Afka9 Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve afka9 tarafından 29 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123

70 kg 9 tekrar dips. Bw 93 kg. Dün 24 saat acil nöbeti sonrası dinlenip gittim :)

Dipste neredeyse world class seviyesine geldim ilginç bir şekilde. 126 kg world class mış

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 3 Mart 2020
  2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Deneme amaçlı maximum genişlikte pull up da Amrap yaptım. Her tekrarı full ROM yapmaya özen gösterdim ve belden güç almayı da yapmadım. 92 kiloda 19 tekrar çıktı

3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Hocam işi iyice One Punch Man'e çevirdin. :D Elinin tersiyle world-class'lar falan. :)
    Ben de geçen gün 7.5 kg takıp mutlu oldum, antreman günlüğümde sana da mesaj yollamıştım. :D

afka9 bunu beğendi.
  4. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda bildirim olmuyor hocam ondan bilmiyorum bir bakayım:)

Ben de anlamadım valla form kötü dşye mi o kadar yüksek çıkıyor bilmiyorum. Çok kötü de deüil aslında derinlik falan

Son düzenleme: 5 Mart 2020
  5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Hocam kendinize haksızlık etmeyin bence liftler inanılmaz iyi. Squat/DL de yapıyor musunuz? Genelde itiş ve barfiks yaptığınızı görüyorum da.

6. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam ara sıra yapıyorum da eksikliğini hissediyorum. Özellikle squat yapmamanın. Çekişte 10 set barfiks VS yapınca zaman kalmıyor açıkçası. Bana göre fazla çalışmayınca gelişme olmuyor belli bir seviyeden sonra. Bu sene zaten yoğunum güçlü yerleri korusam yeter kafasındayım

NeverEnough bunu beğendi.
  7. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Hocam şu an nasıl bir programınız var? Üstlerde nöbetlerden, dersaneden falan bahsetmişsiniz. 6. Sınıfta benim de dershane + nöbetler olacak ama sporu bırakmak istemem. Eve sistem kurmayı bile planlıyorum. Sizin gibi hiç yoktan 1 yıllık süreçte olanı korumak bile süper olur (ki siz gelişiyorsunuz da). Bu konuda önerileriniz var mı?

8. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    İp var :) :)

Muazzam hocam. Yalniz birsey sorucam negatifini yavas yapsanız muhtemelen bu kadar cikmaz demi? Yanlis anlamayin sadece merak ettiğim buda nizamiden sayilirmi ben kendim icin soruyorum hizli formda bende 12 13 yapiyorumda negatif de 8-10 arada hareketin vucuda yarari acisindan cok fark varmi sizce?

9. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam 6. Sınıf için önerim 5 te derslere Full katıl dershane kitaplarını doldur 6 da hiç gitme. Benim 5 te bazı kitaplar boş olduğu için gittim.

Zaman iyi ayalanırsa spora hep vakit bulunur sonuçta 3 gün gidiyorum ben. 3. 4.sınıfta aşırı vaktim boldu gene 3 gün yapıyordum şimdi de

Program değişiyor biraz hissiyat şeklinde. Az çok buraya yazıyorum aslında. Çekiş günü 8-12 set pull up, 3 4 set leg press bu aralar

Itişte 3 4 set bench 8-10 dips bu sıralar .!ilk bir kaç set düşük tekrarda çalışıyorum onun dışında ortalama tekrar sayım 10
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mart 2020 ---
    Negatif bence compoundlar da hiç önemli değil. Ne kadar negatif olduğuna göre de değişiyor. 2 sn indirmek var 4 sn indirmek var.

Nizami full rom olmalı ve belden güç alınmamalı ayaklardan. Bunu yaptıktan sonra 2 sn veya 4 sn mi indirdin önemi yok.

Negatif türü şeyleri izolelerde yapmak daha mantıklı bence

Frightos ve NeverEnough bunu beğendi.
  10. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Ben de 3teyim şu an, 4te de zaman bulacağımdan eminim. Boş zamanım olduğu halde ben de haftada 3 gidiyorum. 4'ten sonrası kafamı kurcalıyor ama dediklerin mantıklı. Tavsiyelerin için çok teşekkürler. Tıp öğrencileri için idol gibisin valla, intörnlükte 70kg takıp dips yapabilsek yeter de çok fazla bile. :)

5-6'da eve bi ağırlık sistemi hayalim var. Bakalım ne olacak. :) iyi çalışmalar.

afka9 bunu beğendi.
  11. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Çok sağol dostum. Ben de forumu aktij olarak 2016-2017 kullanmaya başlamıştım. 3. Sınıftayken yani. Senin ağırlıkların benim o zamanki ağırlıklarına daha iyi. Daha iyisini yaparsın inşallah. Zaman cidden çok çabuk geçiyor şimdş düşündüm de. :DBu konu bile 2 seneden fazla geçmişi olan bir konu

12. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo 91-92 arasında

143 kg 5 tekrar bench press. 5. Tekrarda pause. 2 set daha düşük kilolarda çalıştım

72.5 kg 10 tekrar dips. Hala yandan çeken birini bulamadım

Dips cidden omzumu mahvediyor benchte ısınmalarda bile ağrıyordu. Bir süre ara vereceğim artık

Ekli Dosyalar:

zeo64, hermit ve NeverEnough bunu beğendi.
  13. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Şaka mısın hocam :D

afka9 bunu beğendi.
  14. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    140 beklerken +3 kg basmışsın, tebrikler. :) Artık resmen 3 plakacılar derneğine üye olmuşsun. :)

15. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    140'ı zaten Bayadır yapıyorum :) ama 315 lbs 143 kg ediyor ABD için de 3 plaka kulübüne üye oldum:) perşeöbe veya cuma 145 ile 5 deneyeceğim. Dips çok yüksek bench e göre benchin ilerleme payı aslında baya var. Bench volümünü artırırsam biraz daha artar diye düşünüyorum. Dipsi zaten bw ile yapacağım bir süre. O sıra bench te volümü artırırım

16. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123

145 kg 4 tekrar. Bw 91 kg. Akşam 8 de idman yaptım sabahtan beri bir tek proteib tozu içmiştim. 4. Tekrar uzun pause. Bir dahakine 5 çıkabilir

17. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Dips omuzu mahvediyor demişsin 160 küsur kilo kaldiriyor o omuzla kollar el insaf hocam :) gerçekten inanılmaz.

afka9 bunu beğendi.
  18. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkürler hocam. Ağırlıklı dipsi bir süre bıraktım artık bugün gene dips yaptım 7 set 15 tekrar bw ile galiba. Volüm için de güzel hareket

19. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123

140 kg 6 tekrar floor. Ardından 140 ile 5 tekrar ve 110 kg 10 tekrar

Omzum ağrıdığı için devam etmedim. 10 set dips yaptım. 5 set 20 tekrar bw ile ve 10 kg ile de 5 set 15 tekrar

20. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Hocam bu omuz ağrısı işi ne olacak? Benimki de devam ediyor 1 aydır. Günlük yaşamda veya itişlerde sorun yok, ne zaman dipse geliyorum anında başlıyor.

Sayfayı Paylaş