Yardımınız Lazım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Serdarryksel tarafından 23 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Serdarryksel

Serdarryksel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle herkese selamlar. Forumda yeni olduğum için konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Böyle bir hata yaptıysam şimdiden affola. Evet ben 2 haftadır spora başlama niyetindeyim. Bu 2 haftada bilgisizliğimden ötürü hiç antrenman yapmadım. Tek yaptığım sigarayı bırakmak oldu. Bu konuda ilk defa bu kadar ciddi ve kararlıyım. Antrenman yapmama sebebim tabi ki program bulamama, hareket bilmeme vs. bahaneler değil. Benim sebebim nasıl çalışma yapmam gerektiğini bilmemem. Ben 17 yaşında, 176 boy, 63kg ( kilom ne kadar yemek yesem de 62-63 de kalıyor ) biriyim. Spor salonuna gitmeyi düşünmüyorum çünküçevremdeki salonları tanımak için gezdiğim zaman kalitelerinin beklentimi karşılamadığını gördüm. Onun yerine abimden kalan aletleri kullanarak ( halter masası ve tabi değişken ağırlıklı halter, 4kg'dan 10 kg'a değişken ağırlıklı dumbell seti ve mekik masası) sporu yaşamımın bir parçası haline getirmek istiyorum. Fiziksel özelliklerimi ve sahip olduğum imkanları göz önüne alırsak en doğru antrenman şekli benim için nedir? Tecrübeli abi ve ablalarımın, kardeşlerimin beni bu konuda aydınlatmasını istiyorum. Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle sigarayı bırakma kararınız dan ötürü sizi tebrik ediyorum ardından sorunuzun cevabı evde uygulayabileceğiniz bir çok antreman sistemi forumda var yapmanız gereken sadece forumda gezinmek , arama yapmak bunun yanında kilo almaya yönelik beslenme listeleri de forumda var hemen alta kendi yazmış olduğum beslenme listesini ekliyorum . Hareket çeşitliliği uygulamak için tam teçhizatlı bir spor salonuna kaydolmanız da fayda var.

Yeni başlayanlar için kilo almaya yönelik beslenme programı John399 Version

Sayfayı Paylaş