Doğal vücut geliştirmeciler topiği -Full Motivasyon

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Master_Blaster tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Tabi ki hayır hocam. sadece seçkin sporcu ve savasçıların öyle göründüğünü düşünüyorum. Çiftçilik keşfedildikten sonra insan bedeninde (kaslarında) küçülme yaşandığı bir gerçek. Yoksa amazonda medeniyetle yeni tanışmış kabile bireylerinin hepsi heykel gibi olurlardı. Onun yerine daha optimum hacimlere / kaslara sahipler.
    Bizlerde günümüz sporcularıyız. o yüzden zamanının çiftçisi ile değil, savaşçı / sporcusu ile kıyaslıyorum.

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Normal proteinler 3 saat,casein 8 saat boyunca sindiriliyor diye biliyorum. Whey'in tercih edilmsi 30dk icinde kaslara ulasmasi degilmi? Eger 4 saatte karisiyorsa sizin bu dediginize gore whey in haslama tavuktan farki yok?

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    TELEPATİ , burada protein tozunun gerekli bir şey olmadığını söyleyen ben de dahil birkaç kişiye CAHİL göndermesi yapmıssın lakin bu forumda senin şu yazdığın ilk cümleyi okuyan herkes gerçekte kimin CAHİL olduğunu çok geçmeden anlayacaktır. Umarım supplement endüstrisi hakkında yakın gelecekte donanımlı hale gelebilirsin. YUMURTA , yemesini bilene büyük nimet ancak senin Yumurtayı bu kadar küçümsemenden bile bunu anlayabilecek kapasitede olmadığın çok açık

Ömer F., aslangur, Mr X ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yok, gene tavuktan kısa sürer sürmesine ama anlaşılmasına uğraşıldığı gibi bir anda kaslara protein hücumu olmuyor. Emilim hızında mideye başka nelerin girdiği de önemli. Yani tek başına tavuk göğsünü yemekle yanında salata ve makarnayla tavuk göğsü yemek arasında epey fark oluşur, aynı şey whey için de geçerli. Ama evet, farkı yok diyemesek de wheyin diğer proteinlere bir üstünlüğü olduğunu sanmıyorum. Aynı genetik yapıya sahip iki kişiden birisi antrenman sonunda whey alıyorsa, diğeri tavuk yiyorsa 1 yıl sonra whey alanın tavuk yiyenden daha çok gelişim göstermiş olacağını zannetmem. Daha doğrusu bunu iddia eden bir çalışma görmedim şu ana kadar. Böyle bir veri görürsem fikrimi değiştirebilirim ama şu andabunlar supplement firmalarının reklamları gibi gözüküyor.

StormBlast bunu beğendi.
  5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Emin ol benim kadar yumurta tuketmiyorsundur...herseyin yeri ayridir...ama bu isi hakkiyla yapicaksan bu is sadece yumurta et balikla olmaz..supplement sart...dahada ileri seviye icin banaters olsada (cunku musabik yarismaci olmaya niyetim yok) steoreitte sart...uzgunum ama gercek bu...bu arada burda supplementleri savunmakta hic hosuma gitmiyor 200kusurat vermekte hic hosuma gitmiyor..keske dediginiz gibi ise yaramasaydida kullanmasaydik...saygilar

Son düzenleme: 26 Eylül 2014
  6. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Benim icin dediysen kesinlikle fesatlik icin soylemiyorum. Kullandi da demedim, suphelendim cunku normal bir hiz degil. Kimseyi kullandi etti diye yargilayamam kullanmayani kucumsemedigi surece.

columbu bunu beğendi.
  7. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Dostum bunlar destek. Destek nedir? Senin taniminla destek=zorunluluk. Adi ustunde gerekirse alirsin. Bu supplementler yeraltindan mi cikiyor, yediklerinden yapiliyor.

ace1 ve StormBlast bunu beğendi.
  8. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Tartismicam yeter artik..kullanan kullanir kullanmayan kullanmaz...ben kullaniyorum ve cok verim aliyorum...bu kadar basit

9. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bizim de söylemeye çalıştığımız şey bu zaten.Bunu en başında söyleseydin herhangi bir tartışma ortamı oluşmazdı.Kimse supplement kullanmayın demiyor. Gerektiğinde kullanılabilir , kesinlikle olmazsa olmaz değil diyoruz.Lakin sen supplementsiz bu spor yapılmaz dersen ben de sana orada dur derim

mehmet_oztan bunu beğendi.
  10. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Supplement sihir falan değil sadece takviye ! Ha etkisi muhakak vardır ama büyütülecek miktarda değil yani glutaminsiz ben bir hiçim diyen sporcu tanımadım,kreatin ve kafein dersen o ayrı..

11. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Hakikaten bu kadar insan salak mı :) Kola içiyorlar, sigara içiyorlar, alkol içiyorlar, bunları yapanların sayısı supplement kullananlarla kıyaslanamaz.
    Bu, birine " Ya niye böyle yapıyorsun?" deyince, onun "Herkes yapıyor" demesiyle aynıdır. Sosyal kanıtı kullanmak insanın kendi fikirlerinden ve bilimsellikten uzaklaşmasının en kestirme yoludur bazen.
    Antrenmandan sonra glikojen depolarını tamamen boşalttığını zanneden ve şekere saldıranla, vücutta protein yok hemen whey içelim diyen arasında bir fark yoktur bence. Aynı şey göğüslerini geliştirmek isteyip te gidip sadece 20-25 set göğüs çalışan adam içinde geçerlidir, ileri seviyeyi tenzih ederek söylüyorum.
    Glikojen depolarının da, aminoasit havuzunun da, kas gruplarının da belirli kapasiteleri vardır. Vücutta depolar tamamen olmasa da dolu iken proteine ve şekere yüklenmek bu depoların kapasitesini arttırıp daha fazla protein sentezi yaratmaz veya kasa gereğinden çok fazla gerilim uygulamak onun gelişme kapasitesini arttırmaz, arttıramaz.
    Bence bu her şeyden daha çok sabır işidir, vücudu hırpalayıp daha sonrasında da besleyip nasıl tepki vereceğini bekleme işidir.

neverbackdown., Akay, elezar ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Evet abiler bu videoda ilaçsız yağ eritme motivasyonu için. İlaçsız yağ erimez diye bişey yok arkadaşlar bakın nasılda kaslar meydana çıkıyor.

13. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Hiç inandırıcı gelmedi, bana göre 90 günde o kadar kilo verebilirsin ama kas inşa edemezsin.

14. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    :) ömrüm boyunca bu hareketleri yapamam :D

elezar bunu beğendi.
  15. Agnostik

Agnostik Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Ben herkez kullanıyor demedim , belli seviyenin üstüne çıkmış vücutçuların hepsi kullanıyor dedim.

16. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bakın mevzu konuyu uzatmak değil ama mesajınızı bir daha gözden geçirin derim, belli seviyede çok göreceli ve değişken bir kavram bu konuda.

17. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Bu ornekleri veren arkadas cok toz pembe bakiyor.

18. zyzz09

zyzz09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tecrübeli olsan tutupta jeff seid natural demezsin streoitb derisinden göğsünün şeklinden bile anlasilir meterin saba tumere çikan yüzüne bak şimdiki haline bak anlarsin

19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    40 gunde bu vucut ilacla bile imkansiz yada ben cok cahilim buda bir secenek :)

efervan, Master_Blaster, Bekci ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  20. atakanafyoncuu35

atakanafyoncuu35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Adamlarin hepsi ilaçlı USLUBA DIKKAT sen neyin Kafamda sın ayrıca parası olan basar stereoid i haksız birsey yol ortada

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ekim 2014
    telepati bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş