Bsn Syntha-6 vs Gaspari MyoFusion

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sherchie tarafından 28 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Bsn Syntha-6 vs Gaspari MyoFusion

1. Bsn Syntha-6

oy sayısı 60
    62,5%
  2. Gaspari MyoFusion

oy sayısı 36
    37,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. sherchie

sherchie Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    arkadarşlar yabancı bir sitede syntha-6 için içerisinde 22 gr protein, 10 gram amino asit, 5 gram bcaa var diyor

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

SUPPLEMENT FİRMALARININ KLASİK PAZARLAMA TAKTİKLERİDİR. BU REKLAMLAR BİLİNÇSİZ TÜKETİCİYİ YANILTICI IBARELER İÇERİR

Sanki ürünün içersine serbest formda 10 gr Essential AA ve BCAA eklemişler. Böyle bir durum yok bu EAA ve BCAA lar her proteinin yapısında belli oranlarda bulunur.

3. sherchie

sherchie Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    hmm yani onlarda proteinin içinde protein ile birlikte

4. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sonunda anlaşabildiğimiz bir konu buldum.bence ara öğünde kompleks bir protein koyuyorsanız kutu başı protein miktarı fazla olan myofusion almalısınız zaten.çünkü karb.ı pekala besinlerden alabilirsiniz.ama ben onun dışında antrenmandan sonra kullanacaksam syntha-6 kullanırım demek istiyorum.çünkü onun için yapılan bir ürün

5. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Evet içerisinde bulunuyor. Protein dediğimiz şey aminoasitlerin kompleks hali zaten. Protein alırken bu tarz bir merak var ise doğru olan iki markanın ürünlerinin aminoasit profillerine ulaşıp karşılaştırmak. Ama iyi markalarda üç aşağı beş yukarı oranlar benziyor genelde.

6. sherchie

sherchie Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    myofusion da da zaten her serviste 9 gr amino var

7. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    her ikisinide kullandım. şuan da tekrar syntha-6 aldım 2. kutumu kullanıyorum

ikisininde mantığı aynı ben ikisinden de aynı etkiyi aldım.

kullanım şeklimde şu (kombinasyon halinde)

sabah uyanır uyanmaz 2 adet GH max
    antremandan önce 5 adet aminomax 8000 antreman bitiminde 5 aminomax 8000

gece yatmadan 20 dak. önce 4 adet GH max

yatağa girmeden hemen önce light süt ile birlikte syntha-6.

gaspariyi de bu şekilde kullanıordum.

hangisine maddi açıdan gücünüz yetiyorsa onu alın

8. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    benım anlamadıgım kutusunun uzerınde essek kadar meal replacement yazan sytnha 6 i hala idman sonrasına öneren adamlar olması.Onuda geçtim casein niyetine kullanın denmesi yahu bulk donemı yag donemı degildir.Neyse karsılastırmaya gelince kafa kafaya proteinler ikiside blend protein ikisinide kullandım ama ikisiden birini seciceksek idman sonrası kullanmak için gaspari ama normal kullanım sartlarına gore kullanılıcaksa syn-6

9. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    blend proteinler idman sonrasında da kullanılabilir sanırım. mesela monster milk bir blend protein olmasına rağmen kullanım talimatı olarak sabah uyanır uyanmaz ve antrenman sonrası deniliyor.

10. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de kullanılmasında herhangi bir gariplik görmüyorum. Whey, Blend iki tür de gayet besleyici. Önemli olan zengin aminoasit profiline sahip, biyolojik değeri yüksek besin alımı benim gözümde.

Açıkçası belirtmek isterim ki ben vücudun idman sonrası o kadar hızlı bir aminoasit alımına ihtiyaç duyduğunu zannetmiyorum; zira hiç bir zaman aminoasit havuzu tamamen boş kalmıyor. Yani belki elit sporcular bundan fayda sağlıyor olabilir ya da kürdeki arkadaşlar için çok iyi etki ediyor olabilir. Ama natürel sporcularda idman sonunda alınacak post-workout besininin öyle harikalar yarattığını zannetmiyorum. Çünkü hiç post-workout besin tüketmeyen ama 1 saat içinde eve gidip kocaman bir öğün yiyen kişiler de var; ve gayet güzel gelişiyorlar. Bunun haricinde yapılan bir çok çalışma var. Yani şimdi genel bir konu olduğu için spesifik makale linkleyemeyeceğim ama aklımda kendi derlediğim bilgi bu yönde.

Özetle, ilgilnip üstüne gittikçe, çeşitli makaleleri araştırıp karıştırdıkça; git gide bu idmandan hemen sonra yapılan besin tüketimi konusunun da ciddi anlamda abartıldığını düşünmeye başladım. Yanlış anlaşılmak istemem; kesinlikle gereksiz olduğunu söylemiyorum, ama fazla şekilde abartıldığını görüyorum. Ancak bunun aksine idmandan 1 saat sonra gibi yenecek öğünün oldukça güçlü ve besleyici olması gerektiğini düşünenlerdenim.

khephnes bunu beğendi.
  11. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    yatarken asla içilmez s6.öğün arasında veya ben de diyorum ki büyüme döneminde pekala antrenman sonrası da alınabilir.ben ant hemen sonra s6 1 saat sonra da nitro alıyorum bütçe işi bunlar

12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bence tam tersi daha etkili olur. İçeriğinde ki karbo oranı için öyle yapıyorsun sanırım. Ama nitro hem whey hem içerik bakımından antreman sonrası daha uygun

khephnes bunu beğendi.
  13. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    farklı yorumlar mevcut teşekkür ederim yorumun için.denemek gerek

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:24 ----------

ama o zaman ant. sonrası karb. almak gerekecek.aslında ikisinden yarım ölçekd atılabilir :D bu da bir fikir denemek lazım

14. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    bütçeniz iyi durumdaysa antrenmandan hemen sonra sıcağı sıcağına : 7-8 gr bcaa , 5 gr glutamin , 5 gr kreatin , 1 servis vitargo alın. asıl ani müdahale budur. bundan 30 dakka sonrada 1 servis syntha-6 veya myofusion çok güzel gider bence. ikiside blend ve time released sınıfından proteinlerdir. yavas salınımlı kası uzun uzadıya besleme özellikleri vardır. ant sonrasına en iyisi yukarıda anlattığım yöntemdir (bence) , yada elinizdeki nitrotech de olur. ant sonrasında hız önemlidir ! bence nitrotech bile aminoları ayrı ayrı ve serbest formdaki halleriyle almaktan daha iyibir yöntem değildir.

Son düzenleme: 1 Ağustos 2012
    khephnes ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  15. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    o kadar da zengim değilim ne yaptın :D benim supp.ler şöyle
    animal pak-c4-mass gainer-aminox-glutamin-s6-nitro-nutrex muscle infusion(buda blend protein gece yatarken içiyorum) yettiği kadar artık

16. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Birde zengin olsan neyapcan Allah bilir. :D

muratcan.biceps bunu beğendi.
  17. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    :) arkadaşın söylediği gibi bir creatin monohidrat alırım birde gasparinin aminomax 8000 ini alırım.bir de vitargo aldım mı tamamdır :D ver elini olympia dumbelllls

lakers44 ve Aramiss bunu beğendi.
  18. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    elinizdeki supplementler çok güzel. ama bence animal pak gereksiz.herhangi bir multivitaminide kullanabilirsiniz o kadar para vermeye ne hacet. bcaa,glutamin,kreatin olmazsa olmazlardır. vitargoda ant sonrasında bu üçlüyle birlikte en iyi toparlayıcıdır. beslenmeniz düzenliyse gainera da bence gerek yok. şöyle bir liste oluşturup gereksizleri kullanmayın derim ben : ant öncesi için bir no , ant sonrası için bcaa (öncede alınır hatta günde 15-20 gr alabilirsiniz) , glutamin ( ant sonrası , gece yatmadan öncede) , kreatin ( sadece ant sonrası) , vitargo ( sadece ant sonra , belki sabah kalkıncada), gün içinde öğün ve protein desteği için blend protein.

bence bunlar dışında bişey almayın. gerçi daha ne olacak toplam 6 adet supplement oldu :D ben kendim sadece bcaa,glutamin ve kreatin kullanıyorum başka supplementim yok mesela ;) ama beslenmeyi düzenli tutuyorum ve fazla fazla yetiyor. çok supp kullanmanın bir anlamı yok bence. saygılarımla iyi çalışmalar...

Son düzenleme: 1 Ağustos 2012
    muratcan.biceps bunu beğendi.
  19. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    benim beslenmem de gayet düzenli.hatta profesyonel diyebilirim.zaten aldıgım pak ilk pak im.gainer ı da sadece sabah kullanıyorum oda fiyatı iyi geldi ondan almıştım.pak bitince onun yerine bir amino koyucam bcaa profili yüksek. ant önce sadece bcaa ant sonrası amino vitargo vs. düşünüyorum bende.böyle olduguna bakmayın 6.5 aydır yapıyorum ben.ama dolu dolu ve her bilgiyi okuyor değerlendiriyorum.yorumun içinde ayrıca teşekkür ederim.çok off topic yaptık :D

20. Big_Hammer

Big_Hammer Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    konu amma uzamış görende kür tartışması sanıcak kıytırık protein tozu işte alın birini gitsin.

Sayfayı Paylaş