İrileşmeden olur mu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kemo_kemo tarafından 3 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kemo_kemo

kemo_kemo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Öncelikle belirtmeliyim ki ağırlık çalışmaya karar verdiğimden beri (son bi kaç hafta) netten fikir edinmeye çalışıyorum ve bodyforumtr gerçekten de aklıma takılan bir çok sorunun yanıtını verdi bana. Bundan dolayı sizlere minnettarım.
    Yalnız cevabını bulamadığım (forumda yok ya da benim beceriksizliğim) bir kaç husus var onlar için de bu konu içerisinde sizlerden yardım isteyeceğim.

1- Benim yaradılıştan kemiklerim iri. Yani dışarıdan bakıldığında iri kıyım izlenimi veririm rahat bir şekilde.Bundan mütevellit ben ağırlık çalışırsam daha da irileşir miyim ? Eğer ki daha da irileşirsem günlük hayatta sıkıntı yaşarım bu kaçınılmaz.Bu halimde bile giyim konusunda ara sıra sıkıntı yaşıyorum. Yani sorum şu ki irileşmeden parçalı diye tabir edilen dışarıdan bakıldığında kaslı bir görünüm veren bir vücut sahibi olabilir miyim ?

2-Bir diğer husus ta şu ki arkadaşlar benim leğen kemiklerim geniş duruyor. Bu durumda dışarıdan bakıldığında omuzlarımla aynı hizada gibiler.Bundan dolayıdır ki benim sırt ve kanat çalışmam mı gerekir ? En azından bu aleyhimize olan durum lehimize çeviremesekte dengelemek için. Sorum yukarıda anlattığım durum için ne yapmam gerekir. Vücut yağ oranım fazla olmamasına rağmen belim leğen kemiklerimden dolayı kalın duruyor. Bu durumu çalışarak lehimize çevirebilry miyiz yoksa daha da istemediğimiz yön de mi gelişir olaylar

3- Aslında birinci madde de bahsettiğim durumdan dolayı irileşmeden parçalamak mümkün müdür ? Eğer ki mümkün ise nasıl bir çalışma programı uygulamalıyım.

Okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için teşekkürler.

NOT : Eğer ki sürç-i lisan ettiysem veya konuya ve bu spora yabancılığımdan dolayı bazı terimleri karıştırdıysam, saçmaladıysam affola

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Buradaki belirleyici faktör idman ve beslenme programıdır. Düşük karb. ve protein ağırlıklı beslenme programıyla yağ oranınızı düşürüp kas kütlenizi geliştirebilirsiniz.

Alternatif olarak fitness tekniklerini kullanarak ta sıkı bir vücut elde edilebilir.

Pappy, NacHo, kemo_kemo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş