Hardline Nutrition Soy Pro

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 29 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 18
    31,0%
  2. Orta karar

oy sayısı 26
    44,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 14
    24,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Soy Pro Etkisini Nasıl Gösterir?

Amino asit profili ile yumurta, süt ve hatta whey proteinine kıyasla daha yüksek oranda L-Arginine ve L-Glutamic Acid ihtiva eder. Kaslar için hem yapıcı hem onarıcıdır ve proteinleri parçalayan enzimleri bloke ederek (Tirozin Kinaz İnhibisyonu) protein parçalanmalarını önler. Vücudun kas ağırlığını korumaya yardımcı olurken kas kütlesinde de artış sağlar.

Laktoz, karbonhidrat, kolesterol ve yağ oranları sıfırdır. Bu açıdan süt ürünleri tüketemeyen sporcular için mükemmel bir proteindir. Düşük karbonhidratlı ve düşük yağlı diyet yapan herkes için uygundur. SOY PRO çeşitli mineralleri (Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, Demir, Krom ve Selenyum) ve yine sağlık açısından çok önemli olan B kompleks vitaminlerini de (thiamin, riboflavin, niaçin ve folik asit) içerir. Soya proteininin düzenli kullanımı ile sporcularda kardiovasküler sağlık, testesteronun östrojene çevrimini inhibe etme, bağışıklık sistemini geliştirme, iyileşme ve doku onarımı sürecini hızlandırma, her türlü yeniden yapılanma, kolestrolü düşürme, kemik kaybını engelleme, kansızlığı önleme, yaşlanma belirtilerini azaltma ve daha birçok yarar sağlar.

Kullanım Şekli
    1porsiyon (23 g) büyük bir bardak (300 ml) su veya az yağlı süt ile karıştırılarak alınır. Sporcular antrenmandan 30 dakika önce ve antrenmandan hemen sonra olmak üzere, günde 1-2 porsiyon (23 g - 46 g) veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde alabilir.

2. MusaCicek

MusaCicek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bende almayı düşünüorm ama genel kanı whey protein alma üzerine..soy protein bitksel bazlı oldugu için etkisi daha az deniliyor.ama fiyatıda gerçekten uygun

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Pek tercih ettiğim bir ürün değildir. Bazı arkadaşlar off günlerde kullanıyo ama bence boşa harcanan para demek.

4. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Fiyatına göre etkili ama biyoyararlanımı'nın yüksek olduğunu hiç zannetmiyorum+aspartam ve sentetik tatlandırıcı dolu

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    tad olarak bence cok kotu bır tada sahıp sutle ıcılmesı cok zolsıyor bır sure sonra ancak sula ıcılebılrı oda cok tatlı bır tada sahıp baska aromalrı osas dha ıyı olur

6. CoopUq

CoopUq Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bir yerde okumuştum bu protein yavaş sindiriliyormuş ve erkeklerın kullanılması önerilmiyormuş doğrumudur.? ben fiyatı uygun olduğu için alıcaktım ama vazgeçtim herhangi bi sakıncası varmı acaba ?

7. mharman

mharman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben kullandım açıkça söylüyorum kesinlikle almayın bu ürünü zaten bitiremedimde tadı inanılmaz kötü sütle bile olmuyor.

8. CoopUq

CoopUq Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende aldım tadı berbat iğrenç kusucak gibi oluyorum içince gerçekten almanızı tavsiye etmem.

9. Vendigo

Vendigo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğru mu bu ya

10. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Valla ben alacaktım supplementler.com'dan ancak ordaki temsilci bana genelde vejeteryanların kullandığını söylemişti.Kas yapılanmasına pek yardımcı olmaycağını söylemiş ve başka bir ürün önermişti.

11. Darkness123

Darkness123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    University Student
    Yer:
    Marmarice
    Arkadaslar VG başlayalı 3 ay olacak yaklaşık 1 aydır kullanım talimatına göre kullanıyorum ve günde 6 öğün bol proteinli gıda tüketiyorum inanın bana faydasını fazla göremedim oysa haftada 4-5 gün VG yapıyorum ve bir farkı yok bana göre.
    Eğer alcaksanız Protein tozu biraz daha üstüne ekleyip daha iyi birşey alabilirsiniz.

Bu arada tadı kötü değil ama Shaker şart ;)

Saygılar...

12. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bir yerde okumuştum bu protein yavaş sindiriliyormuş ve erkeklerın kullanılması önerilmiyormuş doğrumudur.? ben fiyatı uygun olduğu için alıcaktım ama vazgeçtim herhangi bi sakıncası varmı acaba ?
    doğru mu bu ya
    Genelde soya çin,japonya gibi ülklerde çok kullanılıyor ve içinde östrojen hormonu olduğu ve bu kadınsal hormonun erkeğe pek yaramadığı malum hatta östrojen hormonu tedavisi ile gerçekten kadına benzeyen transeksüeller var ki bu hormon erkek yapısını değiştiriyor soya da bu kadınsal hormon östrojen fazlasıyla mevcut.Özellikle çin ve japonyadaki erkeklere bakarsanız tüysüz olurlar ama her tüysüz de tabiki transeksüel olacak diye bir şey yok ama bu tüysüzlüğü soya yemeye bağlıyorlar.Ayrıca bu gibi ülkelerde çin ve japonya haddinden fazla transeksüel var diğer ülkelere nazaran cinsiyet değiştirip erkek'ten kadına dönenler işte östrojen tedavisi ile bir erkek nasıl kadına döner bir video https://www.youtube.com/watch?v=pWXcy6DE_M8 linke tıklayarak izleyebilirsiniz bu videodaki erkek östrojen tedavisi görerek kadın olmuş.Ayrıca bu videodaki ilk erkek halini de görenbilirsiniz ve o da östrojen hormon tedavisi görerek tamamen kadın olmuş. https://www.youtube.com/watch?v=hlk3nNya93M&feature=player_embedded linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Cinsel gücü azaldı. Kadınlara karşı ilgisini yitirdi. Sebebi ise mucize gıda…
    “Mucize” gıda soya son yıllarda sağlıklı bir beslenmenin vazgeçilmezi haline geldi. Ancak Amerikan Men’s Health dergisi soyanın erkek neslini tehdit ettiğini iddia ediyor.
    ABD’li James Price (55), bir yıl önce göğüslerinde büyüme, sakal, kol, bacakla göğsündeki tüylerin azalması ve cinsel gücünü yitirmesi şikayetleriyle doktora gitti. Testlerde Price’in vücudunda sağlıklı erkeklere oranla sekiz kat fazla östrojen hormonu tespit edildi. Kadınlarda daha baskın olarak bulunan bu cinsellik hormonunun oranı, sağlıklı kadınlardan bile daha yüksekti. Gittikçe duygusallaşan ve kadınlara ilgisini yitiren Price, dört ayrı doktora gitmesine rağmen sorununun kaynağını bulamadı. Son doktoru ise sonunda Price’in günde 1.5 litre soya sütü tükettiğini fark etti.
    Soya fasulyesi ve soyadan yapılan gıdaların kalp sağlığını koruduğunu, kolesterolü düşürdüğü, ömrü uzattığı ve prostat kanseri riskini azalttığı ortaya konmuştu. Ancak bilim adamları, artık soyanın faydaları konusunda o kadar da emin değil. Soyadaki “genistein” ve “daidazein” maddeleri kadınlarda baskın olan östrojenle aynı işlevi görüyor. Günde 25 gr soya proteini almak bile erkeklerdeki hormon dengesini bozarak, “cinsiyet” sorunlarına yol açabiliyor. Connecticut Üniversitesi’ne göre soya testesteron üretimini düşürüyor. Harvard Üniversitesi de soyanın sperm sayısını yüzde 32’ye kadar azaltabildiğini ortaya koydu. Bol bol soya tüketen Çinli erkeklerde cinsel sorunlara ortalamadan yüzde 10 fazla rastlanması da soyanın erkekler için oluşturduğu riski doğrular nitelikte. Price, doktorunun tavsiyesi üzerine soya sütü içmeyi bıraktı ve hormon dengesi 3 ay sonra normale döndü. Uzmanlar, özellikle 40 yaşın üzerindeki erkeklerin soya tüketimini sınırlamasını tavsiye ediyor.

Alıntıdır(http://www.lisem.net/2009/05/29/soya-ostrojen-hormonu-sayisini-cogaltiyor/)

cecinar bunu beğendi.
  13. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    aynı şey buğday proteini içinde geçerli mi acaba?

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    yok hayır o konuda ıcın rahat olsun

sana sole dıyım eger ole bır durum olsa etraftakı herkes ekmek v.b unlu seyler yıyor dıye bır degsım olurdu ama yok tabıkıde bunlar sadece soya ıcın gecerlı :)

Rambo16 bunu beğendi.
  15. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz

tabi yaa çok haklısın sonuçta aldığımız komplex karbo.ların neredeyse tümünde buğday var bu nasıl aklıma gelmedi :)

ayrıca soya tamamen bir sanayi bitkisi oldu amacından saptı işin kötüsü bazı dönerci, kasap
    vs esnaf soyayı et diye kakalıyor.. Bilmeden yemek neyse de bile bile soya proteini hayatta almam..

Danny Boy bunu beğendi.
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    burdada belıtmek ısterım kı soya-bugday-bezelye v.b bıtkısel proteın ızolatalrını alıcaksanız suna dıkkat edın gunluk proteın hesabına bıtkısellerıde dahıl edıyomusunuz . bu cok onemlı bır konu bence ornegın bı tabak pırınc:5gr proteın + 100gr tavuk :20gr proteın = 25 gr olarak hesaplayan bırıysenız bıtkısel proteın ızolatalrını kullanabılırsınız ama eger gunluk proteın hesabınıza sadece hayvansal kaynaklı proteınlerı dahıl edıyorsanız bıtkısel proteın ızolatalrını da dahıl edemessınız sıze uygun degıldır almayın

17. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    stev iyi hoş diyorsunda ben tam anlayamıyorum..Bizim dahil etmemiz hesaplamamız ne kadar önemli? Biz kağıt üstünde istediğimizi yapalım metabolizmada bi değişiklik olmaz ki..

Bana kalırsa bitkiselde olsa proteinin aminoasit profilidir bence önemli olan..
    ona bakılarak verilen kararlar yapılan hesaplamalarda daha mantıklı olur..

stev bu benim fikrim ama sen yinede bi aydınlatırsan sevinirim..

18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    tabıkde kısının metabolzıması aslında tam adıyla anbolızması degskendır yanı bırı gunde 200gr bıtkısel proteın alır ama oldukca yuksek mıktarda kas ınsa edebılır . dıger kısı ıse gunde 200gr hayvansal proteın alır ama anbolızması oldukca zayıftır ve cok dusuk mıktarda kas ınsa eder

evet haklısın asıl onemlı olan amıno asıtlerdır zaten bız kılonun 2-3-4katı proteın alın derken buyuk bır yanlıs aypıyoruz asıl dememız gereken x amıno asıtten 11gr yden 3 gr alın gıbı ...

ama bole bır durum mumkun degıl tabıkde o yzuden bız 2-3-4 gr gıbı hesaplamalara devam etmlıyız

bırde olayın su yonu proteınelrın ne kadar kalıtelı oldugu yumrta mesala %100dur ama tavuk %70 yada soya%45 buda su demktır eger 10gr yumrta proteını alırsak bunun 10unuda vucudumuz kullanız ama 10 gr soya alırsak bunun 4.5 graımını kullnır cunku soya eksık bır amıno aıt profılıne sahıptır bazı amınoa asıtlerı yeterlı mıktarda ıcermez

tabı su durumda var mıks yapmak herzamn ıyıdır ornegın yumrtalı pılav v.s gıbı pırıncten 5 gr proteın yumrtadanda 12 gr proteın alsanız bu sıze 17gr ıyı proteın olarak doner

bırde su da var sımdı forumda da uzun uzun tartısıldı bazıları bıtkısel proteınlerı hesaba dahıle etmez yanı adam gunde 200gr hayvansal proteın alır bıde yanında 50gr bıtkısel ama 50 yı saymaz . bu durumda bu tarz bıtkısel bazlı proteınelrı kullnmak bu kısıye uymaz cunku adam bıtkısellerı saymıyor

bana gelırsek ben gunluk hesaba bıtkısellerıde dagıl edıyorum . kı bence dahılde edılmelıdır . ama genelde hep hayvansalla karıstırark tuketırım yanı et+pılav peynır+kuru fasulye v.b gıbı

Son düzenleme: 7 Ağustos 2011
    Rambo16 bunu beğendi.
  19. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    simdilik iyi

1 hafta oldu Hardline Soy Pro almaya baslayali. Ilk 3-4 gün calisma öncesi ve sonrasi aldim. Gayet iyiydi. Calisma sirasinda yorgunluk falan hissetmedim. Üstelik sonrasinda da agrilarim daha önceki zamanlara göre cok daha azdi. Önceden agridan duramazdim.
    Son 1-2 gündür antreman sonrasi aliyorum protein tozunu (antreman öncesi L-Carnitine aliyorum), yine agrilar cok az.
    Kendimi öncekine göre daha iyi hissediyorum genel anlamda. Agirliklari ve tekrarlari artirdim. Abartmiyorum gercekten. Aslinda artik zamani yaklasmisti calismanin zorlugunu artirmanin. Ama protein tozuyla birlikte sanki daha kolay oldu zora gecmek. Kaslarimin erimedigini üstelik yeni kaslarin yapildigini hissetmek gercekten güzel. Cünkü agirlik calismasi sonrasi 30-40 dakika kosuyordum ve kas kaybim oldugunu hissediyordum.
    Tek bir endisem var o da kilo almak. Acaba bundan sonra kilo alirmiyim protein tozuna düzenli devam edersem eger?
    Ileride deneyimlerimi yine paylasacagim burada.

20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    kılo alımı olucagnı snamıyorum zaten tozdan maks gunluk 250kcal gelır buda duzenlı beslenen kardıo yapan bırıne kılo aldırmıcaktır

donkisot bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş