Ektomorf-Kilo Alma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Samsunn55 tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Samsunn55

Samsunn55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İyi günler beyler. Gainer veya protein tozu kullanmayı düşünüyorum ektomorf yapılıyım.önceden 6 ay kadar aralılklarla devam edip bıraktım bu sporu. haftaya tekrar başlayacağım ve 4 ay kadar sürede maksimum kilo ve hacim yapmam lazım o niye 4 ay diye soracak olursanız boşverin bende kalsın. tabi ki 4 aydan sonra sporu bırakmayı düşünmüyorum fakat sadece bu 4 aya kadar ilerleyebildiğim kadar mesafe ilerlemek istiyorum. Lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim. bu 4 ay sürecinde protein tozu veya gainer kullanmayı düşünüyorum şuan kilom 58 senelerdir aynı kilodayım. 4 ay sonunda 65 olmayı hedefliyorum.
    Bana önerileriniz nelerdir acaba. Şimdiden teşekkür ediyorum

2. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme düzenin yoksa kilo bile verirsin

3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Simdi biri cikip vucut tipi diye bisey yoktur diycektir eminim son zamanlarda oldukca popüler bu cümle malum videodan once kimse demezdi ama..yani neyse sana onerilerim karbonhidrata ozen gostermelisin bulgur, pirinc, makarna kepekli esmer siyah herneyse,300-400gr civari karb iyidir bence.protein kg basina 2 gr kadar ve saglikli kaliteli yaglar almalisin 50-70gr civari olabilir.2-3 saatte bir öğün ye aslında gunluk makrolaro tutturduktan sonra ogun sayisi onemli degil deniyoda bence 2-3saat ara ile öğün yenmeli kilo almak isteyen biri için.gainer gereksiz bence sen bulgur makarna pirinc muz tam bugday ekmrgi yulaf ezmesi bunlara dikkat et gainerlar seker dolu.whey protein ise sen bilirsin gunluk protein eksik kaliyo dersen olabilir.birde terazi al eve bulgu makarna gibi yiyecekleri pismemis agirlik ile olcup hesaplarsan daha dogru sonuclar alirsin.en onemliside kalori gunluk 500 Yuksek alicaksin internetten gunluk kalorini ogrenip ornegin 2500 ise 3000 gibi.bu gercekten onemli eger baktin kilo alamiyosun 3200 3500 yaparsin zamanla.tum bu karbonhidrat yag kalori protein hesaplamak icin telefonuna fatsecret programini kurup yaklasik gunluk aldigin degerleri hesaplayabilirsin

requ. ve Lorethlorien bunu beğendi.
  4. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Alirsin, beslenmeni ayarlarsan cok guzel alirsin. Beslenmeyi arkadas ozetlemis ben de supplementten bahsedeyim. Whey alabilirsin ant sonrasi icin. Ayrica karbonhidrat alabilirsin ant sonrasi yine, gaspari glycofuse diye bir urun var arastir benzerlerini de. Antrenmandan hemen sonra bunlari al, yarim saat 45 dk sonra da yemek ye. Zayifsan proteine abanma, kilonun iki kati degil 1.5 kati almaya calis. Karbonhidrati fazla al. Bir de makrolari tutturma olayi var, aslinda ogun sayisinin onemi su: vucut bir ogunde belli miktar proteini sentezleyebiliyor. Sen bunu farkli zamanlarda al ki en fazla verimi al tukettiklerinden. Yoksa iki ogun deli gibi yiyip de ulasabilirsin o degerlere ama ne kadar ise yarar supheli.

5. cHnca

cHnca Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    İnşaat Teknikeri
    Yer:
    İzmir
    aynı sıkıntı bende de var. Ektomorf ve kilo ve kas hacmi kazanmakta çok zorluk çektim.
    .protein tozu 2. ayımda aldım fakat vücudumda lekeler çıkmaya başlayınca 1 hafta sornra bıraktım falan filan.

Her hangi bir şey kullanmıyorum ve ayda ortalama 2.5 kg alıyorum. 2 ay önce yeniden başladığımda 64 kg ile başladım ve şuan 70 kiloyum.
    Öyle dudak uçuklatacak, insanları imrendirecek bir gelişme değil ama çok düzenli olmayan bir beslenmeyle benim için güzel gelişim. en güzel yanıysa 64 kiloyken zayıftım, şimdi 70 kiloyum ve hala zayıfım.

6. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Ayda 2.5 kilo zaten cok iyi

7. cHnca

cHnca Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    İnşaat Teknikeri
    Yer:
    İzmir
    Evet iyi herhangi bir ek gıda kullanmadığımı ve çok yağlanmadığımıda düşündüğümüzde, ama genelde çevremdekiler suplement kullananlar ve 5-7 kg alanlarla dolu olunca insan tatmin olamıyor :)

8. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Ben supplementle bile o duzeyde aliyorum hatta daha az

9. cHnca

cHnca Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    İnşaat Teknikeri
    Yer:
    İzmir
    o zaman yanlış yaptığın bir şeyler olmalı bence, uyguladığın beslenme programını gözden geçir.

İlk başladığım zamanlarda "kilo almak istiyorsan protein tozu al ve sütle birlikte kullan" diyorlardı, hiç uygulamadım ama işe yarıyordur belki bir araştır istersen.

10. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Aceleye gerek yok mayisa kadar bulktayim zaten ki ayda iki kilo alsam 80 oluyorum :) ondan sonra 75 e dusucem definasyon. Yazin da kilomu koruyup seneye 85 falan iste. Yavas olsun zarar yok saglikli olsun da

11. cHnca

cHnca Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    İnşaat Teknikeri
    Yer:
    İzmir
    tabi en önemlisi kilo kaybı iiçinde yapılsa, kas hacmi içinde yapılmas en önemlisi sağlıklı ve kalıcı olması. Kolay gelsin size başarılar

Candot bunu beğendi.
  12. Samsunn55

Samsunn55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaslar hepinize yorumlarından dolayı tesekkür ediyorum dediklerinizi dikkate alıcam.elimden gelse beslenmeme dikkat edebilsem bende supplement kullanmak istemem ama öğrenci evindeyö malum az çok bilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş