100 adet ters mekik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nostra tarafından 16 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. nostra

nostra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,
    Bir konuda mümkünse fikirlerinizi almak isterim. Sizce her idman sonunda (haftada 4 idman) 100 adet ters mekik çekmenin mantığı nedir?
    Şimdiden teşekkürler.
    Saygılar.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    ters mekik sırt ve kuruk sokumu denen bölgeyi çalıştırır. Bu bölgeyi toparlamak isteyen arkadaşlar basabilir.

Pappy ve nostra bunu beğendi.
  3. nostra

nostra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yani bu hareket yağ mı yakıyor yoksa alt karın kaslarını mı çalıştırıyor asıl olarak? Eğer kas çalıştırıyorsa, bu kası çok çalıştırmış olmuyor muyuz?

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    1)
    Ters mekik bu hareket oluyor. (1 nolu foto)

2)
    Alt karın kasları için bu (2 nolu) hareket yapılıyor. Hareketi tanımlamada bi sorun var sanırım. İki harekettede vucudu ısındıracak kadar fazla yapılırsa iyi derecede toparlama ve yağ yakımı elde edilir.

5. nostra

nostra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

2 numaralı hareketten bahsediyorum (gerçi konuyu açma sebebim 1 numara ile de alakalı, ikisi de olabilir). Benim mantığımın alamadığı nokta şu: vücuttaki diğer kaslarımızı haftada 1 kez çalıştırıyorken, neden bu mide kasını haftada 4 kez çalıştırıyoruz? Yağ yakmak için kardiyo da işe yarar herhalde. Sonuçta bu da bir kas değil mi ve haftada 1 veya bilemediniz 2 kere çalıştırılması uygun olmaz mı?
    Saygılar.

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Genelde mide bölgesi için belli sabit bi çalışma yoktur. kimi haftada 2 kimi 4 bazılarıda 2 günde bir çalışır. bu abtominal bölgedeki yağ durumuna ve istenilen görünüme göre değişir. Kardio yapıldığında tabikide yağ yakımı olur fakat bölgesel gelişme farklı bir konu. six pack oluşturmak için bu bölgenin düzenli çalıştırılması daha uygundur.

Pappy, Big_Hammer ve nostra bunu beğendi.
  7. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 1 numaralı fotodaki hareketin hangi kası çalıştırdığını merak ediyorum. Yağ yakımına yarayacağını düşünmüyorum, herkes bas bas bağırıyor bölgesel yağ yakımı yoktur diye. O hareket hangi bölgeyi çalıştırır? Karın kaslarına mı etki ediyor? Ben pek karnı hissetmiyorum o harekette daha çok belimi hissediyorum.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ters mekık bel ıcındır bel kaslarını guclendırır yag olmasada calısın guclensın belınız tabı ben mekık alt akrın mekık ve ters mekık calısıyorum her spor gunu bzıde ters mekıgı baska turlu yapıyoruz yerde degıl ayaklar takılı kalıyor demıre vucudumuzu kaldırıyoruz duz hale getırıyoruz

9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    1 nolu hareket kırmızı bölgeyi çalıştırır. Vucut yolda yürüken bile belli bi enerji harcar eğer yeteri kadar yürürsen yağ yakımıda olur. Benim ağzımdan bölgesel yağ yakımı diye bişe çıkmadı zaten. Yeteri kadar tekrar yaparsan toparlanma ve yağ yakımı olur dedim. ilk okul talebelerine ders anlatır gibi herşeyi A dan Z ye anlatmaya gerek yok bazı şeyleride siz kavrayın.

10. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bende yazınıza teşekkür etcektim ancak sonunu okuyunca şaşırdım, ben sizin dediğimin tersi bir şey söylediğinizi idda etmedim zaten. Yazdığım sizin dediklerinizle de ilgisi yoktu hatta. Ne hareket yaparsak yapalım fazla enerji harcayınca yağ yakımı olcağının bende farkındayım. A dan Z ye bişi anlatmanıza gerek yok.

11. nostra

nostra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli hocalar,

Şunu anladık: yeteri kadar fazla tekrar yaparsak o bölgede yağ yakımı olur, vs. Peki yeterinden fazla hareket ve tekrar yaparsak (haftada 4-5 gün gibi) abdominal kas overtraining oluyor mu olmuyor mu?
    Saygılar.

12. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İdmanınız hafifse haftada belki 4-5 gün olabilir. Eğer ağır bir abtominal programınız varsa bu bölgeyi gereğinden fazla zorlamış oluruz. Çok tekrarlı 4 er setten 4 hareket yaptığınızı varsayarsak haftada 2- max. 3 kere yeterli olucaktır.

Pappy ve nostra bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş