Yeni başladım yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve 5ipahi tarafından 18 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 5ipahi

5ipahi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Mersin
    Merhabalar, uzun yılların yatışıyla ve rahatlığıyla 120 kiloyu gördükten sonra dedim "artık bi kendine gel nereye gidiyorum" ve fitness salonuna yazıldım. Boyum 1.95 ve dün akşam ilk kez spor salonuna gittim 10 dakikalık bisiklet'ten sonra leg curl, leg extensions, lat pulldown, pec dwck makinelerinde 4x12 halinde 25 kilo ağırlıklarla çalıştım. ( Bu icadların adınada şimdi baktım eheheh) ve adını bulamadığım 2-3 makinede daha 25 kilo ağırlıkla başladım. Bazılarında özellikle şu adını bulamadıklarımda yukarıya kolumu kaldırırken 8 veya 9 da daha kalkmıyor kolum titriyor. Asıl sorum bu gittiğim salondakilerde biraz ilgisiz açıkcası. Ben 120 kiloyum direk ağırlık kaldırarak bu işe başlamam saçma geldi sanki. Önceki bi kilo verelim düzleşelim sonra kasa çalışırız haksız mıyım. Şimdi benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor ağırlık çalışarakmı kilo vermeliyim yoksa başka şekildemi bunlar bildiğin beni zayıflatmadan ağırlık kaldırttırıyorlar yahu. Kafam karışık yardım edin be. Evet haklısınız, uzun yazdım insan okuyacak bunu

2. 5ipahi

5ipahi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Mersin
    Bayağı yardımcı oldunuz sağolun :D

3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Evet haksızsın :D çünkü ağırlık antrenmanları hem metabolizmanı hızlandırarak hem enerji harcamasını artırarak hem de kas kütleni artırarak ağırlıl(kilo) kaybetmende etkili olur. Sadece kardiyo ile ağırlık kaybedersen sadece yağ değil kas da kaybedersin. Tek amacın zayıflamak ise orası ayrı tabi ;)

berkalp_tr bunu beğendi.
  4. 5ipahi

5ipahi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Mersin
    Hay
    Teşekkürler

5. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlık arkadaşın dediği gibi daha fazla enerji harcatıyor. Bu yüzden ağırlığı çalışmalısın. Ağırlık dışında kardiyo da eklemen kalori harcaman adına faydalı olacaktır. Off günlerinde de kardiyo yapabilirsin.
    Ayrıca bunlardan ziyade beslenmeye dikkat etmen ve kalori hesabı yapman lazım. Kalori hesabını yaptığın sürece kardiyo yapmasan dahi (ki yapmanı öneririm) kilo vermen mümkün.

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;
    “Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş