Evde Çalışacağım Ve Aklıma Takılan Sorular Var ...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve teknolojik tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben Zayıfladıktan sonra 20kg bar dumbell alcam .. :( 14 yasındayım :( 6-7 kilo fazlam var .. :(

2. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Kardeş hiç bench press yapmadın heralde bir bak istersen forumda var adamlar 150 kg basıyor.:D Merak etme beceps(kol) kasını çalıştırdığın ağırlık fazla geliyor olabilir ama bench press de hafif gelir bir dene 3 kg ne gülerler öyle dersen 3 kg bench basıyorum deme sakın :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:42 ----------

illaki zayıflaman şart değil kol,omuz,arka kol için zayıflamak şart değil diye tahmin ediyorum.:)

3. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    yav daha ömrü hayatımda ilk defa yapıyorum , sende iyice boz moralimide daha ilk günden bırakayım bari :D neyse tamam ne kadar yapabilirsem o kadar arttırırım ama sende şimdi rezil etme insanı :D

bu diğer soruma cevap yazmamışsın günlük programdan hariç canım sıkıldıkça kafama göre dumbellarla öylesine istediğim hareketi yapsam zararı olurmu ? yoksa günlük programdan hariç ekstra hareket yapmamak mı gerekiyor ?

bu arada yaş 15 yazıyor imzanda doğruysa eğer helal olsun valla bayağı geliştirmişsin kendini , ama en önemlisi başlayıp bırakmaman olmuş ;) benimde 22 yaşında olduğumu ve daha yeni başladığımı düşünürsek ağırlıklardanda daha önemlisi bu işi devamlı ve düzenli sürdürmek olacak asıl işim ;)

Son düzenleme: 4 Ekim 2010
  4. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boyumun uzaması durur Diye Yapamıyorum ki :(..Boya etki etmeyen hareket varsa bildiğin yazarsan sevinirim..dumbell ile :))

5. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    öcelikle moralini bozmak istemedim ama gerçekler acıdır yapcak birşey yok gerçi sen beni yanlış anlamışsın ama :DBen sadece göğüs ve kol aynı ağırlıklarla çalışılmaz diyorum yani tabiki böyle bir kural yok ama kol için bastığın ağırlık göğüse hafif kalır :)Diğer sorunun cevabını net olarak bilmediğim için vermedim ama bildiğim kadarını söyleyeyim :)Programı bozmak bana doğru gelmiyor kaslar dinlenirken gelişiyormuş bu forumda öğrendim.Vücudun antreman yapmadın günlerde dinlenir ve bundan sonraki antreman için hazırlanır.zaten muhtemelen haftada 2-3 gün dinlenme süren vardır.Pazartesi,salı çalışıyorsundur çarşama dinlenme daha sonra perşembe,cuma belki cumarteside çalışıp pazar günü dinleniyorsundur böyle ise zaten 2 gün dinlenirken vücut kendini toplar daha iyi antreman yaparsın.Nekadar doğru söyledim bilmiyorum ama ben bu şekilde yapıyorum :)Yaşım 15 saol yorumun için bırakmaya niyetim yok zaten bağımlılık yapıyor yakında anlarsın :Dthums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:28 ----------

Benim bildiğim boy uzamasına olumsuz etki eden hareketler omur iliğine baskı yapan hareketlerdir.Boya etki etmeyen derken hangi bölge için söylüyorsun? Zaten sanırım boya olumsuz etki eden herketler sadece omuz hareketlerinde bazıları.örneğin:Neck Dumbell Press,Arnold Press bunlar omuz herketlerinde bir kaçı ve sanırım riskli hareketler ama emin değilim kesin bişey söylemek istemiyorum buyüzden.

6. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    5 er kg yaptım ağırlıkları bugün , hem kolda hemde göğüste 5 kg ile çalışacağım artık , yaa hergün şimdi bu vidalı barları tek tek çıkar kol için ayrı ağırlık ta sonra efendim göğüs hareketleri tekrar vidaları çıkar ağırlık tak filan hiç uğraşmam gerçekten , o yüzden dün senin dediğini dikkate aldım ve sırf göğüs daha iyi gelişsin diye 5 kg yaptım , kol içinde 5 kg olmuş oldu birşey olmaz kolda daha iyi çalışır işte ;)

7. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    aynen benimde en sinir olduğum o :S:D Sen bilirsin fakat üşengeçlik yaparken dikkat et sakatlama kolunu daha yeni başladın unutma :))

teknolojik bunu beğendi.
  8. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Biceps,Triceps ve Göğüs olursa öncelik sadece 2 Hareket Yeter...

Biceps:4x8 Dumbell Concentation Curl - 4x8 Hummer Curl...
    Triceps: Dips - Bench Dips
    Göğüs: Dumbell Fly

Eklicekleriniz veya hepsi yanlışta olabilir büyük bi ihtimal öle saten :) Yardım ederseniz sevinirim..

Şimdiden Teşekkürler..!

9. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Sen ozaman program istiyorsun ? pm atıyım bu kişisel soru olduğu için konuyu bozmayalım :)

murderali bunu beğendi.
  10. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tamam...Teşekkürler..

11. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar tek ağırlıkla çalışılırmı yav bi cevap verin :) kuzu kuzu yatıyo dükkanda o güzelim dumbell :D şimdilik sadece kol ve pazu çalışırım onunla. İleride 2. barı da alırım ama şimdilik tek idare eder mi?

12. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Tek ile çalışabileceğin bölgeler ve herketler sınırlıdır.kol,omuz,kanat,arka kol,ön kol çalışırsın.

13. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben okul çantasının içine tüm okul kitaplarını ve kaynak kitapları koyuorum :) 2 tane cantam var 2 ye bölüp tartıda tartıorum 8,3 kg falan edıo 2 side :) bide 3 kg dumbell var ... dumbell fly ı falan cantayla yapıorum =) Etkisi oluyor demirde var bara benzıo aynı ... :D Ucuna cantaları takıp vidalıyorum vida biraz dısarda kalcak şekilde :) Ha bar Ha bnm taktik fark yok denilmez ama Demokraside careler tükenmez .. :)

14. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Güzel yöntem bende bir ara öyle yapıyordum elimi sakatlıyordum az daha tehlikeli ama çare yoksa bile riske girmek nekadar doğru bilmiyorum :)

15. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tehlikeli Ama öğrenciler için ucuz hatta bedava :) bi demir ve vida onlarda bulunur basit :) en kötü dolapların içinde gömlek askılıklarında var demir onu cıkar yap :D :D :D..

16. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    5 kg ile yaptıktan sonra kollar ve göğüs ağrıdı ... özellikle kollar çok ama çok ağrıdı ... kolları dirsekten 180 derece olacak şekilde düz tutmaya çalışınca çok acıyor ... birde kolları dirsekten tam kırık şekilde tutmaya çalışınca yine çok acıyor , ancak kolları dirsekten 120 derece civarı tutunca az acıyor ve rahatlıyorum ...

Sizdede ilk defa çalışınca ağrılar bu şekildemi oluyordu ?

bu aşırı ağrıdan dolayı 2 gündür hiç çalışmadım , bugün 3. gün işte , ağrılar tam geçene kadar çalışmam daha sonra başlarım yine , çünkü hiç çalışılacak gibi ağrı değil , ama bugün birazda olsa azaldı ağrılar ...

bu ağrılar geçince barfiks barıda elimde olur ;)

17. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ağrıyorsa Gelişiyordur Ama 3 Gün nasıl Ağrıyor onu anlayamadım.. Ve Yapamıyacak kadar ..

18. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    demek ki zorlamışsın...
    setler arasında en az 90 saniye ara vermeni tavsiye ederim
    çok basit ve minik bir tavsiyeymiş gibi duruyor ama o kadar çok fark ediyor ki :)

teknolojik bunu beğendi.
  19. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

thums:thums:thums: Bana da Tavsiye oldu bende Forumda okudugum kadarıyla Yapıyordum .. thums:thums:thums:

20. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    90 saniye fazla olabilir mümkün olduğunca vücudu soğutmadan devam et ben 45 sn. 1 dk arası mola veriyorum.İlk başta herkezde ağrı olur korkma önemli, birşey değildir muhtemelen hamlık ağrısı falandır.Çok zorluyorsa seni ağırlıkları düşürebilirsin tehlikeli çünkü zorlarsan lifler,kaslar yırtılabilir.Aynı bölgeyi haftada en fazla 2 defa çalış.Haftanın hergünü aynı bölgeyi çalışırsan kasların büyümez tam tersi küçülür.
    Sağlıklı sprolar :)

teknolojik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş