Yağlanmanıza Veda edin! (Karatay Beslenmesi ile Sağlıklı Beslenmenin Abc si)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ZeusS_ tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 77 üye.
  1. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    vücudunuz hafifleyince çekmeniz normal bence güç artışı sağlamaz bence bu tür diyetler.. :)

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Offtopic mesajlar atmayalım, artık direkt modlara taşıyorum çünkü...
    Konu yağ yakımı, her hangi bir diyetin güç artışı sağlayıp sağlamadığı değil!

Her hangi bir diyetin güç artışı sağlamadığı ile ilgili bir bilginiz dökümünınız varsa eğer bilimsel makalelerini göstererek konuşun!!!
    Bence böyle ile olmuyor bu işler, bilimsel altyapısı olmadan ...den konuşmayın!
    Varsa bilimsel araştırmanız başlık açar gösterirsiniz!

Bu başlık bunun yeri değil!
    Bu başlık da konumuz yağ yakımı!

Tamerbrs ve Control bunu beğendi.
  3. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Güç artışı sağlasa dahi, 100 küsür barfiks ve 300 küsür şınav, hemde süper set şeklinde çekmek öyle kolay değil.Kişinin spor geçmişi, kas yapısı kondisyonu devreye girer burda.

4. Control

Control Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Arkadaşlar 5 aydır bu beslenmeyi uygulayan biri olarak çok memnunum güç olarak bir düşüş yaşanmadı da benchte ilk başta 30 basıyorkan şuan 80 lere çıktım. Ama konumuz bu değil yağ yakımı !!!

5 ay önce 90 kiloydum. Ve spor geçmişim yoktu hırs yaptım. Bu beslenmeye başladım ilk 1 ay spor salonuna gitmedim. Ve 1 ayda muazzam yağ yaktım spor yapmayarak. Daha sonra salona başladım ve agırlık çalışmasıyla kombinledim yağ yakımı devam etti ve hala da devam ediyor. Çok ta iyi hacim kazandım.

Tabi beslenmeyi rütuşlayarak ZeusSun anlattığı beslenmeyle muhteşem yağ yakılır. Ama hacim almak istiyorsanız biraz değişiklik yapmak gerekiyor. Onu da açacağı Vg ile ilgili konusunda anlatacaktır.

Saygılar..

5. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Helal olsun valla ne diyim, en baba kürle bile bir ayda koldan 2 cm kas olarak ölçü alınamazken karatayla alınabiliyor.VG açısından başarısı ,yağ yakmadaki başarısından daha güçlü bence.

6. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Böyle bir iddaa olamaz ciddiye almamak gerekir, bu diyet tamamen kilo vermeye yonelik.Bu durum sadece spora "yenı baslayanlarda" ilk ay olabılır onunda diyetle alakası yoktur.

sofa ve Dynamo bunu beğendi.
  7. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    kardıyo agırlık aynı gun yapmayın demsı bazı arkadaslar bu beslenme seklınde amac yag yakmak kılo vermek
    1. gun bıceps trıceps super set +30dk kardıyo
    2. gun 45 dk kardıyo
    3. gun sırt gogus super set +30dk kardıyo
    4. gun 45dk kardıyo
    5. gun bacak omuz super set +30dk kardıyo
    6. gun 45dk kardıyo
    7. gun off

bu sekılde calısabılcegınızı dusunuyorum

8. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Karbo miktarını bu düzeyde aşağı çekmek sonucu vücut kas yapsa bile su tutumunu azaltıp, yağ yakacağı için kas miktarımızın artmasına rağmen kollardan ölçü kaybedilir.Mantıklı olan bu evet fakat yaşanılan tecrübeler tam tersi yönde.

Spora başladığı ilk ay değilde karataya başladığı ilk ay zeus arkadaşımız koldan 3 cm ölçü kazanıp, belden 3 cm ölçü kaybetmiş,onun dışında başka arkadaşlarda var bu tarz şeyler dile getiren.

Son düzenleme: 11 Şubat 2012
  9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi arasında offtopic muhabbet çevirenleri moderatöre götürdüm haberiniz olsun!

Ketojenik beslenmelerin Vg ile olan ilişkisini tartışmak istiyorsanız, bilimsel verileri toplar başlık açarsınız, sonra altında istediğiniz kadar tartışırsınız!!!

Bu başlığı yağ yakımındaki aşırı kilolu arkadaşlara yardımcı olmak için açtım, 3.kez söylüyorum...

10. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    güç artışı olacağı kesin çünkü kas gelişiminde değişim söz konusu tabi antrenman sonrası kas yıkımını durdurmak için kh yüklemesi yaparsan ve şunu söyleyim 3 kg nin barfiks yada dipse herhangi bir etkisi olmaz :) tabi bunu düzenli barfiks ve dips yapan insanlar iyi bilir

11. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Bende kapsamlı bir şekilde okudum bugün ve yulaf ezmesini bıraktım. Öğlenleri salatayı eksik etmiyorum artık.Yakın zamanda kitabını alacağım.
    Yanlız benim sorum şu;
    Benim programım(imzamda link var) ne kadar uyuyor Karatay beslenmesine bilmiyorum, vg geliştirme yaptığım için protein miktarını yüksek tutmalıyım. Belirttiği üzere un işi ve ekmek ürünlerini kestim zaten ve Kuruyemiş olarak ne yemeliyiz ?

ZeusS_ bunu beğendi.
  12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Kasımpaşa34

Programınıza baktım fena değil, sadece süt ve yoğurdu yağlı kullanın yağsız kullanmanıza gerek yok!
    Yağsız değil asıl şekersiz kullanmanız lazım, yani laktozsuz süt!
    Aslında sütü fazla tercih etmeseniz onun yerine peynir-yoğurt tercih etseniz daha iyi...
    Fakat kahve vb. için illa ki kullanılıyorsa laktozsuz süt kullanılmalı!

Kuruyemiş olarak değerleri en iyi olan fındık-ceviz-badem kullanıyoruz, bunun dışındakinlere pek yaklaşmayın, ay çiçeği zaten yasak :)

Kolay gelsin :)

Kasımpaşa34 bunu beğendi.
  13. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    sağladığına dair bilimsel kaynak varmı ?

14. mustafautku

mustafautku Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ben 92 kg den 68 e indim boy 1.76 ama vücut özellikle karın bölgesi yağlı 1 aydır salona gidiyorum 30 dk kardio ardından ağırlık haftada 5 gün gidiyorum. bu programı uygulayacağım ama okulum var sabah 8 de 3 yumurta domates yiyip gidiyorum ancak okulda birşey yiyemiyorum çünkü hamburgeer tost dönerden başka bişe yok 4 te evde oluyorum geldiğimde hemen bu diyete göre besleniyorum salona gidiyorum akşam 6:30da gene diyete göre besleniyorum okulda bişe yemiyor olmam sorun olurmu yaş 17 şimdiden teşekkürler ?

ZeusS_ bunu beğendi.
  15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba sevgili mustafautku :)

Öncelikle seni tebrik etmek istiyorum indiğin kilo çok iyi, güzel başarı!
    Ve diyetini bozmamak uğruna okuldaki kastrojen yemekleri yememekte inat etmen, irade göstermen çok hoşuma gitti.
    Bu yaşta bu irade helal olsun, çoğu arkadaşa en basit şeyleri bile azalttırmakda güçlük çekiyoruz...

Hayır okulda aç kalmanın hiç bir zararı yok!
    Hatta yağ yakımına yardımcı olur!

Aç kalmak Kh ağırlıklı beslenenler için zararlı ve tehlikelidir, kan şekerleri iyice düşer vücut kendini büyük bir enerji krizinde zanneder, kortizole bile başvurabilir, isteriler başlar...

Ama ketojenik beslenen bir insan için hiç bir zararı yoktur, hiç bir şekilde de metabolizman tehlike altında olmaz!
    Çünkü insülin direnci denen metabolik bozukluk yoktur sende.
    Vücut asla paniğe girmez standart prosedürlerini teker teker uygulamaya sokar, vücut yağları kullanılmaya başlar, metabolizma yavaşlatılır, saç uzaması tırnak uzaması gibi gereksiz yada teferruat görülen metabolik faliyetler durdurulur vücut sadece hayati faliyetlerine odaklanır, adrenalin ve orexin salgılanır, göz böbeklerin büyür daha net ve seri görebilmen için, burun sıvıları durur burun boğaz yolları kurur bu senin daha iyi nesef alıp daha çok oksijen ile kalp döngünü üst düzeye taşır, dikkatin artar, zekan artar, saatler içinde daha atak ve çevik bir avcı haline dönüşürsün...
    Bu olaya en iyi örnek saatlerce aç kalan bir çitanın avına yaklaşmakta ve onu kovalarken ki gösterdiği müthiş ataklık ve refleksleri örnek gösterebiliriz ;)

tugo34, Efrahim ve Dynamo bunu beğendi.
  16. labada

labada Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki bı yavaş sindirilen karbonhidratlara neleri örnek verebilirsiniz ??

17. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Bende yemiyorum okulda yemek. Sabah kahvaltı edemiyorum ve 13.30 gibi kahvaltı ediyorum. Zorlanmıyorum aslında, başım falanda dönmüyor fakat zararlı mı değil mi bilemiyorum. Bunun bir zararı var mıdır ?
    //programım dolayısıyla ptesi, salı carsamba gunlerı kahvaltı edebiliyorum 15 gibi evde oluyorum
    persembe ve cuma gunlerı 13.30da kahvaltı edebiliyorum ancak. Daha erken çıkıyorum çünkü ve vaktim olmuyor.

Son düzenleme: 16 Şubat 2012
    ZeusS_ bunu beğendi.
  18. mustafautku

mustafautku Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    zeus cevabın için teşekkürler dediğim gibi ben bilinçsizce diyet yapıp 68 e indim karın bölgesi yağlı bir kaç güne fotoğraf yüklemeyi düşünüyorum. kardio ve ağırlık çalışmalarından sonra mekik ve karın hareketleri yapıyorum daha fazla kilo vermeden karın yağlarını yakma imkanım varmı ?

ZeusS_ bunu beğendi.
  19. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    okula giden kardeşim
    yumurtayı akşamdan haşla.
    sabahta peynir-marul sandivic şekilden okula götürebilirsin.

Efrahim ve ZeusS_ bunu beğendi.
  20. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Haşlama tadını fazla sevmediğim için lor peyniri ile omlet yapıyordum yağsız. Onun için demiştim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş