CrossFit

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Jacklifter tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    CrossFit Games Open 14.3 de geride kaldı.

Open 14.3 Announcement etkinliğinde Stacie Tovar ve Alessandra Pichelli karşı karşıyaydı.

Leaderboard | CrossFit Games

Erkeklerde Rich Froning liderliğini koruyor. Kadınlarda 3. hafta sonunda Samantha Briggs ilk sırayı Camille Leblanc-Bazinet'den geri aldı.

Asya Bölgesinde Utku Tuncer 21. sırada. Ateş Boran ise 34. durumda.

Türkiye sıralaması aşağıda.

CrossFit Games

sthammer bunu beğendi.
  2. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Sıralamaya bakınca Türkiyeden katılanların ortalama 1 yıllık crossfitçiler olduğunu gözlemledim. Etkileyici Deadlift kiloları var (200kg civarı)
    Jacklifter hem merak hem başlığı izleyen arkadaşlar için senin, cj, deadlift, squat ve fran skorların kaç ?

3. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    İlk 10 kişi bildiğim kadarı ile 2-3 senedir yapıyor en az.

Yazın kür yaptığım dönemdi doğal olarak en yüksek skorlarım. Teknik çalışmaya geçtiğim döneme kadar squat 140, deadlift 180 kiloya çıkmıştı. 95 kilo clean yaptım, jerk kaçırdım. 90 kilo clean andj jerk var. 60 kilo snatch yapmıştım. Fran skorum (4:55) gayet sıradan. O zamanlar tekniğim de çok düşük seviyedeydi maalesef. Şuan teknik çalıştığım için gerçekten bir fikrim yok maksimallerimin ne olduğuna dair.

Bu arada bir iki etkinlikten bahsedeyim.

3 Mayısta Battle of Bosphorus var. CrossFit 1453 tarafından organize ediliyor, Sponsorları Reebok ve Muscle Up Sport. 2 ve 9 Nisanda yapılacak online ön elemeler sonucunda 50 erkek, 20 kadın sporcu finale kalacak. Daha fazla bilgi kendi sitelerinden alınabilir.

Battle Of Bosphorus

Dmitry Klokov, 24-25 Mayıs tarihlerinde CrossFit 34'e Olympic Weightlifting semineri vermeye geliyor. 30 kişilik kontenjan hemen doldu bildiğim kadarıyla.

15 Haziranda ise İstanbul Throwdown var. CrossFit 34 tarafından organize ediliyor. Daha fazla bilgi kendi sitelerinde.

Etkinlikler — CrossFit 34

Istanbul Throwdown

khephnes, Antony, sultanmehmed ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    CrossFit Games Open 14.4 de geride kaldı ve son haftaya girdik.

Open 14.4 Announcement etkinliğinde Scott Panchik ve Josh Bridges karşı karşıya geldi.

Erkeklerde Rich Froning hala lider durumda, ayrıca 14.4 birincisi de kendisi oldu. İlk üç sıra son haftalara doğru Froning, Khalipa ve Smith şeklinde, yani geçen seneki Games sıralaması.

Kadınlarda Samantha Briggs 14.4 birincisi oldu ve birinciliğini koruyor. İkinci sıraya baktığımızda eski Games birincisi Annie Thorisdottir var. Geçen sene ikinci olan Lindsey Valenzuela 37. sırada. Bir sene ara veren Julie Foucher 22. sırada.

Asya Bölgesinde Utku Tuncer ve Ateş Boran çok büyük ihtimal ile Regionals'a katılan ilk iki Türk olacaklar. Utku 15, ateş ise 26. sıraya yükseldi. Kendilerine en yakın Türk 100. sıradaki CrossFit 1453'ün sahibi Yavuz Şentürk. Regionals'a katılma ihtimali zayıf gözüküyor maalesef.

Türkiye sıralaması ise aşağıda.

CrossFit Games

sthammer, exsisman, khephnes ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hocam basligi yeni gördüm youtube kapandi linkler ölü yani :( yazısal bişiler olsa başlik iyi olurmuş. Bende crossfite merak saldim ama hiçbir kaynak bulamadim evde calisiyorum ekipman vs. tam. Ama hareketleri ant programlari vs ile ilgili hicbir bilgi yok internette detaya inebilirmisiniz biraz

6. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    İngilizce bütün kaynak maalesef evet. Antrenman programı vücut geliştirmede olduğu gibi bir kaç değişken dışında standart olmadığı için bilgi bulamaman normal. Evde yapan birisi için en iyi yöntem Welcome to CrossFit: Forging Elite Fitness takip etmek. Sitede verilen antrenmanların amacı çoğunlukla yenileri CrossFit ile tanıştırmak zaten.

Şuan resmi salonlar sadece İstanbul'da var. Burada adresleri var: Official CrossFit Affiliate Gym Locator

Bulunduğun ilde eğitmen olup olmadığını kontrol etmek için de şurayı kullanabilirsin: CrossFit Training

CrossFit hakkında nedir, ne değildir uzun bir yazı yazmayı istiyorum ama biraz zamana ihtiyaç var iyi bir şey olması için. O zamana kadar soru cevap şeklinde ilerleyebiliriz bence.

Not: Ben YouTube'a ulaşmak için Chrome üzerinden ZenMate kullanıyorum.

Chrome Web Store - ZenMate for Google Chrome™

sthammer, khephnes ve Blonde bunu beğendi.
  7. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Hafif altyapım var ve evde crossfit benzeri birşeyler yapmak istiyorum derseniz şunları tavsiye edebilirim;
    1- Vücut Hareketleri
    Şınav, Mekik, Ağırlıksız Lunge, Ağırlıksız Squat, Burpee, Barfiks. Kettlebell veya dumbell swing.Kutuya zıplama. Sağlık Topunu duvara atıp tutma vb...
    2-Kondüsyon Hareketleri
    İp Atlama, Bisiklet Sürme, Koşu, Kürek
    3-Olimpik Kaldırışlar
    Silkme, Koparma, Fırlatma, Clean, Ağırlıklı Squat ve Türevleri, Ağırlıklı Deadlift ve Türevleri

Şimdi bunları evde yapabilmek için nelere ihtiyacımız var ?
    1- Vücut Hareketleri; Çoğu evde yapılabiliyor. Dumbell Swing için ayarlanabilir dumbell almak gerekiyor. Ayrıca Olmazsa olmaz barfiks demiri ( kapıya değil duvara monte olmalı)
    2-Kondüsyon Hareketleri; İp Atlama için ip alınabilir. Egzersiz bisikleti de ucuz yöntemlerden biri. Paraya ve yere kıyarım diyorsanız Koşu Bandı veya Kürek makinesi de alınabilir.
    3-Olimpik Kaldırışlar; Bir barbell (mümkünse uzun) ve döküm ağırlıklar yetecektir. 2kgx2;5kgx2;10kgx2;15kgx2;20kgx2 şeklinde alabilirsiniz. Olimpik kaldırışlar için bol bol ustalardan video izlemeniz ve boş barla başlamanızı tavsiye ederim.

Ayrıca çalışacağınız odanın ferah ve havalandırma konusunda sıkıntısı olmaması önemlidir. Çok ses olmaması için alt zemine minder de düşünebilirsiniz. Antrenman mantığını ilk sayfada anlattım.

sthammer, Blonde ve Jacklifter bunu beğendi.
  8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Oda değilde eğer apartmanda oturuyorsanız bodrumda kilerde yapabilirsiniz ama hava alması lazim pencereli bir kiler olmali. Yoksa evde çok ses çıkar. Ben böyle yaptigim halde komşular şikayete geliyor deadliftte ses geliyor diye. Halteri koydugunuz yere bir eski battaniye serilmesi sesi azaltır.

Jacklifter bunu beğendi.
  9. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Ben ilk başlarda her zaman main site takip etmeyi tavsiye ederim. Genelde wod altında yorumlarda yapma imkanı yoksa hareketleri ne ile değiştirebileceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz. Değişken çok olduğu için bir eğitmen için bile ayarlaması zor olan doğru programlama, yeni başlayan biri için imkansıza yakın olacaktır. Ama yok ben kendim yaparım diyorsanız lordsoth'un mesajları yeterince açık ve yardımcı olacaktır.

Antony, Blonde ve khephnes bunu beğendi.
  10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben hareketleri ve programi yazamadim. Hareketlerinin tamamini bilmiyorum zaten pek bilgi yok ona göre program da çıkaramadım. Bir vg gibi degil yani elinin altinda hareketler olsun eksiğine göre program yaz mantığı yok. Jacklifter detayli bir yazi yazsan iyi olur verdiğin siteler ingilizce :(

11. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Şuan mobility ile ilgili bir şeyler hazırlıyorum. En kısa zamanda programlamanın geniş açıklamasını yapacağım Blonde. Lordsoth'un önceki sayfada yazdığı mesaj güzel bir özet niteliğinde, ben detaylandırana kadar bir bak derim ona.

sthammer, Antony, khephnes ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Kişiye özel program yazma konusunda pek bilgili değilim ama şöyle bir durum var; ortalama skorun altındayken gelişim hızlı olurken üstüne çıkarken çok yavaş olur.
    Yani ortalama bir insan 60 kg clean atıyor ve sen 20kg ile başlıyorsan; 20 den 60 kg a çıkman 60 kg 70kg'a çıkmandan daha zahmetsiz ve hızlı olacaktır. Novice Effect olarak geçiyor Starting Strength'de.
    Peki ben olsaydım kendi zayıf yanımı nasıl bulurdum ?
    Standart Wodları (benchmark wods) başka kişilerin skorlarıyla karşılaştırırdım. (Average CrossFit Benchmark WOD Times and Scores | Cody Blog ) Bunları oranlardım. Mesela ortalama 240sn süren bir antrenmanı ben 450 sn da yapıyorsam (450/240=1,87). Başka bir antrenmanın standartı 600sn iken ben 700sn de yapıyorsam. (700/600=1,16). Benim daha çok dikkat etmem gereken 1,87 katı sürede yapmam gereken ilk antrenmandır.
    Bu wodların yapıp sürelerini karşılaştırdığımda zayıf kaldığım hareketler yaklaşık olarak görülebilir.
    Mesela;
    Amanda 9-5-7 Muscle Up- Snatch
    Angie 100 barfiks (pull up),şınav (push up),ağırlıksız mekik (sit ups),ağırlıksız squat (air Squat)

İlk antrenmanın oranı daha yüksek çıksaydı yorumum şu olurdu totalda 21 set süren çok kısa süren bir wod. Hızlı ağırlık kaldırmada sıkıntım var derdim yada hızlı Muscle Up'da sıkıntım var derdim. Bu durumda istasyon çalışmalarına daha çok olimpik kaldırış eklerdim.
    Ama Angie'de daha yavaş çıksaydı muhtemelen 100erlik hareketlerin 1veya2 sinde kesildim demektir. Bu kesildiğim hareketleri çalışmam gerek demektir. Muhtemen bu hareketi de tek tür çalışma günlerdinde zorlardım. (ilk sayfada anlattım)

Üstteki yazı benim fikirlerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir, sorumluluk kabul etmem. :)

mtnergl ve Jacklifter bunu beğendi.
  13. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    İşte sıkıntı burada gösterdiğin yaklaşımı ve birikimi kazanabilmek için belli bir tecrübe gerektiği için oluşuyor kendi programını kendin yazmada. Yeni başlayan birisinin bu değerlendirmeleri kendi başına yapabilmesi mümkün değil bence.

Box/Salonların yaygınlaşması bu yüzden çok önemli. Bir çok boxda bile olimpik kaldırışlar baştan savma öğretilirken, bir insanın kendi kendine koparma, silkme öğrenmesi mümkün değil. Muscle up yapmak, kipping pull-up yapmak dışarıdan ne kadar kolay gözükse de kolay değil. Elbette kendi kendine belli bir seviyeye gelebilir insan, ama ne kadar tatmin edici olur? Öğrenmeden kastım belli standartların üstüne çıkmaktır.

14. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Mobility

Mobility kelime anlamı olarak hareket kabiliyeti anlamına geliyor. Biz ise mobility duyduğumuz zaman, bir kas, tendon veya eklem grubunun mümkün olan en uzun, yada ihtiyacımız kadar da diyebiliriz, mesafede çalışabilmesini anlıyoruz.

Resimde gördüğünüz Çin'li halterci Lu Xiaojun. Kendisi 77 kiloda hem dünya hemde olimpiyat rekorlarının sahibi halen. Lu'nun anatomik avantajlarının da yanında, resimde gördüğünüz pozisyonda durabilmek için muazzam bir mobility gerekiyor.

Mobility için çok geniş bir yazı yazmaya ne şuan benim bilgi seviyem nede bir kaç gün yeter. Bu yüzden ben kendi yaşadığım spesifik bir sorun olan hamstring mobility konusundan bahsetmek istiyorum. Squat sağlıklı bir alt ekstremite için bence tartışmasız üzerine en çok düşülmesi gereken harekettir. Bu hareketi layığı ile yerine getirebilmek için ise çok esnek hamstring, hip flexor ve extensorlara sahip olmak gerekli.

Ben normalden de kısa hamstringlerim yüzünden sol dizimin arkasında bir tendon zedelenmesi yaşadım. 2-3 saat ayakta kalınca bile sorun yaratmaya başlamıştı. Böyle ciddi durumlarda en iyisi antrenmanı bir süreliğine bırakmak. Zorunlu olmadıkça insan bırakmak istemiyor, ama ben mecburen 1 ay yapamadım ve sorun çok büyük ölçüde halloldu. 1 hafta gibi bir süre yeterli olur diye düşünüyorum. Bazen bir süreliğine dinlendirmek en iyi çözüm istemesek de.

Sakatlığı aştıktan sonra hamstring boyunu uzatmaya yönelik çalışmalar aramaya başladım. PNF Streching esnetme türleri arasında en iyi yöntem olarak gösteriliyor. Aşağıda kendi çevirdiğim bir açıklaması var;

Proprioseptif ve Nöromüsküler Geliştirme (PNF):
    PNF statik esneme ve kas kasılmasını birleştiren bir esneme formudur. Dezavantajlarından birisi bu methodu kullanmak için partner ve yardım gerekmesidir.

PNF Methodu:

· Bu esnemeyi gerçekleştirmek için eklem maksimum esneme pozisyonuna getirilmek için statik esneme pozisyonunda olduğu gibi büzülür veya uzatılır. Daha sonra kas grupları izometrik olarak bir partnerin yardımı ile sabit bir dirence karşı altı saniye kasılır.

· Ardından kas gevşetilir ve tekrar maksimum esneme pozisyonuna alınır. Partner hafifce yardım sağlar.

Bu prosedür bir kaç kere tekrarlanır. Maksimum esnemedeki hareket mesafesinin zamanla belli bir miktarda artacağı görülecektir. Bu esneme türü asla şiddetli ve baştansavma uygulanmamalıdır.

PNF ile ilgili bakınırken aşağıdaki araştırmayı buldum;

Effects of Hot or Cold Water Immersion and Modified Proprioceptive Neuromuscular Facilitation Flexibility Exercise on Hamstring Length

Araştırmada hamstring uzunluğu için, Sıcak-Soğuk su uygulamaları ve PNF Esnetme türünü karşılaştırmışlar. Daha fazla bilgi linkten görülebilir, kısaca hiçbir metodun diğerine kayda değer üstünlüğü bulunamamış. Tüm uygulamalar ilk ölçümlere göre gözle görülür sonuç sağlamış. Bende denemek istedim, klasik Türk kafası ile hepsini beraber yapsam nasıl olur diye düşündüm. :D Önce 10 dakika kadar soğuk altında durdum, ardından sıcak su ile vücudu ısıttım ve biraz dinlendikten sonra aşağıda görülen PNF esnetmeyi uyguladım.

Haftanın yorgunluğunu ve kaslardaki sertliği attığınızı hissedebiliyorsunuz. Ama evet işe yaradı veya daha iyi diyebilmemi bu haftaki antrenmanlar gösterecek.

Mobility konusunda maalesef yine İngilizce ama mükemmel bir kaynak olan Kelly Starret takip etmenizi öneririm. Sadece CrossFit için değil, diğer spor dallarında da işinize yarayabilecek videoları mevcut. Squat mobility videosu;

Buda YouTube kanalı: Kelly Starrett - YouTube

Ayrıca kendisi MobilityWOD | All human beings should be able to perform basic maintenance on themselves. sitesinin sahibi.

Umarım yardımcı olur, görüşmek üzere.

novizenj, khephnes, sthammer ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Reebok CrossFit Games Open 2014 bu hafta itibari ile sona erdi.

Son Open Announcement etkinliği San Francisco'da yapıldı, etkinlikte karşılaşan 5 kişi de eskiden veya halihazırda şampiyon olmuş kişiler. Jason Khalipa, Graham Holmberg, Annie Thorisdottir, Rich Froning ve Samantha Briggs.

Erkeklerde Rich Froning, kadınlarda Samantha Briggs bu sene Open'da birinci oldular. Her haftanın birincisine $2,014 para ödülü verildi.

Asya bölgesinde Utku Tuncer 24, Ateş Boran 31. sırada Open'ı tamamladı. 23-25 Mayıs tarihleri arasında Güney Kore, Seoul'de yapılacak olan Asia Regionals'a katılmaya hak kazandılar. Bir CrossFit sever olarak kendilerine teşekkür ve tebriklerimi iletmek istiyorum, umarım bu başarıları bir çok insana motivasyon ve ilham kaynağı olur.

Son olarak Türkiye sıralamasını da vereyim.

CrossFit Games

khephnes, Blonde ve sthammer bunu beğendi.
  16. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Avrupa Halter Şampiyonası 3 Nisan'da başladı ve 14 Nisan'a kadar sürecek. TRT 3'den izleyebilirsiniz aşağıda yayın akışı mevcut.

TRT 3-Spor Yayın Akışı - TRT Televizyon

Dün kadınlar 53 kiloda yarışan Ayşegül Çoban silkmede ve toplamda iki altın madalya kazandı. Koparmada ilk hakkında 77 kilo ile başladı ve kaldırdı. Diğer iki hakkında ise 80 ve 81 kiloları kaldıramadı. Silkmede 104 arkasından 107 kilo kaldırdı. Silkmede altın madalyayı garantilemişti, toplamda altın için 114 kilo kaldırması gerekiyordu, o anı şuradan izleyelim; :)

http://tvarsivi.com/player4645yeni.php?y=40&z=2014-04-06%2018:19:00

Halter sporu çok ilgi çekmediği için ve halter camiası çok geniş olmadığı için böyle anlar çok etkileyici olmuyor bir çok izleyen için. O bir dakika için o kadar çok zaman, emek ve çalışma gerekiyor ki, anlamak için işin içinde olmak gerekiyor.

Hookgrip Ayşegül'ün silkmesini yavaş çekimde yakalamış;

Ağırlık ile yerden nasıl ivmelendiğine, bar dizleri geçtikten sonra kalçasını ileri sürerek tam yükselmeyi (Full Extension) nasıl gerçekleştirdiğine dikkat edin. Barı neredeyse Power Clean yapacak pozisyonda yakalıyor ama ne kadar derine indiğini görebilirsiniz. Uzun femur-üst bacaklı kişilerin en büyük problemi olan squatta ortadaki ölü noktayı, dizlerini dışarı açıp kalçasını devreye sokarak nasıl aştığını da çok güzel görebiliyoruz videoda.

Halter çok güzel ve biraz daha imkan olsa herkesin ilgilenebileceği bir spor. CrossFit ve Halter özellikle Amerika olmak üzere bir çok ülkede el ele birbirlerine yardım ederek popüler hale gelmeye başladı, umarım ülkemizde de bu şekilde bir yardımlaşma olur.

Blonde ve sthammer bunu beğendi.
  17. sthammer

sthammer Guest

Eskiden paso halter ve buz pateni izliyordum trt 3 te :) evgeni plushenko ne adamdı zamanında, neyse haltere dönelim.. 77 kiloda bir taner sağır vardı, çok sağlamdı ama kayboldu gitti.. en son yerlilerden aklımda kalan o.. birkaç bayan vardı aylin tasdelen miydi, eskiden halil mutlu zamanlarında keyifli oluyordu izlemesi :) her sıklette madalya kovalayan sporcularimiz vardi.. son zamanlarda pek takip edemiyorum..

khephnes bunu beğendi.
  18. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    suan izliyorum erkekler 69 kilode Snatch var.

Aslinda zamaninda iyi sprocularimiz vardi. Sonra bi müddet basari gelmedi. Keske o zamanlar alt yapi hazirlansaydi okullarda.
    Cok isterdim kücükken Haltere baslamayi, kismet degilmis.

Cocugum olursa ilk isim Haltere yazdirmak :D

19. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Taner Sağır'ın sakatlığı yüzünden maalesef kariyeri pek istediği gibi gitmedi. Aslına bakarsanız imkan/başarı oranlaması yaparsak, hala başarılı sporcularımız var. Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu zamanlarında devletin de desteği çoktu, devlet propagandası gibi bir şeydi o dönem. Tabii ki bu bizim ülkeye mahsus bir durum değil sadece, halterde başarılı ülkelere bakarsanız devletin büyük desteği olduğunu görebilirsiniz, arada istisnalar da olabiliyor ama. Çin'de bir stadyum dolusu adam halter çalışıyor, nüfus olayının dışında teşvik de var.

Amerika'da 4-5 sene önce 300 küsür olan federasyona kayıtlı halterci sayısı şuan 10.000'e yaklaşıyor. CrossFit çok büyük ilgi yarattı haltere. Bizde de böyle olması dileğiyle. :)

exsisman, khephnes ve sthammer bunu beğendi.
  20. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Battle of Bosphorus'da ilk hafta sona erdi. İlk WOD şu şekilde;

10 MINUTE AMRAP

7 Deadlift ( Men 80 KG / Women 50 KG)
    14 Wall Ball ( Men 9 KG / Women 7 KG) (Men 3.05 M / Women 2.75 M )
    21 Double Under

İlk hafta sonunda erkeklerde Roni Menda birinci sırada. Kadınlarda ise Demet Yıldırım ilk sırada.

Tam sıralama: WODcast | WODcast - Online Event Leaderboard

Yarın ikinci ve son WOD açıklanacak. İkinci hafta sonunda erkeklerde ilk 50 ve kadınlarda ilk 20, Caddebostan Sahilde yapılacak yarışmaya katılacaklar.

Daha fazla bilgi için: Battle Of Bosphorus

sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş