Ek Besinler Zararlı Olabilir...Bilemiyoruz...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Renesis tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bir hardline ürünü al ve bana üstündeki sağlık bakanlığı onayının tarihini ve izin kodunu söyle. Üzerinde sadece Tarım Bakanlığının izini ile üretilmiştir yazar.

Yıllarca Hardline ürünü kullandım daha üzerinde sağlık bakanlığından onaylıdır ibaresi görmedim. Eğer sen gördüysen mümkünse fotoğrafını çek ve siteye ekle veya gören birileri varsa markada fark etmez eklesin.

Belki Sağlık bakanlığının işleme aşamasını ve tesisleri denetleme yetkisi olabilir. Fakat ürünlerin denetimi Tarım bakanlığına aittir.

NacHo, spine ve Danny Boy bunu beğendi.
  2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Dışarıdan aldığımız yiyeceklerin hangisinin içeriğini tam olarak biliyoruz?
    Ya da bana bir tane aldığım ürün tamamen doğal diyebileceğiniz bir ürün var mı?

spine bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben mesajları fazla okumadım ama ben tüm doğal olmayan besinlere karşıyım
    uyarın için saol

4. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Doğal olmayan besinlere karşıysan aç kalırsın, doğal olan besin mi kaldı?Musluktan akan suyun bile %100 sağlıklı değil, protein tozuna gelene kadar bin tane şeyi zararlı diye çıkarman lazım hayatından, et, süt , yumurta, tahıllar, sebzeler,meyveler hangisi doğal bunların?

Türkiyede insanlar vücut geliştirmeye asla ısınamıcak, nasılki 25 cm koluyla bizim vücutlara iğrenç, bırakınca sarkar tarzı yorum yapanlar asla bitmeyecekse, supplementlere karşı yapılanlarda asla bitmeyecek, spor yapıyoruz, yediğimiz herşeye dikkat ediyoruz, ama protein tozu kullananınca sigarasını alkolünü pizzasını eksik etmeyen adam bize onlar kanser yapar zararlı diyor, napak inanak mı? (konuyu açana değil bu lafım, çevremde genelde böyle oluyor :D )

Son düzenleme: 10 Mayıs 2012
    Big_Hammer ve spine bunu beğendi.
  5. Renesis

Renesis Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Verdiğim link hardline'ın kendi sitesi değil mi?Konu Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı üzerinden yürüyor ama aslında benim için Tarım Bakanlığı veya Sağlık Bakanlığı onayı da mühim değil.İsterse başbakanlık,tubitak,genelkurmay onaylı olsun. Tv de çay içen bakanı bilenleriniz vardır. Daha 1 hafta önce yaşanan bozuk süt skandalı en yakın örneği.Türkiyedeyiz...sadece Türkiye için değil,

Benim görüşüm:Yapay besinler konusunda dünyadaki hiç bir kuruma ve kişiye TAM GÜVENİLMEMELİ.

Bu ürünler fabrika mamülü,doğada yetişen ürün değiller.Doğal maddelerden yapılıyor olması fabrikasyon ürününü doğal yapmaz.Yerli-yabancı doktorların veya kurumların bu ürünlerin sağlıklı olduğuna dair yargılarına o kadar itibar edilmemeli diye düşünüyorum.Tabi bu benim kişisel kanaatim.Ha ileride bende protein tozu kullanmak durumunda kalabilirim ancak kullansamda her zaman içimde bir tereddüt olacaktır.

Bu konuyu açmamdaki amaç ise şu:

Bazı konularda bazı kişiler(bunların arasında sen varmısın yokmusun bilemiyorum) çok fazla emin ve kesin şekilde bu ürünlerin tamamen sağlıklı olduğunu söylüyorlar.Aralarında sanki bu ürünü kendileri üretiyormuş gibi ahkam kesenler var;Ve herkesin ağzında ABD'li doktorlar,araştırmalar vs klişeleri var.Bu yargılar doğru yada yanlış önemli değil ama ben bu ürünleri kullanacak kişilerin 3. kişilere itibar etmeksizin olası sonuçlarını kendi mantıkları çerçevesinde iyi değerlendirerek kullanmalarını isterim.Nitekim kendim içinde aynı şeyler geçerlidir.

Not:Geç mesaj için kusura bakma,siteyi sürekli takip edemiyorum.

6. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    su tarz seylerden bıktım yaw. yedıgın dondurmanın ıcınde ne oldugunu bılıyormusun . 50 yıl sonra zararlı olup olmayacagını nasıl bılebılırsın . veya ıctıgın kolanın veya herhangı genel caplı kapalı kutuda uretılen urunlerın . bı lıght yogurttan cok daha saglıklı oldugunu dusunuyorum proteın tozunun .

7. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    Tabiki doğal olmayan herşey gibi ek besinlerde kontrolsüz kullanıldığında zararlıdır. Ancak fabrikalarda hangi şartlarda üretildiğini bilemeyiz yazmıssın , Evet bilemeyiz. Fakat hangi fabrikanın ne şartlarda üretim yaptıgını biliyoruzki? Merdiven altı işletmelerde ek besinleri yapanlar olabilir gidipte o ürünleri almayacaksın. Dünyaca ünlü tanınmış isimlerin ürünlerini alacaksın ya da bi takım örgütlerin denetiminden gecmiş ürünleri alacaksın. Gidip ne oldugu belli olmayan ürünleri alırsan ek besin degil dogal ürün bile olsa yarardan cok zararlı olur.

Kendi açımdan bakacak olursam ; Uni 4. sınıf öğrencisiyim bu ay sonu mezun olucam inş. Neyse her ne kadar dışardan yememeye calıssamda sonucta gec yatıyoruz , okula gidiyorz , snavlar , bulaşık sıkıntısı ve her yemeği yapabilme aynı zamanda da 'ekonomik' olarak alabilme şansımız olmuyor. Bu nedenle günlük protein ihtiyacımı karşılayamıyorum. Alabildigim kadarını dogal yolla alıyorum geri kalanınıda ek besin olarak alıyorum. Ancak hepsini ek besin olarak alırsam bu zararlıdır hic bir ek besin dogal olanın yerini tutmaz. Sonuc olarak demek istedigim bilinçli tüketildigi zaman hic bir zararının olcagını düşünmüyorum.

Sayfayı Paylaş