Günde iki defa birer ölçek kullanacağım protein tozunu hangi şekilde kullanmalıyım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fthhllrdm tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fthhllrdm

fthhllrdm Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle merhabalar,
    5lbs optimum whey protein almayı düşünüyorum. Ancak şu konuda kararsız kaldım sizden fikir almak istedim:
    Günde 2 defa birer ölçek kullanmayı düşünüyorum. Birinci seçenek olarak sabah kalkınca 1 ölçek antrenmandan sonra 1 ölçek. İkinci seçenek ise antrenmandan önce 1 ölçek antrenmandan sonra bir ölçek. Sizce hangi şekilde kullanırsam daha yüksek verim alabilirim? Eğer sabahları whey almazsam protein ihtiyacını 3 yada 4 tam yumurta ve meyveli müsli-süt karışımındaki sütten gelecek olan protein ile karşılamayı düşünüyorum. Antrenmandan 2 saat önce kompleks karbonhidrat ve et kaynaklı protein almayı düşünüyorum 30 gram kadar antrenmandan önce ve sonra birer ölçek wheyi ve antrenmandan sonra yiyecegim beyaz yada kırmızı etten alacagım proteini de hesaba katarsak
    yaklasık 4.5 saat içinde 90 gramın üzerinde protein almış olacagım antrenmandan önce protein tozu almazsam bu 75 gr civarına düşecek. Sizce hangisi daha yararlı olur? (70kilogramım).

İlgi gösteren göstermeyen herkese teşekkür ederim.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İlla 2 ölçek alıcam dersen 1. sabah kalkınca 2. ölçeğide idmandan sonra almanı öneririm.

Pappy, fthhllrdm ve Azi bunu beğendi.
  3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    birinci mesajda verdiğin kahvaltıyı yaparsan, antremandan hemen sonra su veya meyve suyu ile 1 ölçek....yatmadan 1 saat evvel light süt ile 1 ölçek.

fthhllrdm bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Savaş yatmadan önce protein tüketmek önemlidir. Fakat whey proteinleri ben yatarken kullanmayı pek önermiyorum. Onun yerine yatmadan 1-2 saat kadar önce 200 gr kadar lor veya 1 ölçek kazeinin daha yararlı oluçağını düşünüyorum. Konuyu açan arkadaşın spor geçmişini bilmiyorum ama eğer ağır ve uzun bir idman yapmıyorsan idmandan sonra 1 ölçek whey al gerisini yediklerinden de karşılayabilirsin.

Pappy, Azi, SAVAŞ74 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. fthhllrdm

fthhllrdm Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İzmir
    1 ölçegini kesinlikle antrenmandan sonra alacağım suyla almayı düşünüyorum meyve suyunu ayrı olarak içerim üzüm suyu bulmaya çalışacağım. Günün son ögünü olarak yatmadan yarım saat önce kadar 2 bardak light süt ve light beyaz peynir yiyecegim yaklasık 70-100 gram kadar kazein için.

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    akşamlari kazein alma düşüncen varsa tabii ki en iyi seçim o olur.
    lor peynir yemek en mantıklısı, yağ oranı en düşük olan o....yanında light süt ile birlikte süper bir kazein deposu...200gr lor + 200 ml light süt: 44-45 gr protein (yaklaşık 40 gr kazein)

fakat mideye dikkat etmekte fayda var, hem laktoz hem de dolu mide ile yatmamaya özen göstermek açısından...

7. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah bahsettigin kahvaltıyı yapabileceksen antremandan önce ve sonra alman mantıklı.yatarkende lor tüketerek kazein ihtiyacını karsılarsın

8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu whey mi? eğer wheyse beachboy isimli kullanıcıyı dilemeni tavsiye ederim. eğer blend protein ise ogun aralarında içmen cok iyi olur.

9. fthhllrdm

fthhllrdm Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İzmir
    ben kana cabuk karışması açısından wheyi sabah almayı düşünüyordum gün içinde vücudumda sindirilmiş protein zaten olacak birde antenmandan önce 1 ölçek yükleme yapmak cok gerekli gelmiyor. Lor peynirinde kazein degil de whey protein oldugunu biliyorum ben bir yanlışın olacak sanırım. Süt bir bardagada düşebilir ama kesinlikle süt ve beyaz peynir olacak yatmadan önce. Yatmadan önce whey protein almak cok mantıklı degil diye düşünüyoru.

Sayfayı Paylaş