Günde Kaç Öğün Yemeli?

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve CarpeNoctum tarafından 11 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    2 versiyonda bana uymuyor çünkü akşam iş çıkışı gidebiliyorum spora,ama sorun almaz

bu uygulamada bana göre :)

Two pre-workout meals

This is the usual protocol for people with normal working hours.

Sample setup

12-1 PM or around lunch/noon: Meal one. Approximately 20-25% of daily total calorie intake.
    4-5 PM: Pre-workout meal. Roughly equal to the first meal.
    8-9 PM: Post-workout meal (largest meal).

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    :D sen metni getir. vaktim olursa memnuniyetle.

3. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    nitro senden faydalanıyoruz zaten :)
    translate.net imsin :D

4. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    'normal' olarak kabul edebileceğimiz bireylere uyan bir örnek buldum az önce ve paylaşmak istedim. Bu eleman IF uygulayıcısı. iki foto arasındaki farka bakın. Şahsen söylüyorum, ben gerçek kas kütlesi bakımından iki foto arasında bir fark görmedim. iyi iş çıkarmış.

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/416745_4302017228776_1671230415_o.jpg

CarpeNoctum ve moothy bunu beğendi.
  5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    kollar ufalmış 2-3 santim ama ilk resimde yaglı zaten,bencede iyi iş çıkarmış ama eleman pişman olmuştur çünkü kafası kocaman kalmış şimdi vucuduna göre :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:56 ----------

[​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 22 Ocak 2013
    StormBlast, FtgO ve Rinkushichi bunu beğendi.
  6. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ben ketojen diyete başladım ve bu yazıya dayanarak 2 öğün yemek yiyorum.
    Aç karna sabah saat 10 da spor salonuna gidiyorum. Yani; akşam 6 dan öğlen 12, bazen 1 e kadar çay, su ve saat 10 gibi pre-workout dışında birşey mideme girmiyor. Ne yiyeceksem öğlen 12 akşam 6 arası yiyorum.. Su ve çayı saymazsam 18 saat mide boş sayılır.

Son düzenleme: 22 Ocak 2013
    moothy bunu beğendi.
  7. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yarın "IF"ye başlıyorum. "Fed" aralığım 13:00-21:00 arası olacak. Bendeki etkilerini(psikolojik vb.) günlüğümde paylaşırım.

moothy bunu beğendi.
  8. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Şu abiye hayran kaldım,iyi niyetli yaklaşarak bu sistemi uygulayanların çogunun naturel oldugunu düşünüyorum,steroid kullananlar bu kadar kasmazlar diye düşünüyorum,iyi niyetlice :)

Adamın siteside süper :)

https://www.precisionnutrition.com/intermittent-fasting/summary

yan taraftan chapter chapter bakabilirsiniz

9kg vermiş,neredeyse kas kaybı yok ve çok ciddi yağ yakmış,hemde %10 dan %4 e düşmüş ki belli bi seviyeden sonra yağ yakımının ne kadar zorlaştıgını biliyoruz.

Diet'in her 2 tipinide deniyor ilk 2 ay sadece haftada 1 gün oruç tutuyor,sonra 3.ay 2 tam güne çıkarıyor bunu,4-5-6 aylarda ise 16/8 e dönüyor,sonuç muhteşem bence yağ yakımı anlamında

Before

After

Son düzenleme: 23 Ocak 2013
    StormBlast, Dexter_Morgan, ads1940 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. ads1940

ads1940 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet hakkında ilk makale dahil tüm mesajları tek tek okudum, çoğu yerinde kendimden örnekler buldum. Bir sonraki mesajımda bu diyete benzer bir yaşantımda fiziksel durumumu anlatacağım biraz uzun olacak ama ilgili arkadaşların okuyacağından şüphem yok. ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:04 ----------

ilkokuldan beri sabahçı olduğumda özenle hazırlanmış yiyecekleri yiyemezdim oysa gün içinde bayıldığım şeylerden oluşurdu bu kahvaltı. Lise tam gündü 8:30 dan 15:00 e kadar. Kahvaltı yapmazdım okul harçlığımda haftalık verildiğinden cumartesiden pazar akşamına kadar 1 lira dahi kalmazdı, çok da etkilenmediğimden okulda da hiçbir şey yemezdim ve okuldan geldiğimde kahvaltımı yani ilk öğünümü yerdim. Bir de akşam. Ve her dönem boy kilo oranım denkti 176 boy 76 kilo. Ekmeği fazla tükettiğimden ne kadar şınav mekik bisiklet eksik etmesem de yağ oranım kas kütlemi örtüyordu. Lise bittiği gibi üniye gittim. Geçen yıl. 76 kilo gittim 5 ayda 83 olarak döndüm. Beslenmem yine aynıydı fakat ekstradan gece öğünleri dahil olmuştu. Okul yemekleri gayet iyi ve sağlıklıydı öğlen ve akşamı okulda yiyordum. 12 ve 17 gibi. (İstanbul Üniversitesi) Geceye doğru günlük 1 kilo muz, haftalık büyük kavanoz nutella, günlük 1 l meyve suyu, haftada 2 waffle, cips vs derken ilk dönem bitti memlekete döndüm 83 kiloyum. Daha sonra okula gitmedim ve mart ayında yeni eğitim yılına kadar amcamların yanına geçiçi olarak işe girdim. Toptan tekstil işi olduğundan amelelik yaptım. Buraya kadar ki kısım bu diyetle pek alakalı değildi, olay şimdi başlıyor. Sabah 7 de bisikletle 10 km gidiş, akşam aynı şekilde dönüş. Hafta da 1 ya da 2 gün pide üçgen peynir yapardık kahvaltıda ve tam bir pideyi 8 de yediğim zaman 11 den sonra dakika sayardım kan şekerim düşer halsizleşirdim 12 de ne var ne yok yer hemen ardından rodeo yerdim. Ancak kendime gelirdim bu kez akşama doğru aynı olayı yaşardım. Akşam eve gelirken cebimde ne var ne yok yiyeceğe verirdim aynısı oruçken iftardan önce olurdu. Şeker krizim gelir ne görsem hayal etsem canım çeker eve stoklardım. Kahvaltı yapmadığımız veya yapmadığım günlerde yine acıkırdım ama ne dakika sayardım ne de arada bir küp şeker atardım ağzıma. Daha normal bir acıkma yani. Bir de benm yemediğim günlerde çorba içen veya gelirken poğaçasını böreğini alıp gelenler bunlar servisçi olanlar genelde 9 gibi gelip o saatte kahvaltı yapanlar, ben amelelik yaptğım halde o gün benden önce yemeğe çıkarlardı. O zamanlar bu kıyaslamayı yapmadım tabiki de. Ama şimdi bu makaleyi ve diğer mesajları okuyunca bizzat yaşadıklarıma neden-sonuç şeklinde yorum getirebildim.

4 Ay çalıştım 83 ten 71 kiloya düştüm, Adana sıcağı malum nisandan itibaren amele yanığı :)
    Fiziksel olarak çalıştığımdan kilo verirken kas kaybı yaşamadım. Bu konularda biliNçsiz olduğum zamanlarda ; o kadar spor yapıyorum kolumdaki damarlar niye belirginleşmiyor derken, yağ oranım azaldığından koldaki damarları geçtim düzenli şınav ve mekikten dolayı karın kaslarım da biraz hacimli görünmeye başladı.

Sonuna gelince. 1 hafta önce kollarımı biraz daha kalınlaştırmak için 15 kglık dumbell seti aldım forumu hatmetmeye başladm. Beslenmeyi de anında uygulamaya başladım. Ama günde 2 öğün yiyen biri için 6 öğün ütopik bir geçiş oldu. 3 gündür genel beslenme programıyla besleniyordum ve yüksek karbo. dan dolayı karın kaslarım yine kayboldu göbek çıktı ve kilo aldığımı hissediyorum. Karboyu azaltmayı düşünürken bu başlığı buldum. Bu diyeti şu an için uygulamayı düşünüyorum, biraz daha araştıracağım detaylar için.
    Klasik olacak ama aşırı hacimlenmek yerine daha dengeli fit olma hedefim olduğundan uygun bana göre. Ayrıca maddi olarak da epey iyi gelecek.

moothy bunu beğendi.
  10. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Sadece definisyon amacıyla da yapılmıyor bu tarz bi diyet , cok ciddi yağsız kas kütlesi kazanan sporcular var(leangains protokolü ile). En beğendigim bi tanesinin b-afterı koyıyım misal...

- Süreci uzun vadeye yayarak bu süre içinde 12lbs (5 6 kg civarı) kas kütlesi kazanmıs.Tabi kendisnin yalancısıyız ancak daha cok örneği var..
    Nyse fazla detaya ınmeyelim , isteyen arastırıp öğrenebilir
    burdan bb.comdaki konusu

Ekli Dosyalar:

11. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    şuraya koyulan resimlerden 1 tanesinin ilaçsız oldugunu soyleyebılırmısınız bana ?

12. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    ilaçlı olduğunu nasıl söyleyebilirsin merak ettim ?

ayrıca konuyla ne alakası var. Diyelim ki; ilaç kullanıyorlar. İlaç kullanan yüksek frekanslı beslenenler ile yine ilaç kullanan düşük frekanslı beslenenleri kıyasladığımızda, kişilerin sonuçta hala hedeflerine ulaşabildiğini gösteriyor. Yani ilaç kullansınlar ya da kullanmasınlar sonuç olarak öğün sayısının önemsiz olduğunu gösteriyor.

13. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    evet söyleyebilirim ilaçsız
    nerden anladın diyceksin,deme :) çünkü ne sen ilaçlı oldugunu kanıtlayabilirsin nede ben ilaçsız oldugunu
    boş tartışmalar bunlar

StormBlast bunu beğendi.
  14. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    makaleyi okurken sürekli aklıma adlarını vermek istemiyorum ama tv'de izlediğim doktorlar geldi ve zayıflattıkları onlar tamamen yalan mı o zaman söyledikleri önceki halleri veya bütün diyetisyenler bişey bilmiyor o zaman çünkü hangisine gitsek bu yazılanların tersini söyleyecekler

15. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ulkemizin gerceklerine hos geldin.

Kendini gelistirmekten aciz doktorlar, diyetisyenler, muhendisler, profesorler...

technical1967, Blonde, macfit ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    e tamam da o doktorlar bi üniversite okuyorlar o zaman onların hocaları da bişey bilmiyor onlara bunları anlatmıyor okudukları kitaplar da yalan illaki bu yazılan makalelerden okumuşlardır

17. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakım özellikle gh salınımı sayesinde tavan yapıyor. Yani bu kadar aç bırakmasak bile vücudu özellikle yatmadan 3 saat önce açlığı başlatırsak GH salınımını erken ve sağlıklı bir şekilde başlatmış olur yağ yakımı ve büyümeyi aktif hale getirmiş oluruz.Sabah kalkar kalkmaz aç karnına yapılacak olan 30 dakikalık cardioylada mükemmel desteklemiş oluruz. Bu saatten sonrada öğünlerimize geçebiliriz.

Şimdi şu var günlük 8 öğün yemek yiyen bir insan yanında dışarıdan aldığı insülin ve gh ile beraber hem hacim koyup hemde yağ yakabilir.Yalnız doğal olarak bu işi yapan arkadaşlar bunu denediğinde kısa aralıklarla yenen yemek ve gece yatmadan önce yenilen öğün GH salınımında sıkıntı yaratacağından yağ yakımı aynı zamanda gerçekleştiremeyecek. Bu tip durumlarda en mantıklısı en kötü 4 öğün ile dediğim gibi yatmadan 3 saat önce açlığı başlatıp sabah kalkar kalkmaz aç karnına cardio yapmak
    olacaktır.

Konu güzel açan arkadaşa teşekkürler..

Son düzenleme: 20 Şubat 2013
    CarpeNoctum ve moothy bunu beğendi.
  18. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Bu program bulkTAKI BIRI NASIL UYGULAYABILIR

19. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Bu süre zarfında kasda yanmıyor mu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Stygia bunu beğendi.
  20. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben 4 ögun yiyordum 3 ana ve yatmadan önceki ögun. Artik 3 e indirdim 3 ana ögun. Ara ögün yapmiyorsaniz bu eksigi ana ögunde takviye etmelisiniz

Sayfayı Paylaş