Creatin sac dokulmesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve selimcan12 tarafından 22 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. selimcan12

selimcan12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    3 haftadir creatin kullaniyorum 3gram günde ilk 2 hafta sac dokulmesi yasamadim ama bu 3. Hafta elimi sacima attigimda 2 3 tel sac geliyor sizce birakmali miyim

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kreatin genetik olarak saç dökülmesi varsa onu tetikleyebilir ama 2-3 tel zaten saç dökülmesi sayılmaz.

3. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Bende bu nedenle kullanmayı bırakmıştım. Eğer sende dökülmede bir artış farkettiysen bırakabilirsin.
    Kreatinin Dht yi artırdığı kanıtlandı (genetik dökülmeden sorumlu hormon), fakat bi kesim hala dökülmeye etki etmediğini savunuyor.
    Aslında beslenmene dikkat ediyorsan supplementler olmazsa olmaz değiller :)

Bu da bi araştırmanın linki, 20li yaşlardaki Rugby oyuncuları üzerindeki artış gözlemlenmis, ingilizcen yoksa cevirebilirim; https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/19741313/?i=2&from=/20445368/related

4. selimcan12

selimcan12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Evet sac dokuyor malesef birde cok iyi verim almistim :/ moralimi bozdu

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    DHT direkt olarak saç dökülmesine neden olmaz. Saç dökülmesine neden olan durum saç köklerinizin DHT'ye karşı dirençsiz oluşudur. Bu da genetik bir durumdur (Gür saçlı erkeklerin vücutlarında da en az keller kadar DHT bulunmaktadır). Eğer saç kökleriniz genetik olarak DHT'ye direnç sağlayamıyorsa creatine kullanımına bağlı olarak dökülme çok az bir miktar artabilir. Lakin doğal saç dökülmesi ile anormal dökülmenin ayırt edilebilmesi gerekmektedir. Androgenetik Alopesi (Saç dökülmesi) olan kişiler creatine kullansın veya kullanmasın anormal saç dökümü genellikle ergenlik sonrası artarak görülecektir.

6. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    saç bende de hafif döküyor. Benim şuan kullandığım kreatinde(olimp) nedense plastik gibi bir tad geliyor bu normal mi acaba ya

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Jerussa

Jerussa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kreatin ve saç dökülmesi hakkında camiada çok bilgi kirliliği var, kimisi var kimisi yok diyor, bunu kanıtlayan bir araştırma da göremedim en mantıklısı araştırmak olur. Ben şahsen kreatin kullanımlarımda uzun saçlı olmama rağmen dökülme sorunu yaşamadım.

Sayfayı Paylaş