Yeni başlayanların merak ettikleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 646 üye.
  1. Obsessive*

Obsessive* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Önemli olan gün içinde toplam alınan protein miktarı mı yoksa antremandan sonra alınan protein miktarı mi?

2. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    her ikiside önemli.

3. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8

Her ıkısde onemlı.. boyle bır ayrım olmaz
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Aralık 2015 ---

Her ıkısde onemlı.. boyle bır ayrım olmaz

4. markopolo

markopolo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ayrıca bodybuilding kültürüne yabancıyım.

Bilgili arkadaşlara bir sorum olacak; fazla kaslı ve şekilli bir vücut istemiyorum zaten onun için çalışmaya pek vaktim yok. Ancak, iki omzumda boynuma göre çok aşağıda ve biraz bira göbeği gibi göbek var. Çirkin bir görüntü oluşturuyor. Karnımı içeri çektiğimde ve omuzlarımı hafiften dikleştirdiğimde vücudumun biraz daha adam gibi gözüktüğünü görüyorum. Bu şekilde karındaki yağı eritip omuzları dikleştirmeye yarayan bir antrenman/beslenme programı biliyorsanız beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    yeni değillim ama merak ediyorum %12 yağ oranına uyarlayarak yazıyorum 34 cm kol ile başladım 1.5 yılda 41 cm oldu 2 yıl daha geçti toplam 3.5 yılda 45 cm oldu nasıl sizce

6. galactica

galactica Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    selam masaj istermisin

1

7. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    masaj ne alaka

8. Nebleux

Nebleux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    187cm ve 93kg'ım (%20Yağ) Fitness'a başladım. Amaç daha fit bir görünüm kazanmak. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz ?
    Öncelikle yağ oranımı kardio ile düşürüp, sonra ağırlık mı çalışmalıyım?
    Yoksa 2'sini dengeli mi yapmalıyım ?
    (Not: Her ne kadar kilo fazlam gözükse de, fizyolojik yapımdan ötürü kilolu olmadığımı düşünüyorum ve zayıflayıp kilo vermek istemiyorum. :) )

9. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    her gün 4 çarpı 12 biceps çalışmak iki dumble ile 7 şer kilo kolları kaç haftada demir yapar?

10. modusvivendi

modusvivendi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    Yaşım 43, boy 181 kilom 71 (69 idi aslında bir ay kadar önce başladım fitnesse, beslenmeyi arttırıp iki kilo kadar kazandım). Yıllardır başlamak istediğim bu spora bir ay önce başladım. (Çalıştığım ilçede böyle bir salon yoktu yakınlarda açıldı, bulunduğunuz yerin kıymetini bilin:). Yıllardır kilomu kontrol etmek için yediğimi hep sınırladım, çünkü yediğimi arttırıp ve spor yapmayınca sıtmalı Afrikalı çocuklar gibi bir göbek beliriyordu. Ancak bu sınırlama sanırım kaslardan da götürmüş feci derecede güçsüzleşmişim. Öyle ki ilk gittiğim gün boş barı ya da curl barı 3x10 zor zor becerdim, diğerlerinde de en küçük ağırlıklarda (dumbell vs) ciddi zorlandım, şimdi şimdi biraz ağırlıkları arttırabildim. Bu sporun kısa zamanda sonuç alınmayan ve kararlılık isteyen bir spor olduğunu biliyorum. Bu tarz forumlarda sıklıkla karşılaşılan "şu yaşta, şu kiloda, şu kadar kg kaldırıyorum üç ayda sahilde dikkat çekecek vücuda sahip olabilir miyim" gibi soruların anlamsız olduğunun farkındayım. Dahası neredeyse boyunca çocukları olan bir adam böyle bir amacım yok, azalan gücü arttırmak, fit kalmak için yemekten kısıp sağlıksız kalmak istemiyorum. Salona yazıldığımdan beri yeme içmeye düzen verdim, daha kaliteli besleniyorum. Sigarayı azalttım ve bırakmanın planını yapıyorum. Bu spora doğal yatkınlığı olan bir vücuda sahip değilim ancak kendimi kararlı ve sebatkar biri olarak tanımlarım. Şimdi sorularım şu:
    Yeni başlayan birinin en küçük ağırlıklarda bile bu kadar zorlanması onun güçsüz olduğunu mu gösterir?
    Yeni başlayanların bu kadar spora rağmen uykularının kaçması ve sporsuz zamanla karşılaştırıldığında uyuma sürelerinin azalması normal midir?
    Yeni başlayanlar ve cılız olanlar için önemli olan doğal besinlerin miktarının arttırılması olsa da bulunduğunuz işyerinde öğle yemeği için tost poğaça var ise, siz evden tavuk, balık, lor vs taşıyıp yemeği halletmenize rağmen bazı günler buna imkan olmuyor ise en azından o günler için işyerinize bir protein desteği götürüp tüketmeniz de kötü bir şey midir?
    Son olarak şunu sorayım öğretmenim, bazen okula veliler gelir çocuğunun durumunu ve üniversite sınavlarında neleri yapabileceğini sorar, siz de veliyi kahretmemek için önce öğrencideki birkaç olumlu özelliği söyler sonra gerçekleri yumuşatarak söylersiniz ama aslında çocuktan fazla bir şey çıkmayacaktır bilirsiniz. Salonda bu işi uzun yıllardır yapan arkadaşlar bu işe kararlılıkla devam edersem bu güçsüzlüğün azalacağını söylüyorlar ama onlar bu söylerken benim velilere yumuşatarak söylediğim şeyler aklıma geliyor. Sizce bu yaştan sonra da kaslanmak ve güçlenmek mümkün müdür? ( Bu arada sizlerle dışarıda karşılaşsak yaşımı en fazla otuz beş diye söylersiniz, ihtiyar görünmüyorum yani:)

11. Voltac

Voltac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle iyi akşamlar birkaç saatir araştırıyorum fakat net bir sonuca ulaşamadım. Spora yeni başladım fakat kafamda birkaç soru tam olarak netleşmiş değil. Sizden ricam bu soruları yanıtlamanız. İlk olarak karbonhidrat tozu almak istiyorum, birkaç yerde protein tozlarının spora başladıktan 2-3 ayda sonra kullanılmasının daha doğru olacağı yazıyor ama karbonhidrat tozları için bu bilgiye ulaşamadım karbonhidrat tozunu ne zaman kullanmak daha verimli olur) Aynı şekilde önerebileceğiniz karbonhidrat tozu markası nedir? Mümkünse fiyat-performans açısından uygun olsun. Bu soruları yanıtlarsanız çok sevinirim.

12. ahmet.duser.

ahmet.duser. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Karbonhidrat tozu dediginiz weight gainer ise (suplement) ben de kullaniyorum. Zayif oldugum icin basladim 4 ayda 6 kilo aldim ancak bunlari kasa cevirerek kas kutemi arttirdim. Hala olmam gereken kilo ya ulasamsamda bariz vucut farki olustu eskiye gore. Multipower kullanmaya basladim ilk ay (1100gr) 2. Ay yurtdisinda bulamadigim icin GNC kullandim ikisi arasinda farkyok gibi ancak gnc nin tadi biraz agir ek olarak protein degeri az da olsa daha yukek. Ilk 3 ay kullanmama mantigini fazla anlamadim ancak kullandim ve ben faydasini gordum. Doktora da kullanmadan once sormustum onun icin iciniz rahat olsun suplementler zararli degildir. Ancak beklentinizde yuksek olmasin duzgun bir beslenme olmadan hic kilo alamassiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. efeataroglu

efeataroglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar vücut ölçülerim yaşıma göre gayet iyi 4 aydır bu spor ile uğraşmaktayım ancak kaslarımı nasıl parçalarım (define) ?

14. efeataroglu

efeataroglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    17 yaşındayım 5 aydır yapmaktayım benim merak ettiğim bir konu var vücudumu baştan yağ oranını koruyup define bir şekilde gelişmek mi yoksa kilo alıp yağlanıp daha sonra mı definasyona girmeliyim ?
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mayıs 2016 ---
    17 yaşındayım 5 aydır yapmaktayım benim merak ettiğim bir konu var vücudumu baştan yağ oranını koruyup define bir şekilde gelişmek mi yoksa kilo alıp yağlanıp daha sonra mı definasyona girmeliyim ?

15. wanderar

wanderar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kilo 54.500 den 59.700 oldu. yağ kg 2.400 den 1.700 oldu. kas kg 49.900 den 54.700 oldu 1 ayda yağ oranı düşük sizce iyi mi kötü mü.

16. erenmrt

erenmrt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    cümlede yanlışlık var sanırım ""kasları koruyarak define bir şekilde gelişmek" olmalıydı. en doğru yöntem temiz büyümek min yağ max kas ile.

17. wanderar

wanderar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    boyum 1.74

18. Arumis

Arumis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar. Ben Uğur. 28 yaşındayım, sporla aram hep iyi olmuştur ve hatta sol bacağımda sinir kesiği olmasına rağmen her sabah 6 km kadar koşar evde birkaç hareket yapar ve dinç kalırdım gün içinde. Ancak yaklaşık sekiz yıldır psikoz hastasıyim, genetik olduğu için psikolojik olarak fazla zorlamıyor ki benim için ağır gripten farkı kalmadı şu an. Sadece uzun süredir çok halsizim spor yapmam gerektiğinde karar kıldım bu nedenle. Aslında 1 hafta kadar hastalığım daha ağır iken vg yaptım ve çok faydasını gördüm. Kilo vermek, kas yapmak ve halsizliği yenmek istiyorum, ayakta daha uzun kaldığım günler daha iyi hissediyorum. Sorum şu, Bana başlangıçta enerji takviyesi gerekirmi, protein tozu, amino asit vb.. gibi. Kullanırsam konsantrasyonumun dahada artıp daha erken netice alabileceğimi düşünüyorum yada ne kullanmalıyım. Şimdiden teşekkür ederim.

BadStrangr bunu beğendi.
  19. BadStrangr

BadStrangr Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    abi tavsiyem dogal beslen motivasyon olan videolar izlemeni tavsiye ederim protein tozunu şimdi alsan bile tak diye olmaz sen gördün mü anne karnından çocugun 1 günde fıraldıgını :) sabır işi abi bunlar yaşım 16 1 aylıgım protein tozum var ama tabi çok çok erken ilk 3-4 ay istemez diger aylarda istemz ama kişiye kalmış olayı büyütecem derse tabi protein tozu gerekir doping deildir benim bildigim peynir altı suyu ile oluyor whey protein biraz 1 ay çalış öyle bi bak varmı gelişme 2-3 gün çalışırsın hevesin biterse felan boşada para verme şeker abur cubur çikolata kola 1 gün içmiyorum sende yap dene yağları erit varsa ARUMİS BU ARADA SANA DEDİM :)

20. Arumis

Arumis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Enerjim yavaş yavaş artacak sorun hastalık dostum ya ilaç dahi kullanmıyorum ağır grip gibiyim enerji verebilecek birşeyler arıyorum yoksa forumu taradım biraz, vg yapan arkadaşlarımlada görüştüm tek ihtiyacım biraz extra enerji inan bende para basmak istemiyorum ama hastalık...

Sayfayı Paylaş