Yeni başlayanlar için beslenme tekniği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 1 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 393 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    çok değil tabiki..özellikle beyazı konusunda daha rahat davranabilirsiniz..

2. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    program icin tesekkur ve bir soru

antremandan cıkısım saat 10 u buluyor . 30 dk sonra yumurta yeyip maks 1 saat icinde de uyumanın sakıncası olur mu ?
    olursa programı nasıl revize edebiliriz . tesekkurler

3. van1ty

van1ty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tam yumurta Derken pişmiş Suda kaynamısmı? Yumurta Beyazı Pişmemiş Mi olcak yoksa Normal Tavada Beyazınımı KızartCaz?

4. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sn.van1ty ben de yeniyim . forumda bu konuda bir yorum goremedim. ama tabiki bir vucut gelistirici yagda kızaran seyleri tercih etmez.
    gerci 1 damlacık zeytinyagı ile teflonda kızartmanında zararı olmaz heralde. ha besin degeri degisiyor mu derseniz , besinlerin 100gramındaki besin degerleri baslıgındaki tabloya bakarsanız degisiklikleri gorebilirsiniz.

5. onak

onak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam programınızı okudum ve kilo aldırmaya yönelik diyor. boy 175 kilo 82. Ben kısaca yediklerimi anlatayım; kahvaltıda 1,5 ekmek en 50 gram bitkisel margarin 2 haşlanmış yumurta bal ve peynir yiyorum. öğle yemeğinde 1-2 kaze çorba, 1 porsiyon pilav ve et/tavuklu yemek (bir yada iki porsiyon) 1ekmek ve salata. akşamda öğlene yakın şeyler yiyorum. Yatmadan 2 portakal 1 elma 1 muz yiyorum. arada çikolata bisküvi ve çayları hiç yazmadım. Benim bu beslenmem Flexor hocanın başlangıç programıyla uygulansa yeterince verim alırmıyım ve arttırmam yada azaltmam gereken şeyler var mıdır? yediklerimde. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

6. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sn onak daha tecrubeli arkadaslar illaki birseyler yazacaklardır ama forumda sordugum sorulara aldıgım cevaplarla kısaca soyle diyebiliriz . gunluk kilonuz basına 1.5-2 gr proteini tamamlamanız lazım . eger yaglanmak istemiyorsanız gunun son ogununde karbonhidrat alımını azaltmanız veya kesmeniz lazım . son ogunde kesilen karbonhidratları kahvaltıda yerine koymanız gerekir . yumurta beyazıyla sıkı bir dostluk kurmanız gerekiyor . antreman oncesinde pilav , mısır , yulaf , bugday gibi kompleks karbonhidratlara yonelmelisiniz . tecrubeli arkadaslar birseyler ekleyip yanlıslarım varsa duzelteceklerdir ama benim forumumuzdan ogrendiklerim bu sekilde.

7. kickpush

kickpush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    boyum 1.79 kilom 66. 14 yaşındayım görünür şekilde kasım var bu programı uyguladığımda bu kas kütlem nasıl değişir?

8. follow_me

follow_me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yaklaşık bir hafta denedim bu programı. hem çok sıkıldım aynı şeyleri yemekten hem hiç doymuyorum. doktor metobolizmamın hızlı olduğunu söyledi. kilomda artış beklerken 1 kilo civarı düştü. boy-kilo farkı 20 oldu. merak ettiğim şey bunların hepsini aynı oranda arttırsak bi ZARARI olur mu? bir de bunların yanında ekmek yesek ne kadar yemeliyiz. doymuyorum ekmeksiz...

9. xvampirex

xvampirex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    benimde bir sorum olacak...yağ yakıcılar içinde 3 ay sonra başlamak mantıklımıi ... yoksa daha erken başlanabilirmi ... çok teşekkürler

10. loly21

loly21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben tam anlamıyla kilo almak istiyorum spor yaparak yani en kısa zamanda en yüksek kilo yu almak amacım.

bu program bana yarar mı ? eczacı bir arkadasıma sordum bunlar ile kilo alman zor dedi bende dönüp tekrar buraya yazmak istedim

11. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    50 gr margarin mi?eksiltmen gerekenler(hatta tamamen kesmelisin) bu margarin vebisküvi,çikolata.bunlarınyerine bolbolmeyve yiyebilirsin.

12. oguzugur

oguzugur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni başlayan beslenme

arkadaşlar yeni üye oldum , çalışmayada 1 hafta önce başladım.
    Daha önceden 7 sene kadar kick box çalışmıştım.5 seneye yakın ara verdim ve şuan vucüt geliştirme çalışmak istiyorum ki sanırım istikrarlı olacağım.

Öncelikle sormak istediğim ,
    Yukarıda verilen beslenme programı süper.
    Fakat kalkış saatlerimden dolayı sabahları bu şekilde bir beslenme yada iş yerinde her öğlen 100-150 gr et veya tavuk yeme şansım bulunmuyor.
    Bu açıkları whey takviyesi ile kapatmamız mümkün mü ?
    Kesinlikle bir işe yaramayacakmıdır ?

yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.
    Oğuz.

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    gün içinde doğal protein de almak kaydı ile protein açıklarını whey ile kapatabilirsiniz..

14. KIRAT

KIRAT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Hocam emeğinize sağlık. Foruma yeni üye oldum. Üniversite öğrencisiyim. Soru sorup meşgul etmemek için bikaç saattir forumu araştırıyorum fakat bu konudaki (VG) cahilliğimden ötürü bikaç soru sormadan edemeyecem.

Forumda evde çalışmak için bu linkte dambıl ile yapılabilecek hareketleri gördüm. Pazartesi yapmaya başlayacam inşallah. Kafama takılan sorular şunlar.

Programınızda sabah kalkışta pekmez vs. 30 dk sonra yumurta falan, sonra öğle yemeği programı v.s. Hergün saat 8 de okula gidip akşam 5 te eve geliyorum.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t8554.html
    linkinde bulduğum hareketleri bu yemek programının neresine sıkıştıracam? Örneğin bu linkteki pazartesi günü için önerilen kol ve göğüs programını ele alalım. Kol programını sabah 2 tam yumurta 50 gr lor peyniri dediğiniz kısımdan sonra, göğüs kısmını akşam mı yapacam yoksa iki bölge hareketini de sabah akşam mı yapacam? Bide forumda araştırdığıma göre kasların dinlenirken büyüdüğünü hafta içinde bazı günlerde idman yapılmaması gerektiğini söylüyorsunuz. Yukarıda koyduğum dambıl idman linkinde değerli hocamız çarşamba, cumartesi ve pazar günlerini off olarak ayarlamış. Bu günlerde yemek programı değişir mi?

Kızmamanız için forumu bayağı bi araştırdım besinler, hareketler, yemek programları falan. Yinede kafamdaki eksiklikleri tam olarak tamamlayabilmem için soru sordum sizlere, zamanınızı çaldıysam özür dilerim.

Kendime ayarlı dambıl seti aldım. 1 haftadır sabah akşam dambıllarla çalışıyorum fakat kaslarım felçli gibi ağrıyor. Forumda okuduğum bilgilere göre yaptıklarımın yanlış olduğunu öğrendim.

Bu arada boyum 186 cm, kilom 69 kg. Günlük hayatta çok yemek yiyen birisi olmama rağmen kilo alamıyorum. Bana VG yi önerdiler. Söylediğiniz besin programına uyacam fakat biraz pahalıya kaçıyor, programda büyük fireler verebiliriz açıkçası :)

15. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    1.72-73 boy 76 kiloyla bu diyeti uygulayabilirmiyim? yani çokmu yağlı oluyorum acaba bu halde

16. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    1.72 boyla 120 kilo olduğunu dahi söylesen kimse senin ne kadar yağlı olduğunu bilemez, ancak kemik ağırlığını boyundan yola çıkarak yaklaşık olarak "tahmin" edilebilir. Yani bir insanın kolu bacağı koyun paçası gibi ince olabilir yetmez omuzlarıda dar ve düşüktür kocaman bir bira göbeği vardır 172cm boy 50 kg ağırlığı vardır işte bu çok yağlıdır. Bunun bu verilerle tespit edilmesi kafa büyüklüğünden zeka seviyesini tahmin etmek kadar saçma birşey.

Son düzenleme: 9 Mayıs 2008
  17. JohnRambo

JohnRambo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum ben mesela yeni başladım bu programı kaç hafta yada kaç ay devam ettireyim

ilk mesajında adminimiz saydam mesajınızı kurallara aykırı olduğu için silmiş bu 2. ve son uyarıdır
    Lütfen kişilere isimleri ile hitap ediniz. (FleXoR)

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mayıs 2008
  18. kaplan1222

kaplan1222 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben 16 yaşındayım günde yarım kase peynir ve bi kıyma dürümü bazende döner yiyorum 1.79 boyundayım ve kilom 73 kemiklerim iri elimde 4kg lık ağırlık var bununla hergün 20 omuz ve iki set 1. set 50tekrar 2. set40 tekrar yapıyorum salona gitmiyorum ve 2 günde bir tek seferde 40 kere hızlı şınav çekebiliyorum ve bacak kaslarada çalışıtoyum yeni başladığım için pek kaslı değilim sizce pazularım için daha fazla çalışmam gerekirmi

19. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Allah razı olsun yemın ederım ya sızın gıbı ınsanlar oldugu surece bız yenı baslayanlar basaracagız bu vucut ısını eyvallah.

20. JohnnyBravo

JohnnyBravo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bunları her gün mü yiyeceğiz?
    Antrenman yapsak da yapmasak da?

Sayfayı Paylaş