zeo64 Antrenman Günlüğü - Ektomorf.

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve zeo64 tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bende 186 boy ve 70 kilo ile başladım, ama yağ oranım %10'du. Değişik diyetler denedim biraz ondan biraz bundan. 9-10 ayda 80 kilo üzerine çıktım estetik olarakta fena değildim hani hiç yoktan iyiydim. Ancak en iyi verimi, lean diyetle +500 kaloriyle aldım. İF ile yağ yaktım bir süre %8'e indim ve sonrasında if clean bulk yaptım biraz ara girdi ama durumum iyi sayılır. Çok fazla kafanı karıştırma bence, clean bulking ve full body ilerle. Yavaş yavaş hani seni tanımıyorum ancak, 7-8 ay sonrasında "Fena değilim" diyebilirsin. Bunu söylemek biraz garip gelebilir ama disiplinli olursan sonuç mutlaka alırsın. Bunu diğer başlıkta bana sormuşsun ama o elemanın konusunda cevap vermek istemedim. (zeo kanka başlığını *** etmedik umarım :D )

Tanrı Türk'ü Korusun.

zeo64 bunu beğendi.
  2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yok yav,ben mutlu oluyorum başlık altında bilgi alışverişi olursa,antrenman günlüğü bahane yani aslında.bu arada diyetin başından beri ben de %100 devamlılıkla olmasa da if uyguluyorum,12-12 ile 16-8 arasında oluyor genelde.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ben 22/02'ye kadar inmiştim. Aç idman gerçekten sağlam oluyor ama bünye alışınca eski düzene geçince sersemliyor vucut. Eski enerjiklik yok gibi birsey suan.

Tanrı Türk'ü Korusun.

zeo64 bunu beğendi.
  4. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yok işte ben o kadar kasmıyorum ya,yani amacım sert bi if ile ilerlemek degil.diyet dönemindeyim,if ile bir miktar da olsa kolay yağ yakımı kazanabilirsem ne mutlu.idmanlara falan da gene en az 1 öğünle gidiyorum.

Alfonso_ bunu beğendi.
  5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Aç idmana gitmeyi denemelesin. %30 daha enerjik oluyorsun. Bu diyetin asıl güzelliği recovery olayının daha kolay gerçekleşmesi. Yağ yakımında da oldukça etkili, ancak ara ara açlık süresini arttırmak gerekiyor.

Tanrı Türk'ü Korusun.

zeo64 bunu beğendi.
  6. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Abi cahilligime ver IF ne bilmiyorum aciklarsan sevinirim yada ben bi arastiriyim onun disinda dedigin fulkbody +500 kalori devam edecegim. Bilgiler icin saol suanki vucudumun durumu benim actigim "jinekomastimi yardim edin (acil)" adli baskiktan kontrol edebilirsin. Burdanda paylasabilirim skinti degil ama ben ne olduguma degil ne olacagima bakiyorum sonucta amacim eski ben olmamak bu yuzden umarim azmimi kaybetmem disiplinimi bozmam ve devam ederim. Tabi allahta guc verdigi muddetce. Bu arada Zeo abi senin ant gunlugunden benim beslenme ant dondu konu kusura bakma herturlu desteginiz icin tesekkurler.

zeo64 ve 2pacist bunu beğendi.
  7. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    ağırsağlam diye kanal var youtube ta o IF le ilgili video çekmişti Türkçe olarak gördüğüm en iyi anlatım o video şu ana kadar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zeo64 bunu beğendi.
  8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    IF(Intermittent Fasting) Günlük makrolarını 2 öğün ile karşılıyorsun sonrasında hiç birşey yemiyorsun ve GH(Growth Hormone) dan daha çok yararlanma prensibi.Yanlış bilgilendirmem varsa @zeo64 modum düzeltsin.

zeo64 bunu beğendi.
  9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Öğün fark etmiyor yeme süren içinde istediğin kadar öğüne bölebilirsin.

Tanrı Türk'ü Korusun.

zeo64 ve Alfonso_ bunu beğendi.
  10. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Anladim aciklamar icin Sağolun fakat okula gittigim icin if bana uygun degil sanirim ben 3 ana 2 ara ogunle hayatima devam edeyim :D

Tanrı Türk'ü Korusun.[/QUOTE]

zeo64 bunu beğendi.
  11. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    [/QUOTE]
    Nasıl kolayına gelirse.

Tanrı Türk'ü Korusun.

ArdaFit ve zeo64 bunu beğendi.
  12. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    3 gündür idman yapmıyorum,birkaç gün daha yapmayacam,zorunlu bir deload oluyor benim için.açıkçası isteğim de yok bu aralar.

benchte omuzumda gerginlik stres hissettiğimi söylemiştim.dirseklerimde de aynı şey söz konusu.sağ dizim de de ufak bir ağrı var.ayrıca buraya yazmadığım,11 gün önceki deadlift idmanında kanadımda bi pull/strain tarzı bir şey hissettim.türkçe olarak nası açıklayabilirim bilmiyorum.onun da hala etkisi devam ediyor.şimdiye kadar hiç supplement kullanmadım,ihtiyaç da duymuyordum fakat diyetin daha birkaç ay süreceğini göz önünde bulundurursak eklem koruyucu bir şeylere ihtiyacım var.açıkçası eklem koruyucu supplementler hakkında da bir bilgim yok.ne dersiniz bu konuda etkili olur mu?hiç kullandınız mı?önerir misiniz?

13. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Zeo created by loss 30 yas basliginda onerilerini yazmisti bu konuda bir bak istersen.

zeo64 bunu beğendi.
  14. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen zeo hocam içinde 4-5 temel maddesi olması gerektiğini söylemişti 1-2 gün önce ona bakman çok iyi olur. Bu arada sendeki bu belirtilerin sence sebebi nedir vücut artık o kadar ağırlığa ters reaksiyon mu veriyor

zeo64 bunu beğendi.
  15. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam ComRomax adlı bir ürün vardı.Ben kullanmadım ama kullananlar çok memnun kalmış eklem ağrılarına iyi geliyormuş baya eczanelerde bulunuyor diye biliyorum deneyebilirsiniz.Bu arada geçmiş olsun :)

zeo64 bunu beğendi.
  16. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    enerji seviyelerim genel olarak düşük biraz,daha önce hiç yaşamadığım kadar eklem zorlanmaları yaşıyorum,bunlar olunca isteksizlik de oluyor.genel olarak diyetin etkileri diye düşünüyorum.

17. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Ben eklem agrilarina çözümü yağ odakli ketojenik diyet yaparak buldum yağların eklemlere olan yarari bir cok arastrmada kanitlandigindan böyle bir yola gittim ve faydasinida gördüm diyebilirim

Alfonso_, zeo64 ve Thorm bunu beğendi.
  18. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    squatta esnekliği arttırmak ve daha derine rahat inebilmek için ne yapılabilir bilgin var mı abi? Genel olarak esnekliğimi arttırmak istiyorum.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Konuda fazlalık etmek istemem ama squat,deadlift,bench gibi teknik hareketlerde birkaç nacizane bilgi söylemek istiyorum. Özellikle son zamanlarda araştırmalar yapıyorum ve kendimde tecrübeler edine edine bazı sonuçlara vardım .powerlifting weighlifting tarzı çalışanlar bu hareketlerin tekniği yalayip tutmuş kişiler bilindiği üzere bunun en büyük nedeni bu kişilerin boş bar ve düşük agirliklarla form çalışmasi , kendimden örnek vermek gerekirse squati tam nizami formda yapmak yaklasik 1 ayimi aldı şimdiki yaptığımin gerçek squat olmasi için boş bar agirliksiz ve düşük ağırlıklarla squat lar yaptım aynı şekilde deadlift te ağırlığı yaklaşık 25 kilo düşürerek form çalıştım şimdi eskiye oranla daha fazla deadlift girebiliyorum bonus olarak strapsiz ve kemersiz olarak. haftada 1 gün teknik çalışması sakatlık riskini büyük oranda azaltır ve daha verimli antrenmanlar cikarmaniza yardimci olur . Türkiyede gördüğüm kadarıyla yapılan compoud egzersizlerin çoğu yanlış formda yapılmasi gibi bir gercek var

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atraksiyonlu bunu beğendi.
  20. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    aynen öyle. sana tavsiyem düşük ağırlıklı form çalışmasını speed work şeklinde yap , yani patlayıcı kuvveti geliştirirken formunu da kontrol altında tutmuş olursun. olabildiğince hızlı çek ve formun da bozulmasın.

atraksiyonlu, zeo64 ve Alfonso_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş