Üniversite Çalışması ve Spor(Önerileriniz)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eray3554 tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. eray3554

eray3554 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Ümiversitesi sinavi yaklastigindan dolayi malum okul zamani ders calismaktan zaman bulunamamakta.herkes hayatinin bi donemi bunu yasamistir.bende o donemimdeyim.
    evde kurdugum kosemde iki senedir calisiyordum ki artik zaman bulamamaya basladim.bunun yerine dusundugum bir fikri sizlerle paylasmak istiyorum.
    mesela matematik calisiyorum diyelim.her yirmi soru arasinda 3*12 kez bir hareketi ornegin bench press i tekrar edip bir yirmi soru daha cozdukten sonra yine nizaminda mesela butterfly hareketi yapiyorum.bu sekilde kopmamaya calisiyorum hem dersten hem egzersizden.sizce bu ne kadar dogru? cunku gercekten baska secenek de yok.ya aletleri kaldirmali ara vermeliyim ya da bu sekil devam etmeli.
    yorumlarinizi bekliyorum.tesekkurler

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Kardesim bu sinavlarin hayatimizi mahfetmesine izin vermemelisin iste genclerimizi getirdikleri nokta bende tekrardan hazırlanıyorum da 24 saatimiz var be kardesim bu kadar abartmaya gerek yok 1 2 saatte kendimize ayiramiycaksak yasamayalim vursunlar kelepceyi baglasinlar okula dershaneye ders calisalim hic kalkmadan :D neyse sen bi cozum bulmussun olur tabiki neden olmasin bende yabanci dil okuyorum lys yaklasinca set aralari 1 2 kelime ezberlerim, dedigin sekilde olur heralde yinede fazla uzatmadan hareket aralarini
    Ekleme:yada fullbody yapabilirsin zamani olmayanlar icin gayet uygun

AnTiCoRe bunu beğendi.
  3. eray3554

eray3554 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    24 saat haklisin kardesim ama okul ardindan dershane en erken aksamustu 6-7 de evdeyiz biliyosun.ders icin verimli olan o iki uc saatte de vucudu yormaya kiyamiyorum diyebilirim.
    fullbody dedigini ayrintili arastiricam tesekkurler

egemennn bunu beğendi.
  4. neshter_90

neshter_90 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Günlük bir saat ayır sporuna,tüm çalışmalarını pozitif olarak etkilersin endorfin i salgılat,doğru beslen komplex karbonhidratlar tüketmeye çalış beynini aç bırakma

5. Odunncuk

Odunncuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkesin hayatında bi koşuşturmaca mutlaka var.Senin durumun buna en iyi örnek, bence öncelikle derslerine ağırlık ver kafan rahatladıktan sonra geri dönersin spor'a. Hayat akıyor...

6. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Üniversiteyi kazanınca zamanın olacak mı sanıyorsun hele ki evine uzak bir okula gidip geleceksen... ama bir şekilde zaman yaratıyorsun sizin içinde böyle olmalı.

7. eray3554

eray3554 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Üniversitemin yakin olacagindan eminim planlarimi ona gore yaptim.
    dersler daha agir basiyo kafamda tabi ki.tek merakim saglik sorunu vb yasayip yasamayacagim bu sekilde.
    etkisi tabiki disiplinli calismaya gore az olacaktir.

8. irvine chivas

irvine chivas Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Haftada en azindan 1 gun disarida spor yapsaniz temiz havada ,derslerinize de faydasi olur beyin icin de gercekten onemli . Tip fakultesi ogrencisiyim en yogun gunde bile spor yapip ustune ders calismak cok daha verimli geliyor bana ( sporda harcayacaginiz 1 saatin karsiligini fazlasiyla alirsiniz emin olun ) .

Sayfayı Paylaş