AMIX - Anabolic Monster Beef ( Hydrolyzed Et Proteini )

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve BeachBoy tarafından 9 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 50 üye.
  1. gokhanaltintas

gokhanaltintas Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Saygıdan ve ciddiyetten uzak mesajlar görmek malesef üzücü.

Her besinin kendine göre özellikleri ve faydaları vardır. Piyasada peyniraltı suyu, yumurta, süt ve et gibi besinlerden yapılmış ürünler olması vücut geliştirmeye gönül vermiş insanlar açısından zenginliktir. Artık ülkemize birçok marka ve ürün çeşidi gelebilmekte, piyasada bulunabilmekte. Bu supplement kullanan insanlar açısından sevindirici bir durum. Dileyen dilediği ürünü seçip denemek yada daha uygun maliyetlerle temin etmek imkanına sahip oluyor.

Bir ürünü bir insan çok beğenebilir bir başka insan hiç beğenmeyebilir bu yadırganacak bir durum değil. Tecrübelerimizi başka insanlarla paylaşalım bu hepimiz için öğretici. Fakat dediğim gibi saygı ve ciddiyetten uzak mesajlar yada artniyet taşıyan insanlarla karşılaşmak üzücü bir durum.

Xperiance bunu beğendi.
  2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ürünün bu kadar üstüne gidilmesinin tadından oldugunu düşünüyorum

Xperiance bunu beğendi.
  3. CalisCalis

CalisCalis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bir kutunun sonuna geldim gaspari bcaa + amix protein kullanıyorum gelişimimden memnunum.
    Ancak içtikten sonra midemde ağrı yapıyor kısa bir süre sonra geçiyor ve sabah aç karna içtiğimde mide bulantısı yapıyor, tadı ise ilk içtiğimde berbat geldi ben bunu nasıl içebilicem dedim ancak alıştım tadına 1 kaç gün sonra rahat bir şekilde içilebiliyor.
    Birde ilk sayfada ürünün İngiltere Manchester'da üretildiği söyleniyor ama kutunun üstünde çek cumhuriyeti yazıyor.

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    öncelikle ürünün hydrolize edilmesi ile whey kıyaslaması hatalı olmuş.biyolojik değer ile absorbe süresi aynı şeyler değil.ayrıca tadını güzel isteyen whey alsın cümleside olmamış.zira whey oranı ne kadar yüksek ise whey protein tadı okadar acı bademe benzer.

5. yakmac

yakmac Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yine satın almayı düşünüyormusun. ?

6. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Ben bu ürünü kullanmayı düşünüyordum sonuç olarak belirli kalite standartlarına göre üretim yapılıyor ancak bu tür yorumları okuyunca insanın kafası karışıyor.

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Xperiance bunu beğendi.
  8. gokhanaltintas

gokhanaltintas Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

BeachBoy a katildigim ve katilmadigim noktalar var.

Herkesin anlayabilmesi icin olabildigince basit anlatmaya calisacagim.

Casein ve Whey kuzen proteinlerdir. Icerdikleri amino asitleri ve 100g uzerinden miktarlari karsilastirdigimizda hangisinin whey hangisinin casein oldugu cok anlasilmaz.

Casein ve whey i biyolojik olarak farkli yapan sey icerdikleri amino asitlerin olusturdugu farkli amino zincirleridir.

Yani ayni amino asitlerle alfalactalbumin de olusturulur Beta-Casein de.

Simdi geleim esas konuya. Beef ile de Collagen de kuzen proteinlerdir. icerdikleri amino asitler asagi yukari aynidir.

Aradaki fark gene bu amino asitlerin dizilimleri sonucu olusur.

Beachboy a katilmadigim nokta su;

1 Verdigi 100gr kirmizi et icin gosterdigi Amino Asit profili yanlis. Fiber doku, eklem adale olusturan duz, beyaz, kirmizi hicbir doku 17.500mg BCAA icermez. Sut turevi proteinler veya tasiyici proteinler dedigimiz yumurta, sut proteinlerinde BCAA yuksek miktarda vardir. Fakat insan dokusunda BCAA bu miktarlarda olmaz.

2 Fiyat olarak et pahali degildir. Bu urunlerde kullanilan etler bonfile veya biftek degildir. Artan sut fiyatlarina alternatif olarak cikan beef proteinler fiyat avantaji saglamakla birlikte urunu kalite olarak degrade etmez.

Collagen ve Beef i ayirt etmek icin amino asit fraksiyonlarina baktirmak yeterli olacaktir.

Bunun disinda

Collagen yapisi geregi hidrolize de olsa tutucu ve yapiskan ozellikler gosterir. After taste maskelense bile ictikten sonra agzinizda birseyler birakir. Et ise eger izole ise midenizde oldugunu bile hissetmezsiniz.

Beach Boyun belirttigi gibi Patrick arnold in boyle uretildigini dusunuyorum dedigi sey icin birkac sey soyleyebilirim;

Evet tam da boyle uretiliyor.

Kolajen bu dokulardan elde edilir. Ayrica tavuk boynu, sternumu veya baliklardan ve tabiki domuzdanda elde edilir.

Scott Welch e katilmiyorum. Kolajen onemli ve etoburlar icin cok gerekli bir proteindir. Kendisine katiliyorum, bazi firmalar Amino liquid veya Newwhey deyip icerdigi proteinin %99 unu kolajenden sagliyor. Bu etik degildir.

Ve tabiki bir urunun icinde beef var deyip collagen koymak insanin midesini bulandirir. Bu konuya dikkat cektigi icin Beach Boy a tesekkur ediyorum. Boyle topicler bu sporu ve bunla alakali piyasayi daha iyi duruma getirecektir.

"Amix i ve rakibi olan bir amerikan firmasının ürünlerini Amerikadaki calismalarimdan dolayi biliyorum. Amerikan firmasının ürünlerinin bazi batch lerinde Collagen ciktigi dogrudur. Fakat Amix ile ilgili boyle bir durum simdiye kadar cikmamistir. "

AMIX ürünlerinin Türkiye ithalatçısı Tankut Dursun Bey'den bir not:

BeachBoy isimli arkadaşımız arzu ederse ve bizimle iletişime geçerse, AMIX Anabolic Monster Beef isimli ürünümüzün analizini, kendisi ile birlikte yaptırmayı öneriyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Haziran 2013
  9. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Tankut Bey kendisi teklif etmişse rica etsek bu analizi yaptırabilir mi?

10. hevesli

hevesli Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bu ürünü 1 kez kullanmış ve oldukça memnun kalmıştım ama tadı gerçekten çok kötüydü. Sımdı okuduklarımdan sonra diyet döneminde nasıl bir protein alacağım kafam iyice karıstı dynamitze 100 de genetıgı oynanmıs uzak durulması gerektıgı soylenıyor beef proteinler aynı sekılde. Definasyon döneminde min. karbonhidrat ve min yağ değerine sahip Kafamız rahat edecek şekilde alabileceğimiz bir ürün yok mu ?

11. MRTTT

MRTTT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende dün aynı soruları kendime sordum isolate matrix cfm whey protein alıcakyım fakat amixin protein değeri ve çok rağbet görmesi beni cezbetti o yüzden amix beff aldım pazartesi kullanmaya başlayacağım daha önce optimum gold whey kullandım bakalım aralarında ki fark nasıl olacak

12. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Tadını beğenmeyip kötüleyen arkadaşlar varsa çok üzücü bir durum çünkü bu ürünü tadı değil yararı için kullanıyoruz. Ben ürünün distribütörüyle görüştüm ve verdikleri cevaplar gayet mantıklı geldi. Ülkemize giren her parti üründen, her kilogramdan ve her aromadan rastgele 5'er kutu test edilip içerik uygunsa o şekilde gümrükten geçebiliyor dediler. Benim içime sindi gerçekten.

13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Banned ; eğer bir ürünün tadına bakarak yorum yapıcak kadar cahil insanlar olsaydık başta genrise whey isolate olmak üzere onlarca protein tozunu bu forumda linç etmemiz gerekirdi.

Lakin biz protein tozunun tadına değil kalitesine ve verimliliğine bakıyoruz. Konu hakkında nutritionistlerin ve kimyagerlerin görüşleri aktarılmış olup son mesajlarda da konu hakkında bilimsel bir tespidler yapılmıştır.

Collgenden imal edilmiş ürünler de sığırdan elde edilebildiği için kanunen kutunun üzerine Beef yazabiliyorlar. Yani burada gayri-kanuni bir durum yok sadece kelime oyunu ile aldatmaca mevcut.

Kullanıp kullanmamak size kalmış bir durumdur , fakat "polyannacılık" yapıp ben bu toza güveniyorum gibi cümleler sarf etmek bu tozların kalitesini yükseltmiyecektir.

Xperiance bunu beğendi.
  14. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Size herhangi bir lafım olamaz sonuçta bilgili biri olduğunuz kesin. Evet ben de yararına bakmak istiyorum içindeki aminoasit değerlerine bakıyorum ve güzel geldi bana. Kelime oyunu olabilir mi bilemiyorum tabi.

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ısrarla etiketteki proteın oranı üzerinden yorum yapılıyor.biyolojik değer düşük olduktan sonra %100 proteın olsa ne olur.

Xperiance ve victory44 bunu beğendi.
  16. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Biyolojik değer nedir? Kutu üzerindeki değerlerin gerçek olmadığı veya tam verim alınamayacağı demek mi?

17. hardtime

hardtime Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    103
    hayatımda içtiğim en kötü tadı olan protetin tozu. ki elimden geldiğinde tada takılmamaya çalışan biriyimdir. ben kullanamayacağım..

18. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    biyolojik değer vucudun kullanabilirliğidir.bu değer whey proteinde ve yumurtada en yüksek orandadır.soya ve beef proteınde düşük orandadır.bu nedenle hammadde fiyatlarıda düşüktür.

19. warioir

warioir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhabalar

Bende cogu arkadas gibi bu urun hakkinda bi bilgi sahibi degildim ve arastirmaya basladim fakat denemek istedigim icin urunu aldim we alali 2 hafta oldu..oncelikle ben aktif sporcuyum cok fazla besin takviyesi almiyorum sadece off sezonda protein tozu vs kullaniyorum...tadiyla ilgili cok on yargi var tadi ne iyi ne kotu orta halli soguk suyla fena olmuyor...gozlemlerim su antremandan sonra birbucuk olcek iciyorum...ve aclik hiissini direk kesiyo ve 2-3 saat tok tutabiliyor sonrada cok yiyemiyorum zaten...sanirim icindeki protein yuksekligi acisindan pismanmisin diye sorular icin aslinda ewet ama aldigim icin kullanmak zorundayim diger bi sorunda su bu ilac benim kafamda kirmizi et benleri cikartti oda sanirim kirmizi etten dolayi cok fazla kirmizi et tuketip uzerine bu ilaci icmek boyle bi sey yapti sanirm...kutum daha bitmedi yeni basladim vucud olarak pek bi degisiklik goremedim kiloda icmeden once 108 suan 105 sicaklardan mi antreman yogunlugundanmi bilemedim...kullanip yada daha fazla iligli arkadslar kafada cikan et benleri icin yardimci olursa sewinirimmm...tesekkurler

20. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Benim imkanım olsa test yaptırmayı düşünüyorum veya vücuduma değer vermesen ürünü denemek isterdim o derece kafama takıldı.

Sayfayı Paylaş