Evde Çalışacağım Ve Aklıma Takılan Sorular Var ...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve teknolojik tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Küçülür mü ?

2. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    bunu iyiki yazdın , ben belkide daha yararlı olur diye haftada 4 veya 5 gün göğüs-kol çalışmayı planlıyordum , o zaman haftada 2 defa yaparım aynı programı ... bu kadar ağrıyı çektikten indirmem ağırlıkları , gerekirse az tekrar yaparım 2*8 gibi ama ağırlık indirmem (tabi sakatlanmamak şartıyla) ...

3. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yani diyorsun ki fazla antreman kasları küçültür. Böyle birşey mümkün mü ki, cidden anlamadım :)

4. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haftada 3 Gün Antreman Yeterli demek istiyor sanırım.. Mesela;
    pzts: on
    salı : off
    çarşamba : on
    perşembe : off
    cuma : on.. Bunun gibi.. saten arama yapsan hepsi yazıyor..

5. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar dediğim şey çok basit anlamak zor değil bakın şimdi Pazartesi,salı çalış ,carşamba dinlen perşembe,cuma çalış, pazar dinlen.Bu çalış dediğim günler her gün aynı bölgeye çalışmayın demek istiyorum yani 4 gün çalışıyorsan 4 gün aynı bölgeyi çalışmayın.Bazı arkadaşlar hergün aynı bölgeyi çalışıyım daha çabuk gelişiyim diye düşünebilr(bende eskiden öyle düşünüyordum :D)aslında tam tersi aynı bölgeyi hergün çalışırsan kaslar küçülüyor (eriyor) onun yerine haftada 2 gün aynı bölgeyi çalışmak daha iyi gelişim gösterir.Mesela ben kol-göğüsü 3 gün arayla çalışıyorum faydası oluyor .Yaş küçük diye inanmaya bilirsiniz :D Forumda Üstün rütbesi olan birinede sorabilirsiniz isterseniz ama ben bu bilgiyi forumdan öğrendim :)
    İyi çalışmalar :)

Son düzenleme: 9 Ekim 2010
  6. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    yaaa barfiks barı biraz önce geldi ve monte ettim ama 1 tane bile çekemedim , ben 3-4 çekeceğimi düşünüyordum ama OLMADI :) belki birazda ağırlık çalışmam ve hamlık ağrısının etkiside olabilir ama soracağım şu : ağırlık egzersizleri barfiks çekmeme yardımcı olurmu ? barfiks çekebilmek için ne çalışmalıyım ?

7. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Öncelikler çekeceğin barfixin türüne göre değişir örn:normal barfix avuç içleri arkaya bakacak şekilde ve 2 el arasında 20 cm arlık olacak şekilde barfix çekebilmek için kol kası lazım.Geniş tutuş avuç içleri ileri bakacak şekilde barfix için sırt ve omuz kası lazım(omuz dan emin değilim).Merak etme yakında rahat bir şekilde barfix çekersin.Bende yaz başında en fazla 4-5 yapıyordum şimdi 10-13 arası :)

teknolojik bunu beğendi.
  8. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende Hiç çekemıyorum :(

9. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Kollarınız daha güçlenmediği için çekemiyorsunuzdur.Şınav çek faydasını fazlasıyla görürsün.

10. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    bugün ağrılar bayağı azaldı ve şu an GÖĞÜS-KOL hareketini Bitirdim ... Göğüs'ü 5 er Kg İle Yaptım ... Ama Kollarımı Çoook Çok Zorlamama Rağmen İlk Kol Hareketinin Daha İlk 8 Tekrarını Zar Zor Yaptım , Hatta Sağ Kol 5 Te Filan Kaldı , ''Ve Kolda Ne Kadar Zorlarsam Zorlayım Bir Yerden Sonra O Dumbell Kalkmıyor Yani Öyle Kalıyor Kol Ve Titriyor Ancak Zorlamadan Dolayı'' , Bu Yüzden Mecburen Kol İçin Ağırlıkları 3 ER Kg'a İndirdim ... Böylece Kendi Vücudumun Deneme Yanılma Yöntemiyle Ne Kadar Ağırlık İle Çalışabileceğinide Kesinlikle Ve Doğru Olarak Öğrenmiş Oldum ;)

Göğüs İçin : 5 KG - Kol İçin : 3 KG ... Hadi Hayırlısı ...

Göğüs Hareketlerinden Sonra Göğüs Fazla Ağrımıyor ? Ama Kol Hareketlerinden Sonra Kolların Kasıldığını Bayağı Hissediyorum . Birde Göğüs Hareketlerinde Kollardada Yorulma Olması Ve Son Tekrarlara Doğru Kolların Titremesi Ve Bu Titreme İle Birlikte Son Birkaç Hareketin Zorla Tamamlanabilmesi Normal Birşey Mi ???

Son düzenleme: 11 Ekim 2010
  11. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evet :) Ben 8 kg ile Yapabiliyorum kolları .. teknolojik yaş kaçtı?

12. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    Yaklaşık 3 Ay Sonra ... Yaş 22 Oluyor ...

13. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    konuyu açıklığa kavuşturalım.

1. büyük kaslar 5 günde küçük kaslar 2-3 günde yenilenir. ama bazıları büyük kas grubu için 3 gün , küçük kas grubu için 2 gün ara vermek yeterli derler....her gün antreman olmaz. kasların yorulur ve kayıp başlar.

2. setler arası 90 saniyede ısrarlıyım zira yeni başlıyorsun, kasların set arası dinlenmesine izin ver. flexor 1 dk diyor, ama o 1 dakikayı sürekli çalışmış olan öğrencilerine diyor...bkz.https://www.bodyforumtr.com/vbforum/setler-arasi-d-nlenme-t3922.html

teknolojik bunu beğendi.
  14. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Kolunu çok zorlama lifler kopabilir yapabildiğin kadar yap ağırlık çok olunca, yavaş,düzgün bir şekilde hareketi yapamadıkdan sonra bir işe yaramaz.Kolların titremesi normal sonuçda deli gibi kan pompalanıyor korkcak bişey yok :)Birde ağırlıkların içinde ağırlık çubuklarının kilosunu da düşün, oda 1 kg olsa 6 kg kaldırmış oluyorsun.

15. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    15Kg lık bar Gördüm :).. O nasıl oluyor başka bir adı var mı onun?

16. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    aynen fazla riske girmemek için düşürdüm , yok zaten yazdığım miktarlar bar ile birlikte hesapladığım miktarlar , yani dediğin gibi işe yaramadıktan sonra ağırlığı 10 kg yapsamda boşuna yani . valla hiç öyle fazla kaldıramıyorum filan diye kendime dert edecek birisi değilim ;) yavaş yavaş ilerletirim artık , no problem ...

17. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gerekli olanda o yavaş yavaş sabırlı bir şekilde ilerlemek ;).. Ben ilk başta hiç barfiks çekemezken şimdi çok çalısmadıgım halde beslenmeme hiç dikkat etmiyorum..Ama barfiks 1 cekıyorum 2.de cıktıgım zaman kopuyo gipi oluyor kolum ve Şınavdada bi 15 tane falan daha fazla cekıyorum :)

18. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    Bugün 2.Gün Ve Şu An Omuz-Arka Kol Hareketlerini Tamamladım --> 5 Kg İle Denedim Olmadı ... Böylece Omuz Ve Arka Kol Hareketlerinide 3 Kg İle Yapıyorum Artık ... Yalnız Omuz-Arka Kol Hareketlerini Tam Böyle Forumda Verildiği Gibi Yapamıyorum Fazla : Yani Forumdaki Resimlerdeki Sporcunun Kolları Hareketleri Yaparken Süper Duruyor , Kollar FilaN dirsekten Tam 90 derece Duruyor , Hareketler Tamamlanırken Filan Bazı Hareketlerde Kollar tam 180 derece olacak biçimde dümdüz filan yani demek istediğim ben hareketleri o kadar nizami yapamıyorum , ne bileyim mesela hareketleri yaparken kollar filan arada yamuk duruyor veya hareketleri tam nizami tamamlayamamak veya bazı hareketleri tamamlarken kolları tam 180 derece düz yapamadan geri indirmek gibi aksilikler oluyor ...

19. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öyle Benimde oluyor mesela 4x10 Yapıyorsam 4setin 8-9-10 falan baya zorlanıyorum..Latarel de özellikle :) kolum tam dümdüz dormuyor azcık asagıya kadar gelıyor kalıyor :)

teknolojik bunu beğendi.
  20. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Ağırlıkları biraz düşür ozaman nizami ve düzgün bir şekilde hareketleri yapabilirsin.Birde yanlış anlama ama üşeniyorsun gibi geliyor bana :) her bölgeye aynı ağırlıkla çalışma.Mesela ilerde dumbell fly ve bench press yaparken de aynı ağırlıklarla yaparsan çok feci sakatlık çıkabilir :) Buyüzden her bölgeye kaldırabileceği ağırlıkla yap ve kaldırabileceğin ağırlığın maximumuyla çalışma biraz daha hafif çalışki daha nizami ve düzgün olsun.

teknolojik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş