1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Zirzopp Hayat tarzının değişmesiyle geçen 1 yıllık değişimim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Zirzopp tarafından 26 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar arkadaşlar 1 yılda geldiğim noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Başlangıç Kilom 72 , Öncesi resmimde belli olmasada yandan göbeğim belirgin olmaya başlamıştı hatta slim fit gömleklerimin düğmeleri açılıyordu. 72 Kilodaydım ama 26 yaşına kadar 59 kilo dolaşmış biriyim. Sanırım ektomorfum. Kemik yapım ince. Başlama sebebim Değişime ihtiyacım vardı. Sonradan tutku oldu son 2 aydır haftada 6 güne kadar çıkardım idman günlerimi. Bacaklar biraz geride kaldı farkındayım. Son 1.5 aydır yapmadım sebebi ise üst tarafı yoğun idmanla doldurup öyle bacağa geçme planım. Kısmetse Temmuzun 2. yarısından itibaren focus noktam bacaklar olacak. Mevcut Kilom 74 biraz yağlıyım ama definasyonu kısmetse önümüzdeki yaza yapacağım. Hacim almaya çalışıyorum yoğun karbonhidrat beslenmemle.

Sırt Pozunu tek başıma çekemedim ama en kısa zamanda ekleyeceğim.

Hedefim 83-84 kiloya çıkmak
    Boy: 178cm

Başlangıç Kol:32
    Ağırlık : 72
    Omuz :115
    Göğüs 95

Şu anda Kol:39
    Ağırlık :74
    Omuz: 123
    Göğüs : 106

İlk resim Öncesi

Ekli Dosyalar:

• 03.111.jpg
      03.111.jpg
      Dosya Boyutu:
      20,5 KB
      Görüntüleme:
      2.326
    • 26.08.jpg
      26.08.jpg
      Dosya Boyutu:
      33 KB
      Görüntüleme:
      2.131
    • 26.10.jpg
      26.10.jpg
      Dosya Boyutu:
      27,7 KB
      Görüntüleme:
      2.080
    • 26.06.jpg
      26.06.jpg
      Dosya Boyutu:
      38,6 KB
      Görüntüleme:
      2.017
    • 26.07.jpg
      26.07.jpg
      Dosya Boyutu:
      32,1 KB
      Görüntüleme:
      2.040
    • 26.12.jpg
      26.12.jpg
      Dosya Boyutu:
      24,7 KB
      Görüntüleme:
      1.995
    • 26.13.jpg
      26.13.jpg
      Dosya Boyutu:
      38,1 KB
      Görüntüleme:
      2.118
  2. Body16

Body16 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    parçalanma dediğimiz olay yok yağ oranın fazla düzenli koşu detay hareketler yapman lazım ama genel olarak alt yapı desen çok iyi gerisi sana kalmış ayrıca alt gögüs eksik özellikle alt gögüs

3. cem baştürk

cem baştürk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    yag çok hacı

4. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar selamlar;

Doğru tespit edilmiş eleştirileriniz için teşekkürler. En eksik yerlerim alt göğüs ve bacak. Düzenli incline ve flat bench press yaptım ama decline için o kadar yoğun çalışmadım. Spora da başladığımda 72 den 67 ye 1.5 ayda idman öncesi kardiyo ile düşmüştüm. Genel olarak kiloyu kolay verebiliyorum ama almakta zorlanıyorum. 10 aydır idmanlarımda kardiyo yok . İlk 2 ay yaptım sadece. Şimdi kardiyo eklemek doğal birisi için kasların define olması ama size ın küçülmesi anlamına geliyor. İlk mesajımda dediğim gibi önceliğim kütle kazanmak. Önümüzdeki Ocakta sıkı bir kardiyoyu ekleyeceğim idmanıma . Kısmetse 2015 yazında hem daha iyi bir kütle hem de iyi bir definasyonla olacağım

5. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Karin kaslarini kalemle cizdin mi ben mi yanlis goruyorum :D :D

6. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yok kardeşim Bilgisayar başında çalıştığımdan dik oturmadığım durumlarda karnımda çizgiler oluşuyor. Onlar o çizgiler

7. Reglatör

Reglatör Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    3
    1 yıl için çok geride kalmışsın beslenmeni ve antrenmanlarını arttır ve arkadaşların dediği gibi yağ oranın çok fazla definasyondan sonra bayağı bi ölçü kaybedersin tahminim ama sakın moralini bozma

8. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Görüşlerin için çok teşekkür ediyorum. Spora gönül verdim rüyalarıma kadar giriyor inan bana. Allah kaza bela vermez ise genetiğimin müsade ettiği max noktaya çıkacağım. 1 yıl sonrası elde edeceğim kütleye göre bu sporun siyah tarafına da kötü bakmıyorum. Yaşım 30 eğer istediğim noktaya gelmekte kür gerekecekse definasyon da ölçüyü korumak için küre girebilirim 2015 nisanında

9. Reglatör

Reglatör Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    3
    Önemli olan bu azim zaten eğer hırsını kaybetmezsen sonunda istediğine ulaşacağına emin ol ama kür işine girmeni tavsiye etmem sen doğal yollardan ulaşabileceğin max noktaya ulaş eğer tatmin olmazsan ondan sonra kürü düşünürsün

10. cangok

cangok Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    30 yaşında ve yolun başında birinin küre ne ihtiyacı var? sağlığına yazık

11. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Açıkçası ben çok okudum çok araştırdım. Steroidin anlatıldığı kadar zararlı olmadığını düşünüyorum. Dünya şampiyonlarının çocukları oluyor, saçları dökülmeyenin dökülmüyor, Karaciğer iflasından ölen çok büyük bir sporcu yok ki alkol tüketip karaciğer kanserinden ölenler yüzbinlerce. Bence doğru şeyi doğru zamanda yaparsan büyük sorunlar yaratmayacağı kanaatindeyim. Aspirinide 10 tane içersen sağlığını riske atarsın

12. cangok

cangok Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Vücut senin para senin ben sadece fikrimi söyledim. Bu işten para kazanmayan insanlar için steroidin gereksiz risk olduğunu düşünüyorum.

Zirzopp bunu beğendi.
  13. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Sporun rüyalarına kadar girmesine sevindim , bu spor zaten böyle bağımlılık yapan bir spor.Olay çok basit , KURALLAR. Kurallara uyduğun sürece , vücut hormon dengesine dışarıdan müdahale etmene gerek kalmayacaktır.Bu benim şahsi görüşüm , bazılarınız " yanılıyorsun" da diyebilir, insanın hayattaki en değerli şeyi sağlığı.Aspirini 10 tane içersen sağlığına zarar verirsin örneği, steroidler ile bağdaşmıyor malesef.Çünkü hafife aldığın ürünler , vücudunun hormon seviyesini arttıracak , ve varolan dengeyi bozacaktır.Yanetkileri illaki olacaktır , ama hafif ama ağır , ama şimdi ama 5 sene sonra.

O iğneyi vücuduna sokmadan önce , gel sen güzel bir diyet yap.Bak 20 gün sonra o yağların gidince vücudun şekillenince diyeceksinki " ne gerek var ya hormon ilaçlarına"..
    Ama genede " illa" ben kullanıcam dersende sana spor hayatında başarılar dilerim.Umarım istediğin noktaya gelirsin.

Tevfik Erzon, robfan, CiggySmoke ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. Hopless

Hopless Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    hiç spor yapmamış gibisin görüneni söylüyorum .

15. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Abartma arkadaşım. Yağlısın diyebilirsin eksik şeyler söyleyebilirsin. Spordan önceki vücudumu da koydum eğer aynı vücudu görüyorsan bende sana körsün diyorum . Ben hedeflerim doğrultusunda gayet iyi gidiyorum. Yağlıyım kardiyo yapmıyorum. Ocak ayına kadarda yapmayacağım.

Ekli Dosyalar:

• 13.07.jpg
      13.07.jpg
      Dosya Boyutu:
      19,6 KB
      Görüntüleme:
      543
    Son düzenleme: 13 Temmuz 2014
  16. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Steroid sorun değil mi ? Kuş dikilmez kardeşim herşeyi bırak cinsel sağlığını mahveder.Testesteron hormonunu dışarıdan aldığın sürece vücut üretmeye gerek duymayacak ve jinekomasti,kısırlık,dikilmeme sorunu gibi şeyler yaşayacaksın.

Steroidi boşver.Kür filan boş işler.Doğal çalışan nasıl adamlar var hem daha estetikler.Bu hayatta en önemli şey sağlık.

17. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim dediklerine katılıyorum. Hormonal dengesizlikler oluşuyor fakat yukarıda saydığın yanetkilerin tamamından doğru zamanda alınan anti ilaçlarla kaçabiliyorsun. Ha buna gerek var mı doğrusu bende bilmiyorum. Kişinin kendi kararı.

18. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Hic spor yapmamis gibi gorunuyosun demek cok fazla acimasizca olmuş.tebrikler bence gayet iyi yag oranida zaten zamanla halledilebilcek bisey oncelik hacim bence her zaman tabi kisiye göre degisir..tebrikler ben begendim alakasız ama o stil atletleri nerden alabilirim golds gym falan yazmiycak uzerinde veya animal :D onlar ilerleyen yıllarda sizinki iyiymis mesela ;)

19. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler kardeşim. Benimde tek derdim hacim. 7 öğün yaparak milim milim ilerleyebiliyorum.Kemiklerim ince, sanırım ektomorfum. Kiloyu kolay kaybedebiliyorum dolayısıyla hacim olarak iyi bir noktaya geldikten sonra yağlardan kurtulması sorun değil. Atleti H&M den aldım 9 lira mı neydi.

egemennn bunu beğendi.
  20. robfan

robfan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhendis
    steroidin zarari hakkinda yazacaktim ama, yukarida bazi arkadaslarin belirtmesine karsi genede streoidin kendi egonu tatmin edecek guzel taraflarini bir kere asilamissin beynine :)
    bende de oluyor bazen oyle, sadece ben gormek istedigimi goruyorum, yada duymak istediklerimi duyuyorum, ya da okumak istediklerimi okuyorum egomu tatmin etmek icin... gercekten vucut gelistirme ile para kazanmayi dusunmuyorsan steroide gerek olmadiginin kanaatindeyim, zarari ap-acik ortada, birincil yan etkisi testislerin kuculmesi ve vucudun dogal olarak testosteron uretmemesi; degmez. Diger yan etkilerini saymak istemiyorum; sen demissin ki kimse karaciger yetmezliginden olmedi diye ama kalpten 30-35 yaslarinda obur dunyaya adresini degistiren cok insan (vucut gelistirici) var... Aziz Shavershian-i youtube-da takip eden milyonlarca kisi vardi, sozde steroid kullanmadan dogal bir vucuda sahip olan bir ektomorf, 22 yasinda kalp krizi gecirdi ve su an toprak altinda curuyor, arkasinda annesinin gozyasi, degmez yani gercekten :)

sabir ederek, uzun surelere yayarak calismaya devam etmelisin, "binayi dikeltmek zor, yikmak kolay" biliyorum ama sabretmelisin, guzel beslenmelisin, kurlere verecegin parayla guzel bir supplement kombinasyonu yapabilirsin... supplementler her ne kadar mucizevi bir gorev yapmasalarda, creatin, carnitine gibi urunler gozle fark edilecek olcude fayda sagliyorlar. multivatiman kullan, protein tozu ic, pre-post workout desteklerini tuket, balik yagi tuket ama steroide bulasma bence... Herkes kendi hayatini kendisi belirliyor tabi, karisilmamasi gerekir, ama bizimkisi tavsiye, yasin benden buyuk, ufak kardes tavsiyesi olsun :)

eski foto ile karsilastirilsa gelisme guzel bence, kutle istiyorsan yaglanmaman kacinilmazdir. steroidsiz, saglikli hayata devam!

Sayfayı Paylaş