Definasyon Diyetim Yeterlimi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nizamicedit tarafından 9 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar abilerim,üstadlarım.

Forumdan edindiğim bilgilere göre kendime bir diyet programı oluşturdum.Günde başlangıcta 30 dakika bisiklet bitirişte 30 dk hiit cardio yapıyorum ( 12'de 1 dk - 6'da 1 dk - olmak üzere )

Hedefim ayda 5 kilo vermek.
    Buyrun beslenme programım

07.30-08.00: 2 Tam yumurta( sadece beyazını yiyemiyorum iğreniyorum o yüzden tam yiyebiliyorum) 1 domates - 1 yeşil çay - 30 gr kadar da kaşar

10.30: 1 elma

12.30:Tavuk göğsü-1 ayran ( öğlen pek acıkmıyorum )

15.30: 7 tane fındık veya 1 tane elma

17.45: bazen çorba-bazen kuru fasulye tarzı ev yemekleri

-----

Cardio programım:

Başlangıçta 30 dakika bisiklet yaklaşık 250 kl yakmama yardımcı oluyor
    Çıkışta 30 dakika hiit cardio ( 12 de 1 dakika - 6 da 1 dakika olmak üzere 15 set ) Hiit sayesindede 350 kaloriye yakın kalori yakımım oluyor

-----

Sabah evden okula yürüyerek gidiyorum yaklaşık 20 dakika mesafe var bayada yokuş..

Salondan çıkıştada otobüsten 3-4 durak önce iniyorum yaklaşık 2 km mesafe kalıyor.

Şuanki göbek çevresinin fotoğrafı : http://e1211.hizliresim.com/13/5/fns85.jpg

2 Ay gibi bir sürede six pack çıkartmak istiyorum.

Eğer beslenme programımda bir eksik varsa tamamlarmısınız veya yardım edermisiniz?

2. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Baştan aşşağı eksik bence, arama butonuyla biraz vakit geçirmenizi tavsiye edicem.

3. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Baştan aşağı derken bence çok fazla bir eksik yok ama eklemen gereken şeyler var,örneğin kaşar yerinde lor peyniri tüket sabahları,1 dilim de tam buğday ekmeği yiyebilirsin,antremanı muhtemelen 3-4 gibi yapıyorsun,öğlende bir iki dilim ekmek yada bulgur pilavı ekleyebilirsin karbonhidratta alman gerekiyor özellikle antremandan önce,ama abartmamak şartıyla,yalnız akşam öğünü eksik çorbadan sonra akşamda protein ağırlıklı besinler tüketmelisin,tavuk göğsü,ton balık,nohut,yeşil mercimek,kıymalı taze fasulye gibi,yoksa kas kaybı da yaşaman muhtemel.yanına da salata,yoğurt falan ekleyebilirsin.Kardiyo programın gayet güzel devam et kardeşim.

Berent ve nizamicedit bunu beğendi.
  4. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Kahvaltı: Yeşil çay iyi bir seçim değil, su en güzel içecek. Kaşar yerine lor peyniri tüketmelisin(proteini fazla yağı az olanlardan bulmaya çalış) Tam tahıllı ekmek tüketmende bir sakınca yok(2 dilimi geçmesin)

Öğle yemeği: Ayran yerine su tüketirsen daha faydalı olur tavukla beraber tam tahıllı ekmek tüketmende bir sakınca yok(2 dilimi geçmesin)

Ara öğün: 2 tane elma yemeni tavsiye etmem. Badem, fındık, fıstık tarzı şeyleri 200ml vişne suyu ile beraber antremandan 1 saat önce tüketirsen enerji olur

Kardiyo konusunda ise çok kilolu bir arkadaş değilsin. Kardiyo süresi uzun gibi geldi bana, antremandan önce ve sonra 10 ar dakika koşu ayrıca mekik problemini ortadan kaldırır gibi geliyor.

5. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim tekrardan bir DEFİNİSYON diyeti oluşturdum :

Sabah: 2 Adet tam yumurta - 100 Gr lor peyniri - 5 adet zeytin [ Ekmeğin hiç bir türünü yiyemiyorum yesem dahi psikolojimi çok etkiliyor o gün cardio yapasım gelmiyor.. ]
    Ara öğün: 6-7 adet fındık
    Öğlen:Salata-Tavuk göğsü [ Bazen ise 200 gr kadar ton balık yiyeceğim ]
    Ara: 2 adet kuru kayısı ve 5 adet fındık
    Akşam:Tavuk göğsü [ bazen ise balık ] salata çorba gibi yemekler.. Bundan sonra bulgur pilavıda yiyeceğim bazen ise kepekli makarna..

- Günde 3-4 litre arası su tüketiyorum - 2000 ml kadar b12 vitamini alıyorum şu balık yağı kapsüllerinden.Unutmadan 5-6 gün idare edecek L-carnitine sıvım kaldı onuda antrenmandan 15-20 dakika önce alıyorum..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:39 ----------

yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam gerçekten güzel motive ediyorsunuz ayrıca dediklerinizi inceledim ve işleme koydum çok teşekkür ederim. Fakat dediğim gibi ekmek tüketemiyorum gerçekten moralimi 0 a düşürüyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:41 ----------

10 dakikada çok az be hocam :D yetmiyor bende ayrı cins insanlardanım kardio yapmadan rahat edemiyorum :D beslenme konusuna gelirsek kuru yemiş tarzı beslenme önerinizi dikkate aldım günde 3-4 lt arası su tüketiyorum.. Her gün yarım mekik aletinde çalışıyorum. 81 Kg ile 20x5 set yapıyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:43 ----------

zaten dikkatli okuduysanız forumdan edindiğim bilgilere göre yazıyor? Yardımcı olursanız sevinirim hangi tür yiyecekleri yememde falan

6. anil529

anil529 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle kilolu degilsin. Benim onerim dietini bukadar sinirlamaman ve kardioyu biraz daha azaltman. Bisiklet yerine tamamen yarim saatlik bi tempolu yuruyus uygulayabilirsin. Diet olarak yine azaltmadan protein agirlikli beslenmeni oneririm. Zorda olsa tavuk ve yumurtayi aksamda yemeni tavsiye ederim. Kisa vadede alinan sonuc herzaman yaniltici olur zaten. Oyuzden dusuk karbonhidratli bi beslenme programi secip gunluk yapacagin 25 dk + kardio n bile vucudunun sekillenmesine yetecektir. İstedigin olcuden sonrada hacim calismalarina baslarsin.

7. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumunuz icin cok tesekkur ederim fakat cardio yontemim yag yakmaya dayali

8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  9. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    marky02'nin dediği her kelimeye katılıyorum , antrenman öncesi karbonhidrat şart. bu nedenle ekmek , makarna bu tarz şeyleri tüket derim. antrenmandan sonraki öğünlerinde protein bakımından zengin olmalı burayada balık tavuk vs eklemelisin. ve herşeyi geçtim yağlı değilsin kardiyo yapacağına ağırlıkların altına girmen daha faydalı olur. malum kış geliyor havalar soğuyor. vücudunun vereceği tepki zaten yağ toplamak üzerine olacaktır. bu durumdayken yağlardan kurtulmaya çalışmak bence çok mantıksız , ilkbahar döneminde bir abansan kardiyoya yaza fit çıkarsın :)

Sayfayı Paylaş