ZeusS Antreman - Beslenme Günlüğü (Hacim Dönemi)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ZeusS_ tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    katılmıyorum.buna en kendimi örnek verebilirim :D vücut geliştirmeye başladığım zamanlarda 115 kiloydum.1 tane barfix zor çekerdim.Ama yüzdüğüm için çok geniş kanatlarım vardı.Şimdi de pek fazla barfix çektiğim söylenemez ama en güvendiğim bölgem sırtımdır.(senin de
    beğendiğin gibi ;) )

ve haftada 2 gün squat demek , eğer hakkını verirseniz tüm hafta boyunca zor yürümek demektir.bence haftada 1 squat yeter.

Azi, CaglarYildiz ve sultanmehmed bunu beğendi.
  2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Sevgili pozitron ,sen sırtın temelini zaten yüzme ile atmışsın , herkeste durum böyle olmadığı için barfiks en iyi sırt genişletici ezgersiz kabul görüyor.. Ve evet sırtını beğenirim oldukça define ve geniş bir yapısı var...

Squat ın bir tanesi az tekrar olduğu için ertesi günü o kadar etkilemiyor... Bacak günü yapılan çok tekrarlı ...

Azi, pozitronn ve CaglarYildiz bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    @Pozitron

Abi programın tamamını görmeden hemen eleştirmeyin yaaa :D

Bacak günündeki squat rest-pause abi, hipertrofi amaçlı
    Sırt günündeki ise kompleks güç hareketi 5 tekrar maksimal ağırlıklar 3set

Azi, onbir, sultanmehmed ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Çarşamba neler yaptım.

Göğüs antremanı önce deadlift 5*3
    Ardından bench press 30kg taktım (...kg taktım dediğim hep tek tarafa takılanlar arkadaşlar, yani 80kg toplamda) şoklama seti hiç beklemeden 17,5kg dumbeller ile flat açma 8 tekrar
    Aynı süper set şekli 2.setde 15kg üstümde kalana kadar tekrar, açma 15kg ile kollar açamayana kadar :D
    Son set yine aynı bu sefer bench 10kg, açma 10kg yin artık tekrar gelmeyene kadar...
    Ardından incline dumbel press 25kg dumbellerle şoklama seti hemen ardından yine büyük ağırlık flat açma süper seti...
    2ve3. setlerde aynı
    En son 3 set pullover yaptım ve bitirdim ;)

Güzel antremandı, dünün hırsını bir miktar çıkarttım ama yine de tam aklımdaki kadar enerjik değildim...
    Bariz şekilde daha önce bastığım ağırlıklarda daha fazla zorlanıyorum, bu kuvvet sorunu neden kaynaklanıyor çözemedim ama son 2 aydır başımın bariz belası!

Bir yerde bir hata yapıyoruz ama nedir bulacağım...
    Büyük ihtimal yağ yakımından dolayı çok yavaşlattım metabolizmamı vücudun recoverı çok uzun hale geldi, başımı ağrıtan olay bu!
    Ben böyle tahmin ediyorum, bakalım irdeleyip bulacağız ;)

Azi, CaglarYildiz ve sultanmehmed bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @ZeusS_ ek olarak hergün yada bazı günler ne kadar protein aldığını da yazarsan ilerde daha iyi tavsiyeler alırsın bence :)

ZeusS_, Azi ve Cyrax bunu beğendi.
  6. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    Sagol Zeus teşekkür ederim bende girdim bodybuilding.com'a dorian yates'in 6 haftalık bir programı var ama 8 hafta yok:)))arıyorum arıyorum bulamadım ondan sordum.Bide öyle bir durum ki o 6 haftalık programla senin program çok örtüşüyor acaba dedim yani neyse yardımın için sağol başlığını ve gelişmelerini takip ediyorum iyi çalışmalar.

ZeusS_ ve Azi bunu beğendi.
  7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Üşenmeden yazacağım abi, madem antreman-beslenme günlüğü açtım beslenmeyide yazacağız ;)

Bugün off Cuma günü kollar :)

Azi, Cloud ve Danny Boy bunu beğendi.
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    speedtouch, sultanmehmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  9. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    zeuss sana böyle helal süt emmiş 40 cm kolu olan bi hatun bulduk mu seneye mr olympia sensin ;)

Azi, ZeusS_ ve sultanmehmed bunu beğendi.
  10. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    Yok bea ronnienin eşine baksana 45 kg mış kendisi yanlız aklıma değişik şeyler geliyor bu adam 150kg eşi 45 bunlar tam olarak nasıl çocuk yapmışlar yani kendisininde 5 tane kızı var bu arada.

11. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Branch in eşi gerçekten güzel ...

Danny Boy ve ZeusS_ bunu beğendi.
  12. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    :lol: body yapan ronnıe.adam cınsel organına body yaptırmıyor.sonuc olarak orası standartlar sevıyesınde kalıyordur :) dıger turlude kadın ustte takılıyordur genellıkle.5 tane cocugu olduguna gore sorun olmamıs :evil:

13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün neler yaptım.
    Kol günü süper antremandı, iyiki biceps-triceps beraber vermişim çok verim gördüm, büyük bölgeden sonra fazla enerjim kalmıyordu, hem kan akışı açısından da mantıklı bir sistem :)

Önce 5*2 squat sonra 5*2 bench sonra 3maks parelel dips ve ardından bölgesel çalışmalara geçtim...
    barbel curl ile alna press süper set girdim...
    Ardından triceps devam ettim öncelik onun, french triceps ensonda da tek set drop ropedown ve ağırlıksız bench dips ile öldürerek onu bitirdim.
    Biceps hummer curl ardından concentration curl yaptım en son öldürmek için hafif ağırlık incline sehbada yordum iyice....

Peki neler yedim?
    Dışarı çıkmam gerektiği için yine beslenmem iyi değildi, zaten spor günlerine bir türlü tam istediğim gibi beslenmeyi denk getiremiyorum :D
    Off günlerde maşallah tosuncuk gibi yiyorum.
    Bu kahvaltı benzer önce yarım porsiyon wheypro ardından kahvaltı 2 yumurta ekmeği arttırdım her öğünde 3 dilim min olacak şekilde, beyaz peynir vb.
    2 saat sonra dışarda sulu yemek çorba bol salata vb. yedim 2 saat sonrada antremana çıktım.
    Antremandan hemen sonra meyve suyu ve whey pro...
    1 saat sonra evde çok güzel öğün aldım nohut bulgur pilavı bol marul salatası 4dilim ekmek götrüdüm yine...

Daha önce kötü tecrübelerle yaşadığım kuvvet problemine gelecek olursak; beslenme ve metabolizmamın çok yavaşlaması da bir etmen ama büyük bir yüzde bugün artık kanaat getirdimki temel hareketleri zamanında yeteri kadar üstünde durmama yani temel hareketlerde yeteri kuvveti kazanamama kaynaklı!
    Kısacası temeli çok iyi atamamışız...
    İzole hareketlerde büyük ağırlıklara bile eyvalla derken vücut özellikle kopleks güç hareketlerinde çok zorlanıyorum...

Özetle zamanında kaçtımız barbel curller gün gelir ... tırmalar :D
    En azından problemimi tespit etmiş oldum, bunda sultanmehmedin faydası çokdur!
    Güç hareketlerini temel hareketleri arttır diye beni ayıktıran o dur ;)

sultanmehmed bunu beğendi.
  14. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    metabolizmanın yavaşladıgını nerden cıkarıyosun onu anlamıyorum karatay diyeti yaptın kalori saymadın doyana kadar yiyip zayıfladın ve metabolizman yavaşlıyo ? o nasıl oluyo

15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım burası günlük, bilimsel tartışma başlığı değil, bu başlık da tavsiye vermiyorum, günlüğümü yazıyorum sadece...

A şıkkı: Gerçekten bilmediğin için iyi niyetli olarak mı soruyorsun bu soruyu?
    B şıkkı: Sorduğun sorunun cevabını biliyorsan neden soruyorsun?

Arkadaşlar 11 gündür definasyonu bıraktım hacim dönemine geçtim, 15inden beri de antremanlara başladım...
    Total insülini arttırıp bir miktar insülin direnci vererek vücuda öğünümü 5-6 öğüne çıkartmaya çalışıyorum kapiş???

Karatayda iken nasıl 6 öğün yiyebilirim sence, öyle değil mi?

Danny Boy bunu beğendi.
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    @ZeusS_ neden öğün sayısını arttırma ihtiyacı duydun ?

ve günde kaç gr protein alıyorsun şu an :)

ZeusS_ bunu beğendi.
  17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    İşleri hızlandırmak için ihtiyaç duydum Danny, definasyondan hevesimi aldım artık hacim vakti :)

Bildiğin üzere hormon almıyorum, bu halimle her öğünde sentezleyeceğim miktar en fazla nedir ki?
    Günlük toplamda sentezleneni arttırmak için en mantıklı yol toplam öğün sayısını arttırmakdır diye düşünüyorum...

Yani doğal yollarla günlük aldığın kütleyi arttırmak için senin aklına daha iyi bir yol geliyorsa fikirlere açığım ;)

Günlük aldığım pro miktarı 2 öğün zaten suplement 40gr pro oradan, 3 öğünde doğal onlarda da toplam 300-350gr kadar protein kaynağı yiyorum o da zaten maks sentezlenen 50-60gr ma denk geliyor...

18. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    A sikki bilmiyorum ogrette bilelim bilimsel tartismayla ne alaka ? Karatayi bukadar savunupda metabolizmam yavasladi demen bi garibime gitti ondan sordum

19. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ama o kadar yoktur daha aldığım yaaa bir öğün zayıf kalıyor çünkü nutrition da 2 öğünde 100gr mutlaka yiyorum ama kahvaltıda o kadar yoktur henüz mümkün değil...
    En fazla 250gr kaynağı ve 2 öğünde suplement diyelim şuan ki durum için

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:19 ----------

@FiestaCondom karatayı tabi ki desteklerim abi en basinden en sağlıklı beslenme şeklidir zaten olması gerekendir ;)

Ama sende takdir edersin ki Vg adam çoğu zaman amaç uğruna sağlığı biraz kenara koyabilir...
    Natural bbuilderlar tabi ki var çokda başarılı olanları var saygı duyuyoruz bu iş elbette %100 sağlıklı bir şekilde ve sadece sağlık içinde yapılabilir ama......

Ama işte amaç ve amaca daha hızlı ulaşma isteği ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:34 ----------

Yani hesabı şöyle toparlıyayım size:

Sabah kahvaltıda en fazla 10-15gr, bir öğün et çeşitlerinden yiyorum 100gr civarı 30gr onu kabul ediyorum, bir öğün bakliyat pro olanlar 25-30gr da oradan, 2 öğünde suplement...

Toplam: günlük 105-115gr civarı bir protein alıyorum günlük!

Peki bunun ne kadarını sentezliyorsun acaba diye sorarsanız, bende bilmiyorum vücuda sormak lazım ;)

FiestaCondom bunu beğendi.
  20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet öğün sayısını arttırmak mantıklı :)

ama bunun yanında aldığın kcal artmalıdır :)

ve bunu bence öle teryağından falan değilde k.h miktarını arttırarak yapman en mantıklısı

günlük şu an için bence 3000kcal ile başlaman ve her hafta bunu 500 kcal arttırman en mantıklısı taki yağlanmaya başladığın noktaya kadar orda dur o zaman :)

onbir, ZeusS_ ve Efrahim bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş