Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Merdo tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Doğal Beslenme Mi Supplement Mi

1. Doğal Beslenme

oy sayısı 461
    69,2%
  2. Supplement

oy sayısı 205
    30,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 111 üye.
  1. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    2.5 senedir yapıyorum vg yi ilk 2 sene whey kullanmadım son 6 ayda aldıgım gelisimi gordukten sonra keske 1 sene evvel kullanmaya baslasaymısım diyorum

2. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Hergün et,balık,hindi,kefir,bıldırcın yumurtası gibi fonksiyonel gıdaları düzenli tüketecek durumu olanlar ve bilimsel bir metotla uygun şekilde beslenenler için supplement takviyesi gereksiz olabilir. Ama kabul etmek gerekirki, çok az bir kısmımız bu kadar güçlü beslenebiliyor.. O yüzden supplement takviyesi almak, çoğumuz için bir mecburiyet aslında.Yaptığımız spordan daha iyi verim almak için bir ön koşul..

Ancak supplement tavkiyesi alırken, çok iyi seçim yapmalıyız. Çünkü supplement tavkiyeleri, endüstriyel üretim ürünleri. Doğal olarak içinde zararlı kimyasallar bulunabiliyor. Bu zararlı kimyasallar, uzun sürede birikimli etkiyle, bize zarar verir. O yüzden çok iyi tercih yapmalı ve fiyat endişesine kapılmadan en kaliteli-en sağlıklı ürünü seçmeliyiz.

veaN bunu beğendi.
  3. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Her zaman tabiki doğal beslenmekten yanayım ki doğal da besleniyorum ve supplementsiz VG düşünemiyorum. Doğal olmayan dediğinizde ben kür anlıyorum.
    Ama tüketmeden önce supplement ın ne olduğunu ve amacını çok iyi anlamak lazım, çok okumak lazım. Sonuç olarak kulaktan dolma ve uydurma bilgilerle bu sporu yaparsanız C. Ronaldo gibi bir vücuda 2-3 senede de ulaşamazsınız ki VG maceranız o kadar sürmez çok daha erken veda etmiş olursunuz.

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    supplement çok geniş bir kavram.çok,ama çok geniş bir kavram.....önce içeriğin ne olduğunu bilmek gerekir...nasıl,neden üretildiği ?...bu anlaşıldıktan sonra ortaya daha farklı çerçeve çıkacaktır...

ancak, supplementler genelde spesifik konsantre ürünler olduğundan miktar konusu çok önemlidir...doz aşımları rahatca oluşabilir...

-ürünün ne olduğu?
    -üretim metodu?
    -katkı,preservatif durumları?
    -miktar?

genelde supplementler ,beslenme bozukluğu olan ,ya da seyahat vb nedeniyle doğal beslenemeyen çevreler için üretilmiştir...ancak,ticari zeka bunu ambalajlayark rahatca spora dahi sokabilmekte...

5. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Bu yazıyı yeni görmüşüm cevap vereyim.Yıllardır bu sporun içindeyim ben en az 4 senedir, ha ne kadarı vücut geliştirme yaptım orası muallakta ama, bu senenin yarısını yağ yakma amaçlı geçirmişimdir, verdiğim 50 kg için

O kadar yemek dediğin ürünlerde yumurta haricinde toplasan 10 gr yağ çıkmaz.Yumurtadada 25gr yağ var.Ne kolestrolu ne göbek büyümesinden bahsediyorsun, peynir dediğim light peynir 100grinde 0.15 yağ var, tavukta tavuk gögsü 100gr 2gr yağ, günlük yediğim yağ 50 gr i geçmiyor.Ha şimdi dersinki yediğin karbonhidrattaki pilavdaki vs.deki yağları düşün onlarada 10-20gr yağ var.Hesaplıyoruzda yapıyoruz bu sporu, öyle senin dediğin gibi boş beleş yapmıyoruz.

Supplement nedir besin takviyesi, ben doğal yollardan karşılayabiliyorsam bütün besinlerimi, neden kullanayımki, ama demiyorumki tüketmeyin yanlış diye üsttede mesajımda bunu söylemiştim zaten tekrar yazmama gerek yok.

TurTaa bunu beğendi.
  6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    1) Sadece 5 yumurta 1100 mg kolestrol içerir. Gerisini hesaplamıyorum bile. Normal bir insanın 250 -300 mg tüketmesi gerekmektedir. Sporcuların belki biraz daha fazla olabilir.
    2) Bunun kahvaltısı ara ögünleri vs. var sacece peynir yumurta tavukla yaşıyıcam dersen başka. ( kalori hesaplaması)
    3) Kilo sadece yağdan alınmıyor.
    4) Tavuk , peynir , yumurta yerine. Light peynir veya Lor peynir , 1 tam 4 yumurta akı ve tavuk göğsü yazsaydın daha makul bir liste olabilirdi. Bilmeyenler için ucu açık bir liste her yöne çekilebilir. Yinede bu öğün en az 14-16 aylık bi sağlam bir sporcu için uygun olabilir.
    5) Boş beleş argüman dediğim protein tozu hakkında yazılan olumsuz yazılar içindir. Senle bi alakası yok.
    6) Bu sporda ne kadar olduğun değil ne kadar bildiğin önemlidir.

Son düzenleme: 19 Nisan 2011
  7. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    bu kızların kaslı erkek sevmiyor olması başta yalan kim uydurduysa iyi uydurmuş ki bizim milletimizde hemen bu savunma moduna geçiyor ya abi yok ben bunun gibi olmak istemem çok çirkin duruyor fln diyen tipler zaten olamazsın
    birde viski alkol türleri günahsa kızlarda günah :D
    birde bu suplementleri zararlı diyen tipler de azcık dergi kitap okumalarını öneriyorum bu yüzden de türkiyede halen VG gelişmekte bu tabuları yıkmazsak hep gelişmekte adını taşıyacaz lütfen artık bu tabuları yıkalım suplementler zararlı fln laflarını bırakalım artık

8. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    @Beachboy, 1-2 şey konuşmak istiyorum pmden, pmyi acarsan sevinirim.

9. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yumurtanin artik kolestrol yapmadığı açıklandı, aklandı yani anlıcağın, artık çoğu doktor kolestrol hastalarina bile yumurta yediriyor artık

Ne varki, sabah kahvaltıda yumurta, peynir yiyorum işte, diğer ögünler tavuk, akşam yatmadan öncede yine yağsız peynir

Kiloyu sadece yağ aldırmıyor tabiki, yüksek karbonhidratlı bir beslenmede yağ düşük olması lazım, yağlanmadan kilo almak için

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Ben tecrubelerime dayanarak spor yaşantımda gördüklerimi ve yaşadıklarımı aktarıyorum. İstediğinizi istediğiniz kadar yemek size kalmış. Hayat sizin hayatınız. Ama son bir önerim olsun doktorların her söylediğine inanmayın..

1reex1 bunu beğendi.
  11. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ben bu vücudu doğal beslenmeyle yaptım oda yarım yamalak. iyi beslenseydim 2 katı olurdum heralde şuanki halimin. ayrıca kızların kaslı erkek sevmiyor olayı baştan aşşa uydurma. çevremdeki kızlar kollarıma dokunmaktan garip bir zevk alıyorlar anlamıyorum ne hissettiklerini ama o kadar derin bakıyolarki utanıp üzerimi giyesim geliyor :D

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yumurta beyazı olayından vg-ci arkadaşların artık kurulması gerekir...yumurta beyazı, özel ve yetersiz amino asit kaynağıdır...)

13. ikonoklast

ikonoklast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili arkadaşlar aralıklarla beraber 16 yıldır bu sporla uğraşıyorum.size kendi yaşadığım ve gördüğüm bir tecrübeyi aktarmak isterim.ilk kez 3 sene önce protein tozu ve kreatin kullandım.haftada 3 gün yaptığım antremanla 40.5 olan kollarım 42.5e çıktı... devamını paylaşacağım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:45 ----------

2 ay gibi kısa sürede kötü sayılmayacak bir gelişimdir bu.lakin bu destek ürünleri bıraktıktan 1 ay sonra tekrar eski ölçülerime döndüm.şu anda son 5 aydır tamamen doğal ve çok düzenli besleniyor ve 4 gün antreman yapıyorum

14. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ikonoklast,nasıl kullanmıştınız protein tozunu ?

15. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

16 yıldır bu sporu yapıyosun ama creatinin vucuttaki kaslarda su tuttuğunu bilmiyosun. Bu su tutumuna bağlı olarak kaslar biraz hacim kazanabilir. Fakat bu kas kütle kazanımı değil kaslarda tutulan suyun kazandırdığı hacimdir. Doğal olarak creatin kullanmayı bırakan herkezde bu hacim kaybı yaşanır. Bunu daha 3-5 aylık sporcular dahi bilir. 16 yılda bunu nasıl duymadın onu anlamadım. 2 ay kreatin kullanımıyla zaten pek bi kazanım yapamazsın. Bu tür suplementleri ilaç olarak algıladığınızdan sizi içer içmez arnold gibi yapıcağınızı düşünüyosunuz. Siz bildiğiniz üzere gidin bizim söylediklerimizi boş verin. En iyi yol bildiğinız yoldur ...

necokyar86, eludem, NacHo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Çok kirkin kişilerde bile guzel vucut olduğunda adam yakışıklı gibi duruyor aslında vucudundan dolayı çoğu mankenin suratında tip yok ama adam vucudundan dolayı götürüyor malı :D

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar kızlar şişman erkek sevıyor anlamında deyılmıyor.şöyle fıt vucutlu erkeklerı kızlar sever bende fıt kız severım ornegın ama bıde kaslı kızlar var bılıyorsunuz erkek gıbı vucutlu onalr cırkın aynı sekılde vucut yarısmalarına katılan o sahıslar arnold gıbı mesala

sokaktakı kızlar oyle vucuda ıyı bakmıyor ama c.ronaldıo bred pıtt gıbı vucuty tabı severler

18. Melih_91

Melih_91 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    doğal beslenme diyorum. Şöyle etlisinde, sütlüsünden, peynirlisinden, yumurtalısından olan:)

19. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki doğal beslenme ama benim türkiyede yaşayan bir insan nasıl olurda haftada 3 gün balık, yok 2 gün tavuk eti, yemeklerde rafine edilmemiş zeytinyağı vs.. gibi olanakları karşılayabilir merak ediyorum.

Bana göre ikiside olması gereken şeyler.

20. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Her ikiside tabiki.Öncelik doğal beslenme, Supplement (zaten adı üstünde ek besin) doğal ürünlere yardımcı olur

Sayfayı Paylaş