Dips yerine başka hangi hareket yapılabilir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enya tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporu yapalı 2,5 ay oldu. Şu dips hareketini beceremiyorum yani yapıyorum az çok ama göğüs hiç yanmıyo. Bu hareket göğüsün alttan kesilmesi için gerekliymiş. Yani önemli. Hocama sordum güç kazanman lazım dedi. Sizede danışayım dedim. Sizce dips yerine dips in etki ettiği bölge için başka hangi hareketi yapabilirim?

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Dipste zorlanıyorsan dips çekerken bir arkadaşın bacaklarından tutarak destek verebilir. Alt göğüslerini toplamak istiyorsan güçlenene kadar decline bench press veya cable crossover hareketlerini de deneyebilirsin.

3. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler cable crossover ı denemeliyim :) Bi kere yapmayı düşündüm sonra programda çok hareket olmasın diye vazgeçmiştim.

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Dips göğüsü alttan çizerek karınla göğüs arasındak çizgiyi belirler.Ancak göğüsü çizebilmek için öncelikle çizilebilecek bir göğüs kütlesi olması gerekir.Bunun içinde en az 9 -12 ay gereklidir.Yani 2.5 aydır bu sporla uğraşan birisi için dips hareketi oldukça gereksiz ve etkisiz olacaktır.Öncelikle hacim ağırlıklı hareketlere odaklanarak kütle elde etmeye bakmalısınız daha sonra göğüsünüzü şekillendirebilir çizebilirsiniz.Saygılar

dkemre ve enya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş