AMIX - Anabolic Monster Beef ( Hydrolyzed Et Proteini )

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve BeachBoy tarafından 9 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 50 üye.
  1. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bende yeni aldım bu ürünü umarım içeriğinde domuz eti felan yoktur.diyette olduğum için 0 carb 0 yağ olması beni teşvik etti.karışması vs güzel öyle aşırı topaklanma yapmıyor tadıda kahve kıvamında içilmeyecek gibi değil.günde 1 ölcek felan kullanıyorum zaten öyle aşırı ihtiyacım yok

2. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Ekleme:Türkçe açıklamasını okudum sığır eti proteini yazıyor

3. yakmac

yakmac Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    tadı çok kötü böyle suyla içimde kül kokusu gibi bir his var daha önce gaspari kullanmıştım onunki nesquik gibiydi ama bu acaba bozuk ürünmü aldım diye düşünmeye başladım kullanan arkadaşlar yorumu yazsın lütfen birde içinden ölcek çıkmadı nasıl kullanıyorsunuz tek servisde

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu ürünü çevremdeki çoğu kişi kullanmaya başladı.
    Tadı konusunda kimisi çok memnun kimisi içtiğim en iğrenç toz diyor :)

5. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Tadını Genrise protein tozlarıyla karşılaştırdığımda çok iyi diyebilirim. Sıcak suyla karıştırıp içiyorum.

6. yakmac

yakmac Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    :S

tadını beyenmedim bozuk yada sahte kandırlmış olabiliriz içinde protein olup olmadındada şüphelerim var kullanım yaparkende tatlandırsın diye içine bal koymak zorunda kalıyorum şeker diyetim olduğu halde
    kesinlikle dış kabında yazanların içine bakıpta satın almayın benim gibi bilinen en çok kullanılan protein tozlarını tercih edin. para verdim kullanıyorum ama bitsin kesinlikle bir daha evime sokmam.

yeni almak ve kullanmak isteyen arkadaşlara nasihatım olsun.

7. mileylover

mileylover Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    sizce bu mu yoksa

dymatize iso 100
    hardline bipro
    ultimate iso93
    nanobolix isolatte
    4d isolate matirx whey

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ürün içerik olarak güzel hazırlanmış fakat biyolojik değer olarak yanılmıyorsam sıralamada ilk 3 içine giremiyor.haliyle aldığınız 30 gramın tamamından fayda sağlanmasıda söz konusu olamıyor.verilen para biraz fazla gibi.

Xperiance bunu beğendi.
  9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar Amix anabolic monster beef'in aminoasit profili üzerine yaptığım araştırmalarda olumsuz veriler elde etmiştim. Bu bilgileri AMİX firmasına da birkaç defa ilettim ve bir süre cevap gelmesini bekledim. Aradan geçen uzun süre babında hiçbir cevap gelmemiştir.

Bende üzerimdeki sorumluluk üzere edindiğim bilgiyi size aktarmak durumundayım.

Bu ürün bilindiği gibi Beef (Et) proteini olarak piyasaya sürülmüştü. Fakat aminoasit profili Et proteini baz alındığında çok zayıf kalıyordu. Bizde bu ürünün aminoasit profili üzerine kısa bir araştırma yaptık.

Kısa bir aminoasit analizi sonucunda bu ürünün (yüksek ihtimalle) Beef protein değil yine hayvansal kaynaklı Collagen proteini olabileceğini belirtmek istiyorum.

Xperiance, Reddie, gurur ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Fiyatı ucuz olmasının nedeni buymuş demekki. Peki kullanmamızı önerir misiniz?

Celikdmr bunu beğendi.
  11. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Amix firmasından aksini kanıtlayan bir cevap gelmedikçe kullanmanızı tavsiye etmem (geleceğinide zannetmiyorum) . Collagen proteini verimliliği en düşük protenlerden biridir. Wheyin AA değeri 100 tam puan baz alındığında collagenin AA değeri sadece 8' dir :) .

whitea, Xperiance, gurur ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. yakmac

yakmac Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kullanıyorum bi terslik oldunu hemen anlıyorsun antermanlarda vallahi vermiş olduğum parayı düşündğüm için sırf içmek durumnda kalıyorum.160 tl ne yapayım mecbur içicem ama dahada amıx ürünlerini kapıma koymam hiç kimseyede tavsiye etmiyorum. almayın arkadaşlar.

FtgO bunu beğendi.
  13. gokhanaltintas

gokhanaltintas Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Amix Beef Protein Avrupa Birliği Standartlarına göre üretilmiştir. Avrupa standartları Amerikan standartlarından daha katıdır. Ürün beslenme analizinde belirtilen ne ise o olmak zorundadır. Collagen olan ürün o şekilde belirtilmek zorundadır. Ürün beslenme analizi etiketinde Beef Protein İzolesi olarak açıkca belirtilmiştir.

Bu ürünler ithal olurken ayrıntılı analizleri bakanlık tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda ithalatçı birçok belgenin yanında firmanın kendi ülkesindeki sağlık bakanlığı gibi resmi kurumundan alınmış Health Certificate'inde ibraz edilmesini şart koşmaktadır. 2012 de yeni uygulanan mevzuat gereğince İthalat yapmak çok zor ve sıkı hale gelmiştir ve ithal edilecek ürünün bakanlık tarafından protein gramına kadar ayrıntılı analizi yapılmaktadır. Hatta kullanılan aromanın menşeine kadar artık sorulmaya başlanmıştır. Bu nedenle birçok ürün şu anda gümrükte beklemekte yurtiçine girmeleri aylarca gecikmektedir.

Firmanın sayfasında bu protein ile ilgili açıklama :

This product is of 90% formed by enzymatically hydrolysed (predigested) Beef Albumin that is one of the highest quality sources of protein on the market. Enzymatic hydrolysis noticeably shortens time needed for predigestion of proteins and its function is therefore fulfilled virtually without any time delay.

Türkçesi: Bu ürün %90 oranında enzimlerle hidrolize edilmiş piyasadaki en yüksek kaliteli protein kaynaklarından biri olan ( sindirime hazır ) beef -sığır eti albuminden oluşmaktadır. Enzimlerle yapılan hidroliz proteinlerin ön sindirimi için olan süreyi oldukça azaltmakta ve neredeyse zaman kaybı yaşanmadan bunu gerçekleştirebilmektedir.

Aminoasit profili ise et ürünlerinden yapılmış supplementler ile benzerdir. Örneğin Uni. Beef Aminos ürününün profili ile karşılaştıralım :

100 gr amino asit profili :

Amix Monster Beef Protein-----------------Beef Aminos
    Alanine 9120 mg----------------------------------8800 mg
    Arginine 7310 mg----------------------------------7300 mg
    Aspartic Acid 5720 mg----------------------------------6200 mg
    Cystine 60 mg----------------------------------500 mg
    glutamine 10380 mg---------------------------------11300 mg
    glycine 23850 mg---------------------------------20100 mg
    histidine 560 mg-----------------------------------1200 mg
    isoleucine 1220 mg-----------------------------------1700 mg
    leucine 2970 mg----------------------------------3900 mg
    lysine 3820 mg----------------------------------1200 mg
    methionine 800 mg ---------------------------------1200 mg
    phenylalanine 2490 mg--------------------------------2300 mg
    proline 12100 mg -----------------------------11100 mg
    serine 2760 mg--------------------------------3400 mg
    threonine 1540 mg--------------------------------2100 mg
    tryptophan 0 mg------------------------------------300 mg
    tyrosine 520 mg---------------------------------900 mg
    valine 2500 mg--------------------------------2800 mg
    hydroxyproline 8650 mg------------------------------9700 mg

Ürün analiz etiketindeki içeriği : Hydrolyzed Beef Protein Isolate, Creatine monohydrate, cocoa powder (only in chocolate flavour), L-Arginine base, di-Calcium Phosphate, Arginine Alpha Ketoglutarate, stabilizers xanthan and guar gum, aroma, L-Citruline malate, L-Tryptophan, di-Potassium Phosphate, di-Sodium Phosphate, Beta-Alanine (CarnoSyn®), soya lecitine, dye: (strawberry&banana flavour, forest fruits flavour - beetroot extract), sweeteners: sucralose Splenda®, aceslufam-K

Tadını beğenmeyipte ürüne sahte vs. denmesi yada terslik var denmesi hatalı bir yaklaşımdır. Damak zevki herkesin farklıdır, bir ürünün tadını bir insan çok beğenirken başka birisi hiç beğenmeyebilir. Beef proteinler lezzetten ziyade etki-netice için kullanılması gereken proteinlerdir. Lezzet ve keyif için whey yada complex tarzı ürünlerden almak düşünülebilir.

Xperiance, 3duLa, Dexter_Morgan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle kesin collagendir diye bir tabirim olmadı sadece şüphelerimi ilettim. Yetkili firmaya onlarca mail attım geri dönüş olmaması da ayrı bir muamma.

İkinci olarak her proteinin karakteristik bir aminoasit profili vardır. Örneğin süt proteinlerinde proline ve methionine oranı her zaman yüksek olur. Whey proteinin de cystine oranı süt proteinine nazaran daha yüksektir vs. vs. bu örnekler arttırılabilir.

Collegen proteini Glysin (ort. %25) değeri en yüksek proteinlerden biridir ve tryptophan içermezler(Amix te olduğu gibi) . Et proteininin glysin değeri ortalamadır ve tryptophan da içerir.
    Amixin aminoasit karakteri collgen proteini ile neredeyse birebir örtüşüyor.

Farzedelim ki amix beef proteini olsun yinede bu aminal değerlerdeki bir proteini kullanmanızı tavsiye etmem. Kullanıp kullanmamak sizin takdirinizdedir.

Şİmdi Burada 100 gr Doğal Et Proteininin Ortalama Aminoasit İçeriğini Veriyim : (Et bölge bölge değerleri farklılık gösterir kesin oran vermek zor )

BCAA

lösin *............. 8000
    lizin *............. 8400
    valin * ........... 5000

EAA

histidin *.......... 3200
    izolösin *.......... 4500
    metionin *...........2600
    fenilalanin * ......3900
    threonin * ........ 4000
    tiriptofan *....... 700

Non EAA
    alanin ............ 6100
    arjinin............ 6500
    aspartik asit.......9100
    sistein ............1300
    glutamik asit.......15000
    glisin ............. 6100
    prolin ............. 4800
    serin ............. 3900
    tirozin ........... 3200

Xperiance, Reddie, Cytherea ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  15. gokhanaltintas

gokhanaltintas Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Beef Aminos da bu mantıkla collagen oluyor sanırım. Besin analiz etiketinde Beef izolesi, beef albumin konsantresi ve beef liver yazdığı halde.

Xperiance bunu beğendi.
  16. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Dennis wolfun sponsoru olan AMX gibi bir markanın kutuyu et diye kollajeni doldurup kakalayacağını sanmıyorum. Zaten prosedürleri var ve yaptırımları çok ağır. Ben google de ufak bi tarama yaptım amx ile collagen arasında hiçbir bağlantı göremedim.

Amino profili düşük olmasının sebebi hidrolize olduğundan olabilirmi acaba? Çok düşük değil zaten fiyatı da ona oranlı uygun.

3duLa ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  17. gokhanaltintas

gokhanaltintas Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Et proteininin dezavantajı whey'e oranla daha yavaş sindirilmesi. Etin faydasını whey'in hızı ile sağlamak için ürün hidrolize edilmiş. Firma bunu belirtmiş...Sitesinden alıntı :

Bu ürün %90 oranında enzimlerle hidrolize edilmiş piyasadaki en yüksek kaliteli protein kaynaklarından biri olan ( sindirime hazır ) beef -sığır eti albuminden oluşmaktadır. Enzimlerle yapılan hidroliz proteinlerin ön sindirimi için olan süreyi oldukça azaltmakta ve neredeyse zaman kaybı yaşanmadan bunu gerçekleştirebilmektedir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:50 ----------

Bugün Amix firmasının Türkiye distribütörü Sayın TANKUT DURSUN bey ile görüştük, onunla yazışmalarımız sonucunda bize söylediklerini direkt olarak kopyalayıp yapıştırıyorum " Amix firmasının Anabolic Monster Beef proteini Türkiye'de ve dünyada çok yoğun talep görmüştür, şu an stoklarımız tükenmiş olup üretici firma ürün üretimini neredeyse yetiştirememektedir. malumuzun avrupa birliği yasaları Amerika'ya oranla çok daha sıkı olup etiket ürerindeki yazılanların birebir doğruluğu esasdır.. gökhan bey'in yazdığı Amix Beef protein amino acid profili tamamiyle doğrudur.. Amix Beef proteinin en yakın ve tek rakibi olan bir Amerikan firmasının ürünü malumunuzdur.. ben o ürünün üzerini incelediğimde bir amino acid profili dahi göremedim.. Bu arada varsayımlarla ürünümüz hakkında yorumlar yapan arkadaşım hangi ürünün amino acid profili ile bizim ürünümüzü mukayese ettiğini açıklarsa sevinirim..Bu arada yetkili firmaya mail attım diyen arkadaşımızın bana herhangi bir maili gelmemiştir onuda buradan belirteyim istedim.. ama ürünümüzün üzerinde irtibat bilgilerimiz vardır, ulaşmak isteyenler oradan rahatça bize ulaşabilirler... AMİX kullanıcıları ürünlerini güvenle tüketebilirler.. markamıza olan ilginize teşekkür eder mutlu ve sağlıklı günler dileriz.. TANKUT DURSUN Amix Nutrition Türkiye"

18. yakmac

yakmac Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    çok iyisin.

arkadaşım ülkeye giren ürünler konusunda sana anlatayım ürün profiline uygun bir şekilde bir kutu getirip tester ürünü verirsin gıda , sağlık bakanlığına gümrük açış onayı alırsın . ülkemiz içinde bir kere organik gıda sertefikası alıp daha sonra gdo lu ürünleri yutturuluyor senin bu ithalatçın tankut beye bir mesaj daha at facebook amıxfirmasının orginal adresi https://www.facebook.com/amixnutrition sadece dünyada 248 beyeni oda kendi çalışanlarıdır büyük ihtimalle ithalatçıları vs yani kullanan araştıran yok ki çok beyeni almış siparişleri yetştiremiyolarmış vs hikaye yani hiç bir forumdada iyi şeyler okumadım yabancılardada bana diyebilirsinki protein porsyon başına 33gr ama insan vücudu emilim sadece 5 gram gerçekleştirebiliyor de anlayım .yani ürün yaramaz. 2 porsyon kullanımda 300 gram kırmızı ete tekabul etmesi gereken ürün hiç bir etki hisstememekle birlikte sanki hiç gıda almamışımda salona öyle başlamışımki gibi bir yorgunluk hissi veriyor. mide bulantılarından hiç bahsetmiyorum. tankutbeye aynısını yazın bir dahada bu ürünü ülkemze sokmasın burası muz cumhuriyeti değil halkımız kıt kanat yüksek vergilerle yaşamak için mücadele ediyor.

19. özel

özel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşın tankut bey dediği kişi caddebostanda b y vitamin storenin sahibi yoğurtçu yoğurduna ekşi dermi. arkadaş whey proteinden şaşmıcaksın ..carnivorda foss 8 gr karb olurmu bi porotein tozunda

20. yakmac

yakmac Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aldandık işte porsyon başına 33 gram protein creatin nox diye okuyunca iştesi bu.

Sayfayı Paylaş