Günde Kaç Öğün Yemeli?

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve CarpeNoctum tarafından 11 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Aralıklı oruç diyetleri definisyonda fena değildir . Bulkta ise çok verimli olduğunu söyliyemem.

Extravaganza bunu beğendi.
  2. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    en az 8 ogun yiyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18

abimiz 12 öğün yiyin diyor :)

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Konuyla alakalı bir kaç şey karalamak isterim . Vücut ne verirseniz alır mantığıyla çalışır sürekli fast food yerseniz şişman az karbo bol protein ve spor ile kaslı bir vücut elde edebilirsiniz bu sizin elinizde olan bir durum ama esas olan günde kaç öğün yememiz gerektiğidir işte bu noktada tam olarak siz devreye giriyorsunuz . Vücudunuzu tanıyor musunuz tanımıyor musunuz bunun cevabını bulmalı ve buna göre hareket etmelisiniz . Örnekle açıklamak istiyorum profesyonel bir vücut geliştirici x kişisi günde 2 saat egzersiz yaparak 8 öğün yemektedir y kişisi ise 30 dk egzersiz yaparak 6 öğün yemektedir bu kişilerin yaptıkları egzersizlere göre yemek yemeleri yerinde olacaktır . 30 dk egzersiz yapan birinin 8 öğün yemesi demek ileri ki günlerde gelecek olan kilodur . Yaptığınız egzersiz çeşitleri , harcadığınız kalori miktarı ve en önemlisi ne kadar iştahlı olduğunuzdur . Bazı insanlar yiyemeyeceklerini bildikleri halde kendilerini verilen diyet listesine zorunlu kılar yiyemediğiniz şeylerin fazlasını yemek zorunda kalmanız bir süre sonra psikolojik olarak çöküntü yaşamanız demektir .

Sayfayı Paylaş