Achilles vs Yağlar ( Ketojen diyet)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    resim koymayı düşünüyor musun? Ketojen öncesi ve sonrası resimlerini koyarsan belki bu diyet hakkındaki fikirlerim değişebilir.

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Tabii koyucam istediğim safhaya indiğim anda paylaşıcam yeter ki 10 lu yağ oranını göreyim

heldic bunu beğendi.
  3. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    Yağ oranını nasıl ölçüyorsun? Hastanede mi yoksa yağ ölçen herhangi bir tartıyla mı?

4. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Tanita diye bir tartı aleti var tam sonucu yansıtmasa da gerekli ölçümleri yapıyor. Fakat arka sayfalarda bir aleti resmiyle koymuştum en yakın sonucu o alet veriyormuş. Daha alamadım fakat ilerde alıcam inşallah.

5. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Dün yaşadığım önemli bir olayı burada paylaşmam gerektiği düşünerek bunu yazıyorum. Dün sabah saat 8 de sırt ve ardından 20 dk interval cardio antremanımı yaptım. Sırt antremanımda biraz kendimi zorladığımı hissettim ama daha ağır antremanlarda yaptığım için o sırada pek üstünde durmadım. Antremanın sonunda kendimi biraz yorgun hissettim ama çok önemli bir yorgunluk değildi. O gün sadece iki tane toplantım vardı çok umursamadım. Öğleden sonra ilk toplantıma kadar hiç bir problem yaşamadım. Ama saat 6 taki toplantıya girmeden önce adeta çökmüş yere yıkılacak gibiydim. Toplantı sırasında başımdaki kan sanki ayaklarıma doğru indi ve buz gibi hissettim. Konuşulan hiç bir şeyi anlamıyordum. Sonra başım dönmeye ve midem bulanmaya başladı. Toplantının ortasında hiç bir şey demeden terk ettim. Dışarı çıkana kadar nerdeyse yere düşücektim. Arabamı orada bıraktım çünkü allah korusun kesin kaza yapardım. Bir taksiye atladım. Gördüğüm ilk yerde iki büyük club sandvich, bir patates kızartması, iki börek, bir kek üzerine de çikolata yedim. Eve de taksi ile döndüm. Bütün akşam olduğum yerde uzandım. Bu ketojen dietimin 3 haftasında 6 kilo verdikten sonra başıma geldi. O gün hatta Achllies'a define olmama son 2 kilo kaldıktan sonra 84 çakıldım ne yapmam gerektiğini sorduğu gün oldu. Ben 36 yaşındayım hayatımda hiç bu denli etkili tansiyon sorunu yaşamamıştım. İşimden dolayı hiç spor salonuna gidemediğimden bende kendi evime spor salonu kurdum. Diet zamanlarında da sabahları antreman yapıyorum kilo vermeme daha etkili oluyor. Ama bu lüks benim gibi obsesif ve mükemmeliyetçi bir kişilikseniz. sürantreman olmanızı sebep oluyor. Haftada bir gün cardio düşürmeye karar verdim. Bu hafta karbonhidrat yükleme günümü 3 e çıkaracağım. ve artık akşamları antreman yapacağım... Eğer bu sorunu bir daha yaşarsam analayacağım ki artık Ketojen diet bana uygun değil....

Son düzenleme: 3 Nisan 2010
    Turquase bunu beğendi.
  6. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Bunları duyduğuma üzüldüm Sharingan. Aklıma ilk alman gereken kaloriden çok düşük kalori aldığın aklıma geliyor. Ayrıca seni endişelendirmek istemem fakat düşük kan basıncı için bence kan profiline baktır derim. Ayrıca sodyum alımına çok dikkat eden biriysen bir müddet çok az miktarda tuz almanı önerebilirim. 1 hafta bu diyete ara verip tekrar dönüldüğünde daha rahat kilo verildiği kanıtlanmış. Bu durumla ben hiç karşılaşmadım fakat Coyote belki karşılaşmıştır. O geldiğinde birde onun görüşlerini alalım. Umarım herşey yoluna girer.

Bu arada diyete ve spora 1 hafta ara veriyorum. 2. üniversiteyi bitirmeme 3 ayım kaldı bu yüzden hiçbir şeyi riske edemem. Bir hafta kadar karbonhidrat alımı yapıcam. Daha sonra kaldığımız yerden devam.

Sharingan bunu beğendi.
  7. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim Achilles...Önerilerini her zamanki gibi dikkatte alacağım. Umarım bu yoğun döneminin sonunda arzu ettiğin başarıya ulaşırsın.

Achilles1980 bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kan şekeri ile ilgili sorununuz olabilir. Bu diyet kan şekeri problemi yaşayan insanlar için uygun değildir. Adından anlaşılacaği gibi, ketosis yani insulini en alt seviyeye dusuruyoruz.

Daha önceki beslenmeniz ve su an ki beslenmeniz nasıl?

Bu diyetin karbohidrat ile beslenmekten farkı yoktur. aldıgınız enerjinin aynısını alacaksınız.

Vücut için enerji enerjidir.

Diyetinizi paylaşırsanız daha iyi olacak

Önceki ve sonraki.

Eğer kan şekeri probleminiz varsa bu diyet size göre değil.

Benim ketozsis durumda kan sekerim 78 mg da çakılı kalıyor.

buda yağ yakmak için çok iyi bir değer.

Şu an karbohidrt gunundeyım ve aylardan sonra ilk kez pizza yedim.

eskiden bir büyük pizza doyurmazdı beni ama 3. dilimde kesildim.

antremanlar ağır oldugu için kaldıki bu diyete en uygun çalışma biçimi Vücudu aynı gun çalıştırmak( temel hareketlerle)

Hiit idmanları sonunda biraz sekerın sakıncası olmaz.

hiit zaten başlı başına yağ yakan bir idman stili.

Ama ben kullanmıyorum şekeri. Zaten vücut glikojen stokları bitmeden sizin bahsettiğiniz şekilde, ne baş ağrısı olur nede birsorun.

kan sekerinize bir baktırın yinede.

Sharingan bunu beğendi.
  9. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Tas devri diyetleri ile ilgili yazilanlari baska kaynaklardan da okudum ama okurken su soruya cevap veremedim. O devirde insalarin gercekten buyuk, guclu ve yagsiz oldugunu gosteren kanitlar var mi? Vucudun uzun aclik donemlerine karsi aldigi bir guvenceyse yag depolama, o donemin insanlarinin etkili bir bicimde yag depolayabilmesi gerekmez mi bahsi gecen tas devri diyetinde?

Cok detayli arastirmadim, sadece fikir yurutuyorum onun icin dusunce zincirinde bosluklar olabilir. Benim tahminim su yonde; bence insan vucudu kaynaga bakmaksizin her turlu kosula adapte olup yag depolayabilir. Ketojen diyet ile diyelim ki gunluk kalori ihtiyaci 2000 iken 5000 kalorilik sucuk yedik, vucut fazla kalori ile nasil basa cikacak? Herhalde depoluyordur diye tahmin ediyorum.

Bir de genel bir gozlemimi sizinle paylasmak istiyorum. Benim gordugum kadari ile "cozum" diye ortaya cikan butun diyetler bazi noktalari ortbas ediyor, cunku obur turlu insanlari ikna edemezler. Burada ketojen diyeti kotulemiyorum, lutfen yanlis anlamayin. Zaten achilles hatirlayacaktir, basta ceviri yapmasi ve diyet konusunda destek verenlerden biriydim. Bence diyetler fena halde politik goruslere benziyorlar, hepsi en iyi oldugunu iddia ediyor. :)

umutn ve Coyote bunu beğendi.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki dusuncenizde haklısınız, ancak ne yaparsak yapalım yakamadıgımız enerji yağa dönüşecektir. Bu vücudun çalışma biçimidir.

Bu diyetin en buyuk özelliği insulini, dusuk karbohidrat diyetlerinden daha aşağıya düşürmesi.

Tek özelliği bu yani.

11. Darrell

Darrell Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yemeklere limon sıkmak vücudu ketosisten atar mı?

12. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Evet, fotoğrafını koyduğun o alet en iyi ölçümü bu yapıyor dediğinde bayağı dikkatimi çekti. Söz konusu ürünü nerede bulabiliriz, fiyatı nedir?

.
    .
    .

Bu işin sonunda yağ kütlen ne kadar azalmış olacak ayrıca merak ediyorum. Karbohidratı kısıp yağa yönelmek metabolizmanın hızını nasıl etkileyeceği konusunda da merak içindeyim. Umarım başarılı olursun.

13. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Coyote daha önceki diyetim aşağıdaki gibiydi. Ama çokça diyeti çikolata ve benzeri tatlılarla bozma eğilimindeydim. Hafta sonları ise önüme ne gelirse yiyordum. Ama genelde dikkat ettiğim diyet şu idi.

Sabah uyandığım an
    BSN Syntha 6 1 scoop

Sabah kahvaltısında 2 dilim kepek ekmeği, 2 yumurta, 250 ml yağsız süt, 50 gr beyaz beynir, domates, biber. 1 portakal

Öğle yemeğinde
    150 gr ızgara biftek, salata, pilav, haşlanmış borkoli veya sebze, ardından meyve

Antremandan 1 saat önce 1 scoop whey proteini
    Antrenmandan hemen sonra 1 scoop whey proteini

Akşam yemeği
    150 gr ızgara tavuk veya biftek, ev yemeği, meyve

Geceleğin
    3 yumurta beyazı 300 ml yağsız süt. bir parça beyaz peynir.

Ketojen diette ise Achllies'in dietine hemen hemen yakın ama daha fazla protein içeriyordu. Bu arada önerini dikkate alıp bu hafta içinde kan şekerimi ölçürtmeyi düşünüyorum

Son düzenleme: 5 Nisan 2010
  14. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    sharingan, o olay hipoglisemi gibi geldi bana. bazen benim de basima geliyor dusuk kalori aldigim gunlerde

15. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Dediklerine katılmakla beraber bir ufak ekleme yapmak istiyorum.Kan şekeri sebebiyle bu dediklerin başına gelebilir ancak kan şekerinde genel bir sorun olabileceğini düşünmüyorum. Çünkü dısardan extra bir operasyon olmadıkça şeker hastalığı ya 40-45 yaştan itibaren ortaya çıkar ya da doğuştan vardır. Bu dediklerim erkek bireyler için geçerlidir. Bayanlarda ise gebelik durumlarında pankreas çok zorlandığı için bir ihtimal daha erken şeker hastalığına yakalanma ihtimalleri bulunmaktadır.İlk vücudun total dengesinde bir bozukluk gibi düşündüm bunun içinde arkadaşların dediği gibi kan elektrolitlerine baktırabilirsin ya da genel bir check up tan geçmeni tavsiye edebilirim ki bu nispeten daha iyi olur hiç olmazsa diyetin gidişatı ve vücudunun cevabı hakkında bir bilgi edinmiş olursun.Tekrar geçmiş olsun der paylaşımların için tşk ederim.

Saygı+sevgiler

16. qualesh

qualesh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Orta halli bir skinfold caliper seti 20 dolar civarında tabi Amazon.com' da. Ben de uzun bir süre araştırdım ancak Türkiye' de bu aletten yok. Yok derken basit versiyonu yok tabi, birkaç medikal firması bunun göstergeli modellerini ithal ediyorlar ama 1000$+KDV gibi fiyatlarla.

17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bende bu diyete baslamayı dusunuyorum

18. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    aynen bende başlayacagım ama ama kararsızım boyum 1.80 78 kiloyum :D yeterli kas olgunluguna ulaşıp sonra başlamak daha cazip geliyor :)

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    carp up gunlerini 15 gunde bir yapsak bir sorun cıkarmı sence ?

20. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Achiles slm. sanırım bu işini görür TR de bumak zor ben hiç bulamadım..
    http://www.bodybuilding.com/store/bbcom/metacalbodyfatcaliper.html

Achilles1980 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş