ZeusS Antreman - Beslenme Günlüğü (Hacim Dönemi)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ZeusS_ tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Belirtilerin tamamı bende var arkadaşlar yaklaşık 2 aydır ömrü hayatımda içmediğim kadar nescafe içiyorum.
    Rafine Kh lara olan eğilimim de, keza öyle...

Sürantene tedavisine başlıyacağım; böyle bir şey başıma geldiği için çok utanıyorum, overtrainig olmuş 2 haftalık bodyci gibi hissediyorum kendimi :(

Yapıcak bir şey yok, bütün belirtiler baştan aşağı tutuyor, burada yazdığım sadece ilk safhasının belirtileri, bende diğer safhalarda harfiyen tutuyor...

Kas-sinir sistemimi düzeltip kendimi adam edinceye kadar hacim macim yok...
    Kütle arttırma hayallerine bir süre veda ediyorum, antreman yapamıyorum ki kütle artsın yok hacim dönemiydi felan...
    Yalan olduk yani...

Çok uzun süre sonra görüşmek dileği ile kalın sağlıcakla...

hasanateş bunu beğendi.
  2. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Sürantrene(burnout) olmak kolay iş değildir. Genelde yüksek yoğunluk ve şiddette çalışılan sporlarda ortaya çıkar.(Bisiklet, yüzme vs...) Overtrain olmak ile karıştırmayın, sürantrene olma durumu çok daha komplikedir.

Senin durumun psikolojik olabilir. Gerekli motivasyon sağlanamadığında vücut bazen isyan eder ve bir süredir uyduğu disiplinden çıkarak hedonist bir tutum sergileyebilir. Burada yapman gereken birkaç gün dinlenmek ve yeni bir değerlendirme/motivasyon ile yeni bir çalışma/beslenme rutinine girmek.

Hacim almakta zorlanıyor yahut şimdilik çok gerekli değil diyorsan core+balans tarzı esneklik/kas uzunluğunu geliştiren hareket ve çalışmalarla çok çeşitli şınav-barfiks türlerini kombine ederek çalışabilirsin. Esas olarak kendi vücut ağırlığını kullanacağın idmanlar ve haftada 3 defa planklar dahil 12-15 arası hareketten oluşan bir mide programı işini görecektir.

speedtouch, hasanateş ve ZeusS_ bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Defalarca ara olayını denedim, şu an mesela yine bir ara verdim...
    Çok araştırdım, 3 safhanın bütün belirtileri birebir şekilde var bende.
    Çok bilgili arkadaşlarımla da görüş alış verişi yaptım, teşhisde bir hata olduğunu sanmıyorum :(

Çeşke olsa, motivasyon kaynaklı olduğuna inanmak için çok zorladım kendimi çok adımlar attım düzeltmek için ama kar etmedi, bu bende yeni bir şey değil 2,5 aydır devam eden bir şey...
    Ve artık dur deyip tedaviye başlamazsam en ağır olan 3. safhanın dibine vuracağım...

Hacim şimdilik önemli değil diye bir şey diyemem hatta tam tersi hacime başlamaya niyetlenmiştim bu yeni dönemde yeni bir sezon açmak istiyordum, çünkü ilk 7 ayım definasyon niteliğinde idi.
    Yani bu başıma gelmemiş olsa idi tam tersi hacime başlamak istediğim bir dönemde idim.

Overtraining ile tabi ki karıştırmıyorum o kadar da cahil değiliz, mübala ettim o iletimde ;)

sultanmehmed bunu beğendi.
  4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @ZeusS_ bidiğin gibi forumda bilgi paylaşımı yapmıyorum ama sen sevdiğim bir dostumsun yanlış bir durum var düzeltmek şart oldu :)

overtraining yada her en ise gelişememe yada sen ne dersen ne isim verirsen

olması şu an için sende mümkün değil imkansız bir durum

sanırım forumda yanlış bir kanı var sanılıyorki yorgunluk antrenman atamama tarzı şikayetler olunca hemen over olduk falan deniliyor

aynı olayı şu an sultanmehmed de yaşıyor kendisine defalarca bunun asla mümkün olmadığını sölememe rahmen halen ısrarcı bunda sanırım sende biraz onu örnek almaya başladın :D

su an ki sorunun over falan değil düpedüz eksik kcal alımına bağlı yorgunluk . vücudun şu an yağ yakımında platoda uzun süre de öle kalıcak yağ oranın daha aşağıya zaten inemezdi doğal olarak çünkü yeteri kas kütlen yok

önerilerim

kafeini kes ( canın istiyor sürekli bunun sebebi over falan değil sebebi kafein bir uyarıcıdır ve zamanla doz arttımına ihtiyaç duyar . alma bir daha zamanla istemiceksin ben kafein alımını 6 haftadan fazla önermiyorum ve min 2-3 hafta off olsun . kaynağı önemli değil kahvede olsa aynı şey geçerlidir )

kcal arttır öle 100-200 değil baya arttır 1000 kcal idealdir

baklagili falan boşver bu ara cavdar ekmeği yulafa yüklen

protein alımını ise yağlı kaynaklardan değil daha yağsızlardan yap

tereyağını v.b hayvansal yağları kes

ek besini tamamen kes ( b kompleks günde min 2 tablet al - c vitaminide 2 gr yeterlidir . omegaya gerek yok şu an ( katkı maddeleri mevcut ve çoğu hayvansal kaynaklı artık içeriyor )

ceviz yemeye özen göster ye işte yahu baya ye :)

basit şekerden korkma sabahları falan bal ye pekmez ye bu ara

abur cuburda alabilirsin az biraz motive olursun

antrenman şiddetini ise öle yok %80 bilmem ne diye ayırma normal bir şeklide yap

her antrenmandna önce temel egzersiz girmene gerek yok ben kusura bakma ama şu an kaldırcak altyapıda olduğunu düşünmüyorum ki sultanmehmedinde olduğunu düşünmüyorum ama dinleyen kim

günd emin 4000kcal almaya özen göster

zeytinyağı-fındık yağı almaya çalış

a bu arada over yada dediğim gibi siz ne derseniz bir sorun değildir sadece bazı eksiklikler var düzeltinin bilimselidir abartmaya gerek yok :)

sex varsa fazladan azalt az :) hiç yoksada yap yani ( alakasız bunu takma :) )

önerilerim bu kadar ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum . tamamen psikolojik bir durum

a bu arada aynı semptomlar çölyak içinde geçerli :) ama değilsin :) yani semptomlara bakarsak şu an uyarıcı bağımlısı beyim tümörü olan bir çölyaklı bile olabilirsin :) şaka bir yana takma sadece birkaç küçük düzeltme ile sorun kalmıcaktır

4 hafta devam et böle sorun düzelmesse 5-7 günlük sadece sıvı içeren bir detoksu öneririm :) e bu kadar hayvansal kaynak tereyağı falan olur öle şeyler :)

Son düzenleme: 5 Mayıs 2012
    hasanateş, onbir, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Danny yorumların benim için çok değerli biliyorsun, bende seninle aynı durumdayım forum konusunda, öm cevaplamıyorum ve zoraki mesaj atıyorum gibi bir şey...
    O yüzden bu konuyu bilare seninle daha ayrıntılı konuşmak ve irdelemek isterim facede ;)

Ama bir kaç şeye cevap yazmak gerekecek olursak; abi kesinlikle sorunum şudur deyip kestirip atmıyorum!
    Asla tamam işte bu deyip oturup ağladım, öyle bir şey söz konusu değil.

Tam tersi yaklaşık 2,5 ay önce bu sorunum başladığından beri sürekli irdeleme ve araştırma yoluna gittim.
    Şöyle ki önce beslenmemi acaba dedim, baktım benimle aynı süredir neredeyse aynı Vg programını yapan ve aynı beslenen adamlarda hiç böyle bir sıkıntı yok...
    Dedim ki tamam beslenmenin etkisi olabilir, metabolizmam ve yenilenmem çok yavaşlamış olabilir, ama kesinlikle tek başına, başlı başına bu sebep değil!

Ardından araştırmaya devam ettim; sağolsun Sultanmemhmet ayıkmamı sağladı, temel sağlam atılmamış olabilir, temel hareketlerdeki durumun performansın nedir dedi...
    Çok da güzel söyledi yani, adam nokta atışı yaptı; o uyardığı an çoktan aklımdan çıkmış olan ilk aylarımda yaptığım işler geldi aklıma resmen dejavu oldum, barbel curlden nasıl kaçtığım kaytardığım yerine başka hareketlerle kasa yıkımı verip geçtiğim, barfiksden dipsden nasıl kaçtığım kullanmadığım geldi aklıma...
    Ve açık konuşalım yani, açık konuşacağım 4 tane temiz pullup çekemeyen bir adamım; 3 tanesi temiz geliyor 4 den sonra bozuyorum...
    Dipsde yine benzer şekilde 8-10 tane dips çekiyorum, 72kg bir adamım, 70 kg de 20 tane dips rahat çıkartılır 10 çok komik bir rakam.
    Dedim ki evet beslenmenin yanında bu da bir etmen; tamamen bundan da değil ama bunun da etkisi mutlaka var!
    Bunları da düzeltme yoluna gittim, daha fazla temel hareketle çok daha az hipertrofi hareketiyle programlar oluşturdum...

Durmadım, antreman süresini kısaltmaya çalıştım temposunu azalttım, dinlenme günlerini arttırdım, ant aralarını açtım, arada programa başlamadan önce arada 1 hafta aralar verdim...

Elimden gelen her müdahaleyi yaptım ama çözemedim!
    Bariz geriliyorum yani; hani plato deriz ya, belirli ağırlık da yada seviyede takılıp kalma...
    Bende takılıp kalma değil bildiğin gerileme var!
    Açık konuşayım örnek vereyim; ben bench de maks 30kg takan yani 80kg basan bir adamdım, bundan 2 ay önce 80kg ile 4 tekrar çıkartıyordum, diğerleri negatif yada yardımlı geliyordu işte...
    70kg de ise kendi başıma 8 tekrar.
    Daha altı kilolar ise kendi başıma 8 tekrardan fazla çıkartabildiğim ağırlıklar idi...
    Abi 80kg nin altına yatamıyorum, 70kg 4 tekrarda kalıyor çok zorluyor beni; 60kg de bile çok zorlanıyorum...
    Bildiğin gerileme var yani.
    2 ayı aşkın süredir, adım adım sürekli geriliyorum yani bunu acilen çözmem lazım yoksa durum fena, ant filan hiç yapamayacak hale geleceğim yakında...

Ahvalimiz budur, bende istemezdim bu durumlara düşmeyi; ama yapacak bir şey yok ne kadar utansam da geldi başımıza artık.

Azi, sultanmehmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    zeuss selamalar , pm'den attığın mesaja cevap atamadım çünkü kutun doluydu, bu tarz problemleri keto diyet uygulamaya çalışan birçok insanda gördüm, işler yolunda gitmiyorsa önce beslenme sistemini değiştirmek lazım, yine olmassa bu sefer idman programını, anladığım kadarı ile sultanmehmed idman programı ile ilgili fikir veriyor, beslenmeyi bir değiştir vücudun tepkisine bak, komplex karb alımı ile birlikte vücudundaki stresste azalacaktır, gücünde,motivasyonunda artacaktır...
    şunu da eklemek lazım,
    Danny'nin overtraining konusunda dediklerine de kesinlikle itimad etmelisin,over training olmak öyle kolay iş dğeil, yani vücudu baya baya bir hırpalaman lazım, ayrıca çok ciddi semptomları olduğu hakkında birçok yazı okudum, yani overtraining olunca, ulan acaba overtraining mi olduk demiyormuş insan,direk anlıyormuş.

Son düzenleme: 5 Mayıs 2012
    Azi, ZeusS_, sultanmehmed ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Slm speedtouch açtım abi bildirim gelmemiş yeni farkettim de açtım :)
    Merhaba herkese ;)

Arkadaşlar şunu bir kere söylemek isterim burada ben belirtilerimi ve yaşadıklarımı bilerek açık açık utanmadan çekinmeden yazdım çünkü aynı şekilde sıkıntıları olup ta delikanlılığa yediremeyip açıklamayan kişiler olursa burada gelecek olan çözümlerden faydalanmış olurlar diye...

Yoksa bu kadar açık açık yazmam hiç akıl karı değil, malum sevenim kadar düşmanım, her fırsatta laf yerleştirme peşinde olanlarda çok...
    Sen hadi iyi niyetlisin speedtouch ama başlığa gelip yayıla yayıla biz sana demedik mi keto sağlığa zararlı, bak şimdi ne oldu görünüz mü haaa diyecek çok :D

Yani şimdi tamamen keto beslenip hacime giren adamlar var, Sergey nubret günde 1kg et yerdi...
    Denemek felan değil benim kisi baya baya 7 aydır definasyonum da uyguladığım bir şey ve sonuçta aldığım bir şey...
    Yani daha önceki iletimde yazdım evet beslenme etkendir mutlaka bunları yaşamamda bir yüzdesi olmuştur ama tamamen bundan dolayıdır denemez...
    Benimle aynı başlayan ve tamamen benimle aynı giden adamlarda niye bir şey yok, bir bana mı garazi var ketoların, ki ben 1 ay dışında vücudumu asla ketoya sokmadım bile doğru dürüst ;)

Hacim dönemi niyetlenmesiyle zaten beslenmemi değiştirmiştim, şimdi bu sıkıntıya çare amaçlı evet tekrardan yeni bir beslenme kurmaya çalışıyorum ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:33 ----------

Ve gerek senin gerek Danny nin, beğendiğim başarısını gördüğüm araştırmacı boşa konuşmayan bilgili bütün arkadaşlarımın da yardımına ihtiyacım var ;)

hasanateş, Azi, speedtouch ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ZeusS ben de senin gibi besleniyorum. Benim başıma gelmedi böyle bir durum. Senin ki psikolojiktir bence.

3 ay önce salondan ki bir abinin başına gelmişti. Birbirimize yardım ederdik hareketlerde. Hatta çok iyi hatırlıyorum yardım istediğinde benchte girdiği ağırlıktan olayı şaka da yapmıştım. Daha sonra anlattı böyle böyle dedi. Nedense önceki ağırlıklara giremiyorum. Aşırı yorgunluk oluyor vs..
    Bende dedim abi benim başıma gelmedi ama mutlaka hocamızın başına gelmiştir, gel bir ona soralım.

Sorduğumuzda oda psikolojik olduğunu söylemişti. Ve önerisi şöyle oldu. 1 hafta sanki vücut geliştirme yapmayan normal insan gibi dolaş,beslen(günlük 5 yumurta,tavuk falan yemek zorunda değilsin demek. Abur cubur normal insanın yediği kadar) dedi.

İlk başlarda uygulamaya çekindi biraz. Sonrasında ikna ettim ben. 1 hafta aradan sonra salona geldiğinde geçen hafta ki ağırlığını bastı ve biraz morali bozuldu. Fakat her hafta benchte çok rahat geçen haftakinden 5-10 kilo fazla basabiliyordu. 3 haftanın sonunda eskiden basabildiği ağırlığa dönebilmişti. ;)

CaglarYildiz, Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    biraz vücudu dinlendirmek iyi gelebilir hakikaten arkadasların dedigi gibi overtraining de zor iştir be zeuss ben pek ihtimal vermiyorum arada köprü niyetine denemedigin bir supplement alıp bunu denemen ile psikolojik etkisiyle bu eşiği atlatacagını düşünüyorum

ZeusS_ bunu beğendi.
  10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Günlüğüm olduğu içi buraya yazıp içimi döküp rahatlamak istedim.

Bugün preferik vertigo nöbetimi geçirdim, dışarıda şehrin merkezinde bir çay bahçesinde idik 2 arkadaşımla beraber...
    4 kez üstüste kustum, 40dk boyunca başımın dönmesi durmadı ve gözümü açamadım...
    Arkadaşlar zar zor beni taşıyıp acile götürdüler.
    2sini de oldukça korkuttum, çok seviyorum onları böyle korkutmak istemezdim ama oldu.
    Biri zaten biliyordu böyle bir sıkıntım olduğu acilde doktora gerekli bilgileri verdi ve besin zehirlenmesi vb. başkaca yanlış bir bilgilendirme olmadı.
    Onun sayesinde doktor betaserci damardan verince yarım saat içinde normale döndüm...

Ama hala sersemliği ve -morali devam ediyor.
    Buradan 2 arkadaşıma da çoooook çok teşekkür ediyorum, onları çok seviyorum, hayatımda yeri olan insanlar.
    Korkuttuğum için onları çok özür diliyorum ama yapacak bir şey yok :(

11. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bence tek sorunun şuan motive eksikliği , sağlam bir badi bulman lazım yanına

Ayrıca şu görüntü ilede biraz motive olabılırsn http://e1205.hizliresim.com/x/5/5c1b8.jpg dert etme yanı bu kadar kolay bu mevzular :)

Neyse gırgır bir yana ben kendi deneyimlerimle bir iki bişey soylıyım bilgim dahlinde.

Şuan yapıcağın en büyük hata bir anda kalori arttırımı olur ,bunu belli bi zaman ıcınde yavas yavas arttırmalısın , ben cok gereksız kılo aldım bu yüzden .

Gerçi yaz aylarında bi anda attırıma gitmen pekde olumsuz etkliemez ama riske girmene gerek yok gireceksende Kardiyo şart.

Yaza giriş ewresınde bulk girişmlerin olumsuz sonuclandındanda bi piskoljk durum olabılır , yanı malum bu aylarda hacım alman ımkansız.

Mevsim değişimi ile zaten halsizleşiyor insan ben kışın girdigim ağırlıkların suan %60 ını gıremıyorum.

Genelde salonlarda cogu kısı Gübeği ile uğraşmaktan gelişemez , çok az kişi yağsız hacım alabılır yanı bunları kategoriye almamak lazım. Bir bulk ewresı geçirmen şart diyeblrm.

Yağladım falan göbğim cıktı aman patolanlar dar gelio triplerine girmeden cok sağlam bulk donemıne gırmen lazım eylül ayından itibaren.

Hedeflerını seneye ayarlaman lazm bu yazı vucudunu koruyarak yavaş tempoda idmanlarla geçirmen sana daha cok fayda sağlar.

Yanı kış aylarında definsyona girip yaza yaklaşırken hacım antremanları pek mantık alır değil .Ha olurmu nasıl olur yılların sporcusu olursun güzelde kürlere girersen eyw

-Şuan herkeşler tarafndan tavsiyeler akar bilgi bilgidir nihayetınde kisilern deneyımlerı sana fayda sağlar , ama en önemlisi senın deneyımlerın buda 6 7 ay gibi sürede imkansız ,

Sorunların tecrube kazandıkca hallolur , zaten araştırmacı bılgılı kısılıgınle kendı sıkıntılarını cozersın .

Hedeflerin uzun vadede olması lazım , tabi bu zor neden dersek çevre etkenleri var . Adama derler bumu lan bunumu yaptın diye zordur durumlar yanı ,
    yapsan bi dert yapmasn bi dert 3 maymunu oynayacaksın o yuzden hic bişiden anlamam modu :)

Dediğim gibi yaz aylarını kazasız belasız yavaş tempoda atlat asıl hedefın eylül den sora olsun zorlamanın alemi yok yanı hacım alman cok zor yazın

Efrahim, Danny Boy, onbir ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağolun arkadaşlar değerli tavsiyeleriniz sayesinde bayağı bir yol haritası oluştu kafamda ;)
    Ama hala daha fazlasına farklı fikirlere önerilere böyle sıkıntılar yaşayanların tecrübelerine açığım :)

Bugün zaten hala daha sersem gibiyim vertigodan ötürü, bir kaç güne kendimi toplarım...
    Ant olarak ise zaten dondurmuş durumdayım, 12sinden sonra devam edip ayı tamamlıyacağım.

Ama bayağı bir fikir oluştu kafamda bütün yazdıklarını okuyor değerlendiriyorum ;)

Moral veren bütün arkadaşlarıma içten teşekkürler ;)

13. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Ustad resmin uzagindan bakip tamamini gorunce ben teshisi koyayim, bunun adi bahar yorgunlugu yahu yok bir sey durmak yok yola devam:)
    Edit;danny boy ve yorumlari; ozlemisiz :)

ZeusS_ ve Danny Boy bunu beğendi.
  14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler hasanateş :)

Bana da öyle gibi geliyor ama ben yinede biraz daha hafif tempoda cardio lar çok hafif Vg antremanları ve detoks vb. beslenmeye de biraz vücudu rahatlatma önlemlerine gidip 1-2 ay hafiften alasım var.

Ondan sonra inş sular seller, CarpeNoctum kardeşiminde dediği gibi adam akıllı bir hacim dönemi girişimini yaz sonu gibi düşünüyorum, ağustos yada eylül ;)

Biraz hafiften alma ve kardio ya geri dönme vakti geldi.
    Kardio yu çok boşladık yenilenme için olmazsa olmazdır aslında...
    Çok hafif tempoda kardiolar bol bol yürüyüşler, temmuzda sınavımı atlattıkdan sonra bir havuza yazılıp bol bol yüzme düşünüyorum ;)

Denizide çok seviyorum ama denizde yüzdüğümü anlamıyorum :D
    Deniz sefasının keyfi başka tabii o çok daha kompleks bişi, yemekler güneşlenme plaj :D

Bugün bana moral veren yegane şey siz dostlarım ve tabi ki tık tıkh oldu ;)

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=hP4psx-zQCw[/YOUTUBE]

Danny Boy bunu beğendi.
  15. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    geçmiş olsun kardeşim umarım biran önce atlatıp tekrar o çok araştırdığın çok emek verdiğin ve çalıştığın sporuna geri dönersin

ZeusS_ bunu beğendi.
  16. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    selamlar Zeuss
    ben Kai Greene 'in antrenörü Oscar Ardon'un bir sözünden örnek vereceğim:

''2007 New York Pro öncesinde Kai Greene'i hamburger yemeye götürmüştüm. Birkaç haftadır diyet yapıyordu ve bu yüzden de kendini yorgun hissediyordu. Onu bir sorun olmayacağına ikna ettim ve o da ben ona dur diyene kadar 15 tane hamburger yedi. Vücudu tıka basa doldu ve suyu kestiğimiz zaman da mükemmel göründü. Geçen sene Oliympia'ya hazırlanırken bir gün boyunca donut ve pasta yedik. O gün vücudunun buna ihtiyacı vardı. Sonuç olarak damarlı, dolgun ve daha kuru hale geldi.''

yani bazen vücudu değil de mental sağlığı yerine getiren farklı şeyler yapmak sonrasında vücuda da iyi gelebilir...

mehmetanil, batt_34, TürkYurdu ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  17. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Zeus ekmeği normal ekmek mi yiyorsun?

Ben de karataya yakın besleniyorum 2 aydır, olmadı olmadı ama şu son 2 haftadır harbi harbi yağ yaktığımı hissettim. Göbeğimdeki yağlar bile bir miktar erimiş, bundan eminim. Fakat benim kollar falan da eridi. 35,36 idi, 2 ayda 33,34 oldu. Gerçi antrenmanda yine 36-37 oluyor fakat off günlerde çok cılızlaştım. Göğüslerim falan çok çok eridi. Dümdüz neredeyse :(

Hacim programına geçeyim istiyorum fakat yaktığım yağları tekrar kazanmaktan korkuyorum. Ayrıca metabolizmam ciddi şekilde yavaşladı bence. Hızlandırmak için taktiklerin var mı? Yavaş yavaş ara öğün mü yapsam? Sen 2 programı nasıl değiştirdin? Bir anda mı geçtin yoksa yavaş yavaş mı?

18. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    doğum gününü kutlarken bir tane elmanın üstüne mum dikip onu pasta niyetine yiyen birisinin böyle beslendiğine inanasım gelmiyor pek.

Azi bunu beğendi.
  19. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili CaglarYildiz/Phil_Heath/FuzuLi/pozitronn
    ve daha ismini sayamadığım gerek forum platformunda gerekse başka platformlarda arayan soran, hastalığım için moral veren geçmiş olsun diye bütün arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim.

Performans ile ilgili sıkıntılarıma da önem veren, mesaj yazan, tavsiyelerde bulunan arkadaşlarımda yine aynı şekilde ;)

Arkadaşlar şu an da off sezona geçtim gibi bir şey, spor salonunu dondurdum gitmiyorum, evde ilaçlarımı alıp istirat ederek sağlık problemlerimi yenmeye çalışıyorum.

Kendimi biraz daha iyi hissedip bir kez daha doktora kontrole göründükden sonra spora devam edeceğim, şu an spor mümkün değil, kapsamımda yok.
    Ani sağa sola döndüğümde, oturup kalkdığımda bile beni oldukça sarsıyor ki, nasıl squat yapayım spor yapayım mümkün değil!

Rahatsızlığım süresinde beslenmem yine karatayın sağlıklı beslenmesine benzer ve yakın.
    Fakat bunun dışında canım çeken bir şey olursa, vücudumun istediği şeklinde yorumlayıp kesinlikle kendimi kısıtlamadan ama abartmadan tüketiyorum.
    İlaçlarımı alıyorum.
    Her gün mutlaka temiz havada yürüyüş yapıyorum.

İlerde daha iyi olunca biraz daha hafif tempo da kardo ya dönüştüreceğim bunu :)

Ekmek konusu şuan bile dahil yaklaşık 8-9 aydır tüketirsem eğer mutlaka kepek yada tam tahıl ekmeği malum markanın...

Zaten karataya başladığımdan beri vücudum çok değişti, önceden tükettiğim bazı şeyleri artık istesemde tüketemiyorum...
    Mesela beyaz ekmek asla yiyemiyorum şişkinlik ve hazım zorluğu yapıyor 2 saat yerimde duramıyorum, soda gazlı içecek vb. kar etmiyor.
    Süt ve yulaf kesinlikle tüketemiyorum, çok rahatsızlık veriyor.
    Hazımsızlıkdan 3 saat bana eziyet oluyor resmen.
    Şekerli de yine aynı şekilde; kola artık içemiyorum, çok şekerli bir çay yada bir tatlı, bana aşırı tatlı geliyor daha ağzımda iken bele çok rahatsız oluyorum, yani sıradan bir insana bu orta şekerli o kadar aşırı değil dediği ölçüler bile bana çok şekerliymiş gibi geliyor...

Kısaca bazı şeyleri artık istesemde tüketemiyorum zaten fakat bu tip istisnalar dışında kendimi çok sıkmıyorum şu ana rahatsızlığım sebebiyle canımın çektiği bir şey olursa tüketiyorum ;)

Azi ve Phil_Heath bunu beğendi.
  20. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    evimde netim olmadıgı icin p.tesi okuldan girdim konunu gördüm ve cevap yazmak bugune nasip oldu.
    ilk önce gecmiş olsun zeus.

yazdıklarını uzun uzun okudum ve bazı şeylerin bana da oldugunu fark ettim.
    kusma vs degil fakat bench press'te güc kaybı..
    bundan iki ay önce bench press'te her zaman ki gibi 40 kilo basmak icin yattım.
    fakat kaldırmaya calıştıgımda agırlık resmen gögsüme düştü.
    sonra neyse dedim 35 kiloyu taktım onu da zorlana zorlana kaldırdım.
    sonraki aylarda agırlıgı tekrar artırarak 45 kiloya geldim su an.

yani bu tür olaylar herkeste oluyordur bence..

ayrıca şu internetten hastalık belirtilerine bakma gözünü seveyim.
    basit bir karın agırmasını internete sordugunda kanser olup cıkıyorsun.
    enteresan kaynaklar enteresan yorumlar okuyorum ve hemen kapatıyorum sayfaları.
    ayrıca şu internet ortamında herkes hastalık hastası olmuş vaziyette cok cok dkkat et bu tür insanlara.
    ben 24 yaşımdayım ve bu güne kadar ne adam gibi hastaneye gittim ne de ilac kullandım.
    18 yasımdan beri alternatif tıpa yöneldim resmen :)

aralık ayından beri devam ettigim sporuma hic bir zaman hastalıgımı bahane ederek gitmedim.
    belki mazoişt bir yapıya sahibim bilemiyorum :D
    acının üzerine gitmeyi seviyorum yada hastalıgın...

bu forumda aklında basındaki insanların başında geliyorsun ve bu yazdıklarını görünce üzüldüm dogrusu.
    biraz net ortamından uzak dur.
    tartıları ölçüleri kafandan at.

yaz geldi,tişörtünü giy ve dışarı cık.
    sporu rolantiye al biraz..
    belki başka sorunların vardır bilemiyorum fakat kendini bu kadar yıpratma hocam.

evimde net olmadıgı icin ben söylediklerimi mecburu bir şekilde yapıyorum.
    artık beslenmemi bellirli kalıplara koyarak şekillendirmiyorum.
    finallere kadar karbonhidratı kesip agırlık artıracagım bakalım nasıl bir sonuc elde edecegim.

başarılarının devamını dilerim.
    bol proteinli günler :)

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş