Achilles vs Yağlar ( Ketojen diyet)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    İnşallah en kısa zamanda hedefine ulaşırsın, bu başlığı takip edeceğim sonuçları dört gözle bekliyorum:)

Achilles1980 bunu beğendi.
  2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Antremanlar ve diyet bir şekilde devam ediyor. Bugünden itibaren her sabah uyandığımda tartılıp kilomu yazıcam. Biraz daha efor sarfetmem lazım.

92.8

3. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    92.3...................

4. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Achilles1980 antrenmanların nasıl gidiyor..
    karbonhidratsız antrenman zor olsa gerek..
    çalıştığın ağırlıklarda bir azalma oldu mu..kondisyon nasıl.

5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Antremanlar güzel geçiyor. Ağırlıklar hemen hemen aynı. C.tesi karbonhidrat yükleme günüydü. Yalnız istediğim kadar kilo daha veremedim. Kardiyoyu arttırmaya karar verdim.

6. digital

digital Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kolay gelsin diyetinde başarılar dilerim,
    birkaç sorum olucaktı kahvaltıda aldığın vitamin direk eczaneden alabileceiğimiz bir vitaminmi?
    öğrenciyim ve sebze yemekleri konusunda sıkıntım var (yapamamakla ilgili:) sebze yemeği yerine ne önerebilirsin?
    birde ben ikinci öğretimim diyeti uygulamak gibi bir fikrim var ama zaten 11 12 de kalkıyorum yani senin öğlen yemeğine denk geliyorum 1 de sporda oluyorum 4 buçuktada dersim başlıyor ve 20:30 a kadar sürüyor anlayacağın bu öğünlere uymuyorum nasıl bir öğün sırası uygulamamı tavsiye edersin?
    son sorumda hardline nutrition karnitin yada twinla carni fuel gibi ürünleri bu diyete katmak inanılmaz saçmamı olur hem güç verip hemde yağ yakma konusunda yardımcı olurlarmı?

7. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Selam digital. Evet eczanelerden alacağın tarz bir vitamin senin için uygundur. Ben solgar VM 75 kullanıyorum. Sende istediğin kompleks bir multivitamin kullanabilirsin.
    Sebze kesinlikle yemelisin yapamıyorsan psyllium husk fiber supplement almalısın. Diyet fiberler bu diyette önemli. Bunlar diyette karbonhidrattan sayılmıyor. Tabii yine de abartmamak lazım.
    Diyette önemli olan makro kaloriyi alabilmek. Saat olayını kendin belirlemelisin. Hangi vakitte aldığın çokta önemli değil. 3 saatte bir diyet listendeki yiyecekleri planına göre belirleyebilirsin. Okula giderken mesela ben yanımda götürüyorum yiyecekleri.
    L-carnitine kullanabilirsin tabii saçma olmaz. Fakat ben kişisel olarak karşıyım yağ yakıcılara. Kullanıp yarar gören sporcular var bence deneyebilirsin sende.

Bu arada diyet devam ediyor. Hergün kilomu yazmayı hedeflemiştim fakat kilom bir sabit bir düşüyor. Bu yüzden düştükçe yazıcam.

8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    91.........

9. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    90......................

10. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Selam Achilles sürecini merakla izlemeye devam ediyorum. Bende gecen sene aynı diyeti uygulamıştım çok olumlu sonuç almıştım. Hatta benle birlikte bir kaç kişi daha Ketojen diyet sayesinde çok iyi sonuçlar almıştı. Ama diyetin sonunda bayağı bir zorlanmıştım. Geçen seneki deneyimime dayanarak biraz kendime göre değişiklik yaptım. Ketojen diyete geçmeden önce ilk iki hafta kademeli bir şekilde % 50 karbonhidratı azalttım. Bu iki haftada 2 kilo verdim. Daha sonra ki iki hafta Ketojen diyete geçtim 30 gr karbonhidrattı sabit tuttum. Bu iki haftada 2 kilo daha verdim. 90 kilodan 86'ya kadar inmeyi başardım. (1.80 boyumdayım ve 82 kiloda define bir vucuda sahip olabiliyorum). İki hafta daha aynı şekilde devam edeceğim. Ama son 2-3 kilo yu vermek son derece güç hale geliyor. O zamanda kesinlikle proteini azaltmamak lazım. Geçen sene ben yağ alımı ile birlikte proteini de azatmıştım ki bana iyi gelmedi. Bu sefer son iki haftada tamamı ile yağıda kesmeyi düşünüyorum. Birde tuzu dengelemek çok önemli. Ayrıca Ketojen diyetten sonra karbonhidratı biraz yükseltim mi hemen 1- 2 haftada six pack ler kayboldu. Sanırım bende 1-2 hafta sonra inatçı kilolara geleceğim. Deneyimlerini aktarmanı merakla bekliyorum....

11. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Achilles, kaç kilo veriyorsun ve belden kaç cm inciyorsun? İkisini bir arada yazarsan daha iyi bir fikir edinilir diye düşünüyorum.

12. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    merhaba achilles, uyguladığın diyeti yaklaşık 3 sene önce ben de uygulamıştım, ve 2 ay sürdürdüm, sonuç gerçekten de mükemmeldi. fazla bir yağlanmam yoktu fakat deri üstündeki, özellikle bicepslerimin ve omuz başlarımın üzerlerindeki yağları ve belimin yan taraflarındaki yağları attım. aynen senin dediğin gibi sabah kalkar kalkmaz zeytinyağlı protein tozu içiyordum, diğer öğünlerde de büyük farklar yok aslında, daha az yağlı besleniyordum ve balık yağı hapı öğlen yemeğinden önce bir adet kullanıyordum. protein alım miktarım seninkinden biraz daha fazlaydı, bence sen de korkmadan artırmalısın, malum havalar ısındıkça, metabolizma hızın da artacak, kolay gelsin, umarım başarılı olursun.

13. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Selam Sharingan, karbonhidratsız yaşam deyince benim ilk aklıma gelen hep nasıl yani böyle beslenme şeklimi olur insanın kafası çalışmaz peki enerjiyi nerden alıcam sorusu hep aklıma gelirdi. Fakat bu diyete alıştıkça ve kan profilim her yönden düzgün çıkınca sevmeye başladım. Bende o ilk haftaki yorgunluk kendini halsiz hissetme durumu ortadan tamamen kalkmıştı devam ettikçe. 8-9 senedir bu şekilde beslenen kişiler var yurtdışında konuştuğum. İlk önce şunu söylemeliyim ki bu diyet eğer şeker hastası değilseniz ve ya gizli şekeriniz yoksa sağlıklı !! Fakat şunu da demiyorum ki karbonhirat şeytandır. Hep şuna inandım disiplinli şekilde yapılırsa bu diyet gerçekten iyi sonuçlar verecekti. Verdi de. Ben bunu artık yaşam biçimi olarak sürdürmeyi seçmeye karar verdim. Vücutta 1 gram su tutmuyorum. Haftanın 1 günü istediğim kadar alkol ve ya pasta ve ya aklımıza ne kalorili şey varsa yiyorum. Şu ara kilo vermem yavaşladığı için 3 gündür insan üstü bir karbonhidrat yükleme günü yaptım. Kilo aldım mı evet aldım ama çünkü çoğu su. Karbonhidratın kötü yanı su tutması bu yüzden ilk karbo gününde olan six packler karb almaya başlayınca hemen yokoluyor. Bu arada başarılar dilerim inşallah istediğin seviyeye gelirsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:42 ----------

Şu aralar 91 kilo falanım ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim. 96 kilondan 91 e kadar olan kısmın çok büyük bir kısmı yağdan gitti. Artık şöyle yapıyorum yağ yakıp yakmadığıma ayna karar veriyor. Çünkü bir miktar kasta arttırmış olabilirim.

Şu yağ ölçerlerden almayı düşünüyorum. Sanırım gerçeğe en yakını bu söyler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:48 ----------

Teşekkürler güzel dileklerin için evet gerçekten mükemmel bir diyet.

Şu aralar maalesef çok yoğun bir dönemdeyim. Hem okul hem iş hem de bazı özel sebeplerden dolayı. Sorular olursa geç yanıtlayabilirim umarım kusura bakmassınız. Herkese iyi çalışmalar.

Son düzenleme: 20 Mart 2010
    Sharingan bunu beğendi.
  14. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Achilles1980, öncelikle istediğin kiloya en sağlıklı şekilde inmenizi diliyorum..
    Ayrıca zeytinyağı içmeninizin sebebi nedir?

15. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Selam Achilles, öncelikle teşekkür ederim aynı güzel dilekleri senin içinde paylaşıyorum... Pazar günü (karbonhidrat yükleme günümde :) ) Uzun zamandır Los Angeles da dietisyenlik yapan eski bir arkadaşımla Ketojen diet hakkında konuştum. O da seninle aynı gözlemini paylaştı. Vejeteryanlar gibi bu diyeti hayat boyu sürekli uygulayan bir çok insandan ve popülerliğinden bahsetti. Sağlıklı olup olmadığı ve herkese uygun olup olmadığı konusunda bir yorum getirmedi. Çünkü o çok farklı bir disiplini temsil eden vejeteryan bir insan. Ama özellikle ketojen diette etkili olan bir tavsiyede bulundu. Bende burada paylaşmak istedim. Onun yorumuna göre Ketojen dietteki en büyük sorun insulin dalgalanması. Ama sabah ve akşam olmak üzere 1 tatlı kaşığı şeklinde alınacak öğütülmüş keten tohumunun düşük karbonhidratlı beslenmeden kaynaklanan insülin dalgalanmasını dengelemede çok yardımcı olduğunu özellikle ketojen diet ve diğer düşük kalorili diet tiplerinde etkisini daha da arttırdığını buda hem yağ yakımını hızlandırdığı hem de şekerin düşmesini engellediğini söyledi. Nette öğütülmüş keten tohumu hakkında yazılanları okudum. Bana çok mantıklı geldi. Bende sabah akşam olmak üzere 5 gr öğütülmüş keten tohumu almaya başladım. Sana yoğun döneminde sağlıklı ve mutlu günler dilerim

asrin78 bunu beğendi.
  16. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Tekrar selam Sharingan keten tohumunu öğütülmüş olaraka değil de keten tohumu yağını amerikalılar çok kullanıyorlar. Hatta zeytinyağı yerine flaxseed oil diye tabir ettikleri keten tohumu yağını seçiyorlar. Faydasını görüyorsan çok güzel. Fakat bundan yıllar önce bir guatr ameliyatı geçirdim. Keten tohumu - tiroid arasındaki ilişki nedeniyle ben pek kullanmak istemiyorum. İnsülün dalgalanması konusu ise cidden çok önemli bir konu. Diyetin ana teması bence. Bu diyetin esas amacı da zaten bu dalgalanmayı engellemek bunuda yapıyor sanırım. Aslında öğünler arası dağılımı yani eşit yağ eşit protein durumunu iyi ayarlamak lazım. Mesela büyük öğünler yerine ufak ufak alınan zamana yayılan öğünleri tercih etmek hem metabolizma için hemde bu dalgalanmayı engellemek için aslında önerilen bir durum. Tekrar görüşmek üzere umarım bu konudaki düşüncelerini paylaşmaya devam edersin. İyi çalışmalar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:20 ----------

Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Vücut enerjimi yağlardan alıyorum.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ketojen-diyet-t26195.html?t=26195

Bu linkte konuyu bilimsel olarak çevirmeye çalıştım.

17. ezy

ezy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhidrati indir biraz, sebze olarak ne yiorsun? Broccoli ye bence...

Yag orani biraz az gibi... 200 cikarsan bunu? Tavuk yerine 250gram kiyma ye

18. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    1. Karbonhidrat alımının hepsi diyet liflerden yani yeşil sebzelerden bu yüzden karbonhidrat alımım gayet normal. Zaten hiç alınmassa bağırsakla ilgili problemler başlar.

2. Yağ oranını arttırırsam kalori miktarı da yükselecek bu yüzden onuda ideal görüyorum.

Kıyma konusunda aslında haklısın fakat etiketinde besin değerleri yazan kıyma satılmadığı için ne kadar yağ ne kadar protein alınıyor muamma. Bulk dönemde alınabilir fakat ince hesaplar yapılan bu diyette kullanılmasını uygun bulmuyorum.

Önerilerin için teşekkürler.

19. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Achilles, supplement kullanımında daha önce dikkat etmediğim tek bir şey şimdi gözüme çarptı o da Creatine. Creatine bildiğim kadarıyla ve kendi kullanım deneyimlerime görede vucudun su tutmasına neden oluyor. Ben kas hatlarını ortaya çıkaracak definisyon dieti ve programına girdiğimde kesinlikle creatine kullanmaya bırakıyorum. Acaba Ketojen diet ile birlikte Creatine kullanımıyla ilgili başka bir bilgiye mi sahipsin? Eğer öyle ise bunu bizimle paylaşırmısın?

20. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Creatine kullanımını kesinlikle öneririm. Su tutma olayı da doğrudur. Kaldırdığım ağırlıkları ve son setlerdeki o zorlamayı yapabilmem konusunda kesinlikle bana yarar sağlıyor. Kre alkalyn cidden su tutmuyor fakat elimde şu an bulunmadığı için mono kullanıyorum. Kasların yenilenmesi ve overtraining içinde bence birebir creatine. Bence 1 ay yüklemesiz creatine kullanımı yapılabilir daha sonra 1 ay hiç kullanılmayıp istenilen düzeye gelindiği kontrol edilebilinir. En azından ben böyle deniyorum.

Sayfayı Paylaş