Karın Kası Gözükmesine Rağmen Göbek Problemi.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve türkkası tarafından 9 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. türkkası

türkkası Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar.

İsmim Emrah. 25 yaşında, 170 boyunda 69 kiloyum.

Bu siteyi bir yılı aşkın süredir takip ediyorum. Beslenme ve antrenman programlarımda çok yardımcı oldunuz, sağolun. Bayağı faydalandım bu siteden.

Söylediğim gibi, bir yıldan fazladır dikkat ediyorum vücuduma. Düzenli ve bilinçli bir diyet programı uyguluyorum, hiç aksatmadan haftada 3 gün antrenman yapıyorum, uykuma ve yaşantıma mümkün mertebe dikkat ediyorum. Sigaram, alkolüm yok.

Tam 17 kilo verdim. Kendimi çok zinde hissediyorum. Bedenimden son derece memnunum ve artık tam istediğim vücuda sahibim. Bicepslerim olsun, triceps olsun, trapez, kalf, her kas grubum istediğim gibi gelişti.

Ama şöyle bir sorunum var. Hala göbekliyim. 4 abdominal kasım gayet net belli olmasına rağmen, hala göbekliyim.. Bu nası lbir tezatlıktır anlamış değilim ve yardımınızı istiyorum. Göbekten kastım şöyle;

Özellikle alt karın kısmımda, göbek deliğimin etrafında şişkinlik var her daim. Sanki derimin altına içi su dolu bir balon yerleştirilmiş gibi. Yani ne yaparsam yapayım, her zaman göbeğim eşofman lastiğimin üzerinde. En yakın zamanda fotoğraf ekleyerek daha detaylı anlatacağım bu sorunu.

Kaslar bile belli olmasına rağmen, tabiri caiz ise kaya sertliğinde olmasına rağmen, hala neden bu problemi yaşıyorum, bilen ya da yorum yapabilecek olan varsa lütfen yardımcı olsun. Nasıl bir beslenme/antrenman programı izlemeliyim?

Şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

himrkolo bunu beğendi.
  2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Şu başlığa bir göz atın.

Böyle bir sorun değilse hala yağ fazlanız olabilir, boyunuza göre kilo fazlanızın olduğunu görüyorum, tabii bu kas kütlesinden de ileri geliyor olabilir ancak eğer yağ oranınız biraz fazlaysa karın kası çevresindeki yağın da yakılması gerekebilir. Bunun için programınıza kardiyo eklemenizi ve karbonhidrat zamanlamasına -özellikle basit karbonhidrat- dikkat etmenizi öneririm.

İmzamdaki ilk çevirim de ilginizi çekebilir.

türkkası bunu beğendi.
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sizin sorununuz halk arasında ayva göbek diye tabir edilen göbek deliğinin cıvarı ve altında oluşan şişkin yağ kütlesi. programımınıza hanging leg raise ve knee raise hareketlerini ekleyin. Ek olarak CLA (Abdominal bölge başta olmak üzere yağların yakılması ve kas oluşumunun ve büyümesinin sağlanması amacıyla kullanılan bir suplement) kullanmanızda yardımcı olur.

neverzz, Pappy ve türkkası bunu beğendi.
  4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yılların birikiminden kaynaklanıyor. seni çok iyi anlıyorum tam da alt giysinin bele bağlandığı yerin üzerine denk gelir. giydiğin pantolon-eşofman-şort her ne ise, yağları sıkıştırır ve yukarıya doğru göbek deliğinin hemen altında şişkinlik yapmasına yol açar. gören de seni göbekli zanneder :D

türkkası bunu beğendi.
  5. türkkası

türkkası Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Önerileriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Dikkate alacağım söylediklerinizi.

@SAVAŞ74 ; Evet söylediğiniz gibi, bakıldığı zaman göbekli zannediyorlar, ilginç bir durum malesef.

@BeachBoy ; Bahsettiğiniz hareketler antrenman programımda mevcut. Söylediğiniz suplement ide araştıracağım, sağolun.

@
    vinternatt ; Verdiğiniz linkte anlatılan problem neredeyse bendekide, sağolun (Zaten moderatör arkadaşlar konuyu oraya taşırlarsa rica etsem, çok daha uygun olur.)

İmzanızdaki linki inceledim. Vücut yağ oranım kaç bilmiyorum ama, linki referans alırsak görüntü itibarı ile, 10-14 arası bir noktadayım;

http://img153.imageshack.us/img153/5126/malebodyfatpercentagesp.jpg

Başta muscle fitness olmak üzere pek çok dergiye aboneyim. Büyük bir araştırma içindeyim, çok canımı sıkmaya başladı bu problem. Bakalım artık, hayırlısı.

6. himrkolo

himrkolo Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Afyon
    güzel bir konu sabitlenirse iyi olur aynı sorun bendede var :) :)

7. türkkası

türkkası Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu olaylar tabiki bir yerden sonra yapı ile alakalı oluyor biliyorum. Hatta bir başlık vardı forumda, 3 tip karın kası vardır, J Cutler modeli vs. falan diye, hatırlıyorum.

Ama benim asıl sormak istediğim abdominallerin görünümü, gelişmesi vb. değil. Resimdeki kadar düz bir karın bölgesi, yapısalmıdır, yoksa çalışma/ beslenme ile elde edilebilecek bir durummudur? Eğer mümkün ise bunu nasıl bir program ile başarabiliriz?

(Tekrar söylüyorum, öğrenmek istediğim yalnızca karın böygesinin düzlüğü konusu. "Fotoğraftaki gibi nasıl olabilirim, ne yapmalıyım" tarzı bir soru sormuyorum yani yanlış anlamayın :) Tek merak ettiğim bu düzlükte bir karnın herkes için mümkün olup olmaması, mümkünse hangi program ve çalışma ile olabileceği.)

Neden bu kadar taktın bu duruma diyende olabilir, şöyle açıklayayım.

Söylediğim gibi 17 kilo verdim, karın bölgemi saymazsak vücudum tam istediğim şekle girdi. Bu karın fazlalığımı yok etmek için daha fazla cardio ya başvurursam eğer, dahada fazla kilo vereceğim ve artık iyice küçüleceğim genel olarak. Bundan çekiniyorum ve işte bu yüzden karın odaklı bir program istiyorum.

Uyguladığım program ise şöyle;

Pazartesi Günü : Göğüs + Sırt + Karın + Cardio (ip ya da koşu)
    Çarşamba Günü :
    Ön ve arka kol + Karın + Cardio (ip ya da koşu)
    Cuma Günü :
    Omuz + Karın + Cardio (ip ya da koşu)

Cardio esnasında bacaklarımın zaten çalıştığını düşündüğümden ve gelişimini gözle gördüğümden, uzun süredir bacak antrenmanını yapmıyorum.

Kendimi ve hedeflerimi iyice açıkladım artık, lütfen yardımlarınızı esirgemeyin, şimdiden teşekkür ederim.

Emrah.

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Değerli üyemiz;
    Açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden günlük bölümü dışında taşınmıştır.
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

9. türkkası

türkkası Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın admin, alakanız ve uyarınız için teşekkür ederim. Zaten başlık altındaki mesajlarda da konuyu sanırım yanlış yere açtım, ilgili yere taşımalarını rica ediyorum yöneticilerden demiştim. Yanlışlığımı mazur görün.

En son mesaj yazmamın üzerinden 1 ay geçti. İnşallah flood olarak algılanmaz bu mesajım.

Hala aynı dertten muzdaripim. Yardımcı olmak isteyen varsa sevinirim.

10. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Oncelikle 17 kilo verdiginiz icin tebrik ederim, hic kolay degil, ben de uc sene icinde 30 kilodan fazla verdim, ve dolayisiyla gobek deliginin altinda biriken bir kisim halka gibi deri parcasi var, fazla olmasada gozume benimde batiyor, ancak kiloverdikce,bu deri inceliyor, bana azaliyorgibi geliyor. 40-50 kilo verenler abdominaplasti gibi bir ameliyatla fazla derileri aldiriyorlar, tabi bizim icn ameliyat gerekli degil, sabir isi. Diger bolgeler, kol, gogus, bacak gibi, kasla doldugu icin sarkma olmadi, ancak o bolgede fazla deri birikimi olmasi, ve mide kaslarinin cok az olmasi nedeniyle, ne yaparsaniz yapin, sarkma oluyor.

11. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

herkez bu tip bir karna sahip olamayabilir genetik faktörler devreye giriyor bi noktadan sonra.

örnek herkez böyle bir karna sahip olsaydı ilk olacak kişi arnold olurdu sanırım ama olamadı :)

12. türkkası

türkkası Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.

O zaman biz bildiğimizi uygulamaya devam edelim, gerisi genetiğimize kalmış artık :)

Sayfayı Paylaş