Yeni başlayanlar için beslenme tekniği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 1 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 393 üye.
  1. chucqy

chucqy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar lutfen yardımcı olun. tesekkur ederım

2. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ailemde kolestrol hastalığı var
    benim günde 1 yumurtadan fazla yememem gerekiyor
    ne önerirsiniz

3. chucqy

chucqy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar msjımı atalı 5 gun oldu fakat hala bır msj alamadım.. artık umudu kestım kafa_

4. fieryboy

fieryboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İSTANBUL
    güzel bi program yapılması gayet kolay ama ben öğrenciyim sabah 7 den 16:00 ya kadar okul. böyle bi programı nasıl uygulayabilirim yardımcı olursanız sevinirim okulda ne yiyebilirim?

5. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 1.71 boy ~ 56-57 kg'yum. Az birşey zayıfım anlayacağınız. Burada kepek ekmek neden önerilmiş? Benim bildiğim kepek kilo yapmaz. Yanlış biliyorsam affola. 56-57 kg birinin kepek yemesi doğru mudur? Sonuçta karbonhidrat çok önemli. Aklıma takıldı sorayım dedim. Kepek diyorsanız bir tane az değil mi sizce? Beni iki taneden aşağısı kesmez :)

Ayrıca program çok güzel. İlk bir buçuk ay beslenmem pek iyi değildi , yani böyle kağıt
    üzeri düzenli bir programım yoktu. Bilgilerimle kafamda kurduğum bir program vardı ona göre besleniyordum. Açıkçası iyi değildi ama iyi kilo aldım. Bugünden itibaren bu programı uygulamaya başladım. Gerçekten çok güzel bi program , teşekkür ederim..

Saygılarımla.. Akın

6. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca ben o kadar israf yapamam.
    4 yumurta beyazı - 4 sarı .. yazık olur.
    O'nun yerine 3 tam yumurta nasıl olur? Sabah ve akşam 3 tam yumurta.. ? Omlet'i de şimdi yemiyorum. O kadar yiyemiyorum çünkü. Yavaş yavaş omleti de ekleyeceğim. Gerisini tamamen uyguluyorum. Lor peyniri , bulgur , et vb. Sadece yumurtada bi problem var. Yumurta beyazını zaten sabah kalkarken Süt-bal-Yumurta ak'ı karışımıyla karşılıyorum. Yani günde 1 yumurta ak'ı , 6 tam yumurta yemiş oluyorum.. Yorum ve görüşlerinizi bekliyorum..

7. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar özellikle ikinci sorumun cevabını çok merak ediyorum. Lütfen artık biri cevaplasın.

8. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtanın 1 tanesinin sarısında 225 mg ortalama kolesteol var normal bir insanın günlük kolesterol ihtiyacı ise 300 mg yani en fazla 2-3 tane sarısını yersen kolesterol problemi yaşamzsın.israf tabiki önemli ama aksi takdirde sağlığımız israf olacaksa 2-3 yumurta sarısı çokda önemli değil. ayrıca başka alternatifler bulunabilir israf olmaması için forumda bununla ilgli başlık mevcut.

9. Strong834

Strong834 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    önemli bir sorum olacak ben 16 ay önce omuzumu sakatlamıştım bırakmak zorunda kalmıştım şimdi başlıyorum (2ay yapıp bıraktım) flexor hocamız başlangıçta suplement kullanmayın demiş ama ben eas 100% whey protein kullanıyorum günde 1-2 olçek öğünlerim kötüyse 2 ölçek kullanıyorum ve bir hafta sonra universal gh max a başlayağağım kemik gelişimin için yaş 18 boy 180 kilo 70 vücut yapım gerçekten çok müsait (bu süplementlere erken başlarsak bir sorun çıkarmı düşündüm ama aklıma gelmedi sonuçta protein tamamen doğal ve herkesin ihtiyacı var ??)fazlası yağ olur zaten ama şüphelendim flexor hacamız söyleyince

10. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

senin özel bir durumun varsa bu ürünleri kullanmana engel olan bilemiyorum aksi halde protein tozunun zararı olmaz (1-2 ölçek).ama doğal beslenmeye destek olması şartıyla hiç bir zaman normal yemeklerin yerine konmamalı. Gereğinden fazla aşırı kullanıldığı zaman bağırsak kanserine bile neden olabildiğini duymuştum.

11. GencFenerli

GencFenerli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben öncelikle şöyle bir soru sormak istiyoprum yaklaşık5-6 haftadır bu tarz besleniorum sadece peynirlkeri bu kadar çok tüketmiorum çünkü body başlmamdaki bir diper sebete 1,86 boyumun olması ve artık durdurmak istemem sizce bu kadar fazla peynir ütketmem byu amacıma ters düşermi düşmezse beslenme programıma eklemeyi düşünüorum..

12. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

peynir tüketiyorsun diye boyun uzar diye bi kural yokki.Senin genetiğinde varsa boyun uzar bu peynir tüketimi yani kalsiyum alımı bu süreci hızlandırır.Sen protein ihtiyacını süt ürünleri tüketmeden karşılamayı düşünüyorsan bu imkansız çünkü insan yemek yerken hep aynı şeyleri yerse bıkar yemek çekilmez olur her çeşit proteini sofranda bulunduracaksın ki iştahla yiyebilesin:D ayrıca kaç kilosun da bu boyunun uzamasını istemiyorsun çok zayıf olmadığın takdirde boyunun uzamasında ne gibi bi sakınca olabilir kihyper_

13. GencFenerli

GencFenerli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    186 boyum var 76 kiloyum fakat dediğim gibi hiç tüketmiyeceğim demedim xzaten sabah başlangıçta fln mısır gevreğiydi yulaftı derken sütü tüketmek zorundasın sonra kahvaltı oardada peynir fakat 50 gr bir 20 gr bir 10 gr bir peynireçok dayalı bir diyet dedim faydalı olabileceği insanlar elbetteki vardır fakat seninde bildiğin üzere %80'i genetik %20si çevresel faktörler öreneğin bilimsel bir tez var kaslar geliştikçe kemik uzamasını yani boy artmasını durdurur bir tezde kalsiyum alımının boyu uzatacağıdır bu konuda söyledim ne gibi sakındca oplabilir konusundada boyumdan çok emnunum 1,86 da kalmak isteğim var boyumu kullanıcağım bir sporla veya işlede uğraşmayı düşünmüyorum tamamen işin estetik bakımı yani insanın kendini beğenmesi için ..

14. -OzaN-

-OzaN- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 60 kiloyum bana görede yazabilir misiniz?

15. laktoz

laktoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kocaeli
    saat 12 gibi salona gidiyorum..düzeltmeler yapabilir misiniz?ne önerirsiniz?

16. Mr.Memo

Mr.Memo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    dostum, vermis oldugun 100 gram kepekli makarnanin besin degeri kaynamamis degeridir. makarna kaynadiktan sonra 100gram'in karbonhidrat degeri 12gram'a düsüyor, bunu bildirmek istedim...

Hortlaq bunu beğendi.
  17. Lilou

Lilou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gercekten cok faydalı bir yazı yazmışsın ama bu kadar lor cok fazla gibime geliyor.. kilom var body yapıyım guzel vucudum olsun diye baslayan insanlar bi anda gobeklenmesin abs leri cıkartıyım derken cunku vucut cesidine gore degisio verdigin program kesikli vucuda sahip olmak isteyen bu kadar cok lor ve pekmez ( tahinle karıştırdıgını farkediyorum) tuketirse yaptıgı cardionun bi anlamı kalmaz gibime geliyor... Heee ama diosa ne kesigi benim vucudum iri olsun o zaman tam ona gore bir yemek programı..:badgrin:

18. Faramir

Faramir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar

1 Aydır sayın Flexor'un programı ve sizin yazdığınız beslenme programıyla çalışıyorum. Şimdiden çalışma ve beslenmenin meyvesini aldım diyebilirim. ( Vucut biraz daha şekillendi, göbek hafifden azaldı, kaslar çok az da olsa daha belirgin )

Ancak bir iki sorum var. Öncelikle hiç kilo alamadım bu süre içinde. Bunun sebebi nedir ve normal midir acaba ?

İkincisi ise lor peynirini grmını ayarlamak zor oluyor. 50 gr - 30gr yazmışsınız fakat nasıl bileceğim ben bunu ? Mesela 1 yemek kaşığı kaç gram ?

emeğinize sağlık.

19. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo alımı için burada yazdığım programdaki karb ve protein alımını biraz daha arttırabilirsin.
    Lor peynirini marketten küçük miktarlarda alıp, göz kararı bölüp saklarsan gramını tahmin etmen kolay olur.

Faramir bunu beğendi.
  20. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    100 gr. haşlanmış yumurtada 12,5 gr protein var... peki bir haşlanmış yumurta kaç gr? bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...

Sayfayı Paylaş