Biceps Ile Sorunu Olanlar Icin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Guest tarafından 24 Nisan 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 34 üye.
  1. hrn024

hrn024 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 9 aydır fitness yapıyorum ön kol kasımı büyütemiyorum arkadaşım benden daha hafif çalışıyor ama kolu daha fazla benim kolum 35 cm başlangıçta 28 cm di . sormak istediğim kol çalışırken hafif çalışmamın hacim artmasına faydası olur mu yoksa ağır çalışmaya devam edeyimmi boy 1.92 kilo 86 yardımcı olursanız sevinirim.kafa_dumbelllls

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    hafif çalışmanın ne gibi etkisi olabilir sen yoruml****aslar ağırlığa marız kalıp zorlanmadıkça fasya zorlanmaz ve ölçüde alamazsın.sadece kısa süreli pump etkisi yaratırsın okadar.ölçü alımı beslenme ile direk alakalıdır unutma.

hrn024 bunu beğendi.
  3. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    belki görünürde senden hafif çalışan arkadaşın çok nizami çalışıyordur veya sen kaldırdığını sandığın bir kilo ile kendini kandırıyorsun :)hamdullah aykutlunun 15 kg ile bar curl yaptığını duymuştum eğer doğruysa teknik>> kg anlamına geliyor.

hrn024 bunu beğendi.
  4. smarthan

smarthan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biceps sorunsalı

merhaba.
    15 yaşındayım.bodye yeni başladım sayılır.tam 2 ay oldu.boyum 1 73 kilom 61
    başladığımdan beri çalıştığım ağırlıkları genel manada artırdım.yalnız bicepsde ağırlığı 2 ayda sadece 2 3 kilo artıra bildim.
    burda sorun nedir çözemedim.hocama sordum kilomun az olduğunu bu yüzden olduğunu söyledi ama biraz mantıksız geldi.kollarım esasında baya geniş.
    sorunumun ne olduğunu çözemedim.normal midir bu ? yoksa benim kollarım bu kadar mı güçsüz :S veya ben bişiyi mi yanlış yapıyorum .kafa_

5. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    programını yazarsan daha detaylı bilgi alabilirsin.
    büyük ihtimalle 1 idman 1 gün dinlenme şeklide çalışışıyorsun ve bütün kas gruplarını çalıştırıyorsundur.genelde kol hareketleri sona kalır bu tür programlarda ve taze gücün tükenmiş olur. benim tavsiyem 2 hareketten fazla yapma ve ağırlığı arttırıcam diye hareketin nizamiliğini bozma ve 15 yaşında olduğun için gelişimin devam ediyor kendini aşırı zorlama.
    boyun kaç bilmiyorum ama boy uzatmaya yönelik programlar var bu yaşlarda senin için çok etkili olabilir.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    smarthan başlığını buna ekledim..önce arama yapmalı ve kuralları okumalısın..

smarthan ve saydam bunu beğendi.
  7. smarthan

smarthan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    last of mohikans evet tam dediğin şekilde çalışıyorum.
    yalnız çalıştığım aletin adını falan bilmiyorum ve sadece 1 hareket yapıyorum.
    http://www.pasificshop.com/images/products/00/02/42/242_buyuk.jpg
    şu resimdekine benzer bir alet.oturup önümdeki halteri kaldırıp indiriyorum.acaba gerçekten kilo ile alakası varmıdır bunun ?

8. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Preacher curl biceps hareketleri arasında en zor olanı diyebilirim, kilo arttıramaman hareketin zorluğundan kaynaklanıyor olabilir. farklı hareketler deneyebilirsin ve bir hareket yerine iki hareket yaparsan daha verimli olur kanaatindeyim.

smarthan bunu beğendi.
  9. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Ben de biceps antrenmanımda cok hareket yapıyorum. (5 hareket) , Hem düz hemde z bar ile curl yapıyorum daha sonra düz ve egik sehbada dumbell ile curl yapıyorum ve son olarak Cable da iç biceps çalışıyorum. Ve salondaki herkes böyle çalışıyor... Hem 2 hareketle Kolları nasıl parçalayabiliriz ki ? Ben yanlış mı yapıyorum ? cevap yazarsanız sevinirim.

10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bildiğim kadarıyla biceps kasına okadar hareket yapmaya gerek kalmadığı; küçük kas grubu olduğu hatta 2 hareketten fazla önerilmediği.

11. maskopat

maskopat Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul/gopaşa
    biceps antrenmanım

dumbell curl 4 set 10 tekrar sag kol 15 sol kol 15 kg
    hummer curl 4 set 10-8-8-6 15kg 17kg 18kg 20kg 20kg
    consantrasyon curl 4 set 10 tkrar 15 kg
    el yayı 5 set meximum

arkadaşlar biceps programım sızce nasıl haftada 1 gun calısıyorum yorumlarınızı beklıyorm

12. pisk0p4t

pisk0p4t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amino Asit kullanmaya basladım???

ArkadasLar 60 kiloyum boyum 1.76 yaşım 19

1 sene öncesine kadar bu spora merak saldım evde kendimce yapmısdım egzersizler faydasına görmüsdüm kas bakımından 2 ay kadarda spor salonuna gittim ve hareketleri doqru sekilde yapıyorum evde spor makinem var abimden miras kaldı bi cok özellik var :)..dumbellarımda var 1 aydır düzenli olarak haftanın 6 günü calısıyorum 1 saat

Ve Mass Amino 2.100 mg kullanmaya basladım bir kaçgündür...aldıgım spor salonunda 1 buçuk ay kadar idare eder soyledi seni günde 5 tane idmandan 30dk önce 5 tanede idmandan hemen sonra alıyorum...

Sorum şu aminoyu kullanmamın bana kas bakımından etkisi olurmu ??

1 bucuk ayda bi gelişme görebilirmiyim acaba görürsem şayet almaya devam edicem..:)

Sayfayı Paylaş