlar zevklidir..

Boks ve kick boks arasında ben boksu tercih ettim çünkü işin temeli bu, kick boks ta biraz daha konu genişleyince uzmanlaşmak zorlaşıyor, ayrıca 2 sporu da hakkıyla yapan birinin karşılaştığında şansları tamamen eşittir..

Boks tüm dövüş sanatları arasında hayatta en kolay ve en kısa sürede gelişme gösterip uygulama yapabileceğin bir spordur, zamanla hareketlerin reflexe dönüşüyor artık kendini olayların akışına bırakırsın, sokakta kavga vb. durumu hakkında konuşacak olursak adamla veya adamlarla dalga geçer bırakırsın vurmaya tenezzül etmezsin çünkü bilirsin ki vurursan ölür..

Boks zevkli bir spordur özellikle rus ekolü çalışmanı tavsiye ederim, amerikanla arasındaki farkı görmen için amerikan:=mike tyson, rus ekolü=muhammed ali, klitscko kardeşlerdir , olimpiyatlarda da rus ve eski sovyetler ülkelerinden dövüşenleri görmüşsündür hep bankodurlar, yerinde durmazsın ringde adeta dans edersin karşı tarafı önce boşa alır sonra hamleni yaparsın fakat amerikan biraz daha düz ve sanki karşı tarafı tek yumrukta indirmeye yönelik gibidir..

Boks ve Kick boks arasında kalırsan önerim önce 1-2 yıl boks yapıp denge, kaçışlar ve kontraları çalışıp sana yetmezse Kick boksa devam etmendir..

neverbackdown. bunu beğendi.
  13. msariozkan

msariozkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bu konuya daha öncede yazmıştım şimdi değerlendirmemi yazıyorum. Ben boksta devam etme kararı aldım. Kickboksun eğlenceli tarafı tekmelerdi ama ben tekme atmaktansa bokstaki savunma sistemini daha çok sevdim. Ayrıca daha yakın mesafeden dövüştüğün için karar verme kabiliyetini daha çok geliştirir, reflekslerini de geliştirir. İkisi de eğlencelidir fakat ben boksu tercih ettim.

Hiç güreş yapmadığım için onun hakkında yorum yapmıyorum.

14. fat304h

fat304h Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kick boks yaptım ama sana önerim bokstan yana.Bir boksör gibi kimse yumruk atamaz ve öyle hızlı yumrukları var ki ne zaman attı göremezsin kendini yerde bulursun ama bir boksörde kick bokscuya denk gelirse durumu biraz sakat tabi boksöre yakın durursa kick bokscu anında nakavt olur ki sokakta çok yakın duruyor kişiler.Birde boksta eskiv yaparsın yumruk yemezsin 1-2 yıl boks yap kimseden yumruk ymezsin reflekslerinde gelişir.

15. nitrotech

nitrotech Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir boksör olarak söylüyorum bunu..Sokak kavgası konusunda sağlam bi güreşçi birebirde alayını yatırır kardeşim.. ama toplu kavga vs diyosan işin rengi değişir :p tamamen senin hangi spor dalına yatkın olduğuna merağına bağlı bişi bu hangisinden zevk alıyosan onu yap.. Ama bodyle bi arada gidermi diye hiç düşünme hiçbiri gitmez..Herün kafan önde ruh gibi gezersin yapıcağın 2 spordanda verim alamazsın

16. agoafra

agoafra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar boksda 13. yılıma girdim bu konuya bir yorum yapmak istedim çoğu kişinin bilgisiz olduğunu sadece yorum yazmak için foruma girdiğini gördüm kimisi boks da ayaklar zayıf diyor belli ki boks antremanına hiç katılmamış boksda ayakların güçlü olmazsa iyi bir yumruk atamazsın ve yine söylüyorum bu forumda boksör kardeşlerim hariç galiba kimse boksörden çıplak elle bir yumruk yememiş ben bizim salonda bir boksör kardeşimin 2 kıckboks cuyu sadece 3 yumrukla indirdiğine şahit oldum yakın mesafeden yani kıckboks çok fazla güvenilir bir spor değil neden derseniz örnek sokaktasın ve karşında 3 yada 4 kişi var alışkın olduğun için ya mıddle ya hıgh kıck yada push vuracaksın ama bunları vururken dengen dağılacak yanlış söylemedim dimi hıgh kaldırınca sansın bitti aynı anda kroşe çıkaramazsın dimi :) güreş hakkında fazla bir bilgim yok yanlış bilgi vermek istemem ama güreşte teke tek te etkili bir spor diye biliyorum benim kendi şahsi fikrim boks yapınca göreceksin

neverbackdown. ve Swager bunu beğendi.
  17. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Yıllardır fanatik derecede dövüş sporları izliyorum (boks, kickboks,free style vb...)

Ağır siklet Birinci sınıf bir boksör =terminatör

Şahsi görüşüm; Kıckboks ve güreşte çok etkili sporlar ancak boks bir kademe önde gelir diyorum .

18. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    önceki mesajlarda bir abi yazmış MMA diye.. kesinlikle öyle kendinizi savunmak için en önemli dövüş stili.. Yıllardır MMA maçlarını izliyorum gerçekten çok iyi bir spor..

tabiki iyi bir yer olmalı öyle her yerde saçma sapan insanlarla olmaz bu spor kesinlikle işinin eri olması lazım ve maalesef böyle biryer bilmiyorum..

iyi bir MMA yci zaten güreş,kick box , box bu sporlarda ustalaşmıştır... MMA dövüş sporlarının zirvesi gibi birşey.. thums:

19. cemvuryüksel

cemvuryüksel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İstanbulda anadolu yakasında mma kursları veriliyor

20. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kick boks neden olamaz ?
    Çünkü; kick boks ta sağlam ve çok hızlı tekmeer atman lazım ve bodyciler kalf kası yaptıkları için kalf kick boksu engelliyor.

2 seçenek kaldı güreş ve boks ?

Boks neden olamaz ?
    Sokakta etkili olma açısından demişsin. Sokakta mesela bi kavgaya girdin adam boks bilmek zorunda değil ve adama yumruk atarken adam sana sarılabilir seni devirebilir. Bu açıdan kötü.

Sıra güreşte:
    Güreşe zaten genellikle zayıf çelimsiz çocular, kişiler giderler ve orda gelişirler. Yazdıklarına göre her yönden güreş + yönde etkili. Sokakta olsun body ye etkisi olsun güreş daha iyi.

Yanlış anlamayın öteki sporlar kötü demiyorum. Bende seçme şansım olsa kickboks u seçerdim ama senin yazdıklarına göre en uygunu güreş ve oyumu güreşe verdim.

iLLeqaLKinq bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş